Teraz jest 30 września 2024, o 01:28

Jayne Ann Krentz => A. Quick, J. Castle, S. James

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 13:14

Wybaczcie, staram się tu nie wchodzić, ale offa w polecankach narobiłyśmy, a chciałam Des i Sol odpisać ;)

Dla mnie właśnie Ginevra była strasznie beznadziejna i już całkiem mnie zniechęciła do autorki :evillaugh:

Pamiętam kiedyś dawno trafiło mi się kilka jej książek i zazwyczaj męczyłam je a jednej kompletnie nie dałam rady czytać - "Orchidea" niejaka, Da Capo w bodaj jasnozielonej okładce. Maaaasakra :ohlala: Po sporym czasie wypożyczyłam "Bestię". To mi się bardzo podobało, aż kilka razy sprawdzałam na okładce czy aby na pewno to ta sama autorka napisała. Szok totalny. Jak przyszłam na forum też kilka jej tytułów kupiłam, bo pamiętałam jaka super była "Bestia" i znów zonk - "Pułapki", "Kochanka" i właśnie "Ginevra" przekonały mnie, żeby kijem nie tykać. Krzywdy mi nie zrobiły, ale były nudne, nijakie i na jedno kopyto. Bohaterki takie jakieś drażniące...
W "Kochace" romans letni, a za dużo intrygi jak na moje potrzeby. Ale jak mam wybierać to ona mnie jeszcze jako tako wciągnęła...
Jeszcze mi Adra "Kontrakt" poleciła i choć mi to się zerżnięte z "Bestii" wydało i tak mi się podobało. I te dwie mam w domku. Reszty pozbyłam się prędko :evillaugh:

A ze współczesnych czytałam jedną i też mam. Fajna była :) Próbowałam jakąś jeszcze, ale tym razem, no, nie dało rady :bezradny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 4 stycznia 2015, o 13:18

des geste est des couleurs n'est sont pas disquite
każdy coś dla siebie znajduje... fanki cieszy jak ktoś jeszcze polubi, ale znowu nie będziemy palić na stosie jak ktoś nie lubi.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 4 stycznia 2015, o 13:25

no i super, bo ja nie lubię ;)

Very, Bestię czytałam jako jedną z pierwszych no i oczywiście napaliłam się na pisarkę. Kontrakt mnie w tym upewnił bo jakoś tak potem czytałam. Byłam świeżo na fali romansów więc jeszcze się nie znałam za bardzo bo i Rendez vous pochłonęłam :evillaugh:
Ale potem równia pochyła i staczanie. Od drugiego wejrzenia mnie wynudziło i wymęczyło, a dobił Skandal. Po nim i tej bohaterce która była tak głupia beznadziejnie że aż mnie zęby bolały stwierdziłam dość!
Nigdy więcej za nic.
Ze współczesnych czytałam Białe źródła czy jakoś tak. Z Arcane. I to było ok, ale się wlekło trochę. Reszty nie tykam. Zaczęłam jeszcze kilka innych i historycznych i współczesnych ale pokonały mnie.
Dziwię się że Dziewczyny tak chętnie to chłoną i to ciurkiem. Przecież to schemat na schemacie i wszystko na jedno kopyto... Bohaterom tylko imiona zmienia i leciii.... Masakra.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 13:32

Ja też nie czytam jej. Straciłam ochotę zupełnie, a że mnie się mało co podoba to akurat nie dziwne, że ona też mi nie podchodzi :P
W jej wątku staram się nie pisać, bo Dziewczyny lubią i ok, a takie włażenie i ględzenie wszędzie, że coś mi nie pasuje może ludzi drażnić ;) Więc w nowym roku postaram się nad tym panować ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 4 stycznia 2015, o 13:33

też rzadko tu wchodzę ;)
o tych dwóch co lubię rozmów raczej nie ma, a właśnie co będę truć jak tu same ochy i achy ;) teraz sytuacja wyjątkowa, ale też się zamknę :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 4 stycznia 2015, o 13:37

Sol- każda autorka ma swoje schematy, jakbyśmy nie kombinowały. Carlyle ma, Sparks ma, Quinn ma, Roberts też ma. Ważne żeby dany schemat pasował czytelniczkom.
Ja uwielbiam paranormale Castle/Krentz, a wiem, że akurat niektórym to nie pasuje. Mnie pasuje i cieszę się, że mam Harmonię.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 4 stycznia 2015, o 16:25

Papaveryna napisał(a):Wybaczcie, staram się tu nie wchodzić, ale offa w polecankach narobiłyśmy, a chciałam Des i Sol odpisać ;)

Dla mnie właśnie Ginevra była strasznie beznadziejna i już całkiem mnie zniechęciła do autorki :evillaugh:

Pamiętam kiedyś dawno trafiło mi się kilka jej książek i zazwyczaj męczyłam je a jednej kompletnie nie dałam rady czytać - "Orchidea" niejaka, Da Capo w bodaj jasnozielonej okładce. Maaaasakra :ohlala: Po sporym czasie wypożyczyłam "Bestię". To mi się bardzo podobało, aż kilka razy sprawdzałam na okładce czy aby na pewno to ta sama autorka napisała. Szok totalny. Jak przyszłam na forum też kilka jej tytułów kupiłam, bo pamiętałam jaka super była "Bestia" i znów zonk - "Pułapki", "Kochanka" i właśnie "Ginevra" przekonały mnie, żeby kijem nie tykać. Krzywdy mi nie zrobiły, ale były nudne, nijakie i na jedno kopyto. Bohaterki takie jakieś drażniące...
W "Kochace" romans letni, a za dużo intrygi jak na moje potrzeby. Ale jak mam wybierać to ona mnie jeszcze jako tako wciągnęła...
Jeszcze mi Adra "Kontrakt" poleciła i choć mi to się zerżnięte z "Bestii" wydało i tak mi się podobało. I te dwie mam w domku. Reszty pozbyłam się prędko :evillaugh:

A ze współczesnych czytałam jedną i też mam. Fajna była :) Próbowałam jakąś jeszcze, ale tym razem, no, nie dało rady :bezradny:



...a ja i tak Ginevrę lubię niezmiernie, sentyment jest...kurcze to mój pierwszy romans był..w bibliotece dorwałam wtedy i juz uzależniłam się od Da capo...i reszty...
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 16:44

wiedzmaSol napisał(a):Dziwię się że Dziewczyny tak chętnie to chłoną i to ciurkiem. Przecież to schemat na schemacie i wszystko na jedno kopyto... Bohaterom tylko imiona zmienia i leciii.... Masakra.

Eee, aż tak źle to nie jest. Poza tym ja nigdy jednym ciągiem nie czytałam. Z drugiej strony znając ów schemat, mogę bez obaw sięgać po tę autorkę, gdy mam ochotę poprawić sobie humor, bo wiem, że niczym mi nie przyłoży.

Papaveryna napisał(a):W jej wątku staram się nie pisać, bo Dziewczyny lubią i ok, a takie włażenie i ględzenie wszędzie, że coś mi nie pasuje może ludzi drażnić ;) Więc w nowym roku postaram się nad tym panować ;)

O popatrz, a ja wpycham się w inne wątki i podkreślam, co mi się nie podoba. Czasem w kółko. Chyba powinnam pójść za Twoim przykładem i zamilknąć.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 17:10

Widocznie nie robisz tego jakoś nachalnie, bo ani trochę nie zauważyłam :*

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 4 stycznia 2015, o 17:12

Przecież można napisać że coś nam sie nie podoba.

Very nie lubisz pani Krentz/Quick? :P
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 17:14

Naprawdę? Wciąż ostatnio powtarzam, że powinnam się zamknąć, bo wydaje mi się, że powtarzam się.
W sumie i o Krentz piszę to samo…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 17:20

Kawo, gdzie tam. Ja lubię czytać Twoje wrażenia, zazwyczaj dobrze się przy nich bawię :) Nie komentujesz złośliwie i natrętnie byle tylko zjechać coś ;) Sama tak nieraz robię :evillaugh:

sunshine napisał(a):Przecież można napisać że coś nam sie nie podoba.

Very nie lubisz pani Krentz/Quick? :P

Quick lubię dwie książki reszta won, a Krentz nie wiem ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 4 stycznia 2015, o 17:25

Hm nie każdemu wszystko sie podoba wiadomo.
Pani Quick pisze specyficznie i ma podobne motywy i schematy. Ale która autorka tak nie ma?

Ja u siebie zauważyłam ze czasem jak ktoś pisze że mu się nie podoba to się zniechęcam.

Aczkolwiek ja jestem taka że mnie się większość książek podoba.
Jakos nie wybrzydzam za bardzo. To jest chyba dziwne. Czytam dla siebie i już. A romanse mają to do siebie ze się przy nich odprężam
Ostatnio edytowano 4 stycznia 2015, o 17:32 przez sunshine, łącznie edytowano 1 raz
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 17:29

Wobec tego z Krentz nie ryzykujesz?
Dzięki. Osobiście jak coś mi się nie podoba, to podaję powód, dlaczego tak jest, aby można było do tego się ustosunkować i czasami staram się być obiektywna, a wiadomo – różnie z tym wychodzi.
U Ciebie to również nieźle wychodzi, bo raczej trzymasz się konkretów z tego, co zauważyłam.
I wydaje mi się, że przede wszystkim w tym wszystkim chodzi, aby nie narzucać własnego zdania.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 4 stycznia 2015, o 17:37

Czytałam kilka Quick ale nie narzekam. Były podobne do siebie.
bestia dla mnie chyba najlepsza dla mnie ;)

Spoko warto podzielić się swoim zdaniem!

Musze się zastanowić czy faktycznie wszystko mi się podoba i jakich książek nie lubię ze wszystkich autorek :mysli:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 17:41

„Bestia” na swój sposób jest wyjątkowa oraz warta powtórzeń.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 17:46

"Bestia" jest naprawdę fajna :)

Księżycowa Kawa napisał(a):Wobec tego z Krentz nie ryzykujesz?
Dzięki. Osobiście jak coś mi się nie podoba, to podaję powód, dlaczego tak jest, aby można było do tego się ustosunkować i czasami staram się być obiektywna, a wiadomo – różnie z tym wychodzi.

No właśnie. Fajnie podać powód, a nie że nie lubię, bo nie albo się na coś uprzeć i w to brnąć jakby na złość tym co lubią ;) Ja staram się też już tak bardzo nie wypowiadać o książkach, których nie czytałam negatywnie, bo kiedyś ciągle tak miałam :evillaugh:
Długą mam listę postanowień na ten rok :evillaugh:

A Krentz "Idealni partnerzy" fajni byli, próbowałam jeszcze jakieś Oczy, ale nie mogłam tego :bezradny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 17:51

"Oczy czarownika". Bardzo to lubię, szczególnie końcówkę.

Faktycznie, lepiej najpierw przeczytać, choćby fragment i dopiero wtedy…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 17:58

Ja nie mogłam się przebić przez początek, a że miałam z biblioteki trzeba było oddać szybko ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 18:30

Nie wszystkim to samo podchodzi. Poza tym tam występuje rewelacyjny fragment hmmm
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 4 stycznia 2015, o 18:43

Dziewczynki ale jak coś się nie podoba i umiemy o tym rozmawiać nie obrażając przy tym to przecież o to chodzi ;)
czasem dla równowagi tylko trzeba napisać że coś się podoba żeby nie wyjść na takiego zgreda co na wszystko nosem kręci, ale jak na razie nikomu to się nie udało jeszcze. Znaczy wyjść na takiego ę ą :P wyrafinowańca :]

Oczu czarownika nie mogę przeczytać. Podchodziłam ze cztery razy i coś mnie odrzuca już na pierwszych stronach.
Ale Bestię lubię na tyle że mam swoją ;) po ciężkich bojach i trudach ale mam ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 stycznia 2015, o 18:48

Czyli ja jeszcze nie dostałam miana kręcącego nosem zgreda? Super :P
Fajne określenie, Sol, jak zawsze :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 4 stycznia 2015, o 18:59

nie, bo Ty jak narzekasz to podajesz powody i nie robisz tego nagminnie :P zresztą narzekanie ludzka rzecz i każda czasem to robi.
Zgred to takie toto co się nadyma tak że pęka prawie w szwach, zawsze musi mieć rację i nigdy nie jest zadowolone. Przedstawicieli na forum na razie nie znalazłam i mam nadzieję że nie znajdę :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 stycznia 2015, o 19:13

I pewnie jeszcze usiłuje narzucić swoje zdanie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 4 stycznia 2015, o 19:35

Papaveryna napisał(a):"Bestia" jest naprawdę fajna :)
No właśnie. Fajnie podać powód, a nie że nie lubię, bo nie albo się na coś uprzeć i w to brnąć jakby na złość tym co lubią ;) Ja staram się też już tak bardzo nie wypowiadać o książkach, których nie czytałam negatywnie, bo kiedyś ciągle tak miałam :evillaugh:
Długą mam listę postanowień na ten rok :evillaugh:

A Krentz "Idealni partnerzy" fajni byli, próbowałam jeszcze jakieś Oczy, ale nie mogłam tego :bezradny:

Właśnie Very dobrze jest podać powód, ciesze się że już nie narzekasz na książki których nie czytałaś :hyhy:
Tez uwielbiam Idealnych partnerów :adore: za to te Oczy już mniej :P
Księżycowa Kawa napisał(a):Nie wszystkim to samo podchodzi. Poza tym tam występuje rewelacyjny fragment hmmm


co to za fragment?

wiedzmaSol napisał(a):Dziewczynki ale jak coś się nie podoba i umiemy o tym rozmawiać nie obrażając przy tym to przecież o to chodzi
czasem dla równowagi tylko trzeba napisać że coś się podoba żeby nie wyjść na takiego zgreda co na wszystko nosem kręci, ale jak na razie nikomu to się nie udało jeszcze. Znaczy wyjść na takiego ę ą :P wyrafinowańca

Oczu czarownika nie mogę przeczytać. Podchodziłam ze cztery razy i coś mnie odrzuca już na pierwszych stronach.
Ale Bestię lubię na tyle że mam swoją ;) po ciężkich bojach i trudach ale mam ;)


Amen :padam: :smile:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości