Teraz jest 19 maja 2024, o 03:56

2024: Zapowiedzi wydawnicze

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 3039
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

2024: Zapowiedzi wydawnicze

Post przez aleqsia » 22 stycznia 2024, o 17:36

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE 2024
czyli dzielimy się informacjami, co planują wydawnictwa.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 22 stycznia 2024, o 19:57

Obrazek

Mile High
Liz Tomforde

Premiera: 15.02.2024

Dla fanów T. L. Swan!

Hokeista z wybujałym ego i stewardesa mogąca mu udowodnić, że nie może mieć każdej, której zapragnie.

Stevie Shay od lat jest stewardesą, ale jeszcze nigdy nie spotkała tak aroganckiego, niemiłego, przemądrzałego i wrednego pasażera jak Evan Zanders. Jest przekonana, że ten hokeista uwziął się na nią i zrobi wszystko, żeby zrezygnowała z pracy.

Niestety Stevie musi robić to, co każe jej ten zarozumiały dupek, bo dla niego pracuje. Najgorsze, że Evan to mężczyzna dokładnie w jej typie: przystojny, seksowny sportowiec. Jednak obiecała sobie, że nigdy więcej nie prześpi się z facetem pochodzącym ze sportowego świata.

Nigdy.

Gdyby tylko Evan dał jej spokój, zapomniał o jej istnieniu i nie wwiercał się w nią spojrzeniem, wywołując dreszcze na całym jej ciele. Przecież Zanders może mieć każdą dziewczynę i chętnie z tego korzysta, a przynajmniej tak słyszała Stevie.

Obrazek

The Perfect Defender
Joanna Chwistek


Premiera: 14.02.2024

Szef jej nie cierpi i zrobi wszystko, żeby wróciła tam, skąd przyjechała.

Noemi Marshall wychowywała się pod czujnym okiem czterech despotycznych mężczyzn, których życiowym celem stało się pilnowanie jej za wszelką cenę. Nic więc dziwnego, że marzyła tylko o tym, aby wyrwać się ze złotej klatki.

Wkrótce nadarza się ku temu okazja. Ojciec i trzej bracia dziewczyny zgadzają się na jej wyjazd do Los Angeles, ale pod jednym warunkiem – zaprzyjaźniona rodzina będzie miała ją na oku i to właśnie w ich firmie podejmie pierwszą pracę. Noemi doskonale wie, że to szansa, która może się nie powtórzyć.

Dziewczyna zgadza się na to, pragnąc wolności i samodzielności, ale już pierwszego dnia pobytu w nowym mieście w wyniku niefortunnych zdarzeń ląduje w łóżku swojego szefa. W dodatku Lane McKinley nie ukrywa, że jej nie znosi i zrobi wszystko, żeby jak najszybciej wróciła do Seattle.

Obrazek


Chcę właśnie ciebie
Agata Polte

Premiera: 07.02.2024

Życie dwudziestoletniej Seleny Winters skupia się wokół studiów, pracy, przyjaciół oraz chłopaka. Dodatkowo dziewczyna kocha pisać, więc mimo braku pewności siebie w tej dziedzinie, próbuje się rozwijać i tworzy własną historię, którą chciałaby kiedyś wydać.

Wszystko idzie dobrze – przynajmniej do czasu, gdy odkrywa, że została zdradzona.

Sel musi się przeprowadzić i zapomnieć o tym, jak bardzo ją zraniono. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która oferuje, by zamieszkała z nią i jej bratem bliźniakiem. Problem w tym, że jest nim Rylan Summers. Chłopak uwielbia denerwować Selenę i rywalizować z nią na zajęciach, za co dziewczyna szczerze go nie znosi. A jakby to wszystko nie wydawało się wystarczająco trudne, były nie daje jej spokoju. Przysparza Sel coraz więcej nieprzyjemności, z którymi dziewczyna nie wie, czy sobie poradzi.

Chyba że znajdzie się ktoś, kto ją wesprze.

Ktoś, kto od dawna chciał właśnie jej.

Obrazek


Tajemniczy wróg
T. L. Swan
Premiera: 01.02.2024

Jednotomowa historia od niesamowitej T. L. Swan!

Roshelle była przekonana, że przyłapanie swojego chłopaka na zdradzie to najgorsza rzecz, jaka mogła jej się przytrafić w życiu. Przynajmniej uważała tak tamtego dnia. Jednak to, co stało się później, kiedy wyszła z klubu, zdecydowanie przebiło wszystko.

Kobieta została porwana i uwięziona. Nagle całe życie stanęło jej przed oczami i wciąż zastanawiała się, jak mogło do tego dojść.

Nagle pojawił się on. Jej wybawca, a przynajmniej tak się jej wydawało. Było w nim coś, co przyciągało ją z siłą, jakiej wcześniej nie doświadczyła, a jednocześnie przepełniał go mrok budzący jej niepokój. Roshelle szybko zrozumiała, że zaufanie mu mogło stać się wielką pomyłką. Szczególnie kiedy zaczęła się zastanawiać, czy ich spotkanie było przypadkowe.

Obrazek


Keeping 13. Część pierwsza
Chloe Walsh

Premiera: 25.01.2024

„Piękna, poruszająca, inspirująca i niezapomniana! Jest prawdopodobnie jedną z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam”.

Mother of two reads

Kontynuacja historii Shannon i Johnny’ego z Binding 13!

Shannon tonie. Koszmarna rzeczywistość ją dopadła. Tajemnice stają się trudniejsze do utrzymania i to nawet dla kogoś tak wprawionego w ich strzeżeniu.

Tymczasem Johnny został na pół roku uziemiony. Będzie musiał odłożyć swoją ukochaną koszulkę z numerem 13 na półkę. Na razie nie ma szans na grę. Chłopak jest załamany. Jednak jego problemy nie są tak wielkie jak te, z którymi boryka się dziewczyna tak bardzo wypełniająca jego myśli.

Czy zamiast ją ranić, Johnny dostrzeże, że jedyne, czego potrzebuje teraz Shannon, to jego pomoc? Jednak jak można pomóc komuś, kto udaje, że wszystko jest dobrze i tak pilnie strzeże swoich sekretów?

Obrazek


Kiedy wstanie świt
Magdalena Szponar

Premiera: 24.01.2024

Ekscytujący zakazany romans z różnicą wieku!

Dziewiętnastoletnia studentka Luna McCarthy po trzyletniej nieobecności wraca na wakacje do rodzinnej miejscowości Horseshoe Bay. Dziewczyna chce naprawić relacje z ojcem, które pogorszyły się po śmierci jej matki. Wszystkie problemy piętrzące się w rodzinnym domu powodują, że Luna zaczyna szukać ukojenia na farmie sąsiada Caleba Warda.

Zanim wyjechała, nie widziała w nim nikogo więcej, ten przystojny kowboj był dla niej tylko kolegą jej taty. Jednak Caleb czuje do dziewczyny ogromne przyciąganie choć doskonale zdaje sobie sprawę, że pożądanie córki swojego przyjaciela jest co najmniej niewłaściwe.

Taka miłość jest zakazana, a namiętność, która wybucha między Luną a Calebem, może zniszczyć cały ich świat. Parę dzieli wszystko: różnica wieku, plany na przyszłość, konwenanse. Natomiast łączy uczucie, któremu nie potrafią się przeciwstawić.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4716
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 23 stycznia 2024, o 08:15

Tajemniczy wróg
T. L. Swan

Średnia jest ta książka. Poza tym są tam takie głupoty, że nie wiem, jak mogły przejść niezauważony przy redakcji i korekcie oryginału. W sumie trochę ciekawe co z tym zrobiło nasze wydawnictwo hmmm
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 23 stycznia 2024, o 08:24

Swan? Ona przypadkiem nie popełniła "Włocha"? Tego się czytać nie dało. Wszystkie jej książki są w tym stylu? :ermm: Byłam strasznie ciekawa wtedy tej książki, a się okazało... eeech...
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4716
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 23 stycznia 2024, o 08:58

Możliwe. Czytałam tylko jej serię "Mr.", dwie pierwsze były naprawdę fajne, ale trzecia - porażka. Akurat tę z zapowiedzi czytałam w ramach korekty. Z tego, co zauważyłam to autorka ma problem z upływem czasu i ogólnie chyba niezbyt się przykładają do korekty oryginału. Np. w tej z zapowiedzi autorka twierdzi, że Bogota leży nad morzem i że z portu do jej centrum można dojechał w kilkanaście minut :evillaugh: Było jeszcze kilka takich głupot, ale już nie pamiętam, bo w sumie już dawno nad nią pracowałyśmy.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 23 stycznia 2024, o 11:27

To sobie daruję tę autorkę. Takie rzeczy się sprawdza i to nie w jakichś tajnych archiwach Watykanu, tylko zwykły google maps by ją poprawił. Skoro autorce się nie chce, to mnie się też nie chce... :bezradny:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4716
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 23 stycznia 2024, o 11:38

To prawda. Taka jakaś bylejakość panuje w niektórych aspektach :bezradny:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 stycznia 2024, o 12:24

Cykl o braciach Swan był dobry, bo zabawny i najmniej zgrzytów, zresztą już jest tylko gorzej jak dotąd, np. cykl Mr. Ostatnio wydawnictwo ciągle coś jej wydaje i chyba w tym pośpiechu odpuścili sobie dokładną korektę, a Swan chyba powinna nieco zwolnić...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 23 stycznia 2024, o 18:20

cedar napisał(a):Swan? Ona przypadkiem nie popełniła "Włocha"? Tego się czytać nie dało. Wszystkie jej książki są w tym stylu? :ermm: Byłam strasznie ciekawa wtedy tej książki, a się okazało... eeech...

Włocha nie czytałam, utknęłam na Mężczyzna z przeszłości czy jakoś tak :zalamka: nie dałam rady, reszta jej książek mi sie podobała
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 23 stycznia 2024, o 22:13

cedar napisał(a):Swan? Ona przypadkiem nie popełniła "Włocha"? Tego się czytać nie dało. Wszystkie jej książki są w tym stylu? :ermm: Byłam strasznie ciekawa wtedy tej książki, a się okazało... eeech...

Księżycowa Kawa napisał(a):Cykl o braciach Swan był dobry, bo zabawny i najmniej zgrzytów, zresztą już jest tylko gorzej jak dotąd, np. cykl Mr. Ostatnio wydawnictwo ciągle coś jej wydaje i chyba w tym pośpiechu odpuścili sobie dokładną korektę, a Swan chyba powinna nieco zwolnić...

Przeczytałam około 50 stron "Gym Junkie", bo opis mnie nawet podjarał. To była totalna beznadzieja! Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że ta autorka jest raczej chwalona :wtfn:

Avatar użytkownika
 
Posty: 3039
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 24 stycznia 2024, o 18:41

Infernium
Cykl: Nightshade (tom 2)
Keri Lake
Papierowe serca 27.03


Obrazek

Ból jest otchłanią, a ciemność bramą do piekieł
Jericho Van Croix i Farryn Ravenshaw wywołali gniew zarówno niebios, jak i piekła. Muszą uciekać. Po wydostaniu się z Ex Nihilo Jericho uważa, że Farryn i on będą bezpieczniejsi w Nocnym Cieniu niż w świecie śmiertelników. Kobieta się z nim zgadza.

Celem tej pary jest odnalezienie ojca Farryn, który może pomóc mężczyźnie w odzyskaniu skrzydeł. To dzięki nim Jericho zapanowałby nad swoją demoniczną stroną i odzyskał moc, której teraz potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Farryn jest bowiem w ciąży, która przebiega nietypowo. Prorocze koszmary stopniowo ujawniają przerażającą prawdę...

Czy ich miłość ma jakąkolwiek szansę przetrwać w świecie, gdzie granica między przyjaciółmi a wrogami staje się coraz mniej wyraźna, a każdy błąd grozi utratą tego, co kochają?
Infernium to mroczny finał dylogii Nightshade – łamiącej gatunkowe ograniczenia, epickiej historii o miłości, stracie i zemście. Gotycki klimat, łamiące serce zwroty akcji i misternie skonstruowany świat przedstawiony sprawią, że historia wciągnie czytelniczki i czytelników bez reszty i na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Irresistible
Melanie Harlow
Wydawnictwo: Papierowe Serca 6.03
Cykl: Cloverleigh Farms (tom 1)


Obrazek

Cloverleigh Farms zaprasza! Organizacja wesel, przyjęć i małego zakazanego romansu...

Pełnoetatowy samotny tata trzech córek i dyrektor finansowy Cloverleigh Farms nie ma czasu na miłość. Mack McAllister jest zbyt zajęty prowadzaniem interesów, trzymaniem czerwonych skarpetek z dala od białego prania i próbami dokonania niemożliwego – zmienienia pościeli bez przeklinania.

Frannie Sawyer jest córką właścicieli motelu. Jako najmłodsza z pięciu sióstr doskonale rozumie wyzwania związane z byciem częścią dużej rodziny. W wolnych chwilach pomaga więc Mackowi w opiece nad dziećmi. Jest zauroczona mężczyzną od początku znajomości – z pełną wzajemnością.

Mack uważa jednak, że dziesięcioletnia różnica między nimi to zbyt dużo, a Frannie zasługuje na więcej niż związek z rozwodnikiem obciążonym bagażem przeszłości. Choć jako były żołnierz powinien mieć większą samokontrolę, pewnego dnia ulega pokusie i całuje Frannie…

„Irresistible” to pierwszy tom romantycznej serii Cloverleigh Farms napisanej przez Melanie Harlow, autorki znanej już polskim czytelniczkom i czytelnikom serii Bellamy Creek. Historia Macka i Frannie to pełny uroku romans rozgrywający się w małym miasteczku.

Soul of a Witch
Harley Laroux
Cykl: Przeklęte dusze (tom 3)
Papierowe serca 20.03


Obrazek

Ekscytujący finał bestsellerowej trylogii Przeklęte dusze! Czy wiedźma i arcydemon zdołają wypełnić swoje przeznaczenie i wygrać ostateczną walkę?

Everly Hadleigh od dziecka słyszała, że jest słaba. Jej matka była potężną czarownicą, ale ona nie odziedziczyła po niej imponującej mocy. Przez lata członkowie bezlitosnej rodziny zmuszali ją do posłuszeństwa i tłumili jej magię. Kiedy ojciec Everly postanowił przebudzić istotę o apokaliptycznej mocy, dziewczyna zrozumiała, że musi go powstrzymać.

Niespodziewanie czarownica zyskuje sprzymierzeńca. Potężny arcydemon twierdzi, że wszystko, co od zawsze jej wmawiano, jest kłamstwem. Według niego Everly ma w sobie wystarczającą moc, by zabić pierwotne bóstwo, któremu musiała dotąd oddawać cześć.

Callum żyje od tysięcy lat i widział wiele śmierci i zniszczeń. Kiedyś pragnął wyłącznie coraz większej potęgi. Teraz liczy się dla niego tylko jedno – odnalezienie czarownicy, która nawiedza jego sny. Kiedy odnajduje Everly, stawia sobie za cel uświadomienie jej, jak wielką mocą dysponuje. Nie mają jednak wiele czasu, bo zbliża się ostateczna walka. Everly i Callum muszą wypełnić swoje przeznaczenie... lub umrzeć.

Soul of a Witch to finałowy tom trylogii Przeklęte dusze. Spodoba się czytelniczkom lubiącym mroczne książki z gatunku romantasy. Ta historia jest idealna dla osób, które pokochały poprzednie części tej serii – Her Soul to Take oraz Her Soul for Revenge.

Ostrzeżenie
Książka zawiera sceny przemocy, opisy brutalnych i perwersyjnych praktyk seksualnych, a także elementy horroru, które mogą wywoływać niepokój. Treść jest fikcją literacką i nie stanowi realistycznego odzwierciedlenia tego, czym jest praktyka BDSM. Powieść przeznaczona dla dorosłych czytelników i czytelniczek.

Pięć lat od teraz
Paige Toon
Wydawnictwo: Albatros 5.06


Obrazek

A co, jeśli spotkałaś właściwą osobę, tylko w niewłaściwym czasie?

Kiedy wydaje ci się, że już nic gorszego nie może się w życiu przydarzyć, uwierz, że z tej sytuacji w przyszłości wyniknie coś dobrego. Bo nic nie dzieje się bez powodu.
Nell była wtedy dzieckiem, gdy takie słowa otuchy usłyszała od matki chłopca, z którym nie mogła się dogadać. I z którym los stykał ją co pięć lat, zadzierzgając między nimi nić przyjaźni, a potem głębokiego uczucia. Zawsze jednak coś ich rozdzielało.
Czyż jednak los nie lubi niespodzianek? A kiedy nadarzy się okazja na coś dobrego w ich życiu, może skuszą się, aby coś zmienić? Cóż, zapewne wszystko okaże się za pięć lat…

To, co chcemy zostawić za sobą
Lucy Score
Wydawnictwo: Gorzka czekolada 28.02
Cykl: Knockemout (tom 3)


Obrazek

To, co chcemy zostawić za sobą to trzecia część bestsellerowej, gorącej serii Knockemout. Po historiach Naomi i Knoxa oraz Liny i Nasha przyszedł czas na Sloane i Luciana. Doskonały romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem.

Tylko jedna kobieta mogła mnie uwolnić. Ale prędzej bym się podpalił niż poprosił o cokolwiek Sloane Walton.

Lucian Rollins jest pełnym determinacji i szukającym zemsty potentatem w branży konsultingowej. Dążąc do wymazania tego, jaki wpływ na życie rodziny miał jego ojciec, całymi dniami pociąga za sznurki i buduje niezniszczalne imperium. Im więcej udaje mu się zgromadzić pieniędzy i kontroli, tym mniej jest podatny na zagrożenia. Tyle że inaczej to wygląda, jeśli chodzi o zadziorną bibliotekarkę z małego miasteczka, myśli o której nie pozwalają mu zasnąć…

Sloane Walton to choleryczka pragnąca kontynuować dzieło swojego ojca, czyli walkę o sprawiedliwość. Zajmie się tym, jak tylko się dowie co znienawidzony przez nią mężczyzna zrobił jej rodzinie. Albo dla jej rodziny… Połączona z Lucianem mrocznym sekretem z przeszłości i wzajemną niechęcią, nie ufa mu za grosz.

Po tym, jak sprzeczki przypadkowo przeradzają się w grę wstępną, żadne z nich nie żałuje nocy pełnej namiętności. Kiedy jednak płomień został podsycony, czymś niemożliwym wydaje się ponownie jego ugaszenie. Ale podczas gdy Sloane jest gotowa na założenie rodziny, Lucian w ogóle nie chce myśleć o ślubie i dzieciach. I tak oto para, która się przekonała, że nienawiść od miłości dzieli cienka linia, znalazła się w impasie.

Złamani mężczyźni łamią kobiety. W to wierzy Lucian, tego był świadkiem i nie zamierza ryzykować. Woli już żyć w samotności niż narazić Sloane na niebezpieczeństwo. Tyle że na własnej skórze przekonuje się, że pozostawiwszy Sloane samą czyni ją bezbronną wobec innych zagrożeń.

To już drugi raz, kiedy bezwzględnie usuwa ją ze swego życia. Nie ma takiej opcji, żeby dała mu trzecią szansę. Będzie musiał stworzyć ją sobie sam.

Podłe kłamstwa
Parker S. Huntington
Wydawnictwo Luna 15.02


Obrazek

Mogła cieszyć się swoim pięknym, doskonałym światem jeszcze przez chwilę. Bo wkrótce wszystko, co posiadała, będzie należeć do mnie”.

Miałam plan, dzięki któremu zamierzałam wydostać się z friendzonu.
Krok pierwszy: Zakraść się do pokoju Reeda
Krok drugi: Przespać się z nim.
Kiedy jednak rozbłysło światło, nie ujrzałam znajomych niebieskich oczu, tylko ciemne, rozgniewane i pełne demonów.
I należały do znacznie starszego brata Reeda.
Cztery lata później Nash Prescott nie jest już gniewnym synem pracowników naszego domu.
A ja nie jestem uwielbianą przez miasto księżniczką.
Mam dwadzieścia jeden lat, jestem spłukana i potrzebuję pracy.
On ma trzydzieści dwa, jest miliarderem i szuka zemsty.
Kogo obchodzi, że moja rodzina zniszczyła jego?
Kogo obchodzi, że patrzy na mnie z czystą pogardą?
Kogo obchodzi, że każde zadanie, które mi zleca, ma być dla mnie torturą?
Liczy się tylko to, że potrzebuję pieniędzy.
Nic więcej.
Będę w milczeniu znosić jego okrucieństwo, wiedząc, że jest tylko jedna rzecz, której pragnie bardziej niż zemsta… Ja.

Trzcinowisko
Kinga Wójcik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 26.03
Cykl: Detektyw Aleksander Zamojski (tom 1)


Obrazek

Jak daleko jesteśmy gotowi się posunąć, aby chronić swoich bliskich i ich dobre imię?

Pierwsza część serii z detektywem Aleksandrem Zamojskim.

We wrześniu 1999 roku Ewa Ostaszewska wychodzi na spotkanie z przyjaciółką. Rankiem następnego dnia w trzcinowisku policjanci odnajdują zwłoki dziewczyny. Śledztwo prowadzi Jakub Sułecki. Na miejscu zbrodni nie ma żadnych śladów prowadzących do sprawcy. Tygodnie zamieniają się w lata, a rodzice zamordowanej wciąż nie mogą poznać tożsamości mordercy córki.

Po dwudziestu czterech latach Waldemar Ostaszewski, ojciec Ewy, podejmuje kolejną próbę i decyduje się wynająć jednego z najlepszych prywatnych detektywów w Polsce. Aleksander Zamojski ma przed sobą trudne zadanie.
Świadkowie zdarzenia zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, a mieszkańcy miasta boją się rozmawiać o wydarzeniach sprzed lat, bo wieść niesie, że w śmierć dziewczyny byli zamieszani policjanci. Do Zamojskiego dołącza dziennikarz i córka Jakuba Sułeckiego. Czy uda im się odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się przed laty?

Ucieczka
Wydawnictwo: Yana 14.02
Cykl: Beyond the Play (tom 2)


Obrazek

Sekretny układ z córką trenera nie powinien prowadzić do niczego więcej…

Cooper

Jako zawodowy sportowiec z college’u, o dobrej reputacji, zwykle mam wybór spośród puck bunnies. Ale ostatnio miałem okres posuchy, który zaczyna przypominać klątwę, a stres wpływa na moją grę - jedyną rzecz, która nie może się dziać, jeśli mam zostać kapitanem i później zawodnikiem NHL.

I tu wkracza Penny Ryder.

Jest córką mojego trenera, ale w chwili, gdy wciąga mnie do schowka na lodowisku, staje się jedyną rzeczą, o której myślę poza hokejem. Ma swoją seks-bucket-list i patrząc na nią? Jesteśmy pokrewnymi duszami w łóżku. Jeśli się zgodzę, znowu będę zrelaksowany na lodowisku, ale jeśli jej ojciec dowie się, co robimy, będę musiał pożegnać się z szansą na zostanie kapitanem drużyny i zyskaniem aprobaty własnego taty.

Penny

Dzięki mojemu eks z piekła rodem, jestem daleka od bycia gotową na związki, ale nadszedł czas by odzyskać swoją sprawczość - jedno długo wyczekiwane doświadczenie łóżkowe na raz.

I tu wkracza Cooper Callahan.

Jest gwiazdą obrony w drużynie mojego taty, układ z nim będzie oznaczał kolejny wielki sekret przed ojcem. Ale zasady są proste: sekretni przyjaciele z korzyściami, dopóki nie zostanie kapitanem… i dopóki nie skreślę wszystkich punktów na mojej liście, dzięki której mam wreszcie ruszyć dalej po incydencie, który zrujnował nie tylko moją karierę łyżwiarki figurowej, ale także moje życie.

Jednak im dłużej trwa ta relacja, tym bardziej sobie ufamy i trudniej jest się pożegnać. Wiem, że miłość prowadzi do złamanego serca, ale co jeśli może też oczyścić lód do ucieczki?

10 000 mil które nas dzielą
Mercedes Ron
Wydawnictwo: HARDE 28.02
Cykl: Bali (tom 2)


Obrazek

„Jeśli to, co wydarzyło się między nami, było pomyłką, chcę się mylić każdego dnia...”.

Po trzydziestu cudownych dniach spędzonych na Bali drogi Nikki i Alexa się rozchodzą. Oboje muszą się zmierzyć z bolesną prawdą, że być może już nigdy się nie spotkają. Rozdzielił ich nie tylko ocean, ale i mroczne rodzinne tajemnice. To dlatego grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Co ukrywa Alex? Jaka jest prawdziwa historia bliskich Nikki? Czy prawdziwa miłość zdoła pokonać nawet największą odległość?

Romans, który czyta się jak thriller. Kontynuacja „30 zachodów, w których można się zakochać”.

Pod drzewem sykomory
B. Celeste
Wydawnictwo: Znak 13.03


Obrazek

NAJSMUTNIEJSZA KSIĄŻKA BOOKTOKA
PROBLEM Z CZASEM POLEGA NA TYM, ŻE TYLKO NAM SIĘ WYDAJE, ŻE GO MAMY.

Emery miała jednego wroga: czas. Nie oczekiwała wiele. Chciała żyć jak wszyscy dookoła: kochać i być kochaną, śmiać się, płakać i martwić się drobnostkami. Gdy się dowiedziała, że cierpi na tę samą chorobę, na którą zmarła jej siostra, nie było już sensu marzyć – planowanie jest luksusem, na który nie wszystkich stać.

Kiedy przeprowadziła się do domu ojca i poznała Kaidena, pojawiły się w niej uczucia, o których istnieniu już zapomniała. Pod osłoną rozłożystego platanu, gdzie spędzali razem czas, Emery znowu zaczęła głęboko oddychać. Uwielbiała ich długie rozmowy. Czuła się bezpiecznie w jego silnych ramionach. I cieszyła się każdym kolejnym dniem, w którym Kaiden nie wiedział o jej chorobie.

Ale czas nie chciał się dla nich zatrzymać.

Wodospad Wildflower
Denise Hunter
Wydawnictwo: Dreams 8.03
Cykl: Romans w Riverbend (tom 4)


Obrazek

On przyjechał tylko po to, by trenować konie, ona utrzymuje swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy.
Po śmierci mamy Charlotte Simpson próbuje ratować podupadającą stadninę koni. Jednocześnie usiłuje nawiązać relację z przyszywaną rodziną Robinsonów. Jednak w miarę rozwoju sytuacji coraz bardziej obawia się, jak zareagują na informację, kim naprawdę jest.
Trener koni Gunner Dawson doświadczył w życiu potężnej straty. Teraz przenosi się z miejsca na miejsce i dba o to, by do nikogo się nie przywiązywać. Kiedy Charlotte zatrudnia go w swojej stadninie, Gunner nie spodziewa się, że da się wciągnąć w poszukiwanie biologicznego ojca szefowej. Ani że się zakocha – w niej i w miasteczku Riverbend.

Żniwa dusz
Patricia Briggs
Wydawnictwo: Fabryka Słów marzec 2024
Cykl: Mercedes Thompson (tom 13)


Obrazek

Coś jakby magia
Emma Mills
Must Read 14.02


Obrazek

„Coś jakby magia” to kolejna książka Emmy Mills, znanej i lubianej autorki książek dla młodzieży. Tym razem postanowiła ona dodać do swojej powieści… szczyptę magii.

Rozkoszna jak chrupiąca skórka świeżutkiego chleba, romantyczna jak zapach puszystych bułeczek, ciepła, optymistyczna historia o podążaniu za marzeniami, prawdziwej przyjaźni i miłości. Zaspokoi twój głód przygody, otuli cię kuszącym aromatem magii i podniesie cię na duchu jak rozmowa z przyjacielem.

Praca w piekarni pani Basil nie należy do przyjemnych, a siedemnastoletnia uczennica Aurelia zmaga się z mozołem nad siły i brakiem szacunku. Mimo to nie zamierza rzucać stanowiska, bo daje jej ono poczucie stabilności – twardo stąpająca po ziemi nastolatka potrafi to docenić. Dlatego pokornie milczy i odmawia sobie nawet prawa do marzeń. I wtedy próg piekarni przekracza nieznajoma i podaje jej sakiewkę z kamieniami poszukiwaczy. W krainie, w której poszukiwanie wyszło z mody, jeszcze zanim sama magia uległa zapomnieniu, umiejętność posługiwania się kamieniami należy do wyjątków – lecz Aurelia to potrafi.

Nieznajoma, którą okazuje się Iliana, nieustraszona łowczyni głów, prosi Aurelię o pomoc w ratowaniu kogoś z Boru – co podejrzanie pachnie przygodą… A kiedy osobą potrzebującą ratunku okazuje się książę Markot, czarujący, acz niezwykły członek rodziny królewskiej, życie ostrożnej Aurelii zostaje postawione na głowie. Zanim dziewczyna orientuje się, co się dzieje, jest w połowie szalonej wyprawy pełnej magicznych portali, z trollką starszą niż wiele drzew (i kilka skał),by wyjaśnić niebezpieczną pałacową intrygę.

Jednak jeszcze bardziej niebezpieczne okazuje się uczucie, którym Aurelia zaczyna darzyć księcia Markota. Im więcej czasu z nim spędza, tym trudniej jej mierzyć się z myślą, że musi wrócić do samotnego, lecz stabilnego życia w piekarni. Czy będzie musiała wybrać między nauką a głosem serca?

Bliźniacze korony
Catherine Doyle, Katherine Webber
Wydawnictwo: We need YA 28.02
Cykl: Twin Crowns (tom 1)


Obrazek

Wren zawsze wiedziała, że pewnego dnia ukradnie siostrze miejsce w pałacu. Szkolona od urodzenia, by powrócić na miejsce morderstwa rodziców, zrobi wszystko, aby dojść do władzy i chronić społeczność czarownic. Gdyby tylko pewien strażnik pałacowy nie był tak rozpraszająco atrakcyjny, a jej magia nie miała zwyczaju sprawiać kłopotów… Księżniczka Rose wie, że z władzą wiąże się odpowiedzialność. Czeka ją aranżowane małżeństwo, a ona nie pozwoli, aby drobnostka, jaką jest przebudzenie się na środku pustyni w towarzystwie niezwykle bezczelnego porywacza, stanęła na przeszkodzie jej królewskim obowiązkom. Jednak życie poza murami pałacu jest dziksze i piękniejsze, niż kiedykolwiek sobie wyobrażała, a czarownice, których od dawna się obawiała, mogą okazać się rodziną, której potrzebowała. Dwie siostry rozdzielone po urodzeniu i wychowane w zupełnie różnych światach wkrótce poznają swoje życia znacznie lepiej, a walka o tron przybierze nieoczekiwany obrót. Kto ostatecznie dojdzie do władzy i będzie nosił koronę?

Sokół
Margaret Owen
Wydawnictwo: Feeria Stories 15.02
Cykl: Szepty zębów (tom 2)


Obrazek

Zobacz, jak królowie stają się wyrzutkami, a kochankowie wrogami w drugiej części cyklu Szepty zębów.

Fe zdaje sobie sprawę, że członkowie rodziny królewskiej nie słyną z dotrzymywania obietnic. Ma jednak nadzieję, że książę Jasimir potraktuje poważnie swoją przysięgę i będzie chronił jej ukochaną kastę Wron. Wkrótce każda pomoc będzie na wagę złota…

Śmierć króla Surimira daje początek bezlitosnej walce królowej Rhusany o tron. Kobieta jest gotowa posłużyć się nawet śmiercionośną zarazą, by wzmocnić swoje wpływy i zjednoczyć naród przeciwko Wronom. Fe musi połączyć siły z dawnymi sojusznikami, by stawić czoła śmiertelnie niebezpiecznej armii królowej, powstrzymać zarazę i ujawnić tajemnice Rhusany.

Jednak dziedzictwo Wron również jest pełne sekretów, które mogą je ocalić lub przeciwnie – sprowadzić katastrofę na cały świat.

Czyste serce
Kate Chenli
Wydawnictwo: Nowe Strony 13.02


Obrazek

Błyskotliwa młoda dziewczyna dostaje szansę na drugie życie.

Mingshin przechytrzyła trzech książąt, ponieważ chciała pomóc ukochanemu Renowi w zdobyciu korony. Jednak on ją zdradził. Przekonała się o tym, gdy leżała w kałuży własnej krwi u stóp schodów królewskiego pałacu.

Umierając, dziewczyna błagała bogów, aby cofnęli czas i dali jej okazję wszystko naprawić.

Jej modły zostały wysłuchane. Mingshin budzi się dwa lata wcześniej. Wówczas przyrzeka, że Ren nigdy nie zostanie królem, a ona już nigdy się nie zakocha.
Jednak obdarzony czarną magią dygnitarz zagraża pokojowi w jej królestwie, a żądny władzy Ren okazuje się bardziej zachłanny niż sobie wyobrażała.
Zrządzaniem losu Mingshin sprzymierza się z innym kandydatem do tronu, księciem Jiehem. Dziewczyna doskonale wie, że nie warto oddawać mu serca, lecz w gnieździe żmij, jakim jest królewski dwór, okazuje się, że tworzą świetny zespół. Czy uda jej się odwrócić katastrofę mającą miejsce w przeszłości? Czy będzie zdolna zaufać księciu, a może nawet go pokochać?

Niesamowita historia inspirowana chińską kulturą.

Czułe poranki, bezsenne noce
Agnieszka Zakrzewska
Flow 28.02


Obrazek

Romy Sokołowska po zdradzie męża zamyka się w sobie i izoluje od świata, koncentrując się na wychowywaniu nastoletniego syna Łukasza i pracy w popularnym lifestyle’owym miesięczniku. Kiedy w redakcji pojawia się nowy prezes wydawnictwa, Juliusz Koman, Romy niespodziewanie się z nim zaprzyjaźnia. A to nie koniec zmian w jej uporządkowanym do tej pory życiu, bo pewnego dnia dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z jedną z nieco zapomnianych gwiazd kina, Barbarą Anczyc. Ekscentryczna aktorka lata temu zaszyła się w dworku na wsi i konsekwentnie odmawia kontaktów z prasą. Jej przepiękny portret, autorstwa znakomitego artysty Mateusza Przebindowskiego, jest ostatnim zdjęciem gwiazdy opublikowanym w mediach. Kiedy Romy próbuje odnaleźć fotografa, okazuje się, że mężczyzna jakiś czas temu zniknął bez śladu.

Zaintrygowana mnożącymi się tajemnicami dziennikarka, wyrusza w dziewicze okolice położone przy nadbużańskich mokradłach. Na miejscu okazuje się, że pomimo początkowej nieufności mieszkańców wioski szybko udaje się jej nawiązać z nimi kontakt. Jedyną osobą, która zachowuje się wobec niej wrogo, jest Bodnar. Mężczyzna mieszka w prymitywnej chacie, prowadzi życie pustelnika i tropi kłusowników. Mimo nieustających kłótni tych dwoje ciągnie do siebie jakaś niewytłumaczalna siła…

Jakie tragiczne i romantyczne wydarzenia rozegrają się w malowniczej scenerii dzikiej podlaskiej przyrody? Czy po bezsennych nocach nadejdą również czułe poranki? Klangor żurawia i szelest szuwarów mogą być najpiękniejszą miłosną melodią, trzeba jednak uważać, by się nie zagubić na rozlewiskach własnych pragnień…

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 24 stycznia 2024, o 19:07

Mój portfel krzyczy " Ratunku " :red:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4716
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 25 stycznia 2024, o 08:42

Kilka brzmi nawet nieźle.

gosiurka napisał(a):Mój portfel krzyczy " Ratunku " :red:


To tak, jak moje dzieci. Jak przychodzi nowa paczka, to jest tylko "Mamoooo" :hihi:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 29634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 25 stycznia 2024, o 10:56

Nowa Briggs. :)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 stycznia 2024, o 22:18

Papaveryna napisał(a):Przeczytałam około 50 stron "Gym Junkie", bo opis mnie nawet podjarał. To była totalna beznadzieja! Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że ta autorka jest raczej chwalona :wtfn:

Zaczęła dobrze, przynajmniej to, co wydano pierwsze, potem już było tylko gorzej...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 26 stycznia 2024, o 13:48

Łażę sobie bogobojnie po instagramie, gdy WTEM!!!

Obrazek

:wesoły:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 3039
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 26 stycznia 2024, o 17:58

Cieszę się razem z Tobą :wesoły:

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 26 stycznia 2024, o 19:17

To jest ta Pani od romansu lekarskie?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 26 stycznia 2024, o 21:41

Od romansow w swiecie naukowym. Uwielbiam jej ksiazki. :)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 26 stycznia 2024, o 23:25

Miałam to przeczytać
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 210
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep

Post przez izkaa12 » 27 stycznia 2024, o 14:26

cedar napisał(a):Łażę sobie bogobojnie po instagramie, gdy WTEM!!!

Obrazek

:wesoły:


kuurde a już miałam w lutym mieć ban na zakupy, co ja zrobię :bezradny:
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 27 stycznia 2024, o 15:05

Kup 1 marca, jak premiera jest 28 lutego, to dwa dni da się wytrzymać... chyba :mysli:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 210
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep

Post przez izkaa12 » 27 stycznia 2024, o 18:01

chyba się da, będę testować silną wolę :evillaugh:
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 27 stycznia 2024, o 19:43

Ja nie testuję - wiem, że moja wola jest bardzo silna.
Silniejsza ode mnie. :evillaugh:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 27 stycznia 2024, o 20:06

Dobre :evillaugh:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Następna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości