Teraz jest 27 lipca 2024, o 09:42

Wyniki rankingu okładek 2022

Wyniki rankingu okładek 2022 | Zgłoszenia do Rankingu Okładek 2023
Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Wyniki rankingu okładek 2022

Post przez Nocny Anioł » 19 grudnia 2023, o 13:13

Tak prezentuje się ranking okładek 2022, czy wygrała wasza propozycja?, a może nie zgadzacie się z opinią innych. Zapraszam do dyskusji.

Najładniejsza okładka Harlequina 2022
Na pierwszym miejscu znalazły się dwie okładki
Nagły zawrót głowy Diana Palmer
Obrazek

oraz

Cztery razy miłość Diana Palmer
Obrazek


Najładniejsza okładka romansu współczesnego 2022
Tutaj aż trzy książki uzyskały taką samą liczbę głosów
Magdalena Wala w sercu wroga
Obrazek

Denis Hunter Przełęcz Riverberd
Obrazek

Lucinda Riley Drzewo Anioła
Obrazek

Najładniejsza okładka romansu historycznego 2022
Tutaj ogromną przewagą wygrała okładka
Julia Quinn Taniec w świetle księżyca
Obrazek

Najładniejsza okładka romans paranormalny /fant 2022
Na pierwszym miejscu znalazły się dwie okładki
Ilona Andrews Płoń dla mnie
Obrazek

oraz

Marcin Mortka Mroźny szlak
Obrazek

Najbrzydsza okładka romansu współczesnego 2022
Pasierbica Gangstera Monika Magoska - Suchar
Obrazek


Najbrzydsza okładka romansu historycznego 2022
Oświadczyny Julia Quinn
Obrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 19 grudnia 2023, o 21:49

Chyba żadna z tych, co mi się podobały, nie wygrała. Widać, mam nietypowy gust. :P
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 19 grudnia 2023, o 22:42

Udało mi się wstrzelić w wasz gust w kategorii "Najładniejsza okładka romansu współczesnego 2022", bo zarówno okładki
"W sercu wroga" Magdaleny Wali, jak i "Przełęcz Riverberd" Denis Hunter bardzo mi się podobały.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9974
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 20 grudnia 2023, o 16:21

U mnie wyszło pół na pół :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 21 grudnia 2023, o 12:24

Ten hq z końmi i ta okładka z widoczkiem są najlepsze pod względem kompozycji, dynamiki i kolorów, choć ja bym tego konia nie ucięła tylko zmniejszyła postacie, żeby się cały koń zmieścił. Gryzie mi się to z moim poczuciem harmonii w kompozycji.

Fioletowa Quinn - koszmar, za duża orgia jednego koloru, aż do mdłości. Czasem to działa ale nie w tym przypadku.

Pierwszy hq, jeśli chodzi o okładkę, to totalny banał, nuda i mdłe kolory.

W okładce Magdy Wali widzę problem ze zbyt ciasnym kadrem, choć być może tak miało być. Może to celowy zabieg grafika, żeby poczuć niepokój, co może ma korespondować z treścią książki. Wiadomo, tematyka wojenna więc komfortowo nie może być. Niemniej, nie podoba mi się ta okładka, jest taka właśnie niekomfortowa w odbiorze. Kolory, kadr, klaustrofobiczna okładka i nie budząca miłych skojarzeń.

Okładka "Drzewo anioła" też w sumie ładna, trochę melancholijna ale też bez szału, jeśli chodzi o całość.

Niebieska z twarzą też ciekawa ale też trochę za dużo tego koloru, ta okłada jest przez to trochę przytaczająca. A dodatkowo - skąd pada światło na tę twarz? Cienie sugerują, że z lewej, od napisu, ale z kolei wtedy włosy tuż przy policzku powinny być jaśniejsze. Może słabo ogarniam światłocień ale coś mi tam nie gra właśnie. Może ktoś bardziej ogarniający mi to wytłumaczy. :ermm:

Kolejna Quinn, Mortka i ta mafijna wyglądają jak z generatora okładki dla tych gatunków literackich. Od razu widać, że mafia, romans i jakaś fantastyka. Nudy i zero kreatywności.

Może specem od malarstwa nie jestem, ani grafikiem, ale pojęcie o kompozycji, kolorach i generalnie o tym jak to ma wyglądać w teorii mam. Mam wrażenie, że te okładki są robione na odwal się i naprawdę trudno o poprawną okładkę, która jednocześnie jest miła dla oka. Fabryka słów kiedyś stała wysoko, jeśli chodzi o okładki. Jak jest obecnie, nie wiem, bo nie czytam. Do romansowych okładek koszmarków już przywykłam więc nic mnie nie zdziwi ale tak naprawdę na palcach jednej ręki mogę policzyć okładki, które mi się podobają.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".


Powrót do Wybieramy Ulubione Okładki!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość