Teraz jest 1 października 2024, o 11:15

Kupujemy książki: miejsca, ceny, promocje

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 sierpnia 2012, o 02:00

Ja też nie umiałabym się zdecydować. Wszystkie cudne.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 24 sierpnia 2012, o 09:04

Ładne, ale ja też nawet jak mam to nie używam ;) Najlepsze zakładki to bilety, paragony i takie tam :rotfl:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 40188
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 24 sierpnia 2012, o 09:20

jakie to ładne
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 24 sierpnia 2012, o 10:02

Ja również lubię zakładki i mam ich całkiem pokaźną kolekcję, ale jak już przyjdzie co do czego, to ich nie używam, bo nigdy ich nie mam pod ręką jak muszę odłożyć książkę i rolę zakładki przejmuje cokolwiek, co wpadnie mi w tym momencie w oko, bo nie chce mi się ruszyć tyłka specjalnie po zakładkę. A zakładka umieszczona na stałe w książce którą czytam też nie zdaje egzaminu, bo ciągle mi się wysuwa.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 24 sierpnia 2012, o 10:49

Lucy napisał(a):jeszcze na takie się skusiłam :cheer: http://allegro.pl/zakladka-do-ksiazki-k ... 63192.html


bardzo ładne :adore:
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 sierpnia 2012, o 12:48

Agrest napisał(a):Ładne, ale ja też nawet jak mam to nie używam ;) Najlepsze zakładki to bilety, paragony i takie tam :rotfl:

Tak mam przy harlequinach.
Duże książki nawet jeśli zaczynały z małą karteczką, to kończą zawsze z zakładką. Dłuższe, to częściej trzeba odłożyć i więcej jest szans, że sięgne zakładkę i zamienię.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 24 sierpnia 2012, o 12:59

Ale za to lubię sobie czasem jakąś inspirowaną zakładkę zaprojektować ;) Tylko potem ich nie używam :lol:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 24 sierpnia 2012, o 13:01

Ja używam starych kart do Magica mojego brata - lata temu, jak się pozbywał kolekcji powybierałam sobie takie, co mi się bardziej podobały i tak używam :P

Ale u mnie zakładki długo nie wytrzymują, bo często jak czytam to się nimi bawię i się niszczą po prostu ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 24 sierpnia 2012, o 14:26

fajne te zakładki, ja używam albo takich z wydawnictwa albo z biblioteki, mam też kilka z podróży. Ostatnio dostałam od mamy dwie z Amsterdamu ale są mega niewygodne i boję się, że się zgubią. służą mi za dekorację żółtej świeczki.

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 24 sierpnia 2012, o 15:07

Piękne. ^_^

Ja używam zakładek ciągle i głównie podbieram te biblioteczne. :hyhy: Mam też kilka zrobionych przez siebie i od znajomych z czegoś tam, ale też jak Agrest bilety. Używam tych teatralnych, bo są dłuższe :hyhy: Jeśli czytam kilka książek w krótkim odstępie czasu albo raz jedną a raz drugą to muszę mieć zakładki. :P Kiedyś zapamiętywałam numery stron, ale jakoś włożyć zakładkę jest mi łatwiej. Jak zaczynam książkę zawsze mam w niej wcześniej włożoną zakładkę, dlatego mam je pod ręką i pamiętam o nich. :rotfl:

Edit: Niestety niszczę strasznie zakładki, bo je jak mówi mój 'miętolę'. Jak czytam i mam ją w dłoni to ją zawsze jakoś powyginam albo rogiem się bawię. :zalamka: Zakładki więc się u mnie przewalają non stop nowe, bo 'z wymiętolone' za bardzo wyrzucam :rotfl:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 24 sierpnia 2012, o 15:13

Ja za to gubię, przeważnie w autobusach dlatego używam tych zwykłych. Ostatnio mama mi przyniosła 30 zakładek, które znalazła w domu przy sprzątaniu i odkładała do szuflady. A właśnie rozpakowałam zamówienie z empiku i przybyły mi kolejne 3. Także mam zapas :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 24 sierpnia 2012, o 15:27

Jak Ci zazdroszczę ja ostatnio wywaliłam 'obdarciuchów' także zapas zmniejszył mi się znacznie. :zalamka:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 24 sierpnia 2012, o 15:39

Lucy napisał(a):jeszcze na takie się skusiłam :cheer: http://allegro.pl/zakladka-do-ksiazki-k ... 63192.html

śliczne, ale nie dla mojej torby :(

ja kocham magnetyczne, oprócz kolczyków i lokalnych alkoholi to jedyna rzecz jaką przywożę sobie z wakacji :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 40188
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 24 sierpnia 2012, o 17:40

mi siostrzenica z wakacji taka przywiozła
Obrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 sierpnia 2012, o 20:33

Cudna i bardzo aniołkowa.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40188
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 25 sierpnia 2012, o 10:50

tak, wie co ciocia lubi :smile:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 27 sierpnia 2012, o 15:07

Bardzo ale to bardzo aniołkowa :D
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 40188
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 27 sierpnia 2012, o 16:55

Prawda, tez tak myślę :smile:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 31 sierpnia 2012, o 21:45

No cóż stało się nieuniknione – znika kolejne książkowe miejsce w Warszawie Z przykrością informujemy, że blisko po roku działalności swoje podwoje zamyka Cmentarzysko Zapomnianych Książek. Tylko do 22 września na warszawskim Bemowie można zaopatrzyć się w najtańszą w Polsce lekturę, a przy okazji uratować książki przed trafieniem na makulaturę. Do zabrania zostało jeszcze ok. 10 tysięcy woluminów. Co to jest Cmentarzysko Zapomnianych Książek ? To unikatowy pomysł warszawskich antykwariuszy, którzy nie godzili się by książki dla których brak miejsca w naszych domach lądowały na śmietniku. Stworzyli więc specjalne miejsce gdzie trafiały takie niechciane pozycje i gdzie czekały na swojego kolejnego czytelnika. Nietypowość tego antykwariatu polega na tym, że nie kupujemy w nim książek. Płacimy za wejście na teren Cmentarzyska, następnie możemy zabrać ze sobą tyle książek ile jesteśmy w stanie wynieść. Możemy zabrać jedną sztukę, możemy i sto. „W ciągu roku odwiedziło nas kilkaset osób, niektórzy przynosili swoje książki, ale większość zabierała ze sobą ogromne niebieskie torby typu IKEA wypełnione po brzegi książkami.” - mówi Waldemar Szatanek, pomysłodawca Cmentarzyska – „ Idea takiego nietypowego traktowania książek dorobiła się już tysięcy fanów, podobne imprezy odbyły się we Wrocławiu czy Katowicach. Jednakże takie miejsce nie działa na zasadach komercyjnych i istnieć może tylko w oparciu o instytucje samorządowe czy o działalność fundacji czy stowarzyszeń mających na celu propagowanie czytelnictwa. My jako prywatna firma robiliśmy wszystko za własne pieniądze, a koszty choćby wynajmu lokalu w Warszawie są ogromne. Niestety nie jesteśmy w stanie dłużej dotować Cmentarzyska” – ze smutkiem konkluduje organizator. A szkoda bo takie miejsce w dobie coraz droższej książki wydaje się być bardzo potrzebne . Na Cmentarzysku koszt jednej książki wynosił tylko kilkadziesiąt groszy. No i pytanie co teraz z Książkami nikomu już niepotrzebnymi ? Gdzie się podzieją ? . Dla wszystkich tych którzy chcą jeszcze skorzystać z akcji podajemy grafik likwidacji. Od 1 do 16 września Cmentarzysko działa normalnie na dotychczasowych zasadach. Od 17 do 22 września totalna likwidacja. Codziennie niższa cena za wejście, przychodzimy ze swoimi torbami, plecakami. Niech żadna książka nie trafi na makulaturę !!! Cennik Normalny : - 30 zł - bilet normalny - 25 zł - bilet ulgowy (studencki, emerycki lub gdy przyniesiesz i zostawisz przynajmniej 10 książek) - 5 zł – bilet dla Twojego znajomego , rodziny , przyjaciela – jeśli wybieracie do jednej torby Cennik na likwidacje : 17 i 18 września – 20 zł wejście 19 i 20 września – 15 zł wejście 21 i 22 września – 10 zł wejście. W tym czasie nie obowiązują już dotychczasowe zasady tzn. nie dostajemy torby, nie ma wejść towarzyszących, zniżek, promocji itp. Szczegóły likwidacji : tel. 507084975
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 1 września 2012, o 09:34

Pierwszy raz w ogóle o tym słyszę :shock:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 1 września 2012, o 11:06

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 1 września 2012, o 11:41

Spróbuję się tam dostać :P Dzięki Lucy :przytul:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 1 września 2012, o 21:29

Uwielbiam BD :evillaugh:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 1 września 2012, o 21:37

A dawno nie kupowałaś? Bo zastanawiam się, kiedy mam szansę dostać :lol

Bo ja mam wrażenie, że podrożało ostatnio... Tzn tak czy siak jest drożej ze względu na ceny walut, ale np jak chciałam sprawdzić, kiedy będzie nowa Duran to zobaczyłam, że jej starsze ksiżki i po 10 są :shock: Wszystkie kupiłam na BD i zapewniam, że tyle nie kosztowały :]
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 1 września 2012, o 21:49

Zamówiłam 13 kwietnia, 9 maja zostało wysłane. A wcześniej w kwietniu zeszłego roku, więc przypuszczam, że to jakaś od niedawna dopiero polityka ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość