Teraz jest 4 października 2024, o 23:25

Kupujemy książki: miejsca, ceny, promocje

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 7 stycznia 2008, o 22:55

prawie 11 złotych??? przecież tyle kosztuje papierowa?? czy im się coś w głowę stało???

Avatar użytkownika
 
Posty: 361
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Olsztyn

Post przez aga1987 » 7 stycznia 2008, o 22:57

Zdecydowanie się przeceniają. Przestaję kupować.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 8 stycznia 2008, o 00:28

No wiecie są i tańsze, np. medical i światowe życie - 5,99 albo special - 4,99. Ja patrzyłam akurat na wielkie romanse historyczne, ale są też te z miry i one kosztują 11,99, czyli dokładnie tyle, ile wersja książkowa. Dla mnie to nie do pojęcia. Mimo wszystko wolę wersję książkową - lepiej się czyta, mniej męczą się oczy, komputera nie da się wszędzie zabrać (laptopy też nie są zbyt poręczne). E-booki powinny być tańsze i to dużo tańsze, jeśli chcą, by ludzie wybierali taką alternatywę. Chyba jednak wydawnictwu na tym nie zależy. Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 10 stycznia 2008, o 21:35

ruszyła już pełną parą strona z e-bookami i audiobookami http://www.nexto.pl/

 

Post przez Gość » 10 stycznia 2008, o 22:27

książki kupuję przeważnie w księgarni chociaż staram się polować czasami na allegro, jeśli chodzi o ceny to są zdecydowanie za wysokie jak na kieszeń biednego studenta

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 10 stycznia 2008, o 22:34

dziewczynki nowe przygody Eve Dallas można kupić taniej za 24,90 w kkkk.pl

wydali tę część z okładką amerykańską Obrazek czyżby pomysłów zabrakło?

nadal też można tam kupić Trylogię Kręgu po promocyjnej cenie. wysyłka tylko 6,90 kurierem.



wszystkie informacje w katalogu na stronie

Avatar użytkownika
 
Posty: 197
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez megara » 10 stycznia 2008, o 22:45

Ja swoje Harlequiny zabrałam babci Obrazek inne miałam w domu a jeszcze inne wypożyczam z biblioteki. Kiedyś był kiermasz jedna ksiazka za 1 zł szkoda, ze niestety nie skorzystałam z tej oferty Obrazek echh

Avatar użytkownika
 
Posty: 599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez limonka » 10 stycznia 2008, o 22:50

jeśli chodzi o romanse, bazuję na Taniej Książce (ceny do 20zl). Od czasu do czasu allegro. No i biblioteka. Rzadko kupuję romanse w księgarni - ceny powalają - jeśli już, to jakieś sprawdzone wcześniej w czytaniu (niech żyją ebooki! Obrazek.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2284
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Roma » 14 stycznia 2008, o 22:27

Czy może ktos wie jak tam trafic? Będę w warszawie w srodę, miasta nie znam kopletnie ale wlazłabym chetnie!

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 20 stycznia 2008, o 18:52

tanio i szybko:

http://www.ebuch.pl/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28607
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 stycznia 2008, o 22:41

o, post Romy umknął mi kompletnie Obrazek

swoją droga może by gdzieś mapkę wkleić Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 20 stycznia 2008, o 22:42

Mapkę? Dobry pomysł. Chętnie skorzystałabym w ferie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 stycznia 2008, o 18:59

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=301622567



Aiken CÓRKA ELIZY cd Rozważna i Romantyczna

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 23 stycznia 2008, o 19:09

Jak tam była Eliza w Rozważnej? chyba chodzi o Dumę i uprzedzenie ... coś się Margarytce pomyliło Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 stycznia 2008, o 19:31

ja nie wnikam co ta pani miała na myśli Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 23 stycznia 2008, o 19:44

co by nie miała, książki ma fajne

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 23 stycznia 2008, o 21:22

Przede wszystkim to nie Austin, a Austen. Pomyłka zarówno w opisie na allegro, jak i z tyłu okładki. Po drugie w <span style="font-style: italic">Rozważnej i romantycznej </span>jest Eliza - tak nazywała się dawna ukochana pułkownika Brandona.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 23 stycznia 2008, o 22:06

znalazłam recenzję z której wynika że Eliza to córka ukochanej pułkownika, ta która to zadała się Willoughbym Obrazek czyżby Eliza córka Elizy? Obrazek



<span style="font-style: italic">Książka jest całkiem gruba w porównaniu z innymi kontynuacjami, ma aż 319 stron. Czytałam ją jednak z pewną trudnością. Nie chodzi nawet o język, który, choć stylizowany na podobieństwo J.A., jest o wiele bardziej współczesny. Ponieważ wymienionych jest sporo osób, czasami miałam problemy z rozpoznaniem kto jest kim. Charakter głównej bohaterki, której losy poznajemy z jej punktu widzenia, nie jest w żadnym wypadku podobny do mentalności dziewczyn z czasów J.A., jest bardzo feministyczny i dość chłodny (odebrałam takie wrażenie). Córka Elizy, czyli nieślubna córka Willoughby 'ego, jest bękartem wychowywanym w wiosce przez obce jej osoby. Dziewczyna jest bardzo dzielna i dąży do swoich celów, pomimo że życie jej w żadnym wypadku nie rozpieszcza. Nie będę tu opisywać jej losów, żeby nie psuć Wam przyjemności czytania.

Plus tej książki to fakt, że różni się od kontynuacji pani Tennant (przeczytałam już fragment, boję się zabrać za resztę Obrazek). Jest naprawdę o wiele głębszą powieścią, postacie są lepiej opisane i dlatego przyjemnie się czyta, zwłaszcza, że często nie byłam w stanie domyślić się, co może się za chwilę stać. Prawie wszystkie postacie z "Rozważnej i Romantycznej" pojawiły w powieści i możemy poznać ich dalsze losy.

Ale książka, pomimo, że całkiem dobrze napisana, nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia. Zwykle czytając kontynuację cały czas zastanawiam się, co autorka postanowiła zrobić z bohaterami oryginału. Tutaj również czekałam, żeby dowiedzieć się, jak potoczyły się losy mojej ulubionej Eleonory, Marianny i innych postaci. Moja ciekawość została zaspokojona, ale czy jestem zadowolona z tego, co przeczytałam? Nie bardzo. Książki J.A .pokazywały świat może nie idealny, ale jednak raczej spokojny i czysty. Natomiast kontynuacja... odebrałam świat w powieści jako bardzo brudny. Autorka pokazuje niskie uczucia, sprawy, o których się kiedyś nie mówiło, wyolbrzymia złe cechy charakteru - bohaterowie są przesiąknięci egoizmem oraz po prostu głupi. Są wyjątki, ale wtedy na pewno takie postacie mają w życiu pecha. I tu nie ma żadnych szczęśliwych zakończeń, które tak lubię. Po przeczytaniu książki miałam wrażenie, że nie ma po co żyć, bo i tak zawsze "wiatr w oczy", a ludzie są po prostu obrzydliwi (co nie oznacza, że książka źle się kończy).

Podsumowując: książkę polecam. Może na mnie nie zrobiła zbyt dobrego wrażenia (ja lubię słodkie romanse), ale jako powieść jest naprawdę ciekawa. Warto również spojrzeć na świat za czasów J.A. ze strony osoby biednej, niskiego pochodzenia, ale jednak inteligentnej. Zupełnie inaczej widać wtedy wyższe sfery.

Książka w Polsce nie zdobyła rozgłosu, bo do tej pory nie spotkałam się nigdzie z wiadomością, że to jedna z kontynuacji. Przypadkowo kupiłam ją na Allegro. Nie wiem więc, gdzie można ją znaleźć. Ale ponieważ jest z wydawnictwa Da Capo, więc pewnie część bibliotek (zwłaszcza te nastawione na panie) ma ją w swoich księgozbiorach. Poszukajcie, a jak już przeczytacie, dajcie proszę znać, jakie jest Wasze zdanie.



</span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 23 stycznia 2008, o 22:22

Wygląda na to, że jest to córka Elizy, córki Elizy - ukochanej płk. Brandona, ale jak miała na imię, to nie wiem. W recenzji danych brak. Zresztą po tej recenzji, raczej nie mam ochoty na tę kontynuację.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 23 stycznia 2008, o 22:44

ja w ogóle nie znoszę tego typu kontynuacji Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 24 stycznia 2008, o 01:45

Też raczej nie lubię, bo psuje to moje wyobrażenia. Jednak czasami ciekawość mnie zwiedzie na manowce. Nie tym razem jednak.

Avatar użytkownika
 
Posty: 599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez limonka » 24 stycznia 2008, o 14:26

Czytałam "Córkę Elizy" i takie sobie. Widać kogo Aiken lubi, a kogo nie lubi - no i trochę w tym kierunku przerysowane. Np. Edward był u Austen całkiem sympatycznym, choć nieco bezwolnym facetem, a u Aiken zamyka Elinor "przy kuchni" (nie pozwala jej wydawać powieści) i wyraźnie zazdrości Brandonowi majątku. Poza tym w książce są pewne nielogiczności, choćby Margaret Dashwood pracująca jako nauczycielka - a przecież nie był to zawód, do którego garnęłaby się panna z towarzystwa, która miała jakie takie fundusze i znajomości.

Ogólnie nie przepadam za sequelami Austen pióra Aiken, chociaż i tak są o niebo lepsze od tych autorstwa Emmy Tennant.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 30 stycznia 2008, o 18:14

Właśnie dotarła do mnie paczka z ostatnią częścią In Death. Ciekawi mnie jedna rzecz: Prószyński i S-ka ma prawa do wydania wszystkich części, ale dlaczego wydaje je w różnych formatach? Cztery pierwsze były wydane jako kieszonkowe, trzy następne jako duży format, teraz znowu mniejszy, coś koło książek wyd. przez Da Capo. Naprawdę dziwacznie wygląda to na półce Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28607
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 stycznia 2008, o 19:54

samowolka.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 30 stycznia 2008, o 20:32

a kto by sobie zawracał głowę jakąś serią? przecież to czysty przypadek że oni to w ogóle wydają- okazało się nagłe ze się sprzedaje Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość