Teraz jest 20 września 2024, o 08:35

Janet Evanovich

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 czerwca 2015, o 19:35

to musiało być jakoś w bliskiej okolicy numerka. Wychodziłoby że w 3 bo coś się kończyło niedosytem. Tak mi się roi ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 12 czerwca 2015, o 19:42

Trzy na pewno nie :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 12 czerwca 2015, o 19:43

A mnie że dwójka :evillaugh:
Każda inaczej :P

Chyba się jakoś delikatnie upomnę o swoje pierwsze dwie książki. Wtedy będę w każdym momencie mogła sięgnąć i sprawdzić ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 czerwca 2015, o 19:51

no to jak w trójce nie to musi być albo w dwójce albo były dwa szczęścia na raz - w czwórce oba :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 12 czerwca 2015, o 19:54

Nieeee, w czwórce na bank nie :P
Oni siedzieli w jakimś większym samochodzie, zaczęła się akcja, ale ona sobie uświadomiła, że on to chyba robi po to by jej uwagę odwrócić i go wykopała i odjechała. Jakoś tak ;)

A gdzie było jak on ją oskarżał, że mu zawsze wszystko musi
Spoiler:
W 2 czy 3?

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 12 czerwca 2015, o 19:56

Trzy na pewno nie, przecież przed chwilą skończyłam, aczwórka nie może być, bo to czytałam i nawet jest wspominane w trójce

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 czerwca 2015, o 19:57

to ze spojlera było w 2 na bank.
No czyli ta akcja też w 2 musiała być ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 12 czerwca 2015, o 21:56

No ta akcja mi się bardzo z 2 kojarzy. Natomiast ten tekst, że mu zawsze musi wszystko ... myślałam, że może w trójce był :-D

Dobra, idę dalej ;)

5 - NS-em był taki mały karzełek i gdy Steph chciała go złapać, obrzucił ją jajkami i mąką i coś sam sobie przy tym zrobił, bo potem przylazł do domu Plumki i przez jakiś czas z nią mieszkał. Znowu pojawił się ten porąbany bokser z jedynki. Morelli jakoś unikał Plumki i ona się tym strasznie przejmowała. Ciągle kupowała słodycze i łaziła w piżamie. Umówiła się też z przyjaciółką na szpiegowanie Joego. Wykonywała jakąś pracę dla Komandosa, kogoś woziła. No i tutaj on już się zaczął do niej podwalać. Na końcu jest scena, że Plumka umawia się na randkę z jednym z panów, ale nie wiadomo, z którym :hyhy:
Co do wątku kryminalnego, to zaginął jakiś Fred i są te worki z pociętymi częściami ciała. Tyle ;)

6 - Babcia mieszka u Plumki i chyba robi prawo jazdy. Za Steph jeździ dwóch debili i razem z Lulą podrzucają im płonącą psią kupę pod samochód :rotfl: Jednym NS-em jest Komandos, a drugim jakiś psychiczny facet, który grozi Stephanie, że coś jej utnie. Steph ma pryszcza :hyhy: Pojawia się ten cały Zakręt czy jakoś tak. Chyba w tej części Steph dostaje pod opiekę Boba i tych dwóch wariatów próbowało go porwać, ale narzygał im w samochodzie :-D I z nowości - matka Steph znajduje w pokoju babci prezerwatywy :rotfl:

7 - Najmniej lubię i niewiele pamiętam. Steph ścigała jakiegoś starucha i zawarła pakt z Komandosem, że on pomoże jej go schwytać, a w zamian ona spędzi z nim noc. Steph niby ma brać ślub z Morellim, jest mierzenie sukni i te sprawy. W wątku kryminalnym coś ze świńskim sercem. Ktoś porywa Zakręta i jeszcze jakiegoś drugiego kolesia.
Na końcu na jakąś akcję Plumka jedzie z Winniem :rotfl:

W której części pojawia się Kloughn? :mysli: Kojarzy mi się 8, ale w 9 już chyba rodzi się dziecko jego i Val :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 czerwca 2015, o 22:04

dzięki Very :lovju:

czyli 6 to długo moja część top :P

Valerie jest w ciąży w 10, czyli albo w 9 albo w 10 musieli zacząć się spotykać. A Valerie nie miała lesbijskiego epizodu?
w 7 akcja z Vinniem była śmieszna, ale akcja z zaręczynami/ślubem i resztą już nie.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 12 czerwca 2015, o 23:01

To coś mi się porypało, że ona w 9 urodziła :mysli: Bo to chyba w 9 Steph wykańczała wszystkich ludzi Komandosa i mi się upierniczyło, że jeden został załatwiony, bo poleciały na niego wody płodowe Valerie :P
Muszę to sprawdzić :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 13 czerwca 2015, o 09:22

ale to tak było że ona wykańczała a jeden zemdlał właśnie przy porodzie czy jakoś tak.
Ale to chyba jednak była 10 :P ale sprawdź bo ja mogę kręcić :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 czerwca 2015, o 11:48

Ja dlatego 9 obstawiałam, bo mi się wydawało, że oni wszyscy do szpitala pojechali, a jak Steph wyszła na chwilę zaatakował ją któryś z tych czubków od gry. Ale to może o co innego się rozchodziło ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 czerwca 2015, o 11:48

Papaveryna napisał(a):Oni siedzieli w jakimś większym samochodzie, zaczęła się akcja, ale ona sobie uświadomiła, że on to chyba robi po to by jej uwagę odwrócić i go wykopała i odjechała. Jakoś tak ;)

On był ubrany w samą koszulę, a ona się jednak nad nim zlitowała, cofnęła sie do niego autem i wyrzuciła mu jego spluwę pod nogi. Wtedy odjechała na dobre. To była ta najgorsza dzielnica, gdzie był bokser w części pierwszej i gdzie Lula kiedyś pracowała. Bez broni by tam nie przeżył.
Dam sobie uciąć co chcecie, że to było w części 2.
wiedzmaSol napisał(a):Janko, a to małe wydanie oryginalne to takie jakby kieszonkowe? Chodzi mi o rozmiar literek.

To by trzeba było porządnie pomierzyć i porównać, a tego mi się nie chce.
Tak na oko, na szybko, porównałam teraz 9 oryginalną kieszonkową i 9 niemiecką, w miękkiej okładce. Książki są zewnętrznie tej samej wielkość, co 4 i 6 na wcześniejszych zdjęciach. Odstępy między linijkami mają równe, a literki albo równe, albo nawet angielskie większe.
A literki w oryginalnych tomach połówkowych są tak wielkie, że można czytać książkę co najmniej z kilku metrów.
Papaveryna napisał(a):ten cały Zakręt czy jakoś tak

Chwilę trwało, zanim do mnie dotarło, o kim mowa.
Kocham polskie wydania. Gorąco za nie dziękuję i gorąco się modlę o dalsze.
Ale flaki mi się przewracają, jak komuś się zmienia nazwisko, imię, ksywę, nick. Szczególnie, gdy nie ma w tym żadnego celu.
Papaveryna napisał(a):W której części pojawia się Kloughn? :mysli: Kojarzy mi się 8, ale w 9 już chyba rodzi się dziecko jego i Val :mysli:

On na pewno był w 8, 9 i 10. Lisa urodziła się w 9.
A w "Plum Lovin'" (czyli w części 12,5) się hajtnęli z Valerie. Ona była wtedy w drugiej wspólnej ciąży.
Opowiem Wam krótko o tym ślubie, bo zanim wydane będą połówkowe po polsku, to wszyscy zapomną. Very nie zapomni, ale ona i tak nie będzie czytać dalszych tomów, więc nie ma problemu.
Stephanie i Diesel zorganizowali swój ślub i poprosili Kloughna i Valerie, żeby byli ich drużbą i druchną. W ostatnim momencie zamienili się z nimi na miejsca przy ołtarzu i kazali hajtać. Tamci trochę nie chcieli, szczególnie Valerie, ale udało się ich zmusić.
Nie czytałam jeszcze "Plum Lovin'", tylko sobie kiedyś porządniej przeglądałam i w ogóle mi się pomyliło, że ten ślub był pomiędzy 8 i 9, gdy była w pierwszej ciąży z Kloughnem. Ale nie, teraz jestem całkiem pewna, bo akurat sprawdziłam, dopiero jak była w drugiej.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 czerwca 2015, o 11:53

Juuuupi! Czyli znów trafiłam z tym porodem w 9 i sceną w szpitalu i pod nim :cheer: Miałam obstawiać, że Kloughn pojawił się w 8, bo 7 raczej nie :) Tylko wydawało mi się, że więcej minęło od jego pojawienia się do urodzenia ich dziecka. Ale dobra, wszystko się zgadza. Brawo ja!
Dzięki, Janko, za rozwianie wątpliwości :padam:

W Amberowej wersji Zakręt chyba był Księżycem ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 czerwca 2015, o 11:56

Księżyc jest tak samo wyrwany (nie powiem z czego) jak Zakręt.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 13 czerwca 2015, o 16:14

znaczy znów pomyliłam
ale nie wiem czemu utrwaliło mi się że ten kosmos był w 10. W 10 był monolog Kloughna na temat jego żołnierzy, może już po tym jak córka mu się wykluła popadł w taki zachwyt nad sobą.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 czerwca 2015, o 03:20

KatiaBlue napisał(a):Przy okazji się wyjaśniło o co mi chodziło z trupami i samochodem w drugiej części. Steph zamknęła Morelliego w furgonetce z trupami :D

Katiu, jeszcze wrócę do tego, co wcześniej napisałaś: Ona go w drugiej części zamknęła? Jesteś pewna?
Na pewno zamknęła go w pierwszej, wtedy gdy go musiała aresztować.
Czy to znaczy, że w drugiej zamknęła go po raz drugi?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 14 czerwca 2015, o 03:32

Mnie się wydaje, że tylko w pierwszej, na samym końcu. Ale doszłam do wniosku, że może jednak nie wszystko tak dobrze pamiętam i jeszcze zabierzecie mi marchew :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 czerwca 2015, o 04:17

Też doszłam do podobnego wniosku, dlatego zapytałam Katię.

W razie czego się nie boję, że zabierzecie mi marchew, bo nie mam ani jednej. Dpóki nie będziecie zabierać mi czekolad, to sobie poradzę z moją niepamięcią.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 14 czerwca 2015, o 10:14

To taka metaforyczna marchew! Normalnej również nie posiadam :rotfl:

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 14 czerwca 2015, o 10:42

Janka napisał(a):
KatiaBlue napisał(a):Przy okazji się wyjaśniło o co mi chodziło z trupami i samochodem w drugiej części. Steph zamknęła Morelliego w furgonetce z trupami :D

Katiu, jeszcze wrócę do tego, co wcześniej napisałaś: Ona go w drugiej części zamknęła? Jesteś pewna?
Na pewno zamknęła go w pierwszej, wtedy gdy go musiała aresztować.
Czy to znaczy, że w drugiej zamknęła go po raz drugi?

Serio zamknęła go w pierwszej? Czytałam to rok temu z hakiem, ale miałam wrażenie, że to było w tej części, która mi się nieco dłużyła, czyli w drugiej. Ale głowy sobie nie dam uciąć.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 czerwca 2015, o 12:06

Na milion procent zamknęła go w pierwszym tomie. Zatrzasnęła drzwi, ustawiła temperaturę na wyższą, bo to była furgonetka chłodnia i by go żywego nigdzie nie dowiozła (a na całkiem ciepło nie mogła ustawić, bo tam były zwłoki) i odstawiła na komisariat. To jest kluczowa scena w książce.
W filmie z Jedynki zmieniono odrobinę scenariusz przed zamknięciem Morellego w furgonetce, ale to również była najważniejsza scena.

W Dwójce też występowały furgonetki lub ciężarówki, tylko przewożono nimi puste trumny. (Teoretycznie puste, bo naprawdę coś w środku miały.) Możliwe, że tam gdzieś się przytrafiło Morellemu, że znowu został zamknięty.
W tej chwili nie jestem ani trochę pewna, czy pamiętam moment, jak on się wścieka, że ona go znowu zamknęła, czy sobie to akurat stworzyłam w mej chorej wyobraźni.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 14 czerwca 2015, o 12:39

A może dlatego mi się coś pokićkało. Dzięki, Janko. Chyba przyda mi się powtórka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 czerwca 2015, o 15:23

Jeśli będziesz powtarzać Dwójkę, to proszę napisz, czy go ponownie zamknęła.
A z tymi trumnami to się teraz zastanawiam, czy nie pomyliłam dwóch książek, bo o zakładzie pogrzebowym Stivy było dwa razy. Najpierw nabroił pierwszy właściciel w tomie drugim, a potem było jeszcze raz, że drugi właściciel nabroił w którymś tomie dalszym, np. 7 lub 8, lub 5, lub jakimś. Nie jestem teraz pewna, który z nich kombinował z tymi "pustymi" trumnami przywożonymi od wojska.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 14 czerwca 2015, o 18:28

Serio muszę sobie powtórzyć, bo kojarzę trumny, ale nie wiem o co chodzi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do E

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość