Teraz jest 27 lipca 2024, o 01:47

2024: Zapowiedzi wydawnicze

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 6423
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 24 kwietnia 2024, o 20:12

I zawsze te dramy są o książki pisane przez kobiety i głównie dla kobiet. Jakoś to co wypisują mężczyźni nikogo nie bulwersuje :/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 25 kwietnia 2024, o 04:59

aleqsia napisał(a):A co jest kontrowersyjnego w książce Emily Rath?
Spoiler:

No więc tak, pełna poliamoria, i uważam, że to nie spoiler, czytelniczka winna być przygotowana ;)

Nocny Anioł napisał(a):Taki cuda tylko u nas, w świetle dziennym urażone katoliczki, wieczorami pod kołdrą czytają. Pamiętam ta burzę gdy mieli wyemitować Ptaki cienistych krzewów , a potem wszyscy przed telewizorami, ech muminki i ciemnogród jak to mówi moja znajoma.


Ale no, jakby... Ptaki ciernistych krzewów to było 40 lat temu... ponad pokolenie temu i serio serio, nie wiem, jak wiele z nas... pamięta nie tyle nawet akcję co samą książkę :hyhy: może mamy jakieś nowsze odniesienia...? :ohlala:

(mogę dać się przekonać, ale na dziś uważam, że to czysty zabieg marketingowy i oburz jest znikomy obecnie :shades:

Ps ale za co oberwały muminki? :niepewny
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3058
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 25 kwietnia 2024, o 09:16

Fringilla napisał(a):
aleqsia napisał(a):A co jest kontrowersyjnego w książce Emily Rath?
Spoiler:

No więc tak, pełna poliamoria, i uważam, że to nie spoiler, czytelniczka winna być przygotowana ;)



Faktycznie powinny być jakieś ostrzeżenia, bo sugerując sie opisem i kijami do hokeja na okladce pomyślałam że to coś w stylu Elle Kenned. Romans pary dwudziestoparolatków, a nie czwórki:)

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 25 kwietnia 2024, o 12:37

Liberty napisał(a):I zawsze te dramy są o książki pisane przez kobiety i głównie dla kobiet. Jakoś to co wypisują mężczyźni nikogo nie bulwersuje :/

Ciekawe dlaczego

Fringilla napisał(a):
aleqsia napisał(a):A co jest kontrowersyjnego w książce Emily Rath?
Spoiler:

No więc tak, pełna poliamoria, i uważam, że to nie spoiler, czytelniczka winna być przygotowana ;)

Nocny Anioł napisał(a):Taki cuda tylko u nas, w świetle dziennym urażone katoliczki, wieczorami pod kołdrą czytają. Pamiętam ta burzę gdy mieli wyemitować Ptaki cienistych krzewów , a potem wszyscy przed telewizorami, ech muminki i ciemnogród jak to mówi moja znajoma.


Ale no, jakby... Ptaki ciernistych krzewów to było 40 lat temu... ponad pokolenie temu i serio serio, nie wiem, jak wiele z nas... pamięta nie tyle nawet akcję co samą książkę :hyhy: może mamy jakieś nowsze odniesienia...? :ohlala:

(mogę dać się przekonać, ale na dziś uważam, że to czysty zabieg marketingowy i oburz jest znikomy obecnie :shades:

Ps ale za co oberwały muminki? :niepewny


Zastanawiam sie ile w tym oburzenia, faktycznych emocji a ile napędzania rozgłosu. Raczej bardziej jak piszesz, to drugie. a co do Muminków to nie wiem, zapytam
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 27 kwietnia 2024, o 07:39

za to Collide i Demon snów mają całkiem przyjemne dla oka okładki hmmm

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 maja 2024, o 16:03

Obrazek
Premiera: 22.05.2024

Po bolesnej zdradzie ze strony ukochanego dwudziestoośmioletnia Elizabeth Evans skupia się na pracy, dzięki czemu staje się najlepszą agentką nieruchomości w New Haven. Kobieta ma jedną, najważniejszą dla niej zasadę – nie sprzedaje obiektów należących do M&H Construction.

Przynajmniej do czasu.

Trzydziestoletni Gregory Hall wraz z ojcem i jego przyjacielem prowadzą prężnie rozwijającą się firmę deweloperską. Niestety splot pewnych wydarzeń sprawia, że mężczyzna musi podjąć bliższą współpracę z byłą narzeczoną swojego kumpla. Oboje się nienawidzą, lecz dla dobra interesów postanawiają odłożyć na bok wzajemną niechęć. Jednak wszystko się komplikuje, gdy Elizabeth dziedziczy połowę firmy, a do akcji wkracza były narzeczony, próbując podważyć zapis testamentu.

Greg i Liz wchodzą w układ, który ma na celu ocalić firmę, a także zemścić się na niewiernym eks kobiety.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 maja 2024, o 01:53

Liberty napisał(a):Cóż, to jest romans erotyczny i do tego tabu. Tytułowy ksiądz
Spoiler:
Pełną fabułę poznały tylko osoby, które dostały egzemplarz recenzencki albo czytały w oryginale. Za to cała masa osób już zdążyła sobie wyrobić zdanie, i jak to w naszym kraju, wszyscy obrzucają się błotem i inwektywami. Niby więcej osób urażonych a nakład już się rozszedł. Wygrane w tym wszystkim wydawnictwo już zapowiedziało dodruk. Premiera jutro ;) Czasem naprawdę brakuje nam dystansu i poczucia humoru.

Czytałam kiedyś to w oryginale; było w miarę w porządku z tego, co pamiętam, ale nie mam ochoty na powtórkę. Lepiej by wydali innego księdza, który jest o wiele bardziej kontrowersyjny :hihi:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6423
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 12 maja 2024, o 20:34

Tiffany Reisz czy coś innego?

Avatar użytkownika
 
Posty: 3058
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 14 maja 2024, o 13:24

Zaginiona księgarnia
Evie Woods
Story Light 19.06


Obrazek

Przy cichej ulicy w Dublinie zaginiona księgarnia czeka, by ją odnaleźć…

Opalina, Martha i Henry zbyt długo godzili się na role drugoplanowych bohaterów.
Kiedy w końcu postanawiają przejąć stery własnego życia, los prowadzi ich pod pewien adres, gdzie zapomniana księgarnia czeka, by ktoś ją odnalazł. Trójka niczego niepodejrzewających nieznajomych przekonuje się, że ich własne historie są tak samo niezwykłe, jak te, które opisano na stronach ich ukochanych książek.
Odkrywając tajemnice księgarnianych półek, przenoszą się do cudownego świata… gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Latem, o tej samej porze
Annabel Monaghan
Insignis 5.06


Obrazek

Życie Sam jest na właściwej drodze. Ma idealnego narzeczonego – lekarza Jacka (jego sztywna rutyna naprawdę jej odpowiada),świetną pracę w Nowym Jorku (pod warunkiem że nie zostanie zwolniona) i właśnie zamierza odwiedzić okolice swojego rodzinnego letniego domu na Long Island, gdzie ma odbyć się jej ślub.

Wszystko powinno pójść zgodnie z planem, ale kiedy Sam przyjeżdża na miejsce, czuje, że coś tu nie gra. Jest tam Wyatt. Jej Wyatt. Ale przecież trzydziestoletnia zaręczona kobieta nie powinna wpadać w panikę przy chłopaku, który złamał jej serce, gdy miała szesnaście lat. Prawda?

Kiedy jednak Sam słyszy na plaży dźwięki gitary płynące z domu obok, czuje, jakby czas się zatrzymał . Zalewa ją fala wspomnień: dotyk skóry Wyatta, ich noce w domku na drzewie i prawdziwe przyczyny ich rozstania. Przypomina sobie, kim była kiedyś, i gdy Wyatt ponownie wkracza w jej życie, ich dawna więź odżywa.

A teraz Sam musi podjąć decyzję…

Śmierć na wagę złota
Alek Rogoziński
Filia 5.06


Obrazek

Kiedy Paulina Marzec, dziennikarka popularnego portalu informacyjnego, dostaje do napisania artykuł o sensacyjnym odkryciu archeologicznym, nie przypuszcza nawet, że będzie to dla niej początek równie ekscytującej, co śmiertelnie niebezpiecznej przygody. Śledzona przez tajne służby państwowe i ścigana przez gangsterów, Paulina może liczyć na pomoc tylko jednej osoby – młodego kustosza jednego z mazowieckich muzeów. Czy oboje zdołają wydostać się z tarapatów i ujawnić prawdę, która może wstrząsnąć całą Polską i zmienić bieg historii?
„Śmierć na wagę złota” to 33. książka w dorobku Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 maja 2024, o 14:30

Obrazek

Premiera: 28.05.2024

Zwieńczenie brawurowej historii Tessy i Corricka!

Zaglądając śmierci w oczy, desperacko walczą o przetrwanie. To ich ostatnia szansa na ocalenie królestwa.

Książę Corrick nie ma wyboru. Trzymany w niewoli przez okrutnego Orena Crane’a rozpaczliwie pragnie odnaleźć Tessę. Żeby tego dokonać, będzie musiał sprzymierzyć się ze swoim największym wrogiem Lochlanem, przywódcą buntowników. Tych dwóch stworzy trudny do wyobrażenia, choć zabójczy duet, starannie planujący każdy kolejny ruch.

A na pobliskiej wyspie Tessa Cade zmaga się z bólem złamanego serca i narastającym w niej gniewem. Nie potrafiąc otrząsnąć się po utracie Corricka i nie mogąc wrócić do Kandali, nie wie, komu wierzyć. Lecz wtedy Rian – mężczyzna, do którego nie ma za grosz zaufania – składa jej ofertę: ona pomoże mu zniszczyć Orena Crane’a, a potem oboje zobaczą, co przyniesie przyszłość.

Z kolei w Kandali Harristan został zdetronizowany i jest teraz ścigany. Na przekór wszelkim podziałom panującym w jego królestwie stara się zjednoczyć buntowników, lecz wsparcie – a może nawet nieco więcej – otrzymuje w najbardziej niespodziewanych miejscach.

Czy Harristan zdoła stać się takim królem, jakiego potrzebują jego poddani? Czy Corrick i Tessa odnajdą drogę do siebie? Wraz z zagrożeniami nadchodzącymi z zewnątrz oraz rewolucyjnymi płomieniami rozpalającymi Kandalę od wewnątrz, czasu na ocalenie królestwa zostaje coraz mniej.

Obrazek

05.06.2024

Kiedy dziewiętnastoletnia Liv Morton dowiaduje się, że została oszukana przez najbliższą rodzinę, stawia wszystko na jedną kartę. Wyjeżdża z miasta, chcąc spełnić swoje marzenie, jakim jest pójście na studia.

Niestety w trasie dziewczyna ulega wypadkowi, rozbijając swój samochód. Z pomocą przychodzi jej nieznajomy i dużo starszy mężczyzna Hakon Taylor, który oferuje, że ją podwiezie.

Jednak ich przypadkowa znajomość na tym się nie kończy. Mężczyzna jest pod wrażeniem, jakie wywarła na nim młodziutka dziewczyna walcząca o niezależność i postanawia jej pomóc, proponując pracę i dach nad głową. Z czasem zaczyna widzieć w niej coś więcej…

Obrazek

Premiera: 06.06.2024

Ranger nie jest już pewien, czy dalej chce być członkiem Wind Dragons. W zasadzie nie jest pewien, jak ma wyglądać cała jego przyszłość, być może już poza klubem motocyklowym.

Jednak kiedy członkini Wind Dragons prosi go o pomoc w znalezieniu zaginionej dziewczyny, mężczyzna nie potrafi odmówić. W końcu wiele zawdzięcza klubowi, a poza tym znał tę osobę.

Tylko że Ranger nie jest jedyny, który szuka dziewczyny.

Johanna Chase to uparta pani detektyw, która nie spocznie, dopóki nie odnajdzie poszukiwanej. Kobieta potrzebuje Rangera, żeby sprawnie poruszać się w świecie motocyklistów, którzy są podejrzani o udział w zaginięciu.

Tej dwójce przyjdzie ze sobą współpracować, a przy okazji być może odkryją, że łączy ich coś jeszcze…
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 maja 2024, o 16:42

"Rytm naszej melodii" - całkiem fajna historia, chociaż autorka to chyba wygrzebała gdzieś z czeluści swojej szuflady, to napisane to było średnio. W sumie to jestem ciekawa, jak to wyszło w ostateczności :)

Brigid Kemmerer - chyba mam 2 pierwsze części, więc pewnie będzie trzeba sięgnąć i po tę :hihi:

aleqsia napisał(a):Zaginiona księgarnia
Evie Woods
Story Light 19.06


Obrazek

Przy cichej ulicy w Dublinie zaginiona księgarnia czeka, by ją odnaleźć…

Opalina, Martha i Henry zbyt długo godzili się na role drugoplanowych bohaterów.
Kiedy w końcu postanawiają przejąć stery własnego życia, los prowadzi ich pod pewien adres, gdzie zapomniana księgarnia czeka, by ktoś ją odnalazł. Trójka niczego niepodejrzewających nieznajomych przekonuje się, że ich własne historie są tak samo niezwykłe, jak te, które opisano na stronach ich ukochanych książek.
Odkrywając tajemnice księgarnianych półek, przenoszą się do cudownego świata… gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje.


I to brzmi ciekawie i byłoby do wyzwania hmmm
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 3058
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 15 maja 2024, o 13:22

Mnie też ta Księgarnia zainteresowała

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 16 maja 2024, o 12:32

Karina32 napisał(a):"Rytm naszej melodii" - całkiem fajna historia, chociaż autorka to chyba wygrzebała gdzieś z czeluści swojej szuflady, to napisane to było średnio. W sumie to jestem ciekawa, jak to wyszło w ostateczności :)

Brigid Kemmerer - chyba mam 2 pierwsze części, więc pewnie będzie trzeba sięgnąć i po tę :hihi:

aleqsia napisał(a):Zaginiona księgarnia
Evie Woods
Story Light 19.06


Obrazek

Przy cichej ulicy w Dublinie zaginiona księgarnia czeka, by ją odnaleźć…

Opalina, Martha i Henry zbyt długo godzili się na role drugoplanowych bohaterów.
Kiedy w końcu postanawiają przejąć stery własnego życia, los prowadzi ich pod pewien adres, gdzie zapomniana księgarnia czeka, by ktoś ją odnalazł. Trójka niczego niepodejrzewających nieznajomych przekonuje się, że ich własne historie są tak samo niezwykłe, jak te, które opisano na stronach ich ukochanych książek.
Odkrywając tajemnice księgarnianych półek, przenoszą się do cudownego świata… gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje.


I to brzmi ciekawie i byłoby do wyzwania hmmm


Brigid Kemmerer mam pierwszą cześć i jeszcze nie zaczęłam, dużo tracę ?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 16 maja 2024, o 12:56

Szczerze, to niewiele pamiętam z pierwszej części. Znalazłam teraz swoją opinię na LC, oceniłam książkę na 7, więc chyba nie była najgorsza :hihi:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 16 maja 2024, o 14:18

Rany, nic nie pamiętam z Kemmerer, nawet zapomniałam, że ma być trzecia część :ohlala:

PS The Idea of You. Na samą myśl o Tobie wznowiona... kurcze, miałam przeczytać w ramach "fanfik oficjalnie opublikowany" :niepewny:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3058
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 16 maja 2024, o 16:21

Gdzieś czytałam, że na potrzeby czytelników zmieniono "trochę" końcówkę filmu.

Flirtation or Faceoff
Leah Brunner
Wydawnictwo: Jaguar 12.06
Cykl: D.C. Eagles Hockey (tom 2)


Obrazek

Po tym, jak złamano mi serce, na zawsze wyrzekłam się sportowców.

Ale potem moja najlepsza przyjaciółka wzięła ślub z hokeistą z NHL, którego kolega, Colby Knight, nie chciał mi dać spokoju. Colby to mistrz zdobywania bramek (na lodowisku i poza nim) i nie jest przyzwyczajony do tego, że mu się odmawia. Dlatego mój brak zainteresowania traktował jak zaproszenie. Ignorowałam go, dopóki nie uświadomiłam sobie, że jego wiedza i umiejętności mogą mi pomóc w zwróceniu uwagi kogoś, na kim mi zależy. Problem w tym, że od kiedy Colby został moim randkowym doradcą, staję się coraz bardziej rozkojarzona... I właśnie teraz, kiedy zaczęłam sądzić, że może on być kimś więcej niż tylko hokeistą-playboyem, przeszłość dała o sobie znać, przypominając mi, dlaczego postawiłam krzyżyk na sportowcach. Czy Colby to naprawdę kolejny dupek, który złamie mi serce?


Łaska i chwała
Jennifer L. Armentrout
Cykl: The Harbinger (tom 3)
Wydawnictwo: Filia 5.06


Obrazek

Trinity Marrow przegrała bitwę, utraciła ukochanego protektora. W tej chwili nawet mając po swojej stronie zarówno strażników, jak i demony, może nie wygrać potyczki ze zwiastunem.

Sprowadzenie Lucyfera do pomocy na Ziemi to najprawdopodobniej najgorszy pomysł wszech czasów, ale nie ma wyjścia – niesławny upadły anioł to jedyna na tyle potężna istota, która być może zdoła przechylić szalę zwycięstwa.

Pomiędzy Trin i Zayne’em tworzy się nowa, niezgłębiona więź, Lucyfer rozpętuje piekło na Ziemi, zbliża się apokalipsa, a ludzkość balansuje na krawędzi zagłady. Bez względu na wynik wojny nic już nie będzie takie samo.

Porzuceni na śmierć
Nora Roberts
Wydawnictwo: Świat Książki 19.06
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 54)


Obrazek

"Porzuceni na śmierć" - nowy thriller z bestsellerowej serii „Oblicza śmierci” J.D. Robb.

Podczas gdy oficer śledcza Eve Dallas usiłuje rozwikłać skomplikowaną historię rodu, ważą się losy zakładniczki.

Wczesnym rankiem na jednym z nowojorskich placów zabaw znaleziono na ławce zwłoki kobiety. Ofiara wyglądała schludnie, włosy miała starannie ułożone a jej makijaż był bez zarzutu. Ale cała reszta nie pasowała: ubranie zgodne z modą obowiązującą dziesiątki lat temu oraz śmiertelna rana ukryta pod wstążką zawiązaną wokół szyi. I karteczka ze słowami: ,,Niedobra mamusia" napisanymi kredkami dziecięcą rączką.

Eve Dallas zwraca się do czołowej policyjnej profiler, która potwierdza to, co wydaje się oczywiste: mają do czynienia z zabójcą, który w dzieciństwie doznał urazu psychicznego.

Kiedy Eve dowiaduje się, że zaginęły kolejne młode kobiety, z wyglądu przypominające pierwszą ofiarę, wie, że musi się spieszyć. Lecz by rozwiązać tę sprawę, będzie musiała dotrzeć do głęboko ukrytego miejsca we własnej przeszłości.

Sunkissed. Melodia lata
Kasie West
Wydawnictwo Young 17.07


Obrazek

Tego lata pozwól wybrzmieć swojej melodii!

Dla Avery muzyka zawsze była rodzajem ucieczki. Ale po tym, jak zdradziła ją najlepsza przyjaciółka, nawet idealnie dobrane playlisty nie pomagają jej zapomnieć o tym, co się stało. Co gorsza, rodzice zaciągnęli ją i jej siostrę Lauren, która ma obsesję na punkcie mediów społecznościowych, na wakacje na odległym kempingu w leśnej głuszy. Właśnie wtedy, gdy Avery uznaje, że tego lata nie spotka ją nic ciekawego, poznaje Brooksa – tajemniczego, frustrująco czarującego Brooksa – który jest członkiem personelu. Co oznacza, że jest on całkowicie poza zasięgiem.

To, co zaczyna się jak katastrofa, zamienia się w… fascynującą przygodę. A kiedy Brooks oferuje jej życiową szansę, Avery musi zastanowić się, jak daleko jest gotowa się posunąć, aby dowiedzieć się, czego chce, kim chce być, odnaleźć swój głos i usłyszeć, jak brzmi jej własna melodia.

Czy to możliwe, żeby napisać książkę podobną do Dirty Dancing? Tak, a Sunkissed. Melodia lata, autorstwa Kasie West, jest tego świetnym przykładem! Porywający romans YA o dziewczynie, która odkrywa, że lato spędzone w rodzinnym kurorcie nie jest tak złe, jak sobie wyobrażała... i że zakochanie bywa pełne rozterek, śmiechu i niespodzianek. Idealny wybór dla osób, które uwielbiają książki Jenny Han czy 11 papierowych serc!

Profesor Astor
Catharina Maura
Wydawnictwo: Papierowe Serca 10.07
Cykl: Off-Limits (tom 3)


Obrazek

Los ich połączył. Przypadek rozdzielił. Czy będą w stanie oprzeć się mocy przeznaczenia?

Jedna noc z mężczyzną marzeń sprawiła, że świat Lei zawirował. Jednak już po chwili dziewczyna zderza się z bolesną rzeczywistością – numer telefonu, który od niego dostała, okazuje się nieprawidłowy. Zamiast powtórki tamtych magicznych chwil, czeka więc na nią powrót do szarej rzeczywistości.

Dwa lata później Leia poznaje swojego nowego profesora i opiekuna doktoratu. Ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewa, jest to, że okaże się on nieznajomym, który tak głęboko zapisał się w zakamarkach jej serca. Jednak to właśnie on, Adrian, mężczyzna, z którym spędziła tamtą niezapomnianą noc. Dziewczyna dowiaduje się, że jest on nieuchwytnym miliarderem, który skrywa swoją tożsamość, pracując incognito jako profesor na uczelni należącej do jego wpływowej rodziny.

Leia czuje, że los gra z nią okrutną grę. Dziewczyna jest nie tylko jego studentką, ale także najlepszą przyjaciółką jego kuzyna. Ich uczucie to zakazany owoc, a wspólna przeszłość powinna pozostać tajemnicą.

Skradziony punkt
Grace Reilly
Wydawnictwo: Yana 5.06
Cykl: Beyond the Play (tom 3)


Obrazek

Sportowy romans dla fanów Pierwszej próby i Ucieczki Grace Reilly.

Podnosząca na duchu historia najmłodszego z braci Callahan i najlepszej przyjaciółki Penny Ryder o drugich szansach, rozwoju osobistym i sile miłości.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 17 maja 2024, o 10:51

Film widziałam, książki nie czytałam. Całkiem przypadkiem moja chłopa to wybrała, widziałam też film na podstawie Bracia Maddox, tez mi to chłopa wybrała mówiąc że na pewno mi się spodoba.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 3058
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 18 maja 2024, o 15:14

Warto obejrzeć? Te dwa filmy?

To, co pozostało
Kristen Granata
Wydawnictwo: Inanna 19.06


Obrazek

Opowieść o odwadze, stracie i poszukiwaniu nowego początku...

Życie Callie Kingston nie jest tak idealne, jak mogłoby się wydawać. Jednak kobieta jest zdeterminowana, by utrzymać pozory, szczególnie gdy chodzi o ukrywanie siniaków, pozostawionych przez gniew męża. Aż do momentu, gdy Cole Luciano wprowadza się do domu jej najlepszej przyjaciółki po drugiej stronie ulicy. Jest opryskliwy i grubiański, ale jego stalowoniebieskie oczy opowiadają inną historię – pełną mrocznych tajemnic, które intrygują Callie.
Po przeżyciu niewysłowionej tragedii, Cole jest przekonany, że zasługuje na wszystko co go spotkało i chce jedynie być pozostawiony w spokoju. Jednak nie jest w stanie trzymać się z dala od swojej pięknej sąsiadki. Dostrzega jej cierpienie i kłamstwa, którymi próbuje je ukryć. Desperacko pragnie jej pomóc.
Czy dwie okaleczone dusze są w stanie się nawzajem uleczyć? Czy może dla niektórych nie ma już ratunku?


Tron Upadłych
Kerri Maniscalco
Wydawnictwo: Otwarte 24.06
Cykl: Princes of Sin (tom 1)


Obrazek

Grzesznik. Złoczyńca. Nikczemnik.

Książę Zazdrości ma wiele przydomków. Nigdy nie był święty, ale gdy otrzymał zaproszenie do tajemniczej, śmiertelnie niebezpiecznej gry, postanowił ją wygrać. Zagadki, przeklęte przedmioty, inni gracze – nic nie stanie mu na drodze do celu. Zazdrość jest zdeterminowany, bo stawką jest nie tylko potężny artefakt. Stawką jest wszystko…

Utalentowana. Urocza. Oszustka.
Panna Camilla Antonius dostała bolesną lekcję, gdy jej jeden błąd stał się narzędziem szantażu w rękach lorda Philipa Atticusa Vexleya. Ten pozbawiony honoru i skrupułów człowiek wykorzystuje niezwykłe zdolności malarskie i fałszerskie Camilli do własnych celów. Kobieta zrobi wszystko, by ocalić swoją reputację. Nawet jeżeli oznacza to podpisanie diabelskiej umowy z Księciem Zazdrości.

Razem wyruszają w niebezpieczną wyprawę na Zmienne Wyspy... Trafią na demoniczne dwory, do królestwa wampirów czy Krainy Faerie. Jednocześnie będą musieli strzec się najgroźniejszej z pułapek – miłości.

Siedem Kręgów jeszcze nigdy nie było tak gorące jak wtedy, gdy Książę Zazdrości poznał tę jedyną. Jednak rozpoczęła się ostateczna rozgrywka, a stawką jest jego dwór.

Spotkajmy się w Central Parku
Felicia Kingsley
Wydawnictwo: Flow books 17.06


Obrazek

Brawurowo opowiedziana historia, wciągająca bardziej niż najlepszy film

Knight Underwood ma wszystko: elegancki loft na Upper East Side, wymarzoną pracę i zainteresowanie kobiet. Jest przystojnym redaktorem z rekordową liczbą bestsellerów na koncie, a awans na dyrektora wydawnictwa Pageturner to jego zdaniem tylko kwestia czasu. Niestety, rzeczywistość pisze dla Knighta zupełnie inny scenariusz.

Pewnego dnia w windzie spotyka swoją nową asystentkę... Tak przynajmniej mu się wydaje. Tyle że Victoria Wender, redaktorka, o którą zabiegają wydawcy z całego kraju, nie zostanie jego asystentką, a... szefową. I to taką, która zdecydowanie nie pozwoli sobie wejść na głowę.

Szybko okaże się, że Knight i Victoria mimo dzielących ich różnic będą musieli połączyć siły, by ukryć pewien sekret i uratować wydawnictwo przed upadkiem...

Przygody Aminy Al-Sirafi
S.A. Chakraborty
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Amina al-Sirafi (tom 1)


Obrazek

Shannon Chakraborty, autorka bestsellerowej trylogii „Dewabad”, powraca z nową historią, pełną magii, zakazanych artefaktów i starożytnych tajemnic!

Amina al-Sifari powinna być zadowolona ze swojej sytuacji. Ma za sobą burzliwą karierę piratki Oceanu Indyjskiego, przetrwała ataki mściwych łotrów i książąt oraz kilku mężów. Może ze spokojem przejść na emeryturę. Kiedy jednak dostaje pewną ofertę pracy, musi zmienić plany. To szansa nie tylko na ostatnią przygodę ze swoją załogą, ale również na zdobycie fortuny, która zabezpieczy przyszłość jej rodziny. Ale im bardziej Amina zagłębia się w zleconą jej sprawę, tym więcej mrocznych szczegółów odkrywa. Chęć zostania legendarną piratką i zasmakowania chwały wiąże się z ryzykiem. A ceną może być nawet jej dusza.

Teoria podrywu
Susannah Nix
Cykl: Związki chemiczne (tom 2)
W.A.B. 19.06


Obrazek

Pierwsza i druga część serii Związki chemiczne obejmującej powieści romantyczne, których bohaterki pracują w STEM, czyli w różnych dziedzinach nauki (science),technologii (technology),inżynierii (engineering) i matematyki (mathematics).

Każda cecha sąsiada zza ściany doprowadza Esther do szału: jego nonszalancka czapka, opinie na temat filmów i jedzenia, ale przede wszystkim to, że bez przerwy ją zagaduje. Esther jest przekonana, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Niespodziewanie okazuje się jednak, że tych dwoje może sobie nawzajem pomóc: Jonathan ma umówić się na randkę z przyjaciółką Esther, aby ułatwić jej zakończenie pewnej toksycznej relacji, Esther zaś w zamian wspiera go w pisaniu scenariusza filmu science fiction…

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 18 maja 2024, o 17:25

Fajne filmy, takie na zabicie czasu. Niczego nie ukrywają, ale oglądanie nie boli.
Książki zapisuje dwie
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 3058
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 2 czerwca 2024, o 11:34

Bez skazy
Elsie Silver
Wydawnictwo: Editio 17.07
Cykl: Chestnut Springs (tom 1)


Obrazek

Rhett Eaton, charyzmatyczna gwiazda rodeo, wpadł w kłopoty po skandalu, który oburzył całą branżę farmerów. Jego agent, Kip Hamilton, próbuje ratować sytuację, zatrudniając swoją prześliczną córkę Summer, by pilnowała Rhetta i odbudowała jego wizerunek.

Summer, prawniczka o ostrym charakterze i złamanym kiedyś sercu, podejmuje wyzwanie, choć zupełnie się nie spodziewa, że jej podopieczny będzie tak uparty i irytujący. Pomimo początkowych spięć Rhett dostrzega w Summer coś więcej niż tylko nadzorczynię wizerunku, a to prowadzi go do decyzji o tym, by spróbować naprawić jej złamane serca. Choćby kosztem własnej reputacji i kariery.

Oczekuj szalonego rodeo, dziewczyno!

The Hardest Fall
Ella Maise
Wydawnictwo: Znak JednymSłowem 1.07


Obrazek

Zawsze miałam pecha. A kiedy w pobliżu pojawiał się Dylan Reed, wychodziłam na wyjątkową wariatkę.

Wparowałam mu do łazienki. Usiłowałam go pocałować. Ostatecznie rzuciłam się na niego z wałkiem do ciasta, bo myślałam, że jest włamywaczem, a okazało się, że będzie moim nowym współlokatorem. Ups?

Czy mogłoby być bardziej niezręcznie?
Dylan Reed, najprzystojniejszy futbolista na kampusie, i ja ? totalna niezdara, która zawsze powie o dwa słowa za dużo. Po moich licznych wpadkach w jego obecności nie dawałam nam żadnych szans. Jednak zaprzyjaźniliśmy się i to jest? jeszcze gorsze. Kiedy widzę, jak robi setną pompkę na środku naszego salonu, powtarzam w myślach jak mantrę, że jesteśmy tylko kumplami.
Ale coraz częściej zastanawiam się, czy nie chcę, by był kimś więcej. By po prostu był mój.
Chemia między bohaterami sprawi, że dla tej książki zarwiesz noc!

Dwór Gór Wysokich
A.K. Mulford
Wydawnictwo: BeYa 3.07
Cykl: Królestwa Okrith (tom 1)


Obrazek

Wszystko wskazywało na to, że Remy była jedyną czerwoną czarownicą, która przeżyła i nie straciła wolności. Trzynaście lat temu okrutny Król Północnego Dworu podbił jej ojczyznę, Dwór Gór Wysokich, i bezwzględnie wymordował całą rodzinę, a następnie wyznaczył nagrodę za głowę każdej czerwonej czarownicy, której udało się uciec. Od trzynastu lat każdy dzień przynosił Remy strach. Czarownica musiała się ukrywać i uważać na każdy swój krok. Chciała przetrwać.

Tamtego dnia wszystko się zmieniło, została zdemaskowana. Próba ucieczki na nic się nie zdała. Pięknooki młodzieniec jednak jej nie zabił. Przedstawił się jako Hale, Książę Wschodniego Dworu. Nie potrzebował jej śmierci, szukał tylko pomocy. Hale postanowił ustrzec swoją krainę przed losem upadłego Dworu Gór Wysokich. W tym celu musiał pokonać Króla Północy. Aby to zrobić, potrzebował magii czerwonej czarownicy.

Remy szybko zrozumiała, że dzięki księciu ma szansę na ocalenie siebie, swojego ludu i obalenie morderczego tyrana. Marzyła, aby Dwór Gór Wysokich dźwignął się z ruin i powrócił do swojej świetności. Bała się jednak zaufać Hale’owi. Plan, który jej nakreślił, wymagał ogromnej odwagi i ogromnego szczęścia. Niósł ze sobą ryzyko strasznej śmierci. Hale chciał, aby Remy udała się z nim w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu starożytnych talizmanów o ogromnej mocy.

Czy jesteś gotowa zmierzyć się ze swoim prawdziwym dziedzictwem?

Zasady randkowania
Vi Keeland, Penelope Ward
Wydawnictwo: Editio Red
Cykl: Nie pasujemy do siebie (tom 1)


Obrazek

Urodziny Kaidena, chłopaka Billie, miały być niezapomniane. I były, ale na pewno nie w taki sposób, w jaki sobie wyobrażała. Kiedy Billie przypadkowo odkryła, że jej ukochany zdradzał ją równocześnie z dwunastoma innymi kobietami, postanowiła chociaż trochę poprawić sobie samopoczucie i się zemścić. Przygotowała plan i go wykonała — z pełnym sukcesem. Jedynymi postronnymi świadkami cierpkiego triumfu Billie i upokorzenia zdrajcy byli jej pracownica i przypadkowy przystojniak w drogim garniturze.

Mężczyzna nazywał się Colby Lennon i był nowym właścicielem lokalu, który Billie wynajmowała, by prowadzić w nim salon tatuażu. Colby’ego zafascynował jej zadziorny charakter i drzemiąca w niej siła. Właściwie od razu zapragnął poznać Billie lepiej, bo czuł, że była bystra, odważna i utalentowana. Zdawał sobie sprawę, jak bardzo się od niej różnił. Oboje pochodzili z dwóch różnych światów ― ale polubili swoje towarzystwo. Pojawiła się szansa na przyjaźń i prawdziwą bliskość. Tyle że Billie bała się zaangażować i nie chciała kolejnego rozczarowania. Jednak nic nie mogło przygotować dziewczyny na karuzelę doznań, jaką zafundował jej Colby.

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydało się narzucenie sobie pewnych zasad. Reguł randkowania. Tylko czy miłość podporządkuje się jakimkolwiek zasadom?

Kuszenie
Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo Mięta 19.06
Cykl: Ewa i Adam (tom 1)


Obrazek

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Ewa należy do silnego kobiecego rodu. Mimo trzydziestki na karku mieszka z matką, babką i prababką. Pewnego dnia rzuca pracę i postanawia zmienić swoje życie. Znalezione przypadkiem ogłoszenie sprzedaży starego pensjonatu w Bieszczadach wydaje się rozwiązaniem wszystkich problemów. Pełna dobrych chęci Ewa decyduje się zacząć wszystko od nowa.

Po przyjeździe do Ostrówka okazuje się, że o tajemniczym budynku, zwanym przez miejscowych Mnichówką, krążą lokalne legendy. Mieszkańcy wsi, łącznie z dopiero co poznanym księgowym Adamem, jawnie odradzają kobiecie kupno nieruchomości.

Ewa nie byłaby jednak sobą, gdyby nie spróbowała rozwikłać zagadki pensjonatu i jego poprzednich właścicieli, którzy zaskakująco często źle kończyli.

Czy Ewa i Adam poradzą sobie z sekretami zamkniętymi w piwnicy?

Anubis
Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Czarna Owca 3.07
Cykl: Igor Brudny (tom 7)


Obrazek

Każdy odpowie za swoje grzechy.

Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyłyby się w policyjnym Archiwum X. Dwie ofiary – jedną sprzed pięciu lat z Zielonej Góry i drugą sprzed miesiąca z Hurghady – łączy bardzo niepokojący fakt: obydwa trupy zostały zmumifikowane.

Komendant Romuald Czarnecki wysyła do Egiptu swojego najlepszego człowieka. Igor Brudny leci na miejsce zbrodni w towarzystwie aspirant Jagny Witos. Nie podoba się to Julce Zawadzkiej, która wciąż dochodzi do siebie po akcji w Bieszczadach. Jej zdaniem młoda policjantka ma wobec Brudnego własne zamiary…

Gdzieś między Polską a Egiptem grasuje morderca, który wzorem staroegipskich bóstw upomina się o sprawiedliwość. Brudny nie wie, kim jest, gdzie się ukrywa ani ile osób zabił. Jednego jest jednak pewien – zabójca wkrótce uderzy ponownie.

Morderstwo po francusku
Colleen Cambridge
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska 19.06
Cykl: Amerykanka i paryska zbrodnia (tom 1)


Obrazek

Kryminalna opowieść, której akcja rozgrywa się w Paryżu, i której bohaterką jest najlepsza przyjaciółka i powierniczka legendarnej Julii Child. Gdy Paryż na nowo odkrywa radość życia, Tabitha Knight, która niedawno przyjechała z Detroit, by odwiedzić swojego francuskiego dziadka, wyrusza eksplorować miasto. Paryż to nie tylko Miasto Świateł, ale też miejsce pełne historii, romantyzmu, wspaniałej architektury i najlepszej kuchni. Dzięki sąsiadce i przyjaciółce – Julii Child – Tabitha uczy się gotować dla swojego dziadka i wujka. Pobyt w Paryżu jest zachwycający, aż do momentu, gdy pewnego zimnego, grudniowego dnia w piwnicy zostaje znalezione ciało. Tabitha rozpoznaje w ofierze kobietę, którą poznała zaledwie wieczór wcześniej. Narzędziem zbrodni jest nóż należący do Julii… Tabitha postanawia zagłębić się w świat intryg i przemierza miasto z nadzieją, że znajdzie zabójcę, zanim ona, lub któreś z jej przyjaciół trafi do więzienia.
Kryminalna uczta dla wszystkich fanów zawiłych historii, okraszonych szczyptą dreszczyku i całym mnóstwem niespodziewanych zwrotów akcji.

Miłość pod czerwoną gwiazdą
Joanna Jax
Wydawnictwo FLOW 19.06


Obrazek

Młodość Soni Rusłanowy Gawriłowy, córki oddanego władzy naukowca z moskiewskiego uniwersytetu, przypada na najczarniejszy okres rządów Stalina. Dziewczyna z niepokojem obserwuje panujący wokół terror i czystki, których ofiarami padają jej znajomi. To także czas, kiedy musi podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Po kłótni z ojcem postanawia wyjść za swojego przyjaciela, Olega Paszczenkę, którego zna od dzieciństwa i jest do niego bardzo przywiązana. Niestety, niedługo po ślubie zaczyna żałować swojego wyboru, ponieważ jej małżonek po awansie w NKWD zmienia się w bezdusznego potwora. Mimo że Sonia zawsze należała do osób niepokornych, teraz powoli godzi się ze swoim losem i mimo niechęci do poczynań Olega nie przeciwstawia się mężowi.

Tomasz Wyszomirski, Polak mieszkający w okolicach Mińska, z rekomendacją Raisy, wysoko postawionej aktywistki partyjnej, przenosi się do Moskwy. Podejmuje pracę jako asystent Gawriłowa, wciąż jednak nie może spać spokojnie, ponieważ każdy, kogo poznaje, może się okazać jego wrogiem. Pewnego dnia Tomasz poznaje córkę profesora, śliczną Sonię, i zakochuje się w niej bez pamięci. Młoda mężatka odwzajemnia uczucia Wyszomirskiego, ale oboje zdają sobie sprawę, że podejmują ryzykowną grę, w której stawką jest nie tylko ich wspólne szczęście, ale także życie.

Eksponat
Katarzyna Puzyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 18.06
Cykl: Klementyna Kopp (tom 1)


Obrazek

Komisarz Klementyna Kopp ma swoje powody, żeby wyruszyć w podróż życia, choć pewnie nikomu by się do nich nie przyznała. Emerytowana policjantka ma wyjątkowy talent, żeby wplątywać się w kłopoty. Bez względu na to, na jakiej szerokości geograficznej aktualnie się znajduje. Miasteczko Last Stop na Florydzie wydaje się uroczym miejscem. Jednak im lepiej się je poznaje, tym więcej tajemnic kryje.
Kopp decyduje się wysiąść w zupełnie obcym sobie regionie, bo intryguje ją nazwa miejscowości. Nie potrzebuje więcej powodów, bo w podróży nie przyświeca jej jakiś szczególny cel, a ona wybrała się w nieznane jedynie z plecakiem na pokrytym starymi tatuażami ramieniu, zostawiając za sobą wydarzenia z dawnego życia.

Na jej oczach dwóch mężczyzn atakuje drobną kobietę, a to jest coś, czego Klementyna nie zamierza tolerować, choćby przeciwnicy przewyższali ją wzrostem i siłą. Chce pomóc napadniętej, a w rezultacie nie tylko odnajduje tajemniczego topielca, ale również zostaje wplątana w intrygę zataczającą kręgi od dalekiej Montany na północy, przez hałaśliwe ulice Nowego Jorku, klimatyczny Boston, do niebezpiecznych rejonów Orlando.

Bogaty pisarz organizuje na swojej prywatnej wyspie nowatorski nocny bieg ultramaratoński. Zaproszenie przyjmują najwybitniejsi zawodnicy i ich trenerzy. Jednak Ernest Miller nie wie, że każdy z gości skrywa mroczny sekret. Już przed startem brakuje jednej osoby, a na trasie aż się roi od niebezpieczeństw.
Ktoś czyha też na gospodarza imprezy i jego gości oglądających zmagania sportowców z rezydencji. Tam znalezione zostaje kolejne ciało. Obrażenia wskazują na złamanie jednego z największych tabu. Kto zginie następny? Czy komukolwiek w ogóle uda się wydostać z Wyspy Zaginionych? A może zatrzymanie się w Last Stop to był największy dotychczasowy błąd buntowniczej policjantki?

Jedna z najbardziej znanych i kultowych bohaterek w polskiej literaturze kryminalnej powraca w swojej własnej opowieści! Jest szybko, krótko, ostro i na temat. Dokładnie tak, jak lubi Klementyna!

Złoty
MArissa Meyer
Beya


Obrazek

Jakiś czas temu ubogi młynarz uratował ranną bestię. Wtedy skrzydlaty potwór zmienił się w bóstwo opowieści, podziękował za pomoc i zaproponował spełnienie jednego życzenia. Młynarz poprosił o dziecko, zdrowe i silne. Bóstwo powiedziało, że tak się stanie, i rzeczywiście, następnej zimy młynarz poślubił dziewczynę ze wsi, a wkrótce na świat przyszła ich córka, Serilda. Bóstwo opowieści było jednak również bóstwem kłamstw. Serilda, jako dotknięta pradawną magią, została na zawsze naznaczona przedziwnymi, złotymi oczami i darem snucia fascynujących, czarujących opowieści, w których nie było krzty prawdy. Dziewczyna została uznana za przeklętą.

Kiedy Serilda skończyła osiemnaście lat, została uprowadzona przez Erlkinga, dostojnego i straszliwego władcę nieumarłych łowców, mrocznego Króla Olch. Erlking zwrócił uwagę na jedną z jej niedorzecznych opowieści i postawił przed nią zadanie: miała uprząść złoto ze słomy. W chwili rozpaczy poprosiła o pomoc tajemniczego chłopaka, który pojawił się obok niej znikąd. Chłopak kazał nazywać się Złoty, a za pomoc zażądał zapłaty.

Choć wymieniając cenę, wskazywał na serce Serildy, wcale nie chodziło mu o jej miłość…
Każda opowieść ma dwie strony. Błogosławioną i… przeklętą!

Wszystkie gwiazdy są twoje
Katarzyna Fiołek
Wydawnictwo: Muza 6.06


Obrazek

Co dzieje się po tym, kiedy rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady?

Na początku możesz walnąć pudełkiem maślanych ciastek w łeb gburowatego i przystojnego kowboja. Kowboja prosto z Bieszczad. I po sielankowej wizji, i po ciastkach, które były naprawdę niezłe.

Karolina ma 22 lata, kocha gotować i robić zdjęcia, a najbardziej żałuje tego, że w dzieciństwie sporo ją ominęło, bo musiała być „tą odpowiedzialną”. Dlatego postanawia rzucić swoją pierwszą pracę w korporacji, zwolnić tempo życia i posmakować beztroski. W końcu musi zaliczyć spanie pod namiotem, jazdę konną i parę innych rzeczy ze swojej bucket list.
Pensjonat w sercu Bieszczad, który akurat szuka kogoś do prowadzenia social mediów i kuchni wydaje się miejscem idealnym. Zdecydowanie mniej idealny jest Maciej, jego współwłaściciel, który ma silną alergie na dziewczyny ze stolicy, zwłaszcza te, które celują w niego aparatem.
Czy Maciej odpuści wreszcie Karolinie? Czy Karolina rozliczy się z przeszłością i uwierzy, że może ją spotkać coś dobrego?
Pikantna baśń dla dużych dziewczyn, nie tylko dla tych zakochanych w Bieszczadach.

Sinners Consumed
Somme Sketcher
Wydawnictwo: NieZwykłe 20.06
Cykl: Sinners Anonymous (tom 3)


Obrazek

Drugi tom historii Penny i Raphaela, która zaczęła się w Sinners Condemned.

Penny nie jest w stanie zrozumieć postępowania Raphaela. Czego ten mężczyzna może od niej naprawdę chcieć? Raz bywa czuły, innym razem arogancki i traktuje ją jak swoją własność.

Dziewczyna jest kompletnie zdezorientowana w tej relacji. Nie wie, czy powinna uciekać, czy starać się zrozumieć swojego mężczyznę. Nie może jednak zaprzeczyć, że Raphael jest bardzo przystojny i pociągający, a do tego niesamowicie męski i władczy. Powinna go nienawidzić za to, jak ją traktuje, ale nie potrafi.

Czy przy najbliższej okazji ucieknie? Czy zdoła to zrobić?

Even When I'm Gone
Nicole Fiorina
Wydawnictwo: Papierowe Serca 12.06
Cykl: Zostań ze mną (tom 2)


Obrazek

Miłość to skomplikowane uczucie, które niszczy lub uskrzydla. Nie ma niczego pomiędzy.

Uniwersytet Dolor miał ją naprawić. Jednak to ludzie, których tu spotkała, zmienili Mię na zawsze. Po tym jak siedem miesięcy temu Ollie porzucił ją i poddał się ciemności, dziewczyna wiedziała, że aby odzyskać kontrolę nad własnym życiem, może polegać jedynie na sobie. Miłość niczego nie zmieni, może ją jedynie zniszczyć.

Ollie nie wie, kim jest i kim może się stać. Gdy w końcu wraca na uniwersytet, Mia staje się jego celem. Stałym punktem, który nie pozwala mu zatracić się w obezwładniającej ciemności własnej duszy.

Wszystko jest kłamstwem. Nikomu nie można zaufać.

A jego wewnętrzne demony czekają i powitają go z otwartymi ramionami.
Miłość oznacza cierpienie.
Jeżeli poddadzą się temu uczuciu, czeka ich wyłącznie destrukcja.
Osobno nie są jednak w stanie funkcjonować...

Listonoszka z Apulii
Francesca Giannone
Wydawnictwo: Znak Koncept 10.07


Obrazek

Maleńka społeczność na południu i niezależna kobieta z północy.

Anna jest tam nowa i inna. Kocha książki, zna francuski, nie chodzi do kościoła, nie plotkuje, zawsze mówi to, co myśli. A myśli odważnie. W dodatku zostaje listonoszką, choć praca w męskim fachu „nie przystoi kobiecie”!
Doręcza listy miłosne, pocztówki, pisma urzędowe, wiadomości z frontu i emigracji. Rozmawia z adresatami, a niepiśmiennym czyta listy i pomaga na nie odpisywać, nikt więc nie wie o życiu Lizzanello tyle co ona.
Autorka tej wielokrotnie nagradzanej bestsellerowej powieści przedstawia nie tylko portret kobiety, która chciała żyć na własnych warunkach, ale też trzy dekady losów włoskiej rodziny i miasteczka. A w tle rodzący się faszyzm, wojnę i rewolucję obyczajową.
To historia ludzi i epoki, latami skrywanych sekretów i miłości niemożliwych, które nie powinny były się wydarzyć… i nie mogły spełnić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 2 czerwca 2024, o 13:20

Zapisałam dwie
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 2 czerwca 2024, o 22:41

U mnie na pewno znajdzie się Maise, wiem że to może nie jest zbyt ambitna autorka, ale bardzo dobrze przy niej się bawię. Elsie Silver, ktoś bardzo zachwalał, przyjrzę się bliżej, ale w nieokreślonym czasie, za to zaintrygowały mnie bardzo Zasady randkowania, Złoty , Morderstwo po francusku i Kuszenie ( jak to dobrze że mam Legimi :facepalm: )
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1416
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 3 czerwca 2024, o 06:25

Ja zapisałam "Listonoszkę z Apulli" - włoskie klimaty :bigeyes:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 3 czerwca 2024, o 09:31

Obrazek
Premiera: 27.06.2024

Finałowy tom historii Lucy i Jude’a.

Jude i Lucy są zaręczeni, a ich związek wydaje się stabilny. Więc dlaczego dziewczyna ma tak wiele obaw? Nie potrafi cieszyć się osiągnieciami narzeczonego, tylko niepokoi się, że galopująca kariera sportowa i idące za nią pieniądze mogą go zmienić.

Poza tym Jude właśnie otrzymał propozycję, na którą tak długo czekał – będzie grał w innym mieście. Czy oboje wytrzymają tę rozłąkę?

Teraz Lucy ma jeszcze więcej wątpliwości i ciągle odwleka moment, kiedy w końcu zostaną małżeństwem. Jude nalega, a ona wciąż go zwodzi.

Czy jeden zły powiew wiatru rozsypie ich związek jak domek z kart?

Obrazek

Premiera: 25.06.2024

„Po co ratować świat, kiedy możesz pić herbatę?”.

Najlepszy Young Adult Amazona!

Arthie Casimir, genialna przestępczyni i kolekcjonerka sekretów, jest znana w całym White Roaring. Jej ekskluzywna herbaciarnia odwiedzana jest za dnia przez śmietankę towarzyską, natomiast nocą właścicielka serwuje zupełnie inny trunek – krew dla wampirów, których obawia się reszta społeczeństwa. Kiedy jednak sprawy przybierają nieoczekiwany obrót i lokalowi grozi zamknięcie, Arthie, chcąc temu zapobiec, musi sprzymierzyć się z odwiecznym i, tak się składa, niesamowicie przystojnym wrogiem. Żeby tego było mało, dziewczyna nie jest w stanie wykonać zadania sama.

Zebrawszy najbardziej utalentowanych w swoim fachu wyrzutków z White Roaring, Arthie opracowuje plan przeniknięcia do złowrogiej, pełnej blichtru społeczności wampirów, znanej jako Athereum. Jednak nie wszyscy członkowie tej niezwykłej ekipy stoją po stronie dziewczyny, a kiedy ich intryga wychodzi na jaw, Arthie zostaje wrzucona w sam środek spisku, który wstrząśnie światem, jaki do tej pory znała.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 3 czerwca 2024, o 18:27

Może Vi i Ward, a nową Miszczuk mam już zamówioną (tak, dla okładki :hihi: ).
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość