Teraz jest 4 października 2024, o 21:24

Kupujemy książki: miejsca, ceny, promocje

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 kwietnia 2008, o 13:48

na stronie http://www.kkkk.pl jest nowy katalog. dużooooo upustów cenowych i promocji Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 9 kwietnia 2008, o 19:47

patrzcie jaka zarąbista księgarnia:

http://www.dobre-ksiazki.pl/romans-c-204/1.html wszystko niedostępne Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 9 kwietnia 2008, o 22:17

Obrazek Ciekawe, jak wychodzą na swoje.

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 10 kwietnia 2008, o 12:19

A znacie jakieś dobre ksiegarnie lub antykwariaty w Krakowie?

 

Post przez Gość » 19 kwietnia 2008, o 11:57

Lynn Kurland "Przeklęci"

w sprzedaży na:



http://www.allegro.pl/item346686701_przekleci_lynn_kurland.html





zapraszam Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 20 kwietnia 2008, o 18:20

Ostatnio odkryłam ciekawą księgarnię internetową. Być może dres był już podawany, ale i tak warto przypomnieć. Za przyzwoite pieniądze można u nich kupić np. książki z Amazona. Sprawdzałam m. in. Brendę Joyce i wyszło, że za wspominaną już przez kogoś książkę "The darkest heart" biorą o 10 złoty mniej niż np. empik. Reszta jej książek nie przekracza 20 zł. Tylko ich wyszukiwarka coś nie działa za dobrze i dlatego przeszukuję kategorię romans strona po stronie ( XD też frajda). Link: http://www.krainaksiazek.pl/sklep.html?lang_id=1

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 20 kwietnia 2008, o 18:23

Podawałam już kiedyś tego linka i mi wyszukiwarka działa znakomicie. I bardzo dobrze, bo chyba nigdy bym nie przejrzała wszystkiego Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 21 kwietnia 2008, o 16:12

<span style="font-size: 24px; line-height: normal"><span style="color: red">Książka w prezencie w Merlinie</span></span>



Książka i róża to przepiękny zwyczaj związany ze Światowym Dniem Książki.

Merlin tego dnia przygotował dla Państwa niespodziankę!



Wystarczy złożyć i potwierdzić zamówienie na dowolną książkę, a z poniższej listy będą mogli Państwo wybrać PREZENT - najbardziej interesujący Was tytuł.

Cena książki wyzeruje się po dodaniu jej do koszyka.

Oferta aktualna jest tylko jeden dzień - 23 kwietnia od godz. 00 do 24 w nocy.

Liczba książek jest ograniczona - warto się pospieszyć!



<a href="http://merlin.pl/browse/promotion/1/Dzien_Ksiazki_2008.html;jsessionid=3C3BABB10036830F8A7B07A352B08D93.LB1" target="_blank" class="postlink">http://merlin.pl/browse/promotion/1/Dzien_Ksiazki_2008.html;jsessionid=3C3BABB10036830F8A7B07A352B08D93.LB1</a>

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 21 kwietnia 2008, o 16:15

wypychają co nie poszło Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 21 kwietnia 2008, o 20:46

A co zrobiłaś, że u ciebie wyszukiwarka działa. Bo ja mam możliwość wyszukiwania jedynie po tytule książki, co jest dość uciążliwe, wolałabym po autorze.



Jeżeli chodzi o merlin, chyba faktycznie chcą pozbyć się tego, co zalega w magazynach. Ciekawszą opcją są Happy hours - wtedy jest na wszystkim obniżka o 10% (tzn. książki, muzyka, filmy, multimedia).



Dostałam info z vivid.pl, że do 25 kwietnia wszystkie książki mają o 10% niższą cenę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 21 kwietnia 2008, o 21:10

trzeba kliknąć na wyszukiwanie zaawansowane- jest obok głównej wyszukiwarki i tam można po autorze Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 21 kwietnia 2008, o 21:16

Dzięki. Nawet działa Obrazek

Żeby nie wyjść na sierotę, przyznam, że próbowałam korzystać kiedyś z tej zaawansowanej wyszukiwarki, ale bez efektów. Szukałam Camp chyba wtedy i nie działało. Może trafiłam na jakieś problemy techniczne i się zniechęciłam.

Jeszcze raz dziękuję, pinks Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 21 kwietnia 2008, o 21:16

proszę bardzo, mnie też raz nie podziałała ale się zaparłam Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 kwietnia 2008, o 13:19

Z okazji Światowego Dnia Książki 23.04. w Empiku -25% na książki z katalogu krajowego.





Niespełna dziesięć lat temu wieszczono zmierzch papierowej książki. Miały ją zastąpić elektroniczne e-booki, nowocześniejsze i bardziej ekologiczne. Tymczasem tradycyjna książka wciąż trzyma się mocno i po raz kolejny będzie obchodziła na całym świecie swoje święto.



„Analogowy” papier górą



E-booki nazwane natychmiast przez purystów językowych e-książkami miały zrewolucjonizować rynek wydawniczy. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku wydawało się, że zmierzch papierowych woluminów i gazetowych płacht jest przesądzony, szczególnie gdy na rynku zaczęły być coraz bardziej powszechne komputery przenośne i palmtopy. Nowe technologie nie poradziły sobie jednak z miłością czytelników do kontaktów z książką, która jest nie tylko nośnikiem słowa, ale także wygodnym i podręcznym przedmiotem. Można ją wyjąć z kieszeni w autobusie czy pociągu, zasiąść wygodnie w fotelu bądź ułożyć się na kanapie, szeleścić smakowicie kartkami i wdychać zapach zadrukowanych stron. Zbyt wiele zmysłów zaangażowanych jest w czytanie, by można było zastąpić książkę elektronicznym obrazem na monitorze.



Ekologiczny Harry P.



Ojciec z synem stoją na skraju dżungli amazońskiej. - Spójrz chłopcze - mówi starszy z mężczyzn pokazując zadrzewiony bezkres. - To wszystko to Harry Potter! Wbrew pozorom powtarzany przez złośliwców dowcip niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Zgodnie z warunkiem stawianym wydawcom przez Joanne K. Rowling, książki brytyjskiej pisarki mogą być wydawane tylko na specjalnym papierze. - Pani Rowling nas zmusiła - wyznaje Bronisław Kledzik, szef oficyny Media Rodzina wydającej w Polsce książki o Harrym Potterze. - Nie tylko nas, ale wszystkich na świecie, żeby zażądać od drukarni certyfikatu o pochodzeniu papieru. Producent musi udowodnić, że żadne zdrowe drzewo nie zostało poświęcone Harry’emu Potterowi. Papier produkowany jest albo z wiatrołomów, albo pochodzi ze specjalnych plantacji, na których rosną drzewka na potrzeby fabryki papieru - wyjaśnia dyrektor wydawnictwa. Tak upada argument ekologiczny na rzecz e-booków. Skoro tytuł osiągający największe na świecie nakłady można produkować bez rabowania naturalnego dobra, jakim są lasy, po co komu elektroniczne książki?



Powieść szeptana do ucha



Są jednak sytuacje, gdy czytanie nie jest możliwe. Podczas prowadzenia samochodu. W czasie prasowania. W potwornie trzęsącym na polskich drogach autobusie. A wreszcie - gdy wzrok odmawia posłuszeństwa. Tutaj elektronika może naprawdę pomóc. I w tej dziedzinie widać w Polsce może jeszcze nie rewolucję, ale ewolucję na pewno. Rynek tak zwanych audiobooków, czyli książek w wersji do słuchania, rozwija się w naszym kraju powoli, lecz konsekwentnie. Po latach przerwy na antenę radiowej Trójki wróciła powieść w odcinkach i był to jeden z wyraźniejszych sygnałów, że słuchacze potrzebują od rozgłośni nie tylko informacji i muzyki, ale także literatury. Pod koniec lat 90. istniało w Polsce praktycznie tylko jedno wydawnictwo specjalizujące się w audiobookach - RTW. Dziś jest ich kilka, a wydawcy proponujący dotąd przede wszystkim książki, coraz chętniej organizują premiery literackie jednocześnie w wersji papierowej i audio. Tak było z powieścią Michała Witkowskiego „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej” (jako lektor wystąpił sam autor) czy przed paroma dniami podczas premiery książki Sławomira Shuty „Ruchy”. Ustępstwem na rzecz technologii jest wprowadzanie do oferty audiobooków nie tylko na płytach CD, ale też w formacie MP3 na różnych nośnikach.



Odkryj w sobie Hemingwaya



Nie padło jeszcze słowo Internet? A powinno! Niektórzy wydawcy odsądzają ten kanał komunikacji od czci i wiary (to straszne piractwo!), ale wielu w duchu zapewne przyznaje, że jest to fantastyczna możliwość promocji książek. Któż poradziłby sobie w globalnej Sieci, jeśli nie osoby umiejące i lubiace czytać? Choć eksperymenty Stephena Kinga raczej zniechęciły uznanych autorów do publikowania swoich nowych książek w Internecie, za to Sieć stała się trampoliną dla młodych, obiecujących autorów dzięki możliwości darmowego prezentowania twórczości literackiej potencjalnym czytelnikom. Ale i w tym przypadku zwycięstwo tradycyjnej papierowej książki jest niepodważalne. Bowiem to nie prowadzenie popularnego bloga jest dla autora nobilitacją, lecz wydanie go w wersji drukowanej, jak było choćby w przypadku internetowych pamiętników „Matka mojego dziecka” czy „Przygody pana Bazylka”. I to jest prawdziwa rewolucja: każdy ma szansę zostać pisarzem i publikować swoją twórczość dla czytelników. I to czytelnicy, a nie redaktorzy, decydują, czy autor pozostanie anonimowym internautą jak oni, czy uznanym twórcą, który godzien jest druku.



Magdalena Walusiak

http://www.empik.com/sdk

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 23 kwietnia 2008, o 23:03

Dzięki, Lilia, za info. Poszalałam sobie w empiku. Teraz muszę jeszcze zarobić na te zakupy. Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 kwietnia 2008, o 23:10

do usług Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28607
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 kwietnia 2008, o 00:55

to był horror... też zaempikowałam się na maksa [przeczytalam maila z info rano ledwo przytomna..] teraz o suchym pysku przez miesiąc.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 24 kwietnia 2008, o 01:02

Skąd ja to znam. A jeśli merlin dalej fetuje kolejny rok od założenia konta 10% zniżką, to jeszcze i tam poszaleję, a wtedy to już koniec -żadnych innych przyjemności. Obrazek Będę musiała szukać pracy dorywczej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28607
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 kwietnia 2008, o 01:21

ja jakoś przetrwam jeszcze pół godziny do północy Obrazek

ojejojejojej...

Avatar użytkownika
 
Posty: 334
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Morąg

Post przez paola198618 » 24 kwietnia 2008, o 15:17

Ja kupuje ksiazki albo w zestawach albo na dworcu...Sa tam takie male kioski gdzie mozna kupic harlequin doslownie za grosze Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 maja 2008, o 00:36

U mnie nie ma takich przybytków. Na szczęście jest Internet.



A teraz mam miesiąc na wybranie zestawu optymalnego, by wykorzystać urodzinową zniżkę w merlinie Obrazek Przyjemne zadanie.



Poza tym, czy widziałyście, że merlin obniżył na majowy weekend ceny niektórych książek, m.in. fantastyki, a w vividzie jest 5% zniżki na majówkę. Może ktoś zechce skorzystać?

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 maja 2008, o 00:42

ja też będę mieć urodzinową zniżkę w Merlinie, ale nie ma szans na jej wykorzystanie Obrazek [brak kasy Obrazek ]

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 maja 2008, o 00:59

Cóż, ja też nie mam teraz tyle, ile planuję wydać Obrazek

Zamierzam jednak to rozłożyć na 2 miesiące, czyli w maju odkładam trochę, w czerwcu dokładam resztę. Czasem po prostu wrzucam do koszyka coś, co chcę mieć, a co ma odpowiednio długi czas oczekiwania, np. premierę na początku czerwca.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28607
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 maja 2008, o 04:49

a więc od dziś czyli czwartku 15.05.2008

Obrazek

czyli impreeeza [a później zęby w ścianę i o suchym pysku przez następny miesiąc]:



<span style="font-weight: bold"><span style="font-size: 18px; line-height: normal">53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie</span>



Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego



Gościem Honorowym targów w tym roku jest Izrael.

Uroczyste otwarcie targów nastąpi w czwartek 15 maja 2008 roku o 14.00 w Holu Głównym Pałacu Kultury i Nauki.



53. Międzynarodowe Targi Książki swoją obecnością zaszczyci Minister Kultury Izraela Pan Raleb Majadle. W targach bierze udział

- ponad 600 wystawców z 29 krajów.



Godziny otwarcia targów:

czwartek 15.05.2008 - godz. 10-18 dzień dla profesjonalistów

piątek 16.05.2008 - godz. 10-19 dzień otwarty

sobota 17.05.2008 - godz. 10-19 dzień otwarty

niedziela 18.05.2008 - godz. 10-19 dzień otwarty



Bilety w cenie:

2 zł - ulgowy

5 zł - normalny

9 zł - stała karta wstępu</span>



ponadto spotkania z autorami także rodzimymi [będzie paru przedstawicieli polskiej fantastyki m.in.] - więcej danych na http://arspolona.eactive.pl/index.php?&tu=464



a kto nie wpadnie osobiście [bo dystans i tłumy] to może wpaść chocby do http://www.merlin.pl a tam 25 procentów znizki warte testowania Obrazek

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 15 maja 2008, o 11:43

właśnie odwiedziłam sronę Merlina, ale raczej nic nie kupię... Mama oczwiście kilka ksiązek na oku, ale raczej będę polować na okazje...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości