Teraz jest 16 września 2024, o 21:01

His Secretary: Undone - Melanie Marchande (Viperina)

Alfabetyczny spis recenzji ROMANSÓW WSPÓŁCZESNYCH
Avatar użytkownika
 
Posty: 3229
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 14 maja 2016, o 10:06

Alias, bo to jest tak: jak książka jest napisana słabo, to ja jej nie doczytuję i nie piszę recenzji, najwyżej nadmienię, że żenada albo dno. Jeśli natomiast jest napisana dobrze, ale jest w niej coś irytującego niedorzecznością/bohaterem dupkiem/bohaterką głupią itd. itp., to piszę recenzję. Bo sam fakt, że mimo irytacji doczytałam książkę, świadczy o tym, że coś w niej jest. Przyznam, że zaskakują mnie wysokie noty tej pozycji, którą per saldo uważam za słabą. Ale jednak ją doczytałam i postanowiłam podzielić się wrażeniami (miałam tak z kilkoma innymi książkami, jak choćby tu: viewtopic.php?p=864968#p864968, viewtopic.php?p=865006#p865006). Ergo, nie jest to pozycja, którą bym jednoznacznie odradzała, bo fakt, że Kawa lubi, jest również wystarczającym powodem, żeby czytelniczki wyrobiły sobie zdanie same.

Aha, pewną rekomendacją z mojej strony może być to, że na pewno nie pociągnę cyklu.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 14 maja 2016, o 10:29

Vip, rozumiem.
Ja jestem z tych osób, co często porzucają książki. Bardzo często, niestety.
Ale mam na koncie wiele tytułów, które zawierają tak wiele elementów przemawjających za tym, żeby przerwać czytanie, a z niezrozumiałych dla mnie powodów kontynuuję (czasami wręcz pochłaniam ;)) Wtedy ocena takiej książki faktycznie nie jest jednoznaczna.
Ostatnio przyłapuję się na tym, że dużo się czepiam. Nawet jak książka podoba mi się i odczuwam przyjemność podczas czytania, zawsze znajdę coś co mi nie leży. Nie pamiętam tytułu, do którego nie miałabym większych czy mniejszych zastrzeżeń.
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 3229
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 14 maja 2016, o 10:39

Mniejsze miewam bardzo często, ale zdarza mi się także często zachwycić się książką mimo drobnych zastrzeżeń. Teraz właśnie z dużą przyjemnością czytam drugi tom serii Captive Hearts Grace Burrowes (na pewno napiszę recenzję, jak skończę).
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 maja 2016, o 17:16

kejti napisał(a):
A u Adriana są przebłyski sensownych zachowań w morzu głupot.

:hahaha: nic dodać, nic ująć :hahaha:

Obiektywnie ujmując, to należałoby się zgodzić, gdyż jako bohater romansu Adrian nie robi najlepszego wrażenia :wink:

Alias napisał(a):Ale mam na koncie wiele tytułów, które zawierają tak wiele elementów przemawjających za tym, żeby przerwać czytanie, a z niezrozumiałych dla mnie powodów kontynuuję (czasami wręcz pochłaniam ;)) Wtedy ocena takiej książki faktycznie nie jest jednoznaczna.

Niektóre książki właśnie takie bywają.

Alias napisał(a):Ostatnio przyłapuję się na tym, że dużo się czepiam. Nawet jak książka podoba mi się i odczuwam przyjemność podczas czytania, zawsze znajdę coś co mi nie leży.

Oj, zdarza się, zdarza :hyhy:


Lubię, jak Marchande pisze, nawet jeśli miewam zastrzeżeni i nie mogę się doczekać następnej :czeka:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 czerwca 2016, o 02:37

Wzięłam się za powtarzanie i nadal jestem za, ma to dla mnie sens. Aczkolwiek nie uzyskałam odpowiedzi na pewne pytanie, które ostatnio mnie nurtuje :mysli:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 12 czerwca 2016, o 23:32

Jakie to pytanie? :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 czerwca 2016, o 20:28

Właściwie po co było mu to oszustwo tak na dobrą sprawę. Już wcześniej to mnie zastanawiało, lecz potem coś odwróciło moją uwagę. To pozostaje dla mnie dość niejasne.



Edit: A jednak już wiem…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 1 lipca 2016, o 00:53

I o co chodziło?
Nie pamiętam i nie kojarzę niestety :bezradny:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 1 lipca 2016, o 18:27

Sama również o tym zapomniałam. Później była mowa o tym, jak ta afera wyszło na jaw, bo początkowo odniosłam wrażenie, że nie za bardzo mu zależy – zachowywał się tak nonszalancko i ponownie dałam się na to nabrać. Następnym razem będę już wiedzieć :evillaugh:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia strona

Powrót do Recenzje romansów współczesnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości