Teraz jest 4 października 2024, o 07:34

Kupujemy książki: miejsca, ceny, promocje

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 16 czerwca 2009, o 21:50

kupiłam ostatnio na Allegro kilka książek,niestety na dostawę trzeba będzie dość długo czekać ze względu na "długi weekend '...Kurczę ,jak ja nie lubie czekać...

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 16 czerwca 2009, o 22:08

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 16 czerwca 2009, o 22:12

współczuję,mam nadzieję że nie będę musiała czekać aż tak długo...

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 16 czerwca 2009, o 22:14

Ale to dlatego, że wszystkie książki po angielsku i mają termin wysyłki do 30 dni, a spakowane w jedną paczkę tyle zajmują Obrazek chociaż wiem z doświadczenia, że równie dobrze może to być wcześniej, bo już tak miałam, że zamawiałam do salonu i przyszło chyba z tydzień czy dwa wcześniej niż zapowiadali Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 16 czerwca 2009, o 22:17

Ale zazwyczaj przychodzą trochę wcześniej Obrazek (chociaż ostatnio na dwa zamówienia czekałam aż do ostatniego wyznaczonego dnia)

W każdym razie smutna prawda jest taka, że jeśli ma się możliwość odbierania w salonie, to na kumulowanie książek w jedną przesyłkę, żeby dostać ją darmowym kurierem do domu, nie warto się łakomić Obrazek Bo część książek przychodzi faktycznie tak jak mówią, ale często przychodzą np po dwóch tygodniach... A jak wszystko jest w jednym zamówieniu, to trzeba czekać i czekać na to wszystko razem Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 16 czerwca 2009, o 22:19

na szczęście empików w kraju dużo- ile na tym oszczędziłam, ho ho Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 16 czerwca 2009, o 22:28

ech, daleko mam do empika, pół miasta trzeba przejechać, poczekam sobie, zanim nie przyjdą to doczytam wszystko co na mnie czeka na półce lub nie na półce Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 16 czerwca 2009, o 22:34

Ja mam na szczęście bardzo dogodnie usytuowany Obrazek (a że się muszę czasem z obsługą poużerać, no to już inna sprawa Obrazek )



Eksperymentalnie zamówiłam dziś dwie książki z Book Depository. Ceny mają normalne, tzn takie jak na amazonie, czy, w przeliczeniu, empiku, ale jest parę książek, których w empiku coś nie wystawiają, a przesyłka z amazona niezbyt się w tej chwili opłaca. A na bookdepository free delivery worldwide...

Eksperyment ma na celu głównie sprawdzenie, w jakim stanie te książki do mnie dotrą Obrazek Bo zamawiam czasem płyty albo filmy na CD WOW, gdzie przesyłka też darmowa, ale w związku z tą darmowością niezbyt się przykładają do pakowania i zawsze się pudełko poobija po drodze.

Czekam więc Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 997
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: chase loretta

Post przez olly3 » 16 czerwca 2009, o 23:12

Ja liczę na to, że moje książki przyjadą wcześniej - raz się tak zdarzyło przy odbiorze w salonie - bo termin dostawy wypada akurat na pierwszy dzień mojego wyjazdu Obrazek

Tym razem wzięłam odbiór w domu, bo za dużo bym miała do dźwigania z salonu.

Zamówiłam sobie w empiku między innymi Carlyle "Beauty Like the Night" za 13 z kawałkiem Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28606
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 czerwca 2009, o 00:58

ja wydałam straszliwą sumę na książki w ogóle w czerwcu, a na podgrupę "romansoholiczne" też kurcze niemało Obrazek ale po analizie czas+koszt wysyłki zdecydowałam się na empik w 80% Obrazek

na szczęście powyżej 150 złociszy mają darmo wysyłkę... bo przyznam, że jak ostatnio odesłali znowu mi Po Tygodniu do magazynu to się wkurzyłam ostro Obrazek

znaczy: zgarnęłam co mieli, resztę w różnych miejscach na abebooks Obrazek

ale przyznam, nie pomyslałam na początek i zamiast paru zamówień złozyłam jedno... Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 01:51

A co się dzieje, jak odeślą do magazynu? Od nowa trzeba wszystko zamawiać? (a w ogóle to myślałam, że na to są dwa tygodnie, dobrze wiedzieć, że nie Obrazek )

Avatar użytkownika
 
Posty: 28606
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 czerwca 2009, o 02:20

bo są 2 tygodnie Obrazek ale ktoś nadgorliwie sie postarał, wrrr... i całość od nowa czyli np 30 dni. teoretycznie...

chyba, że a) się nawrzeszczy posiadając argument b) się zamówiło na kwotę pow.500 złociszy... bo mam obawę, że za mniejszą by mnie zbyli. w merlinie zbyli niedawno, dlatego nie zamawiam merlinowo nic aktualnie Obrazek

ps.nie wrzeszczałam, ale uśmiechałam się uśmiechem kota z cheshire czyli z lekka nienormalnym.

Avatar użytkownika
 
Posty: 8026
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: doncaster

Post przez gmosia » 17 czerwca 2009, o 05:38

oooo... ja pamiętam tego kota z alicji w krainie czarów. miałam dreszcze jak go widziałam Obrazek brrrrrr...

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 10:46

Ja też mam takie etapy, kiedy odczuwam potrzebę ukarania merlina za ich ogólne podejście do sprawy Obrazek (bo na indywidualną obsługę klienta właściwie nie mogę narzekać).

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 17 czerwca 2009, o 13:21

Ale o co chodzi z Merlinem?? Co zrobił?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 13:41

Tak jak napisałam, mi osobiście nic nie zrobił. Ale wieczne zmiany w polityce dostaw (za darmo, nie za darmo, od 50, od 90, arggh),. oczywiście wprowadzane cichcem i bez ostrzeżenia, odbieranie przywilejów z dnia na dzień, także bez ostrzeżenia... Zmiany w zamówieniu tylko mailem. Odbiór osobisty płatny w niektórych miejscach - np w Gdańsku, jeśli odbierasz przesyłkę do 99 zł w punkcie współpracującym z merlinem i płacisz na miejscu, to za obsługę płacisz 8,50. (Żeby nie było, że się czepiam, to rozumiem, dlaczego nie można zmieniać zamówień bez kontaktu ze sklepem i ok, zgadzam się z tym, tylko dlaczego ja muszę szukać jakichś informacji na ten temat, wygrzebywać maila do BOKu i pisać im wiadomość, skoro to samo można załatwić za pomocą zwykłego formularza?)



No idealni to oni nie są Obrazek



Z drugiej strony empik, jako ich największy konkurent, jest jak dla mnie strasznie specyficznym sklepem - to jest sklep dla tych, którzy już dobrze wiedzą, co chcą kupić. Raczej sobie człowiek nie posurfuje po empiku w poszukiwaniu recenzji, podobnych książek, rekomendacji, co w tej chwili jest w takich sklepach jak amazon i merlin bardzo istotne.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 17 czerwca 2009, o 14:11

Właściwie jedyna opcja, jaką ma empik, to to, że kupujący tę książkę kupili również...

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 14:26

No jest taka opcja. I recenzje też niby można dodawać - tylko widać, że nikogo to w empiku nie interesuje, bo chyba nadal nie naprawili tego błędu, że jak ktoś nie da ocenianemu produktowi żadnych gwiazdek, to będzie to policzone jako zero do średniej, chociaż recenzja pełna pochwał Obrazek



Poza tym, sam wygląd empiku nie zachęca do tego typu zajęć Obrazek Widać, że nastawiają się na coś innego. (swoją drogą jestem okropnie ciekawa, jak im się ten import opłaca - żeby się tylko z tego nie wycofali, no Obrazek )

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 17 czerwca 2009, o 14:41

jak płatność, kredytową, paypalem? Obrazek

i czemu poużerać z empikiem? Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 14:55

Można i kartą, i paypalem.



A co do użerania, to pisałam o tym jakiś czas temu - chodziło o uszkodzoną kartę prezentową, której nie chcieli mi wymienić, a na której było 300zł.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 17 czerwca 2009, o 15:09

aha, udało się? Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 15:12

W końcu się udało Obrazek Po interwencji wyższej instancji Obrazek (mam czasem wrażenie, że to tylko mój empik taki nieudaczny, ale widzę, że nie tylko Obrazek )

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 17 czerwca 2009, o 15:13

wszak wszędzie pracują tylko ludzie Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28606
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 czerwca 2009, o 21:43

a Wyższa czyli? bo ja też raz z kartą miałam problem, ale mam wrażenie, że jak się usmiechnęłam i powiedziałam "ależ ja mam czas, poczekam, aż pan to naprawi..." to jakoś przestali narzekać i wymienili Obrazek



hm, własnie zauważyłam, że ja ogólnie recenzji ani w merlinie ani w empiku a) nie czytam oraz b) nie jestem zainteresowana...



ps.ach, mi już 3 razy zwrócili kasę za książki na abebooks (a konkretnie: konkretne antykwariaty) bo sie pożaliłam, że jednak nie spodziewałam się takiego stanu (znaczy: brak opisu np lekkiego zalania książki Obrazek w sumie 180 dolców około...

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 czerwca 2009, o 22:35

Napisałam do karcianej centrali, że tak powiem, bo w stacjonarnym empiku mi wmawiali, że nie mogą mi wymienić, bo na tym stracą (wtf?) Z kierownikiem nie można się rzecz jasna skontaktować, firma zajmująca się kartami ', no przysięgam, załamka Obrazek I tak dwa razy. Po interwencji kierownik osobiście mnie przepraszał i kartę własnymi ręcami wymieniał Obrazek



Ja recenzji na merlinie też nie czytam (o empiku nie wspominając), ale już na amazonie tak - zazwyczaj zaczynam od tych jedno i dwugwiazdkowych Obrazek ). Ale chodziło mi przede wszystkim o to, że empik z tych wszystkich sklepów najmniej zachęca do odkrywania na jego stronie innych produktów do kupienia - takie odnoszę wrażenie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości