Teraz jest 19 maja 2024, o 04:19

Mia Sheridan

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 października 2020, o 21:31

Kawko, podrzucisz opinię do działu z recenzjami? :prosi:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 października 2020, o 21:37

Jak na razie to najciekawsza jej książka.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 19 października 2020, o 12:04

duzzza22 napisał(a):Kawko, podrzucisz opinię do działu z recenzjami? :prosi:


Załatwione.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 lutego 2021, o 01:58
Ulubiona autorka/autor: Lisa Kleypas, Anne Bishop, Nalini Singh

Post przez Shinedown » 26 lutego 2021, o 20:16

Dotąd przeczytałam niemal wszystkie książki Sheridan wydane w Polsce. Moją pierwszą książką Sheridan było "Bez Słów" i do tej pory jest ulubiona.
WandaVision
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 1 marca 2021, o 01:50

Prawie wszystkie również. Dwóch nie, bo do nich się nie dorwałam, ewentualnie coś jeszcze przeoczyłam...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 lutego 2021, o 01:58
Ulubiona autorka/autor: Lisa Kleypas, Anne Bishop, Nalini Singh

Post przez Shinedown » 1 marca 2021, o 22:59

Zauważyłam, że w nowsze książki Sheridan nie są już na tym samym poziomie. Są moim zdaniem nieco słabsze. Np. "Bez Słów" czy "Bez Winy" jak zaczęłam to w ten sam dzień kończyłam czytanie, bo tak mnie to pochłonęło. "Bez lęku" dłużyło mi się strasznie.
WandaVision
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 października 2021, o 15:15

Słyszała któraś z Was o czymś nowym od Sheridan? Oczywiście po polsku ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 23 marca 2023, o 16:00

Mia Sheridan "Bez słów"

Bree przed kilkoma miesiącami widziała jak bandyta zamordował jej głuchoniemego ojca. Teraz szuka ukojenia przed demonami przeszłości w spokojnym i malowniczym miasteczku nad skrajem jeziora. Natyka się tam na Archera – chłopaka, który żyje samotnie i będąc niemową nie komunikuje się praktycznie z nikim. Kiedy był małym chłopcem, stracił w wypadku rodziców i wujka, a on sam został poważnie ranny. Bree jako jedyna w miasteczku zna język migowy wiec szybko nawiązuje z nim kontakt.

To druga książka Mii Sheridan, z którą mam styczność. Podobnie jak poprzednia, wywołała we mnie praktycznie same pozytywne odczucia.

Na pierwszy plan wybija się małomiasteczkowy klimat: senny i spokojny. Miarowe tempo akcji sprawia, że można się powoli i bez pośpiechu zagłębić w tę historię. Nie ma wielkich zaskoczeń fabularnych ale też autorka nie nudzi. Wszystko w tej powieści ma swoje tempo, miejsce i czas.

Relacja między Bree, a Archerem rozwija się powoli i spokojnie, przez co wydaje się wiarygodna. To co ich łączy, wydaje się być prawdziwe, nie przesadzone ani nie udziwnione. Pierwsza połowa, gdy dopiero się poznają jest ciekawsza ale druga, gdy uczucie dojrzewa, też jest dobra.

Bohaterowie są sympatyczni i dają się od razu polubić. Zarówno Bree, jak i Archer są uroczy, mają wady i zalety, przez co wydają się ludzcy. Również postacie poboczne są ciekawe i nie upchnięte na siłę. Szczególnie polubiłam duet Maggie i Norm.

Ta opowieść choć obfituje w traumy i przykre doświadczenia obojga bohaterów, to jednak jest ciepła i przyjemna w odbiorze. Podoba mi się sposób, w jaki autorka opisuje wewnętrzne przeżycia obojga. Jedyne zastrzeżenia mam do tego, że akcja jest prowadzona głównie z punktu widzenia Bree, a Archera jest w moim odczuciu, trochę za mało.

Całość jest bardzo dobra. Szybko i płynnie się czyta. Po tę książkę sięgnęłam chcąc przełamać moją czytelniczą niemoc i sprawdziła się idealnie do tego celu. Bardzo wciągnęłam się w losy bohaterów, przeżywałam z nimi rozterki, problemy i radości. Raz czy dwa zaszkliły mi się oczy, więc uważam, że jest warta przeczytania. Moja ocena końcowa to 9/10. Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki, bo podoba mi się jej styl i budowanie napięcia bez popadania w patos.

W dziale recenzji: viewtopic.php?p=1249892#p1249892
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 23 marca 2023, o 19:30

Tak dużo osób chwaliło tą autorkę, że przy różnych okazjach kupiłam całą kolekcję, muszę się tylko zmotywować do czytania.
Dziękuję Kawko, że opisałaś swoje odczucia. Bałam się sięgać teraz po nie, przez ostatnie miesiące, miałam ciężkie przeżycia i bałam się, że bardziej mnie przytłoczą, ale po twojej opinii czuję się zmotywowana :-D
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 24 marca 2023, o 17:26

Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz. Czytałam dwie książki Sheridan i obie były bardzo dobre.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 25 marca 2023, o 03:38

Czytałam kiedyś "Bez słów", ale matko, kiedy to było :P Jakoś 2015-2016 pewnie :ohlala:

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 26 marca 2023, o 18:32

"Bez słów' było fajne, ale do innych książek Sheridan nie miałam szczęścia. "Cedar" był tragiczny jak dla mnie, a "Bez lęku" kompletnie bez sensu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 28 marca 2023, o 10:51

Ja czytałam jeszcze "Bez winy" i było bardzo dobre. Też dałam 9/10. :P
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Poprzednia strona

Powrót do S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość