Teraz jest 6 października 2024, o 04:35

Literatura nieromansowa

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 5 października 2007, o 11:51

pytanie: czy klasyczne regency może mieć sceny wywołujące ślinienie się Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 5 października 2007, o 12:13

obawiam się że nie Obrazek żadnych :cry:



a teraz cos z innej beczki:





juz kilkanaście lat minęło odkąd to pierwszy raz przeczytałam ale ...



Paul Wilson <span style="font-weight: bold">Twierdza</span> [The Keep]



<span style="font-style: italic">Do małej wioski w Rumunii trafia oddział żołnierzy kapitana Woermanna, obsadzony by zająć budynek twierdzy na przełęczy Dinu. Jednak w niedługim czasie dochodzi tam do mordów, których nie daje się wytłumaczyć, a co gorsza, nie było obrony przed tym, czego doświadczali żołnierze. Oddział stacjonujący w Rumunii prosił o pomoc, w związku z czym wyruszyli tam żołnierze SS, którymi dowodził Erich Kaempfer. Na miejscu i ci przekonali się, że coś mrocznego przejęło rządy i panuje nad twierdzą. Próbując odszukać właściciela twierdzy natrafili na żydowską rodzinę – ojca z opiekującą się nim córką. Wtargnąwszy do ich mieszkania w Bukareszcie, wywieźli ich na Przełęcz Dinu. Profesor Theodor Cuza znał historię twierdzy, lecz nie chciał pomóc żołnierzom. Dopiero księgi, które tkwiły w murach zamczyska zainteresowały profesora. Były to zakazane księgi, które nie powinny istnieć.

„Obcy, zostawcie mój dom” – takie napisy widniały w twierdzy i to nimi zajął się profesor, próbując odnaleźć informacje w zakazanych księgach. W czasie, gdy profesor zajmował się księgami, jego córka Magdalena przebywała w położonej nieopodal gospodzie, do której pewnego wieczora przybył rudowłosy wędrowiec Glaeken. Z czasem Magdalena zakochała się w nieznajomym, zaniedbując ojca, który to poznał to, co panowało zamkiem. Nadchodząca wraz z ciemnością zjawa czerpała siłę z ludzkiego bólu i cierpienia, musiała mordować, by odnowić siły. Ujawniła się ona profesorowi, podając siebie jako wicehrabię rodu Molasara; w rzeczywistości będąc Rasalomem. Próbował on wykorzystać starca do swych celów, jednak na drodze stanął mu ów rudowłosy wędrowiec, którego celem było zniszczenie Rasaloma i zatrzymanie go w twierdzy. </span>







Obrazek



może straszyć ale jest naprawde super i w dodatku romans z happy endem Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 5 października 2007, o 12:16

uaa. okładkę to przywalili... ja bym chyba musiała czytać po jej zaklejeniu. ale poszukam :lol:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 5 października 2007, o 12:19

Powieść zekranizowano. W nakręconym na podstawie książki Wilsona filmie wystąpił Gabriel Byrne, Glenn Scott i Jürgen Prochnow, natomiast wspaniałą muzykę stworzyła grupa „Tangerine Dream”.



jeszcze nie odważyłam się obejrzeć ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 5 października 2007, o 12:22

co za zestaw Obrazek ja to chyba wolę takie filmy... wyłączamsprzęt/wychodzę z kina książka to się w procesie czytania czai np spod łóżka..

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 5 października 2007, o 12:23

i jeszcze jedna :

Obrazek



<span style="font-style: italic">Odrobina akcji, sensacji, fantastyki, horroru oraz wątek miłosny sprawiają, że książkę czyta się dobrze. Wszystko dzieje się szybko, powieść nie jest zbyt obszerna, więc nie znudzi nawet bardziej wymagających czytelników. Prolog jest ciekawą zapowiedzią wydarzeń, czyli walki dobra ze złem. „Mnich” to po prostu miła lektura do poczytania przed snem lub gdy dopada nas nuda. </span>

to cudza recenzja ale dla mnie ksiązka była bombowa Obrazek uwaga- znowu romans Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 5 października 2007, o 13:36

Pinks mamy identyczny gust - uwielbiam i Twierdzę i Mnicha, a zwłasza Mnicha bo jest "inny"

A tak poza tym o filmie nie słyszałam jaki ma tytuł? Też twierdza czy jakiś inny zaskakujący?



A jeśli chodzi ofilmy, to jakiś czas temu oglądałam na Hallmark-u "Niech drogę do domu wskażą ci gwiazdy" - wspaniały film, wczoraj się dowiedziałam, że jest ekranizacją powieści Luann Rice - kumpela sobie ją kupiła i nie mogę się doczekać kiedy ją przeczyta i mi porzyczy

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 5 października 2007, o 13:51

film też Twierdza z roku 83 czy jaoś tak- a ten film z hallmarku uwielbiam!!!! taki piekny a bez tego amerykańskiego patosu ochh!!!

nawet nie wiedziałam że to ekranizacja -- oo mam nowy cel!!!

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 5 października 2007, o 13:57

w klubie dla ciebie:

Luanne Rice

Gwiazdy prowadzą do domu

Książnica

Opowieść o trudnym macierzyństwie

Wzruszająca historia o uczuciach, odwadze i wielkiej miłości. Dianne Robbins z radością oczekuje narodzin swego pierwszego dziecka. Jakże więc tragiczna okazuje się dla niej wiadomość, że córeczka, którą wkrótce wyda na świat, będzie głęboko upośledzona! Opuszczona przez męża, który nie potrafi sprostać rzeczywistości, Dianne samodzielnie podejmuje trud wychowania. Nie szczędząc sił i poświęcenia, z czasem odkrywa wartości, których wcześniej nawet nie dostrzegała...oprawa miękka - 11.99 zł



A ja kupiłam Norę - Wszystko jest możliwe - czyli 2 opki o McGregorach - zamówłam sobie Kuszenie losu - oraz Dee Henderson Świadek

[/img]

Avatar użytkownika
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Hebe » 5 października 2007, o 15:50

twierdza jest super czytałam ja jeszcze w szkole średniej o ile dobrze pamiętam to było tak dawno temu Obrazek i była tez jakaś ekranizacja ale nie mam pojęcia pod jakim tytułem i kto grał tam

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 5 października 2007, o 22:55


Avatar użytkownika
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Hebe » 6 października 2007, o 01:03

ten film oglądałam nie wiedziałam, że to na podstawie Luanne Rice nawet całkiem calkiem

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 6 października 2007, o 03:53

juz kojarzę - widziałam ( w tvp w krótkich odstępach czasu puszczali 2 razy - nie chcę byc wredna ale chyba z dyskusja sejmową w sprawie aborcji troche się czas emisji pokrywał, hehe) i niezły jest, przyznaję :lol:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 6 października 2007, o 10:59

a to dopiero Obrazek

kupiłam sobie tę ksiązkę, ktoś sie pozbywał na allegro to sobie poczytam Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 6 października 2007, o 16:05

to czekam na recenzję!

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 6 października 2007, o 17:00

nie omieszkam Obrazek



Obrazek

<span style="font-style: italic">Helen Fielding, Potęga sławy, 2002: Helen Fielding znana jest na całym świecie jako autorka bestselleru "Dziennik Bridget Jones" oraz jego kontynuacji "W pogoni za rozumem". "Potęga sławy" to jej debiut literacki, książka dowcipna i mądra. Autorka po mistrzowsku przedstawia gwiazdy angażujące się w organizowaną przez Rosie Richardson kampanię, której celem jest pomoc głodującej Nambuli, fikcyjnemu państwu w Afryce... Uderzające różnice między Nabulą a Londynem - niektóre wzruszające, inne zabawne - zmuszają zarówno bohaterów, jak i czytelników do zadumy nad sensem pomocy humanitarnej, jakiej Zachód udziela krajom Trzeciego Świata. Fielding nadzwyczaj zgrabnie radzi sobie z tragikomicznymi elementami fabuły, ku uciesze czytelników okraszając je mnóstwem zabawnych uwag i powiedzonek.</span>



troche ode mnie- helen fielding niestety poszła po tej książce w stronę bridget i olivii, które mimo że zabawne tak naprawde poza chwilowa rozrywka niewiele wnoszą ( no może wiekopomne odkrycie bridget że mężczyzni to też ludzie Obrazek ) Bohaterka <span style="text-decoration: underline">potęgi sławy</span> Rosie Richardson może i zaczyna jak bridget ale potem idzie w zasadniczo innym kierunku. no po prostu dawno nie czytałam tak poruszającej ksiązki, i nie wiem czy ktos inny potrafiłby tak bezpretensjonalnie napisać opowieśc o walce z klęską głodu w afryce

Avatar użytkownika
 
Posty: 216
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Anya » 7 października 2007, o 18:24

Kiedyś czytałam romans, którego akcja działa sie w XVIII-wiecznej Polsce, bardzo mi sie podobał.



Martin James Conroyd - Nie ponaglaj rzeki

opis z okładki:

Anna Maria ma zaledwie 17 lat, kiedy, osierocona przez rodziców, wyjeżdża do majątku pod Haliczem, aby zamieszkać u krewnych. Dziewczyna znajduje oparcie u swej ciotki i opiekunki, Stell Grońskiej, która jest uosobieniem polskiej siły i hartu ducha. Musi jednocześnie stawić czoło intrygom kuzynki Zofii, która próbuje zniszczyć uczucie, jakie zrodziło się między Anną a Janem Stelnickim, młodym patriotą walczącym o demokratyczne reformy w kraju.



Ta barwna i romantyczna historia jest wzruszającą opowieścią o przeobrażeniach narodu polskiego oraz o losach niezwykłej, dumnej kobiety, która zdołała przetrwać najtrudniejsze dziejowe zawieruchy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 7 października 2007, o 18:42

lubię fielding (najbardziej postaustenowska z domieszką dickensa znana mi autorka w tym gatunku) - nie za samą bridget ale za sposób i styl - uważam, że jest fielding, później długo długo nic i cała reszta breidgetopodobnych książek Obrazek

ukamienujcie mnie, ale dla mnie bridget wiele wspólnego miała z "białymi zębami" zadie smith (ta z kolei dla mnie jest postdickensowska - jak ja lubię optymistyczną literaturę) ... jest w tym coś takiego... (i nie jest to tylko londyn Obrazek... język? atmosfera? ironia w tak fajnym słodkogorzkim wydaniu?



ale "potęgi" jeszcze nie czytałam. zachęcająco brzmi, poszukam.





"Martin James Conroyd - Nie ponaglaj rzeki" to taka anty"wierna rzeka" :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 7 października 2007, o 19:49

przydałaby się Obrazek



ja sieę jeszcze nie przemogłam do zadie smith ale może wkrótce ...



a jeszcze miło jest poczytać <span style="font-weight: bold">marian keyes</span> choć z ksiązki na ksiązkę robi się coraz mniej rozrywkowa niestety

moja ulubiona - cykl siostry walsh:



Obrazek



<span style="font-style: italic">Rachel Walsh żyje zbyt szybko i w końcu nie wytrzymuje narzuconego sobie tempa. Manhattan to niebezpieczne miejsce dla młodej Irlandki ze skłonnością do uzależnień. W rezultacie Rachel ląduje na oddziale intensywnej terapii, traci pracę i ukochanego mężczyznę. Kiedy troskliwa rodzina ściąga ją do domu i kieruje do słynnej irlandzkiej kliniki odwykowej zwanej Klasztorem, Rachel jest pełna nadziei. Liczy na wspaniałe masaże i spotkania z gwiazdami. Jednak zamiast przyjemności czeka ją długotrwała terapia, dzięki której poznaje prawdę o sobie. Na dodatek spotyka kogoś, kto budzi lęk u takich kobiet jak ona: mężczyznę, z którym ma ochotę związać się na stałe...</span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 9 października 2007, o 13:47

jesli jeszcze nie czytałyście to polecam, a potem film, albo przedtem, wszystko jedno ale koniecznie Obrazek





Obrazek

<span style="font-style: italic">Jest to opowieść o zwykłych ludziach, pełna humoru, wzruszeń i dramatyzmu. Kiedy siwowłosa Cleowa Threadgoode opowiada historię swego życia Evelyn Couch, kobiecie w wieku średnim, przenosi się myślami do Alabamy lat trzydziestych. We wspomnieniach wraca kawiarnia Whistle Stop, która ma dla swych gości dobrą pieczeń, mocną kawę, namiętności, uczucia, śmiech, a nawet zbrodnię... Ta sfilmowana powieść ciągle cieszy się ogromną popularnością. </span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 9 października 2007, o 13:55

dobra, też polecam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 9 października 2007, o 13:56

nie czytałam ale widziałam dawno temu film z Jessicą Lange o ile pamiętam

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 9 października 2007, o 14:00

nie Obrazek choc nieco podobna aktorka, grają jessica tandy, kathy bates i zapomniałam

Obrazek

http://www.filmweb.pl/Sma%C5%BCone+zielone+pomidory+1991+o+filmie,Film,id=1255

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 9 października 2007, o 14:02

dzięki za sprostowanie

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 9 października 2007, o 14:02

czytałam Zielone pomidory i jakoś mnie nie zachwyciła ta książka Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości