Teraz jest 2 października 2024, o 14:27

Wiadomości z branży książkowej

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 3 maja 2015, o 00:18

Za daleko masz, Kawo?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 3 maja 2015, o 00:22

Między innymi (to jeszcze dałoby się jakoś obejść) i na ten czas mam już pewne zobowiązania, których nie mam jak obejść.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 12 maja 2015, o 22:11

Dorotka napisał(a):Aaaaaa, i zapomniałam jeszcze przypomnieć, że w niedzielę 17 maja około godziny 11.00 na Targach Książki jest coroczna WYMIANA KSIĄŻEK . Można przynieść ze sobą 5 książek na wymianę - w dobrym stanie oczywiście i wymienić je na 5 innych.
Od kilku lat biorę udział w tej wymianie i zawsze znajdę coś fajnego. W zeszłym roku kilka Wydawnictw dało na wymianę kilka nowości w idealnym stanie rzecz jasna.
Ja zawsze zabieram ze sobą czwórkę znajomych i w ten sposób wymieniam sobie 25 książek. :wink:

Dorotko, dużo wcześniej trzeba przyjść na wymianę? Dużo ludzi?

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 12 maja 2015, o 23:44

gosiurka napisał(a):Szkoda,że nie ma jakiejś autorki zagranicznej.

Tym razem na tapetę wzięta została Francja i jest zagraniczny autor, a nawet kilku, ale jeden, którego możesz bardziej znać to Eric-Emmanuel SCHMITT.

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/francja ... a-targach/

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 13 maja 2015, o 14:53

http://swiatczytnikow.pl/relacja-z-konf ... y-ksiazek/ Relacja z konferencji #ocalksiazki na temat ustawy o stałej cenie na nowości
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 14 maja 2015, o 18:51

klarek napisał(a):
Dorotka napisał(a):Aaaaaa, i zapomniałam jeszcze przypomnieć, że w niedzielę 17 maja około godziny 11.00 na Targach Książki jest coroczna WYMIANA KSIĄŻEK . Można przynieść ze sobą 5 książek na wymianę - w dobrym stanie oczywiście i wymienić je na 5 innych.
Od kilku lat biorę udział w tej wymianie i zawsze znajdę coś fajnego. W zeszłym roku kilka Wydawnictw dało na wymianę kilka nowości w idealnym stanie rzecz jasna.
Ja zawsze zabieram ze sobą czwórkę znajomych i w ten sposób wymieniam sobie 25 książek. :wink:

Dorotko, dużo wcześniej trzeba przyjść na wymianę? Dużo ludzi?

Klarku - ja tam będę już o 10-tej, żeby wejść na początku, bo wtedy najłatwiej upolować jakąś nowość, ale jak przyjdziesz trochę później, to pewnie też nie będzie źle, bo cały czas przychodzą nowe osoby i przynoszą kolejne książki. Dlatego warto sobie zarezerwować nieco więcej czasu i nie spieszyć się zbytnio z wybieraniem i wychodzeniem. Ty możesz wybrać się z córką, a nawet całą rodziną i każdy może dać na wymianę 5 książek. Albo na początek wejdź sama i się rozejrzyj, jak coś ci będzie odpowiadało, to bierz to w garść i trzymaj, a wtedy Mała czy mąż wejdą do środka z następną pulą do wymiany. Ja tak zawsze robię - idziemy całą ferajną. W tym roku zabieram nawet ojca, bo tak dużo mam książek do wymiany. Zresztą zauważyłam, że w zeszłym roku niektóre osoby wchodziły po dwa razy, bo przyniosły ze sobą tak dużo książek. Podpytam gdzie dokładnie będzie wymiana i jeśli chcesz, to dam ci znać. Spróbuj, bo naprawdę warto.
A ludzi z roku na rok jest coraz więcej, ale przez to i wybór książek jest dużo większy, tylko czasami trzeba trochę się nachodzić i poczekać na prawdziwą perełkę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 maja 2015, o 18:59

Dorotko ,gdybyś zauważyła gdzieś (niekoniecznie na targach ,może na twoim straganiku :lol: ) tanie
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/1 ... 40x200.jpg
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/1 ... 40x200.jpg

pomyślałabyś o mnie ? Obrazek Zapłaciłabym oczywiście ,albo moglibyśmy się wymienić .
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 14 maja 2015, o 19:03

Dorotka napisał(a):
klarek napisał(a):
Dorotka napisał(a):Aaaaaa, i zapomniałam jeszcze przypomnieć, że w niedzielę 17 maja około godziny 11.00 na Targach Książki jest coroczna WYMIANA KSIĄŻEK . Można przynieść ze sobą 5 książek na wymianę - w dobrym stanie oczywiście i wymienić je na 5 innych.
Od kilku lat biorę udział w tej wymianie i zawsze znajdę coś fajnego. W zeszłym roku kilka Wydawnictw dało na wymianę kilka nowości w idealnym stanie rzecz jasna.
Ja zawsze zabieram ze sobą czwórkę znajomych i w ten sposób wymieniam sobie 25 książek. :wink:

Dorotko, dużo wcześniej trzeba przyjść na wymianę? Dużo ludzi?

Klarku - ja tam będę już o 10-tej, żeby wejść na początku, bo wtedy najłatwiej upolować jakąś nowość, ale jak przyjdziesz trochę później, to pewnie też nie będzie źle, bo cały czas przychodzą nowe osoby i przynoszą kolejne książki. Dlatego warto sobie zarezerwować nieco więcej czasu i nie spieszyć się zbytnio z wybieraniem i wychodzeniem. Ty możesz wybrać się z córką, a nawet całą rodziną i każdy może dać na wymianę 5 książek. Albo na początek wejdź sama i się rozejrzyj, jak coś ci będzie odpowiadało, to bierz to w garść i trzymaj, a wtedy Mała czy mąż wejdą do środka z następną pulą do wymiany. Ja tak zawsze robię - idziemy całą ferajną. W tym roku zabieram nawet ojca, bo tak dużo mam książek do wymiany. Zresztą zauważyłam, że w zeszłym roku niektóre osoby wchodziły po dwa razy, bo przyniosły ze sobą tak dużo książek. Podpytam gdzie dokładnie będzie wymiana i jeśli chcesz, to dam ci znać. Spróbuj, bo naprawdę warto.
A ludzi z roku na rok jest coraz więcej, ale przez to i wybór książek jest dużo większy, tylko czasami trzeba trochę się nachodzić i poczekać na prawdziwą perełkę.

Dorotko, wybieram się oczywiście. Mała ciągnie mnie w sobotę dla Ceceli Ahern. Pewnie pójdę porozglądam się. A w niedzielę Małą ze sobą zaciągnę. Może jeszcze mam. Panowie będą odreagowywać maturę więc pewnie nie dam rady ich namówić ;) I tak, jak będziesz wiedzieć gdzie, to ja chętnie poproszę. Znając mnie to i tak i tak pogubię się tam z dziesięć razy :zalamka:
Przyznam, że ciekawa jestem tej wymiany. I tego co można tam dostać :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 14 maja 2015, o 19:19

Lucy - zapisałam sobie i obiecuję, że się za tym rozejrzę. I przypominam ci, że na jesieni w Krakowie też są targi książek i też jej wymiana, a tam masz chyba dużo bliżej.

Klarku - książki na wymianie bywają różne i z różnych dziedzin. W zeszłym roku upolowałam kilka nowości, bo Wydawnictwa od roku czy dwóch specjalnie podrzucają na wymianę takie "świeżynki" - na zachętę. Podpytaj swoich panów, co by chcieli, bo też może uda ci się coś dla nich znaleźć. Warto uważnie się poprzyglądać i poczekać aż wejdą kolejne osoby z nową partią książek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3074
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 15 maja 2015, o 20:17

dziś widziałam plakat na którym zapraszano do jednej z bibliotek wolskich (warszazwa) na spotkanie 21 maja z Katarzyną Bondą. Może ktoś będzie miał chęc dołączyć.

"Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 106 przy ul. Twardej 64 zaprasza miłośników polskiej literatury 21 maja o godz. 17.30 na spotkanie z Katarzyną Bondą.
Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Do polskiego kryminału wprowadziła postać profilera: trylogia o psychologu policyjnym Hubercie Meyerze (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka), w 2014 roku zapoczątkowała "tetralogię żywiołów" o profilerce Saszy Załuskiej. Autorka książek dokumentalnych Zbrodnia niedoskonała i Polskie morderczynie. Założycielka szkoły pisania http://www.maszynadopisania.pl. Ukończyła dziennikarstwo na UW i scenariopisarstwo na PWSFTViT."


Agrest napisał(a):Avon to w sumie mocarz na rynku historyków (istnieje nawet takie określenie jak 'avonizacja romansów' :lol:, ale jak to się przełoży na tę nową sytuację? Na Ambera pewnie padł strach, bo większość ich aktualnych autorek historyków jest z Avonu: Quinn, Eloisa, MacLean, Long, Heath, Dare, Linden...
Ale może nic się nie zmieni, może sami będą wydawać raczej mainstreamowe pozycje.


tak sobie myślę, że może zapoznali by nas oficjalnie z Elizabeth Hoyt albo Loretta Chase hmmm



"W programie wydawniczym oddziału polskiego znajdą się nazwiska bestsellerowych autorów o międzynarodowej sławie, takich jak Daniel Silva, Karin Slaughter, a także Andrew Gross, Faye Kellerman, Stephanie Laurens czy Alyson Noël"

a co się stanie z Bisową Laurens :smutny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 15 maja 2015, o 20:55

Jeśli wejdą na nasz rynek i będą wydawać Karin Slaughter, to już jestem cała w skowronkach :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 7737
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 15 maja 2015, o 21:11

Ja bym jeszcze poprosiła Samantę James :bigeyes:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 15 maja 2015, o 21:33

Jeśli mają w swoim repertuarze, to jak najbardziej, zwłaszcza ten cykl, który czytam. Ech, historyka bym sobie kupiła :evillaugh: , bo od czasu Kleypas (Rodzina Hathaway) nawet jeśli coś kupiłam, to i tak pozbywałam się biegiem :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 17 maja 2015, o 18:24

Targi Książki na Stadionie Narodowym zaliczyłam, wymianę książek też i parę rzeczy rzuciło mi się w oczy, a mianowicie:
- przeceny nie były większe niż 25-30%,
- na wymianie trzeba być od początku niemal aż do końca, bo co chwila dokładają nowości. No i trzeba umieć rozpychać się łokciami, bo czasami rozgrywa się prawdziwa walka o poszczególne książki,
- mało kto wie, że swoje stoisko ma "Lubimy czytać" i ostatniego dnia [czyli dzisiaj] o 15.00 każdy kto się do nich zgłosił i udowodnił, że jest u nich zalogowany mógł wybrać sobie jedną z książek, które mieli na półkach. A mieli sporo nowości i naprawdę fajnych tytułów.
- można było wziąć udział w loterii organizowanej przez portal Granice.pl - każdy los wygrywał od 1 do 5 książek. Dla mnie książki na loterii nie były najciekawsze, ale sporo osób bardzo się nimi ekscytowało.

Klarek - byłyście z córką?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 17 maja 2015, o 19:23

Pewnie, że tak :)
Też się obłowiłyśmy. Nie tak jak ty, ale kilka sztuk nam przybyło. Dla Małej wczorajszy dzień był pełniejszy w emocje, głównie ze względu na Arhen i Flanagana. Stała, czekała, z Arhen rozmawiała, z Flanaganem kazali jej pozować do jakiegoś zdjęcia. Była mocno przejęta i szczęśliwa. Wróciła po 5 godzinach i padła spać :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 17 maja 2015, o 19:53

Napiszcie co zrabowaliście :hyhy:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 17 maja 2015, o 20:22

Ja wstawię zdjęcia w temacie co nowego mamy na półkach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 19 maja 2015, o 15:27

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 19 maja 2015, o 16:42

Fajny pomysł, ciekawa impreza, ale cóż z tego, skoro na prawie wszystkie spotkania limit miejsc został już wyczerpany. A szkoda. :smarkam:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 2 czerwca 2015, o 10:42

ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 czerwca 2015, o 12:47

Wszystko to już wiemy, pan nie odkrył Ameryki. Ale i tak chcemy, żeby eBooki były dużo tańsze niż książka papierowa. Niech coś wykombinują, zamiast ciągle płakać, że tak musi być.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 9 czerwca 2015, o 14:50

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 9 czerwca 2015, o 20:20

o .... :missdoubt: :cheer:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 czerwca 2015, o 14:58

'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 22 czerwca 2015, o 15:05

Uuuuuu :facepalm:
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości