Teraz jest 16 czerwca 2024, o 07:16

little angel ma ochote na....

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 13:38
Ulubiona autorka/autor: Moran Michelle

little angel ma ochote na....

Post przez little_angel_ » 14 lutego 2012, o 15:15

Jestem nowa na stronie i przyznam się szczerze, że w swoim życiu nie przeczytałam zbyt wielu romansów. Ale od zawsze interesują mnie czasy starożytnego Egiptu, panowanie faraonów i te sprawy. Niedawno wpadła mi w ręce powieść Pni Michelle Moran pt. "Heretycka królowa", będąca romansem historycznym rozgrywającym się za czasów panowania Ramzesa II. I tu prośba do was dziewczyny. Jesteście mi w stanie polecić coś jeszcze w tym stylu? Nie zależy mi na powieści opartej na faktach, biografiach władców itd. Poprostu poszukuję lekkiego przyjemnego romansu rozgrywającego się w tych czasach na Egipskiej ziemi. Licze na was dziewczyny! :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 14 lutego 2012, o 16:04

Po polsku raczej niczego w romansie nie znajdziesz. Starożytność rzadko pojawia się w romansach, raczej jako motyw badań niż czas akcji. "Najstarsze" romanse rozgrywają się w czasach Wikingów.
Trochę tytułów po angielsku można znaleźć na tej liście: http://www.egyptomania.org/aef/Egyptrom.html#Anc

 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 13:38
Ulubiona autorka/autor: Moran Michelle

Post przez little_angel_ » 15 lutego 2012, o 11:35

Kurcze serio myślicie, że więcej czegoś takiego nie znajdę? :( Wiem, że na pewno jest jeszcze jedna podobna: "Nefertiti" - Michelle Moran.

A może polecicie jakieś inne w tym stylu niekoniecznie o Egipcie. Ogólnie powieść historyczną z jakimś ciekawym klimatem. Coś co na długo zapadnie mi w pamięci.

Albo może jakieś, których akcja toczy się w Egipcie , np. związane z pracami archeologicznymi? Gdzieś znalazłam taką: "Miłość w cieniu piramid" - Brockway Connie . Czytałyście? Warto po nią sięgnąć?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 15 lutego 2012, o 13:08

Zależy kogo spytasz taka będzie odpowiedź ;) ale ogólnie to miły historyczny romans przygodowy, Egipt to głównie egzotyczne miejsce akcji, o archeologii za wiele tam nie ma z tego co pamiętam ;)

A tutaj mamy spis książek, których akcja ma miejsce w bardziej egzotycznych krajach, m.in. w Egipcie, ale ile tam tego Egiptu naprawdę to nie jestem w stanie stwierdzić...
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 stycznia 2012, o 21:17

Post przez dorotea » 15 lutego 2012, o 13:21

Googlując znalazłam jeszcze Graham Heather "Złoto pustyni" (H). Z okładki (i biblionetki)

Grupa naukowców i zapaleńców z Muzeum Brytyjskiego organizuje wyprawę do Egiptu. Ma nadzieję odkryć nieznane jeszcze starożytne skarby złożone w grobowcu arcykapłana Ramzesa Wielkiego. Na skutek niezwykłego zbiegu okoliczności dołącza do nich młoda i piękna Katherine, która ma być asystentką sir Huntera MacDonalda, szefa ekspedycji. Jeszcze w okresie przygotowań i podczas podróży dochodzi do niepokojących wydarzeń - zagrożone jest życie niektórych członków wyprawy. Kto broni dostępu do drogocennych znalezisk? Duch arcykapłana czy chciwy i bezwzględny człowiek?

A tak w ogóle to też lubię motyw archeologa/żki, choć niekoniecznie w Egipcie. Rozumiem, że szukasz tylko po polsku? Na liście wklejonej przez Liberty jest jeszcze Victoria Holt "Klątwa królów".Tej akurat nie znam, ale inne książki Holt są w stylu klasycznym i może się w nich pojawić sporo odniesień do tła.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 15 lutego 2012, o 17:18

Z gatunków nieromansowych coś się znajdzie:

1. Starożytny Rzym:

- Lindsey Davis seria Marcus Didius Falco: Srebrne świnki, Wykute w brązie, Miedziana Wenus, Żelazna ręka Marsa, Złoto Posejdona, Ostatni akt w Palmirze - kryminały z leciutkim wątkiem romantycznym
- Michelle Styles - Rydwany namiętności, Gladiator, Rzymianin i kapłanka HQ
- Chelsea Quinn Yarbro - Krwawe igrzyska - wampiry
- Anne Rice - Pandora tylko częścowo rozgrywa się w Starożytności, o wampirach


2. Starożytny Egipt i okolice :P :

- Mary Renault i jej trylogia: http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=3857
- Anne Rice - Królowa potępionych, Mumia czyli Ramzes Przeklęty - jak wyżej
- Bolesław Prus - Faraon - klasyka zawsze dobra
- Christian Jacq ten pan pisze właściwie tylko historie rozgrywające się w starożytnym Egipcie, lista na biblionetce: http://www.biblionetka.pl/author.aspx?id=1846

- Wilbur Smith seria Bóg Nilu: http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=2214

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 15 lutego 2012, o 18:41

zawsze zostają Czarne okręty Słomczyńskiego( http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=2306 ).A może Barbara Wood i jej Gwiazda Babilonu
Kiedy w dziwnych okolicznościach umiera znany egiptolog, profesor Masters, jego asystentka nawet nie przypuszcza, jak brzemienne w skutki będzie to dla niej. Niebawem sama staje sie celem: ktoś plądruje jej mieszkanie, a nawet próbuje ją zabić. Zaniepokojona Candice szuka przyczyny nagłego zainteresowania swoją osobą. Przeglądając pozostawione przez profesora zapiski i dokumenty odnajduje starą mapę, kamienną tabliczkę, enigmatyczne zapiski naukowca i wzmiankę o Gwieździe Babilonu. Jak się okazuje, właśnie owa Gwiazda jest obiektem zainteresowania ludzi gotowych na wszystko, by ubiec Candice w poszukiwaniach.
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28446
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 lutego 2012, o 20:26

rany no, jak to się to coś polskiego pisarza nazywało, w czasie wojny popełniane... starożytna Grecja helleńska... 2 części... przygodówka młodzieżówka, w sumie romans też w tle bardzo grzeczniutki...
ps.nieśmiertelny Egipcjanin Sinuhe :P ale tam hea to ja przepraszam...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 stycznia 2012, o 21:17

Post przez dorotea » 16 lutego 2012, o 14:22

Jak młodzieżówka, to jeszcze Jerzy Edigey - Babilon, Asyria, o Egipcie była mowa.

A Lindsey Davis jest super, to całkiem zabawny kryminał, ale wątek romansowy jest jedynie w pierwszej części (no ew. drugiej), potem bohaterowie są już kochającym małżeństwem

ps. Nie zapominajmy o Faraonie Prusa, Egipt jak ta lala :hyhy:


Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości