Teraz jest 10 października 2024, o 14:20

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 21 stycznia 2015, o 21:26

Czekam i czekam w swojej biblio... :zalamka: Mogę jednak powiedzieć Ci tyle, że ma bardzo dobre recenzje i w mojej biblio kto ją czytał mówi, że mu się podobało :) Tak też właśnie od słowa do słowa ja się o niej dowiedziałam i zarezerwowałam, ale jak dobrze pójdzie dopiero dostanę ją w swojej łapki w marcu :]

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 stycznia 2015, o 23:39

Będę mieć z wymiany ,więc sprawdzę ,czy recenzje nie kłamią :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 22 stycznia 2015, o 10:42

miałam w łapkach w biblio. tez mi polecano.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 stycznia 2015, o 13:44

Lucy napisał(a):Będę mieć z wymiany ,więc sprawdzę ,czy recenzje nie kłamią :P

Kochana koniecznie daj znać :) Tyle zachwytów i to zgodnych dawno nie słyszałam więc ciekawe o co tyle 'krzyku' :D

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 marca 2015, o 17:32

Znacie ten cykl: Syrena?
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 5 lipca 2015, o 11:15

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/169180/k ... ora-kochal - czytał ktoś ? Dopiero teraz znalazłam i opis całkiem do rzeczy.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7744
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 lipca 2015, o 08:34

Lucy mnie również zaintrygował, a co kupiłaś? Będziesz czytać?
Zapisałam sobie do przeczytania.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 lipca 2015, o 11:12

Właśnie czekam ,aż ktoś inny się zabierze :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2015, o 20:18

Katiu, jako że nie masz swojego tematu to piszę tu ;)
jesteś po Howard, sensacyjnej, ale poważnej, a ona ma też komediowo sensacyjne ;) spróbuj sobie sławnego Mr.Perfecta albo Polowanie na sobowtóra ;) oba z policjantami :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 21 lipca 2015, o 20:22

No właśnie myślałam nad tym Mr. Perfect, nawet duzz się zastanawiała, czy to nie ma być moja polecanka, a ja jej obiecałam, że przeczytam, ale właśnie dlatego, że już jedną Howard machnęłam to nie byłam pewna czy dam radę drugą... Nie wiem czy nie za dużo sensacji jak dla mnie pod rząd. Kurka, ale się wybredna zrobiłam

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2015, o 20:26

no u Howard jednak ta sensacja jest. W Idealnym więcej niż w Sobowtórze.
A coś bez sensacji... O! chcesz coś na odprężenie? http://lubimyczytac.pl/cykl/1728/bracia-mackade jest też policjant - trzecia część jest o nim ;) lekki odmóżdżacz dobrej jakości ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 21 lipca 2015, o 20:29

A to trzeba czytać po kolei czy mogę do policjanta od razu skoczyć?

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2015, o 20:42

dobrze by było po kolei. Ale to krótkie sprawy są, takie po 200 stron. No i wszyscy bracia są cudowni ;)
jak czytałam to całą czwórkę załatwiłam w niecałe dwa dni ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 21 lipca 2015, o 20:43

Dobra, Dobra :D już mnie ten pierwszy pan też zainteresował :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2015, o 21:01

Rafe jest bossssski :P
no i bomba, czytaj i relacjonuj :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 21 lipca 2015, o 21:05

Dobra, dobra czytam :P U Norki, no nie?

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2015, o 21:14

dokładnie tak ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 4028
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:20
Lokalizacja: Namysłów
Ulubiona autorka/autor: Anne Bishop

Post przez Bombelek » 24 sierpnia 2015, o 19:49

"Zrób mi jakąś krzywdę" Żulczyk- ktoś zna? Się szerzej wypowie?

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 sierpnia 2015, o 22:55

Wypowiedzieć się mogę, tyle że po raz pierwszy słyszę o czymś takim i z niczym mi się nie kojarzy.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2461
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: piernikowe miasto
Ulubiona autorka/autor: Garwood, Nora Roberts

Post przez ewajoanna23 » 4 września 2015, o 21:16

przyniosłam sobie z biblioteki Kto sieje wiatr Nele Neuhaus, teraz dopiero doczytałam, że to kolejna część z cyklu.
Czytał ktoś?? można to tak sobie od środka czytać , czy lepiej zachować kolejność ??

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 4 września 2015, o 21:28

ewojoanno, jeśli chodzi ci o sam kryminał, to można, oddzielny, ma początek i koniec.
Gorzej jeśli chodzi o obyczajowość. Bohaterowie są ci sami od pierwszej części, a w ich zyciu wiele się dzieje. Autorka chyba też nie ma tendencji do nadmiernego przypominania co było wcześniej, więc na jej wprowadzenie nie ma co liczyć.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2461
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: piernikowe miasto
Ulubiona autorka/autor: Garwood, Nora Roberts

Post przez ewajoanna23 » 4 września 2015, o 21:35

dzięki Klarek, tak mi coś mówiło - nie zaczynaj , trzeba będzie rozejrzeć za pierwszą częścią :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 4 września 2015, o 22:08

W romans + kryminał jest kilka słów o poszczegolnych częściach :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2461
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: piernikowe miasto
Ulubiona autorka/autor: Garwood, Nora Roberts

Post przez ewajoanna23 » 5 września 2015, o 20:33

dzięki, przeczytałam :smile:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 26 września 2015, o 17:25

Ostatnio zaliczyłam dwie wpadki. Próbowałam czytać ,ale dotrwałam z jedną do połowy ,a z drugą do setki i miałam dość.

Obrazek


Liczyłam na jakiś mroczny klimat ,a jedynie co wybija się ,to złość na główną bohaterkę.
Cztery koleżanki ,co roku organizują sobie wypady ,żeby odpocząć od obowiązków i naładować akumulatory. Tym razem nie będzie tak fajnie . W drodze do wynajętego domku ,mają wypadek i muszą wezwać pomoc drogową . Dwie z nich, razem z walizkami ,zabierają się z Mattem ,który jest synem miejscowego mechanika, a także były policjantem. Dwójka zostaje na miejscu i czeka na wezwaną taksówkę. W tym momencie Jodie, głównej bohaterce zaczyna odbijać. Czuje ,że to miejsce jest złe . Zaczyna wpadać w panikę ,ciągnie przyjaciółkę w szpilkach nie wiadomo gdzie. Po ciemku ,bez latarki :zalamka: Przyjaciółka skręca kostkę ,a ją to wkurza ,ponieważ coś gdzieś czyha. Kiedy w końcu Matt wraca po nie ,ponieważ taksówka miała wypadek , dziewczyna traktuje go strasznie oschle ,a wręcz przybiera obronną postawę ( ćwiczyła samoobronę) ,kiedy przez przypadek się o nią ociera. Kiedy wszyscy w końcu spotykają się w pubie ,przeszkadzają jej ludzie ,wszędzie widzi zagrożenie. Przyjaciółki zaczynają się o nią martwić ,a w końcu zaczynają się kłócić ,ponieważ wszystkich zaczyna wkurzać .
Kiedy dojechały w końcu do wynajętego domku (starej stodoły) ,odłożyłam książkę.
Autorka tak dobrze opisywała uczucia targające bohaterkę ,że miałam już dość . Paranoja aż wylewała się z książki . :facepalm:


Obrazek

Dorota, Kasia i Majka - przyjaciółeczki ,które niby się przyjaźnią od studiów. Problem w tym ,że dwie z nich właściwie się nie znoszą , jedna też miała romans z mężem drugiej. Niby wszystko cacy ,ponieważ było rozgrzeszenie. :facepalm:

Dorota - pracuje w Niemczech ,opiekując się staruszkami. Ma podły charakter, relacja z dziewiętnastoletnią córkę jest toksyczna. Ciągle wypomina jej ,że czegoś nie robi ,a jak robi ,to źle. Beszta ją przy innych , obsesyjnie dba o porządek i jak ktoś coś źle zrobi ,to wpada w furię. Córka bierze tabletki na uspokojenia i zaraz na początku miała ochotę zjeść całą paczkę ,ale się opamiętała. Normalnie wrak człowieka. Jak dalej wyglądały jej relacje z matka ,to już nie wiem.

Kasia - niby najbardziej rozgarnięta ,ale w połowie dowiedziałam się ,że jej małżeństwo rozpadło się przez romans jej męża z Majką . Moja sympatia poleciała na łeb na szyję .Wiecznie tylko narzeka na brak pieniędzy ,chociaż jako pracownica banku chyba nie zarabia tak mało ? Gdzie je lokuje ,to nie wiem. Rodzice wypominają jej ,że nie potrafi zarządzać kasą ,że oni mają oszczędności ,a ona nie.

Majka- pracuje jako nauczycielka ,a jej pasją jest malarstwo. Egoistka ,skupiona tylko na sobie. Uważa ,że obowiązek utrzymania jej życia na wysokim poziomie spoczywa na mężu. Dziwi się i patrzy na inne kobiety z niesmakiem ,kiedy muszą dużo pracować ,żeby podreperować budżet domowy. Kiedy jej mąż traci pracę ,zamiast się przejąć i go pocieszyć ,mówi mu ,że przecież może w końcu zostać prezesem w jakiejś firmie ,a ona będzie prezesową. Po dwóch miesiącach ,kiedy mąż nie znajduje pracy i jest rozgoryczony ,napada na żonę ,że go nie wspiera ,tylko gada ciągle o sobie .Obrażona wyjeżdża do pozostałych ''przyjaciółek''. Po pewnym czasie znajduje w końcu pracę i jedzie po żonę ,ale ma wypadek i ginie. Majka oczywiście jest zrozpaczona ,ponieważ zostawił ją samą. Jak tam mógł :mur:

Wszystkie trzy , postanawiają otworzyć w Mordkach, rodzinnym domu Doroty, ośrodek integracyjno-szkoleniowy. Już na początku ,wiadomo ,że wszystkie w jednym miejscu ,to nie jest dobry pomysł.

Później odłożyłam książę ,ponieważ miałam już dość tej głupoty. :facepalm:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości