Teraz jest 8 września 2024, o 01:35

2024: Zapowiedzi wydawnicze

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 3 czerwca 2024, o 19:35

"Herbaciany sztorm" mnie kusi niemożebnie...
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 3 czerwca 2024, o 20:53

gosiurka napisał(a):U mnie na pewno znajdzie się Maise, wiem że to może nie jest zbyt ambitna autorka, ale bardzo dobrze przy niej się bawię. Elsie Silver, ktoś bardzo zachwalał, przyjrzę się bliżej, ale w nieokreślonym czasie, za to zaintrygowały mnie bardzo Zasady randkowania, Złoty , Morderstwo po francusku i Kuszenie ( jak to dobrze że mam Legimi :facepalm: )


Też się bardzo cieszę że szybko pojawiły się ebooki i mobilne biblioteki. Bez nich pewnie większości książek bym nie przeczytala, bo parę lat temu mialam okres, gdzie każdy zakup papierowego wydania to było rozczarowanie

Dla mnie na pewno Elsie Silver, cieszę się że Editio nie każe długo czekać. W przypadku Lucy Score to chyba koło roku było od pojawienia się zapowiedzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 4 czerwca 2024, o 08:58

cedar napisał(a):"Herbaciany sztorm" mnie kusi niemożebnie...

Mnie też :paluszki:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 4 czerwca 2024, o 19:10

ciekawa okładka, też z chęcią spróbuje :hihi:

Edit: chociaż ocena na Goodreads bardzo kiepska :niepewny:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 czerwca 2024, o 21:29

Obrazek


Iskra Wiecznego Płomienia
Penn Cole

Premiera: 09.07.2024

Romantasy z wątkami slow burn oraz enemies to lovers.

Kiedy dawne tajemnice ujrzą światło dzienne, wszystko stanie w płomieniach.

Diem Bellator żyje w świecie śmiertelników zamieszkanym przez bogów i rządzonym przez Potomków ich okrutnych dzieci. Dziewczyna nie pragnie niczego innego, niż tylko wyrwać się z biednej wioski, w której żyje.

Gdy mama Diem nagle znika, dziewczyna poznaje niebezpieczny sekret z jej przeszłości oraz otrzymuje niebywałą szansę wkroczenia do mrocznego świata Potomków i rozwikłania sieci tajemnic pozostawionych przez matkę.

W międzyczasie dziewczyna zostaje zrekrutowana przez bezlitosny sojusz śmiertelników, którzy nakłaniają ją do udziału w nadciągającej wojnie domowej. A przystojny, tajemniczy dziedzic umierającego króla obserwuje każdy jej ruch.

W tych okolicznościach Diem będzie musiała poradzić sobie z niesprawiedliwymi zasadami dotyczącymi miłości, władzy oraz polityki, aby ocalić nie tylko swoją rodzinę, ale i całą ludzkość.

Obrazek


Crush
Nicole Williams
Premiera: 27.06.2024

Finałowy tom historii Lucy i Jude’a.

Jude i Lucy są zaręczeni, a ich związek wydaje się stabilny. Więc dlaczego dziewczyna ma tak wiele obaw? Nie potrafi cieszyć się osiągnieciami narzeczonego, tylko niepokoi się, że galopująca kariera sportowa i idące za nią pieniądze mogą go zmienić.

Poza tym Jude właśnie otrzymał propozycję, na którą tak długo czekał – będzie grał w innym mieście. Czy oboje wytrzymają tę rozłąkę?

Teraz Lucy ma jeszcze więcej wątpliwości i ciągle odwleka moment, kiedy w końcu zostaną małżeństwem. Jude nalega, a ona wciąż go zwodzi.

Czy jeden zły powiew wiatru rozsypie ich związek jak domek z kart?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 16 czerwca 2024, o 10:11

ta "Iskra" ciekawa, poczekam na opinie :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 5 lipca 2024, o 19:58

Pen Pal
Geissinger J.T.
Niezwykłe 8.08


Obrazek

Historia, jakiej nigdy wcześniej nie czytaliście.
Thriller erotyczny bestsellerowej zagranicznej autorki wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji.
Kayla Reece w dniu pogrzebu swojego męża otrzymuje list. Został wysłany z zakładu karnego, a jego nadawcą jest niejaki Dante. Mężczyzna napisał tylko jedno zdanie, lecz to wystarczyło, by wprawić kobietę w kompletne osłupienie.

Następna wiadomość zawiera jeszcze dziwniejsze słowa. Kayla żywi przekonanie, że to pomyłka i z pewnością list nie powinien trafić do niej. Mężczyzna zapewnia ją jednak, że doskonale się znają i wie o niej wszystko – zna jej pragnienia, marzenia oraz lęki.

Wszystko.
Kobieta z ciekawości pozwala wciągnąć się w tę korespondencyjną grę i z czasem odnajduje w niej ukojenie oraz ucieczkę od przytłaczającej codzienności. Gdy w jej życiu wydarzają się coraz trudniejsze do wytłumaczenia zjawiska, a listy przestają przychodzić, Dante nagle pojawia się w jej drzwiach…
…a wraz z nim zaskakująca prawda na temat rzeczywistości.

Pucking Around. Tom 2
Emily Rath
Zysk 30.07


Obrazek

Jake daje mi radość. Caleb przynosi ukojenie. Ilmari to moja opoka. Chcę ich wszystkich…
Nazywam się Rachel Price. Kilka miesięcy temu zaczęłam staż jako fizjoterapeutka w drużynie Jacksonville Rays i to wywróciło moje życie do góry nogami. Właśnie tu spotkałam trzech mężczyzn, którzy nie mogą bardziej się od siebie różnić. Trzech mężczyzn, którym pomagam odkryć, kim są i czego tak naprawdę chcą. Trzech mężczyzn, których wzajemne relacje nie należą do najprostszych.
Wiem, że mam wiele twarzy i jedna, nawet idealna osoba nie może zaspokoić mnie w pełni… Czy jednak wszyscy trzej potrafią się dzielić, tak jak ja?
Drugi tom hokejowego romansu, otwierającego bestsellerową serię Jacksonville Rays.

Moja mroczna bestia
Olivia Wildenstein
Wydawnictwo: Nowe Strony 6.08
Cykl: Grzeszne opowieści (tom 1)


Obrazek

Połączenie Śpiącej królewny oraz mitu o Hadesie i Persefonie w mrocznym wydaniu.

Tarian Hadez to trzydziestotrzyletni potentat nieruchomości, szef mafii oraz najbardziej rozchwytywany kawaler Nowej Anglii, jednym słowem: bóg. Chociaż określanie go w ten sposób jest z pewnością lekką przesadą, bo gdyby prawdziwe bóstwa istniały, to świat byłby magicznym miejscem, a on wcale nim nie jest. A przynajmniej nie dla mnie.
Calanthe Bloom. To ja. Dwudziestoczteroletnia tonąca w długach absolwentka college’u, uzależniona od designerskich butów i podcastów true crime. Do tego florystka z przymusu i singielka z wyboru.
Chociaż nie wiodę wymarzonego życia, to entuzjastycznie do tego dążę. Szczególnie w snach, które – po ostatniej pomyłce zaistniałej podczas dostarczania kwiatów – stale nawiedza nie kto inny jak niezwykle tajemniczy Tarian.
Och, co on ze mną robi, kiedy śpię.
To jest niegodziwie niemożliwe.
Tylko… czy na pewno?

Butcher & Blackbird
Brynne Weaver
Wydawnictwo: Czwarta Strona 17.07
Cykl: The Ruinous Love Trilogy (tom 1)


Obrazek

Każdy seryjny morderca potrzebuje przyjaciela.
Każda gra musi mieć zwycięzcę – kto okaże się nim w tym przypadku? Ona czy on?

Po zaskakującym pierwszym spotkaniu Sloane i Rowana, rywalizujących ze sobą morderców, tworzy się nieprawdopodobna więź, która przeradza się w coś niemal nieosiągalnego – przyjaźń między dwiema czarnymi duszami o podobnych umysłach. Dwójka łowców, tułająca się od małego miasteczka w Wirginii Zachodniej do rozwiniętej Kalifornii, od centrum Bostonu po wiejskie teksańskie tereny, spotyka się w corocznym turnieju podszytym krwią i cierpieniem – turnieju, który wystawia ich do walki przeciwko największym potworom w kraju. Kiedy jednak ich przyjaźń przeradza się w coś więcej, nieustępliwe duchy przeszłości zaczynają deptać im po piętach i są gotowe odebrać im coś więcej niż miłość, którą dopiero co odnaleźli. Czy Rowan i Sloane są w stanie wygrzebać się z tej morderczej gry? A może w końcu spotkali równego sobie przeciwnika?

To lato będzie inne
Carley Fortune
Insignis 31.07

Obrazek

Tego lata dotrzymają obietnicy. Tego lata nie ulegną pokusie. To lato będzie inne.

Lucy spędza wakacje w domku na plaży na Wyspie Księcia Edwarda. Felix jest miejscowym, w którego towarzystwie Lucy bardzo dobrze się bawi. Problem w tym, że Lucy nie wie, że Felix to młodszy brat Bridget, jej najlepszej przyjaciółki. Ale powodów, przez które powinni trzymać się od siebie z daleka, jest więcej… Dlatego przyrzekają sobie, że już nigdy więcej nie powtórzą pewnej gorącej nocy.
Łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Co rok Lucy ucieka na wyspę z Bridget, by odetchnąć nadmorskim powietrzem oraz zakosztować świeżych ostryg i rześkiego vinho verde. Zawsze zaczyna się od długiego spaceru po skąpanej w złocistym słońcu plaży u stóp wysokich czerwonych klifów. I za każdym razem Lucy obiecuje sobie, że nie skończy w łóżku Felixa.

Do tej pory – niezależnie jak bardzo zauroczona Felixem – Lucy nie angażowała się w tę relację emocjonalnie.

Kiedy jednak Bridget ucieka z Toronto na tydzień przed ślubem, Lucy rzuca wszystko, by podążyć za nią na wyspę. Ma misję: pomóc Bridget przejść przez kryzys i… oprzeć się w końcu jedynemu mężczyźnie, któremu nigdy nie potrafiła powiedzieć nie. Ale tym razem blask w oczach Felixa i jego zalotne żarty zostają zastąpione czymś nowym, czymś, przez co Lucy zaczyna się zastanawiać, na ile jej serce jest naprawdę bezpieczne.

Highball Rush
Claire Kingsley, Lucy Score
Cykl: Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs (tom 6)
Editio


Obrazek

Gibson Bodine, facet o ochrypłym, pięknym głosie, był samotnikiem. Kochał tylko śpiewanie z gitarą na scenie prowincjonalnego baru i ewentualnie bójki, w których zdarzało mu się uczestniczyć. Żył przeszłością i nie chciał tego zmieniać. Dlatego zupełnie zignorował popularność, jakiej przysporzył mu nagrany przez kogoś filmik. Nie chciał kariery. Nie dbał o sławę. Tymczasem przeszłość wróciła do niego niespodziewanie, kiedy przypadkowo ujawnił pamiątkę, którą nosił przy sobie przez trzynaście lat. Dodatkowo ponowne wszczęcie śledztwa w sprawie zaginięcia Callie Kendall otworzyło stare rany.

Maya Davis była zatrudniona jako producentka, ale nieformalnie nazywano ją „zaklinaczką gwiazd”. Trzymała swoich podopiecznych w ryzach i pomagała przekierować ich niespokojną energię w muzykę. I była w tym dobra. Przyjechała do Bootleg Springs z powodu nieznanego szerzej artysty. I chociaż filmik na YouTube nie był najlepszej jakości, to wystarczyło, by się zachwycić głębokim głosem gościa z gitarą. Maya miała go pozyskać dla wytwórni swojego szefa. Zgodziła się na ten projekt, choć zdawała sobie sprawę, że będą z tym problemy. I to nie tylko z powodu wrogiego nastawienia piosenkarza, którego doskonale znała. Wiedziała przecież, że on natychmiast odkryje to, co przez tyle lat udawało jej się ukryć.

W małym Bootleg Springs sekrety zawsze wychodzą na jaw. Tym razem prawda o losie Callie Kendall może się okazać zabójcza i zrobi się niebezpiecznie… Może jednak pojawi się też szansa na miłość?
Nagle wszystkie te stare ballady country, które tak często grałem, nabrały sensu

Między nami
Mhairi McFarlane
Muza 24.07


Obrazek

Mieszka z nim pod jednym dachem od dziesięciu lat. Ale czy zna go naprawdę?

Jeden wyjazd, który zmienia wszystko.

Roisin i Joe są parą od dawna. Ona jest nauczycielką, on scenarzystą popularnego serialu. Wspólnie wyjeżdżają, by spędzić weekend z grupą przyjaciół. Mają trzy okazje do świętowania: urodziny jednej z przyjaciółek, zaręczyny przyjaciół oraz premierę nowego serialu Joe’ego. Tymczasem okazuje się, że Joe w swoim serialu wykorzystał traumatyczną historię z dzieciństwa Roisin. Zresztą nie tylko w tej kwestii nadużył jej zaufania. Jej świat runął niczym domek z kart. Roisin musi się z zmierzyć ze swoim życiem i zacząć od nowa. Szczęśliwie ma wspaniałych przyjaciół. Mówi się, życie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jednak, czy w jej przypadku tak się stanie?

Czy koniec może oznaczać nowy początek?

Mali złodzieje
Margaret Owen
Moondrive 28.08

Obrazek

„Mali złodzieje kradną złoto, a wielcy kradną królestwa, lecz tylko jedni z nich idą na szubienicę”.

Dawno, dawno temu służąca zdradziła swoją panią i odebrała jej twarz. Zamieszkała w pełnym przepychu pałacu, gdzie za dnia udawała szlachciankę a nocą okradała bogatych. Jednak choć czuwały nad nią Śmierć i Fortuna, nie zdołała ustrzec się przed klątwą z rąk leśnej bogini.

Taka jest jednak kara za chciwość. By uwolnić się od przekleństwa, służąca musi zadośćuczynić za krzywdy, które wyrządziła i dowieść swojej bezinteresowności. Ale jak to zrobić, gdy z każdej strony czyha na nią niebezpieczeństwo, a jej jedynymi sprzymierzeńcami mogą być ci, których oszukała? Czy zdołają jej zaufać i pomóc w dokonaniu niemożliwego?

Albo co ważniejsze: czy ona zdoła zaufać im?

Avatar użytkownika
 
Posty: 6426
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 5 lipca 2024, o 20:28

"Butcher & Blackbird" czytałam w oryginale, niezła rozrywka jeśli nie jest się zbyt wrażliwym :P Niestety drugi tom z serii dużo słabszy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 5 lipca 2024, o 21:10

Planuję przeczytać dobrze, że premiera blisko. A słyszałaś, że ma być ekranizacja?

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 6 lipca 2024, o 13:03

ciekawa odmiana, poczekam na opinie :D

a Geissinger jak lubie, to jednak czekam na slow-burny

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 6 lipca 2024, o 22:16

U mnie na pewno Lucy Score.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6426
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 9 lipca 2024, o 11:44

aleqsia napisał(a):Planuję przeczytać dobrze, że premiera blisko. A słyszałaś, że ma być ekranizacja?


:shock: ummm rozumiem, że pewne rzeczy zostaną złagodzone a inne pominięte (seksy :hyhy: ). Casting nie będzie łatwy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 10 lipca 2024, o 19:17

Kilka ciekawych, ale boję się kupować
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 10 lipca 2024, o 21:32

Liberty napisał(a):
aleqsia napisał(a):Planuję przeczytać dobrze, że premiera blisko. A słyszałaś, że ma być ekranizacja?


:shock: ummm rozumiem, że pewne rzeczy zostaną złagodzone a inne pominięte (seksy :hyhy: ). Casting nie będzie łatwy.



Myślałam, że wiem na co się szykuje, ale po Twojej wiadomości jednak chyba nie :evillaugh: Jeszcze tydzień do premiery :heat:

Avatar użytkownika
 
Posty: 6426
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 12 lipca 2024, o 15:11

Zerknęłam na stronę wydawcy i widzę, że nie zamieścił ostrzeżeń, które są na stronie autorki. Może być ciekawie :>

Avatar użytkownika
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 12 lipca 2024, o 20:57

Faktycznie nic nie ma, na profilu zachęcają dopiskiem mroczna komedia romantyczna. Ale samo polecenie książki przez H.D. Carlton powinno dać do myślenia :]
Z ciekawości sprawdziłam triggers warnings i tak jakby dużo tego :shades:

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 20 lipca 2024, o 16:21

Obrazek

Premiera: 15.08.2024

Skye Matthews to młoda, ambitna i zdeterminowana prawniczka, która mimo krótkiego doświadczenia w zawodzie ma już wiele sukcesów na koncie i niewiele spraw dotyczących pracy może ją zaskoczyć.

Wydaje jej się, że to najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego w życiu widziała.

Sprawia też wrażenie niebezpiecznego i prawdopodobnie ma powiązania ze światem przestępczym, więc Skye ma nadzieję, że widzi go po raz pierwszy i ostatni. Ale niestety nie ma pojęcia, że Tobias zadbał o to, żeby tak się nie stało. Postanowił ją zatrudnić i trochę się z nią zabawić.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 26 lipca 2024, o 21:59

Obrazek

Trzecia faza księżyca
Agata Polte

Premiera: 20.08.2024

Drugi tom serii romantasy o rodzinie Carmody.

Caitria Carmody od dziecka przygotowywała się do objęcia tronu po matce. Czarownica wie, że w jej życiu zawsze najważniejsze pozostaną zobowiązania wobec poddanych oraz poświęcenia. Właśnie dlatego przyjmuje propozycję małżeństwa od wpływowego czarownika i ma nadzieję, że dzięki temu jeszcze lepiej zadba o bezpieczeństwo swoich ludzi.

Aż do dnia, w którym pewien wilkołak staje na jej drodze.

Hunter Sharrow wraca do Richmond w jednym celu – by pomścić swoich bliskich. Udaje mu się zjednoczyć watahę i poprowadzić ją do ataku. Nie wszystko idzie jednak tak, jak powinno, o czym błyskawicznie się przekonuje. Sprawy przybierają nieciekawy obrót przez to, że w szeregach czarownic czają się zdrajcy, a w dodatku pojawia się inne zagrożenie.

By pokonać wszystkich przeciwników, królowa i alfa zostaną zmuszeni do połączenia sił, zwłaszcza gdy księżyc wejdzie w trzecią fazę. Fazę, w której wrogowie uderzą z pełną mocą…
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 26 lipca 2024, o 22:20

Już nie mogę się doczekać :bigeyes: :wesoły: :wesoły: :wesoły: :wesoły:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 28 lipca 2024, o 20:49

To jest to o czy mi kiedyś opowiadałaś?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 lipca 2024, o 11:31

Nie, Aniołku to jest lepsze.
Mówiłam o Wilcze ślady Ludki Skrzydlewskiej, a różnica jest taka, że u Ludki fajnie się bawię, ma fajne przygody, romanse w wersji fantazy ma braki w uniwersum, ale szybko i przyjemnie się czyta, Kejti dobrze to ujęła że to taki hq, Skrzydlewska niestety ... brakuje mi u niej czegoś w romansach, przeważnie w momentach jak mają przejść na wyższy poziom emocjonalny,ale i tak fajnie spędzam czas, tylko to są książki na raz, a szkoda, bo naprawdę ma talent, za to Agata wszystko ma na wysokim poziomie, nawet młodzieżówki. Książki mogę kupować w ciemno.
Ostatnio edytowano 30 lipca 2024, o 12:13 przez gosiurka, łącznie edytowano 1 raz
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 lipca 2024, o 13:21

Zapisałam sobie, dziękuje
Ostatnio edytowano 31 lipca 2024, o 12:05 przez Nocny Anioł, łącznie edytowano 1 raz
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 30 lipca 2024, o 19:43

Lovelight Farms # 3. Layla & Caleb
B.K. Borison
Endorfina 30.08


Obrazek

Po kolejnej nieudanej randce Layla ostatecznie zrezygnowała z poszukiwania drugiej połówki. Zawsze marzyła o romantycznych uniesieniach i motylach w brzuchu, a po raz kolejny została sama przy stoliku z niezapłaconym rachunkiem.Do tego, cóż, prowadzenie piekarni w najbardziej romantycznym zakątku Inglewild zdecydowanie nie pomaga w porządkowaniu życia miłosnego… Na szczęście Caleb Alvarez, nauczyciel lokalnego liceum, a dawniej zastępca szeryfa, ma na to idealne rozwiązanie! Oferuje Layli miesiąc randek bez zobowiązań – on postara się przywrócić jej wiarę w mężczyzn, a tymczasem ona oceni jego umiejętności randkowania. Gwarantuje spotkania bez presji, bez zobowiązań i, przede wszystkim, bez rozczarowań – dla Layli brzmi jak układ idealny! Niestety nie wezmą pod uwagę tego, że do ich planu włączy się coś jeszcze – prawdziwe uczucie. Czy Caleb i Layla zdołają się sobie oprzeć?
“Mixed signals” to 3. tom serii “Lovelight Farms”, opowiadającej o perypetiach mieszkańców urokliwego miasteczka Inglewild.

Miłość i inne stopnie naukowe
Jennifer Hennessy
Wydawnictwo: Papierowe Serca 25.09


Obrazek

Słodka zemsta, udawany związek i para naukowców – co w tej historii może pójść nie tak? Sięgnij po książkę Miłość i inne stopnie naukowe i przekonaj się, czy bohaterom uda się obronić doktorat… z miłości!

Bianca Dimitrou właśnie obroniła doktorat i chce uczcić to osiągnięcie w gronie rodziny i przyjaciół. Przez lata uczestniczyła w licznych wieczorach panieńskich, ślubach, chrzcinach i imprezach po rozwodzie, więc liczy na to, że teraz bliscy będą świętować razem z nią. Gdy jednak nikt nie pojawia się w barze, aby celebrować z nią ten sukces, Bianca uświadamia sobie, że jej rodzina nie traktuje kariery naukowej jako życiowego osiągnięcia.

Wściekła, smutna i może trochę pijana, postanawia się zemścić, udając zaręczyny z Xavierem Byrne’em – przystojnym kolegą z roku, archeologiem, który pasjonuje się przywracaniem dzieł sztuki do ich krajów pochodzenia – i ogłasza to w mediach społecznościowych. Następnego dnia Bianca budzi się z pierścionkiem na palcu, a jej post zaręczynowy zdobył już ponad tysiąc polubień. Dodatkowo w drzwiach stoi jej siostra, domagając się wyjaśnień.

Z czasem jednak udawany związek Bianki i Xaviera zaczyna przeradzać się w prawdziwe uczucie. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że mężczyzna planuje wkrótce wyjechać na drugi koniec świata. Bianca nie może prosić go, by został, a on nigdy nie poprosiłby jej o porzucenie marzeń. Czy ich miłość przetrwa tę próbę?

"Miłość i inne stopnie naukowe" to cudowna historia idealna dla fanek książek Ali Hazelwood! Znajdziecie w niej takie motywy, jak: fake dating, friends to lovers, girls in science. To przepis na idealny romans z naukowcami w roli głównej!

High Hopes
Ava Reed
Papierowe serca 11.09


Obrazek

Aby ratować ludzkie życie, dają z siebie wszystko. Jednak czasami nawet to nie wystarcza…

Laura Collins zawsze chciała pójść w ślady swoich rodziców, którzy poznali się w szpitalu Whitestone w Phoenix, jednym z najlepszych ośrodków medycznych w kraju. Kiedy otrzymuje upragnione stanowisko rezydentki, czuje, że w końcu spełniło się jej marzenie. Dla wymarzonej pracy jest gotowa zrobić wszystko. Nawet jeśli oznacza to długie godziny pracy, brak snu i podejmowanie trudnych decyzji.

A jakby tego było mało, jej przełożonym jest młody kardiochirurg, dr Nash Brooks.

Nash jest kompetentny, przystojny… i całkowicie poza zasięgiem.
Jednak dramatyczne wybory i codzienna walka o ludzkie życie potrafią zbliżyć do siebie dwoje ludzi jak nic innego. Czy uczucie, które zaczyna między nimi rozkwitać, jest warte ryzyka?

Pen Pal
J.T. Geissinger
Niezwykłe 8.08


Obrazek

Historia, jakiej nigdy wcześniej nie czytaliście.

Thriller erotyczny bestsellerowej zagranicznej autorki wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji.

Kayla Reece w dniu pogrzebu swojego męża otrzymuje list. Został wysłany z zakładu karnego, a jego nadawcą jest niejaki Dante. Mężczyzna napisał tylko jedno zdanie, lecz to wystarczyło, by wprawić kobietę w kompletne osłupienie.

Następna wiadomość zawiera jeszcze dziwniejsze słowa. Kayla żywi przekonanie, że to pomyłka i z pewnością list nie powinien trafić do niej. Mężczyzna zapewnia ją jednak, że doskonale się znają i wie o niej wszystko – zna jej pragnienia, marzenia oraz lęki.

Wszystko.

Kobieta z ciekawości pozwala wciągnąć się w tę korespondencyjną grę i z czasem odnajduje w niej ukojenie oraz ucieczkę od przytłaczającej codzienności. Gdy w jej życiu wydarzają się coraz trudniejsze do wytłumaczenia zjawiska, a listy przestają przychodzić, Dante nagle pojawia się w jej drzwiach…

…a wraz z nim zaskakująca prawda na temat rzeczywistości.

Przeklęta rzeźba i klątwa pasztetu
Iwona Banach
Skarpa Warszawska 28.08


Obrazek

Trzy przyjaciółki zakładają Tajny Klub i postanawiają zakręcić się koło milionerów, ale miasteczko ma ich ledwie kilku. Jedna z nich ma więcej szczęścia i udaje jej się wyjść za mąż za sześćdziesięcioletniego „króla pasztetu” – Wiktora – który milionów dorobił się na produkcji pasztetowej i salcesonu. Wdowiec mieszka w pięknej rezydencji za miastem, gdzie posiada też coś takiego, co nazywa się przeklętą rzeźbą. Podczas urodzin Wiktor przedstawia swoim dorosłym synom i synowym swoją o trzydzieści pięć lat młodszą żonę. Popłoch w synach milionera wzbudza sprawa spadku, bo nie podpisał on nawet umowy małżeńskiej, ani nie zabezpieczył się finansowo. Następnego dnia zostaje ujawnione ciało Jowity. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale czy na pewno? Nie było tylko dawnej kochanki tego ostatniego, a zarazem jego dawnej gospodyni z nadziejami na małżeństwo, którą Jowita wyrzuciła. Czy zabiła ją pasztetowa, czy miliony „króla pasztetu”? A może jego łase na spadek dzieci? Wszak bycie macochą może być niekomfortowe.

The Last Dragon King
Leia Stone
Wydawnictwo: Papierowe Serca 25.09


Obrazek

Czy będzie wystarczająco silna, by stać się smoczą wybranką i nie zdradzić swoich tajemnic?

Arwen Novakson mieszka w krainie, w której magia płynie we krwi wszystkich żywych istot. Sama ma jej niewiele, ale robi wszystko, aby zapewnić swojej rodzinie przetrwanie.

Smoczy Król ogłosił, że szuka żony, która ma wystarczająco dużo magii, aby urodzić królewskiego potomka. Kiedy do miasteczka przybywają ludzie króla, matka dziewczyny wpada w popłoch i próbuje za wszelką cenę ukryć przed nimi córkę. Mimo jej usilnych prób Arwen zostaje wybrana, by zaprezentować się w zamku Smoczego Króla jako potencjalna żona. Okazuje się także, że czeka ją udział w niełatwych eliminacjach. Król jest zdeterminowany, aby odnaleźć dziewczynę przewyższającą magią wszystkie pozostałe kandydatki.

Spędzając kolejne dni w zamku, Arwen poznaje przerażający sekret o swoim pochodzeniu. Jeśli Smoczy Król pozna prawdę, dziewczyna zamiast na wesele będzie musiała szykować się na własny pogrzeb.

Miłość bez scenariusza
Denise Hunter
Dreams 24.09


Obrazek

Idealny partner istnieje tylko na papierze…

Po zerwaniu z chłopakiem Chloe Anderson napisała powieść, w której wykreowała ideał mężczyzny – a jej literacki debiut szybko zdobył serca czytelniczek. Teraz bohater Chloe może podbić Hollywood, bo jej książka ma zostać zekranizowana.
Kiedy autorka dowiaduje się, że do głównej roli wybrano Liama Hamiltona, hollywoodzkiego bad boya, jest przerażona. Bez ogródek przedstawia producentce swój sprzeciw wobec wyników castingu. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej wybuch słyszy sam gwiazdor.
Aby rozwiązać problem ze złą reputacją Liama, jego menedżer tworzy plan poprawy jego wizerunku i jednocześnie promocji filmu i książki. Podczas zdjęć w Stillwater Bay aktor i pisarka mają udawać, że są w stałym związku. Fani Liama zobaczą go w innym świetle, a Chloe zyska rozgłos. Bohaterowie przystają na ten układ, nie wiedząc jednak, jak dalece sprawy mogą się wymknąć spod kontroli.

Dziewczyna z wrzosowisk
Lucinda Riley, Harry Whittaker
Albatros 25.09


Obrazek

Wyjątkowa niespodzianka od autorki bestsellerowego cyklu Siedem Sióstr!

Stworzona z epickim rozmachem, niezwykle sugestywna i pełna tajemnic saga rodzinna obejmująca trzy pokolenia, w której główną rolę odgrywa przeznaczenie.

Powieść, w której słychać echa Wichrowych Wzgórz.

Ukryty skarb uwielbianej brytyjskiej pisarki nareszcie ujrzy światło dzienne!

Przeznaczenia nie sposób odmienić…

Anglia, lata siedemdziesiąte.
Urodzona i wychowana w małej wiosce na wrzosowiskach Yorkshire Leah Thompson z każdym dniem staje się piękniejsza. Kilka lat później szturmem zdobywa świat modelingu, podróżuje z Mediolanu do Londynu i Nowego Jorku pławiąc się w luksusie. Nigdy nie marzyła o takim życiu i dostała znacznie więcej niżby chciała – choć nie całkiem to, czego pragnęła. Ale mroczna i niemal już zapomniana przepowiednia, podąża jej śladem niczym cień, a jedyną szansą, by się od niej uwolnić, jest rzucenie wyzwania przeznaczeniu. Czy Leah znajdzie w sobie odwagę i siłę, by przeciwstawić się temu, co dawno już zapisano w gwiazdach?

Polska, lata II wojny światowej.
Róża i David stracili rodziców w okupowanej przez Niemców Polsce. Przeszli przez piekło obozu, gdzie poznali czym jest głód, strach i samotność. Ich nadzieją była ucieczka do Anglii, do rodziny matki. Czy uda im się tam dotrzeć i odnaleźć bezpieczne schronienie? Czy druga ojczyzna zapewni im dostatek i pozwoli oddać się artystycznym pasjom, które odziedziczyli? Czy zdołają uciec przed mrokiem i zostawić za sobą wojenną przeszłość?

Napisany przed laty tekst otrzymał nowe życie i ostateczny kształt dzięki pełnemu pasji Harry’emu Whittakerowi, synowi Lucindy Riley i współautorowi powieści Atlas. Historia Pa Salta, zamykającej uwielbianą na całym świecie sagę Siedem Sióstr.

OdNowa
Anna Kasiuk
Labreto 22.07


Obrazek

Poruszająca i pokrzepiająca opowieść o walce o własne szczęście oraz nadziei przychodzącej nagle i niespodziewanie.

Dorastająca w toksycznej relacji z matką, zaniedbana przez wiecznie nieobecnego ojca Ewa nigdy nie odważyła się walczyć o własne wybory i marzenia. Kiedy poznaje Krzysztofa, jej świat po raz pierwszy nabiera barw, a ona sama zaczyna się spełniać. Los jednak zbyt szybko odbiera jej ukochanego, wpychając Ewę w szpony rozpaczy, od której ucieczkę zapewnia tylko czas poświęcony sztuce lepienia z gliny.

A może nie tylko on?

W tym trudnym czasie do pracowni Ewy trafia Tadeusz, niegdyś znany artysta rzeźbiarz, a zupełny przypadek stawia na jej drodze Marcina. Niepostrzeżenie obaj mężczyźni okazują się dla Ewy kimś znacznie więcej, niż przypuszczała na początku, choć ona sama odgrodziła się od świata grubym murem niedostępności. Zamknięta w pętli, wciąż przeżywa traumatyczne dzieciństwo i bezpowrotnie utracone szczęście.

Czy Ewa odważy się stawić czoła bolesnej przeszłości? A może zacznie wszystko od nowa?

My Dark Desire
Shen LJ, Parker S. Huntington
Luna 25.09


Obrazek

Ona jest jego najsłodszym pragnieniem… i najmroczniejszym sekretem.
Gorący, zakazany romans pomiędzy skrzywdzonym księciem z bajki a zhańbionym Kopciuszkiem.
Zadanie było proste.

Wkraść się do najlepiej strzeżonej posiadłości w mieście.
Zabrać wisiorek. Uciec.
Problem numer jeden?

Złapał mnie najbardziej nieosiągalny kawaler Ameryki.
Problem numer dwa?
Postanowił mnie zatrzymać. Jako pomoc domową.
To najzimniejszy człowiek, jakiego kiedykolwiek poznałam, ale przy nim moja skóra płonie.
Jest powściągliwy, wyrachowany i brutalnie okrutny, czerpie satysfakcję ze słabości innych.
Jeszcze tego nie wie, ale właśnie spotkał godną siebie przeciwniczkę.
Może Zachary Sun należy do amerykańskiej elity.
Ale to prostaczka zostanie królową.

Deweloper
Melissa Darwood
Melissa Darwood 23.08


Obrazek

Zabawna niczym noc na rauszu. Słodka jak zapach peonii.
Rozgrzewająca niczym herbata z prądem. Cierpka jak wytrawne wino.
„Deweloper” to komedia romantyczna o dawaniu kolejnych szans, na które zasługuje każdy z nas.

Rocznik osiemdziesiąty szósty ubiegłego wieku – ależ to koszmarnie brzmi. Zakupoholiczka – trzeźwa, choć wodzona na pokuszenie. Mężatka – już niewierząca i od dawna niepraktykująca. Właścicielka kwiaciarni – oddana jej całym sercem, duszą i ciałem.

Jakoś sobie radzę, ale bywa, że koślawo. Pokonuję przeszkody, chociaż czasem się potykam. Staram się wyjść na prostą, lecz pokrętny los co rusz podstawia mi nogę. Mimo to utrzymuję obrany kurs, wierząc, że w końcu wszystko się ułoży.

Kiedy jednak pazerny deweloper zamierza zniszczyć biznes, który budowałam od dwóch lat, moja wiara, że „wszystko się ułoży”, zostaje poddana próbie. Ale ja się nie ugnę! Będę walczyć! Nie pozwolę, by ten bezduszny wyzyskiwacz odebrał mi to, na co tak ciężko harowałam!
Pytanie tylko: czy dzięki tej walce mogę więcej zyskać, czy stracić?

Córka Powietrza
Dorot Gąsiorowska
Cykl: Córki żywiołów (tom 2)
Znak 11.09


Obrazek

Ty decydujesz, jak wiele prawdy dasz radę odkryć. Zaufaj sobie.

Ava, odnosząca sukcesy młoda pisarka, przeprowadza się do domu rodziców w samym sercu Puszczy Zielonej, którym ma się zaopiekować podczas ich nieobecności. Choć panujące wokół cisza i spokój wydają się idealnie sprzyjać pracy, z jakiegoś powodu Ava nie może skończyć najnowszej powieści.

Co gorsza, pewnego dnia zaczynają się jej przydarzać dziwne rzeczy: najpierw od nieznanego nadawcy otrzymuje zaskakujący prezent – rzeźbę pięknej kobiety. Potem w ogrodzie dostrzega niezwykłego gościa – dziwną ważkę, która wydaje jej się wysłanniczką nie z tego świata. W tym samym czasie do opuszczonego domu w sąsiedztwie chatki Avy wprowadza się młody mężczyzna, którego zachowanie wzbudza jej niepokój. Ale najgorsze jest to, że rodzice, w których Ava zawsze miała oparcie, coś przed nią ukrywają. Ich każda rozmowa telefoniczna przynosi więcej pytań niż odpowiedzi.

Ava postanawia działać. Podążając tropem otrzymanego prezentu, trafia na ślad francuskiej pisarki i tajemnicy sprzed lat. Kim była ta zagadkowa dziewczyna i czemu nazywano ją córką powietrza?

Czy Avie uda się odkryć prawdę?
Jakie zmiany zwiastuje baśniowa ważka?
I czy największy sekret nie został ukryty w rodzinnym domu?

W starym Wiedniu
Paulina Rabczak
Prószyński 29.08


Obrazek

Wiedeń, 1889 rok. Klara von Altenburg mieszka z bratem Ottonem i ojcem Alfredem, sławnym kompozytorem. Klara odziedziczyła po nim talent, ojciec jednak zabiera stworzone przez nią dzieła i przedstawia je jako prace syna, aby uczynić zeń wielkiego muzyka. Pewnego wieczoru Otto niespodziewanie znika, a Alfred, nie chcąc angażować w sprawę policji i wywoływać skandalu, każe córce go odnaleźć. W poszukiwaniach pomaga jej Franz Weber, nauczyciel historii, który niedawno stracił posadę i nie stać go na zapłacenie czynszu za mieszkanie w kamienicy Altenburgów. Z racji poglądów nie pałają do siebie sympatią, ale łączy ich wspólny cel, a może nie tylko…

Perfekcyjnie oddany klimat epoki, dynamiczna akcja, koloryt bohaterów sprawiają, że książka ta to idealna podróż w czasie, z której nie chcemy wracać.

Maame
Jessica George
Filia 28.08


Obrazek

BESTSELLER NEW YORK TIMESA!
Słowo „maame” ma w języku twi wiele znaczeń, ale w moim przypadku oznacza „kobietę”.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?
Czy dwudziestoparolatkę mogą boleć plecy?
Czy wolno płakać w pracy?
Jaki procent młodych ludzi zajmuje się schorowanymi rodzicami?

Poznaj Maddie Wright, która…
Chce nosić żółty garnitur.
Chce się umawiać z facetami, którzy nie spodobaliby się jej mamie.
Chce się wreszcie postawić szefowej.
Chce się dowiedzieć, dlaczego tata nie potrafi jej powiedzieć, że ją kocha.
Chce przestać googlować wszystkie życiowe decyzje, jakie ma do podjęcia.

Ale czy świat jej na to wszystko pozwoli?
To opowieść o rozpaczy, przyjaźni i łamaniu zasad.

Błyskotliwa, zabawna i poruszająca do głębi powieść Jessiki George, posiłkując się humorem
i emocjami, rozprawia się z realiami obecnych czasów: od obowiązków rodzinnych i rasizmu, przez kobiecą seksualność, po złożone oblicze miłości i zdolną ratować życie siłę prawdziwej przyjaźni. Zgłębia uczucia towarzyszące rozdarciu między dwiema kulturami i dwoma domami. Rozrysowuje drogę, jaką bohaterka pokonuje w poszukiwaniu miejsca dla siebie.

Popioły i przeklęty król
Carissa Broadbent
Wydawnictwo: Filia 28.08
Cykl: Królestwo Nyaxii (tom 2)


Obrazek

Przy ołtarzu mocy ofiarą jest miłość.

Po krwawym turnieju znanym jako Kejari, Oraya jest teraz więźniem we własnym królestwie i opłakuje utratę jedynej osoby, która była dla niej rodziną. Teraz jest pewna tylko jednej rzeczy: nie może ufać nikomu, a już przede wszystkim Raihnowi, wampirowi, który ją zdradził.

Dom Nocy również jest otoczony przez wrogów. Nawet szlachcice Raihna nie są zbyt skorzy, aby zaakceptować Przemienionego króla, szczególnie takiego, który był niegdyś niewolnikiem. Ponadto Dom Krwi zatapia szpony w królestwie i grozi, że zniszczy je od środka. Kiedy Raihn potajemnie oferuje Orayi przymierze, przyjęcie propozycji jest jedyną szansą na odzyskanie jej królestwa – i zemstę na ukochanym, który ją zdradził. Jednak aby to zrobić, będzie musiała okiełznać starożytną moc, powiązaną z największymi sekretami jej ojca.

Wrogowie nadchodzą ze wszystkich stron i Oraya musi wybrać między krwawym sposobem na zdobycie władzy… a wyniszczającą miłością, która może okazać się jej upadkiem.

Popioły i przeklęty król, sensacja TikToka autorstwa Carissy Broadbent i druga część serii "Królestwa Nyaxii", to powieść z motywem bolesnej miłości, mrocznej magii i krwawej intrygi.

Siła zemsty
Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat t. 5
Jakook 22.08


Obrazek

Kornelia Kreis, odkąd pamięta, żyje w złotej klatce, gdyż dla jej rodziców najwyższym priorytetem jest jej bezpieczeństwo. Czuje, że nie mówią jej wszystkiego i brodzą w półprawdzie, a ograniczenia i zasady, do których musi się stosować, sprawiają że dziewczyna postanawia się zbuntować. Nie spodziewa się jednak, że ten nowy pociągający świat jest zupełnie inny: mroczny i pełen bezwzględnych praw, którym będzie zmuszona się podporządkować.

Konstanty „Kosa” Gawroński żyje wedle swoich zasad, które wyraźnie mówią, że musi trzymać się z daleka od syndykatu i nigdy nie pozwolić sobie na miłość. Podczas pewnej szalonej klubowej nocy, wszystko się zmienia. Okazuje się bowiem, że los Kosy został na stale przypieczętowany, ponieważ na drodze gangstera staje córka jego największego wroga. Czy uda mu się trzymać ściśle określonych zasad, które do tej pory były dla niego niczym mantra? Czy przestanie obwiniać syndykat za śmierć ojca i dobrowolnie zasili szeregi mafii? Zwłaszcza, gdy stawką okaże się życie Kornelii, którą Kosa będzie chronił za wszelką cenę, bo jego serce już dawno bije tylko dla niej.

Księżniczka Syndykatu i Syn Zdrajcy.
Gdy połączą siły… Świat stanie w ogniu.

Czwarte sikanie Bożenki Kowalskiej
Jacek Galiński
Wydawnictwo: Znak JednymSłowem


Obrazek

Czwarte sikanie Bożenki Kowalskiej przerywało ciszę każdego poranka. Punktualnie o piątej. Latem, gdy personel domu spokojnej starości zostawiał na noc otwarte okna, czwarte sikanie Bożenki Kowalskiej słychać było w całej okolicy.

Tego dnia jednak Bożenka postanowiła zaskoczyć świat i… się nie obudzić.

Sabina, która zawsze wie najlepiej, co robić, czym prędzej popędziła donieść o śmierci współlokatorki. Ale zanim udało jej się ściągnąć do pokoju lekarza, ciało Bożenki zniknęło!
Seniorzy gubią się w domysłach i plotkach. Antoni – najbardziej podejrzliwy ze wszystkich – lansuje teorię o morderstwie. Ale Sabina za dużo już w życiu widziała, żeby wierzyć w bzdury wygadywane przez jakiegoś wariata: spiski, zabójstwa i czarnego demona grasującego po korytarzach w bezksiężycowe noce… Ale gdy odkrywa, że kolejną ofiarą mogłaby być właśnie ona… wpada w popłoch.

Czy to jednak nie dziwne, że Antoni tak dokładnie wszystko przewidział?

Wszędzie Cię widzę
Lisa Gardner
Cykl: Frankie Elkin (tom 3)
Albatros 14.08


Obrazek

Najnowszy thriller kryminalny amerykańskiej mistrzyni gatunku.
Frankie Elkin specjalizuje się w poszukiwaniach zaginionych osób, o których świata już zapomniał, ale nigdy nie spodziewała się, że przyjdzie jej szukać siostry seryjnej zabójczyni, która za trzy tygodnie ma zostać stracona. Żaden mężczyzna nie boi się kobiety. Nawet takiej, która jest nieodrodną córką swojego ojca. Ta sprawa była sensacją.
Kaylee Pierson od razu przyznała się do winy i zrezygnowała z prawa do apelacji. Mówiła o sobie, że jest „śmiercią”, ale ludzie nazywali ją diablicą. Pomimo, że media rozpisywały się o tragicznych okolicznościach łagodzących – wychowywał ją skłonny do przemocy ojciec – niewielu znalazło w sobie choć cień współczucia dla „Pięknej Rzeźniczki”, która poderżnęła gardła osiemnastu poznanym w barach mężczyznom.
Pierson zostało już tylko dwadzieścia jeden dni życia, ale właśnie teraz otrzymała wskazówkę dotyczącą miejsca pobytu uprowadzonej ponad dekadę temu siostry, a dla Frankie wiadomość otrzymana od „Pięknej Rzeźniczki” stanowi niemożliwą do odparcia pokusę: Kiedy ostatnio twoje poszukiwania zakończyły się odnalezieniem żywej osoby?
Dwanaście lat wcześniej pięcioletnia Leilani zaginęła na Hawajach. Głównym podejrzanym był wtedy były chłopak Kaylee, potentat technologiczny, Sanders MacManus. Na odległej wyspie na środku Pacyfiku – w miejscu najnowszego projektu MacManusa – właśnie pojawiły się nowe dowody.
Aby poznać prawdę i być może uratować życie młodej kobiety, Frankie musi udać się pod przykrywką do odciętej od świata bazy. Wśród tuzina nieznajomych i niezliczonych niebezpiecznych sekretów, Frankie nie będzie wiedziała, komu może zaufać i nie będzie miała możliwości, żeby wezwać pomoc. Ale naprawdę groźnie zrobi się dopiero, kiedy nadejdzie burza…

Zakończeniem jest Zakopane
Marta Matyszczak
Wydawnictwo: Dolnośląskie 14.08
Cykl: Kryminał pod psem (tom 12)


Obrazek

W zabytkowej willi w sercu Zakopanego wybucha pożar, w którym ginie człowiek. Kim był? I czy nie doszło tu czasem do podpalenia?

Podhalańska policja na czele z komisarz Michaliną Falk uznaje sprawę za nieszczęśliwy wypadek. Tylko że właściciel stojącego po sąsiedzku luksusowego hotelu nie jest tego wcale taki pewny… Wynajmuje prywatnego detektywa, by przyjrzał się wszystkiemu z bliska.

To Szymon Solański, który z żoną i psem przyjechał w Tatry wypocząć. Relaks jednak nie będzie mu dany, bo dochodzi do morderstwa – a ono zdaje się mieć wiele wspólnego z wcześniejszymi wydarzeniami. Na jaw wychodzą brudne sprawki lokalnej społeczności, które ta wolałaby zamieść pod dywan.

Tymczasem Róża Solańska skrywa przed najbliższymi tajemnicę.Ma do wykonania ważne zadanie. Czy mu podoła? I czy podjęła właściwą decyzję?

Swoim ludziom wiernie towarzyszy kundelek Gucio, a wszystkiemu z wysokości 1894 m n.p.m. przygląda się pewien Śpiący Rycerz…

To już ostatni tom serii KRYMINAŁ POD PSEM. A zakończeniem jest Zakopane!

Moja Maddie
Tillie COle
Cykl: Kaci Hadesa (tom 8)
Editio


Obrazek

Maddie i Flame’a połączyła miłość, która nigdy nie powinna była się im przytrafić. Byli dwiema przeklętymi duszami, dwoma zranionymi sercami i tylko w swoich ramionach znajdowali ukojenie. Przeszli razem daleką drogę i pokonali przeszkody, które wydawały się nie do pokonania. Nie było im jednak dane długo cieszyć się nieznanym wcześniej poczuciem bezpieczeństwa u boku ukochanej osoby. Demony przeszłości wciąż nie dawały im spokoju.

Kaci Hadesa od lat byli niepokonanym klubem. Przez długi czas żadna inna grupa nie próbowała zakwestionować ich przewagi. Teraz coś się zmieniało w układzie sił. Powoli stawało się jasne, że ktoś ośmielił się rzucić Katom wyzwanie. Zagrożenie trzeba było zneutralizować. Ale dla Flame’a bitwa z wrogami klubu była tylko jedną z wielu walk, jakie musiał toczyć. Równie groźne były jego lęki i traumy z przeszłości. Piekielna otchłań znów stała przed nim otworem. I tylko jedna osoba na świecie mogła go ocalić. Maddie. Czy ukochana zdoła ugasić szaleństwo Flame’a i po raz kolejny udowodni mu siłę swojego uczucia?

Czasami nawet najsilniejsza miłość nie pokona demonów przeszłości…

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 31 lipca 2024, o 12:15

Okładki piękne, ciekawe jak w środku
08.08.2024 :wesoły: :wesoły:
Obrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 sierpnia 2024, o 11:12

Obrazek
Premiera: 04.09.2024

Kontynuacja historii bohaterów z powieści Execution.

Fallon jest załamana po utracie ukochanego. To sprawia, że brakuje jej sił, by oprzeć się wpływom ojca wykorzystującego szansę, aby ponownie zacząć manipulować córką.

Kobieta zgadza się wyjść za mąż za syna biznesmena, który obiecał jej ojcu pomoc. Jakby tego było mało, w jej pobliżu ponownie pojawia się ochroniarz mający za zadanie pilnować jej na każdym kroku.

Jednak Fallon jest zupełnie obojętna na to, co się z nią dzieje.

Wszystko się zmienia, kiedy podczas przyjęcia zorganizowanego przez jej narzeczonego kobieta wychodzi na chwilę do ogrodu, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Spotyka tam kogoś, kto sprawia, że być może znowu zapragnie zawalczyć o własne życie i niezależność.

Obrazek


Wredny szef (wznowienie)
Katarzyna Kubera/Rzepecka

Premiera: 11.09.2024

Wznowienie bestsellera Katarzyny Rzepeckiej!

Powieść zawiera nowy, niepublikowany dotąd rozdział.

Zakazany romans w warszawskim biurowcu.

Karolina Kot pilnie musi zmienić pracę i w końcu otrzymuje posadę opiekuna klienta w polskim oddziale niemieckiej agencji reklamowej. Światełko w tunelu zawodowej kariery trochę blednie, kiedy okazuje się, że jej nowym szefem jest Martin Flis. Facet, z którym spędziła niezobowiązującą jedną noc.

Gdy Martin rozpoznaje Karolinę, czuje do niej niechęć. Taką samą jak ona do niego. Na wszelki wypadek mężczyzna od razu daje jej do zrozumienia, że to, co się między nimi wydarzyło, nie ma znaczenia, a jeśli komukolwiek o tym powie, pożegna się z pracą. A na dodatek jest przekonany, że kobieta wszystko sobie zaplanowała.

W taki oto sposób wraz z posadą Karolina zyskuje wyjątkowo wrednego, choć niewątpliwie seksownego szefa. Jakby to nie wystarczyło, wkrótce do zespołu dołącza były narzeczony Karoliny, który chce ją odzyskać.

Obrazek

Premiera: 11.09.2024

Wraz z rozpoczęciem drugiego roku studiów spokojne życie Blake Howard niespodziewanie wywraca się do góry nogami. Przez nieprzyjemne doświadczenia ze współlokatorką dziewczyna musi wyprowadzić się z akademika.

Jej starszy brat, Callum, proponuje, by zamieszkała z nim oraz dwoma jego najlepszymi przyjaciółmi będącymi popularnymi członkami uniwersyteckiej drużyny hokejowej.

Jednym z nich jest Hayden McCarthy, utalentowany bramkarz Hoosiers, znany na kampusie z wybuchowego charakteru oraz lekkiego podejścia do relacji z kobietami. Blake kojarzy chłopaka tylko dlatego, że kiedy poznali się rok temu, sprawił jej przykrość nieprzemyślanymi słowami. Nie ma pojęcia, że on już wtedy zwrócił na nią uwagę.

Wkrótce Blake i Hayden orientują się, że są jedynymi osobami znającymi największy sekret Calluma. Czy wspólna tajemnica ich do siebie zbliży?

Obrazek

Premiera: 12.09.2024

Megan Dunn przyjeżdża do Seaside w stanie Oregon, żeby spełnić marzenie Cassa, jej zmarłego męża. Kupuje wymagający pilnego remontu pensjonat i z nadzieją na lepszą przyszłość próbuje na nowo poskładać naznaczone tragedią życie.

Kobieta czuje, że szczęście w końcu się do niej uśmiecha, bo prawie od razu po przyjeździe do nowego miejsca dowiaduje się, że znalazł się tu ktoś, kto może jej pomóc z remontem. A jakby tego było mało, jest najlepszy w branży.

Kiedy jednak poznaje Theo Valentine’a, już wie, że bardzo się myliła. To ponury, niemiły, przesiąknięty aurą nienawiści do całego świata mężczyzna. Jest w nim jednak też coś, co przyciąga Megan jak magnes. Skrywa tajemnicę, którą bardzo chciałaby odkryć, sekret mający, jak się wydajezwiązek z jej przeszłością.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości