Teraz jest 30 września 2024, o 11:33

Mary Jo Putney

Avatar użytkownika
 
Posty: 29640
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 27 kwietnia 2014, o 15:53

nie wiem.. nie czytałam jeszcze tej części. ;)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 27 kwietnia 2014, o 22:43

Zazwyczaj Putney nie zawodzi.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 28 kwietnia 2014, o 18:24

Ja na pewno zamówię i przeczytam najnowszą Putney. Bardzo podoba mi się ten cykl. W poprzedniej części, zwróciłam uwagę na Roba, który przez pewien czas byl związany z główną bohaterką. Teraz dostał swoją historię, zobaczymy kto wyleczy jego złamane serducho :hyhy:
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 kwietnia 2014, o 21:59

Nie mogę się doczekać, aż doczytam dwa ostatnie tomy.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 13 maja 2014, o 19:22

Dżentelmen bez zasad

Nawet najlepiej wychowana młoda dama tęskni czasem za przygodą. Lecz ta przygoda może kosztować pannę Sarah Clarke-Townsend znacznie więcej niż dreszcz emocji. Sarah wie, ile ryzykuje, gdy impulsywnie podaje się za swą siostrę bliźniaczkę. Jeśli porywacze odkryją, że schwytali ją, a nie księżnę Ashton, zapłaci życiem…

Rob Carmichael odciął się od swej niegodziwej rodziny, wyrzekł dziedzictwa i tytułu. Jest najlepszym agentem policyjnym. Lecz podczas tej misji zmierzy się z nowym groźnym wyzwaniem. Będzie nim nie pościg za porywaczami, szalona ucieczka, sztorm na morzu i uzbrojeni bandyci, lecz niepohamowana namiętność, jaką budzi w jego sercu odważna i uparta dziewczyna…


To już 5. część cyklu Zagubieni Lordowie autorstwa Mary Jo Putney. Cyklu można rzec ciekawego, pełnego przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Bohaterów wszystkich części łączy przyjażń zawarta w młodości podczas pobytu w zakładzie poprawczym, służba ojczyźnie i zamiłowanie do pakowania się w kłopoty. :wink:
Bohater omawianej części, Rob zjawia się na progu domu swego przyjaciela księcia Ashtona w dość nietypowej sytuacji - żona księcia rodzi a jej siostra bliźniaczka zostaje porwana przez nieznanych zbirów. Zrozpaczony Ashton błaga Roba o pomoc a ten niewiele mysląc rzuca się w pościg za dziewczyną. Prawdę mówiąc tego typu zadanie to dla niego nic szczególnego, bo pracując jako policjant, Rob wyspecjalizował się w ratowaniu płci pięknej. I nie tylko. :wink:
Bohaterka, Sarah, w chwili gdy ją poznajemy spędza czas ze swoją siostrą bliźniaczką, cudem odnalezioną po ponad 20 latach rozłąki. Dochodzi do napadu, podczas którego Sarah podaje sie za swoją siostrę księżną, zostaje porwana i zmuszona do hm... niezbyt przyjemnej podróży do Irlandii. Jak to u Putney bywa, w grę wchodzi polityka - walka o niepodległość Irlandii.

Dalej zamieszczam parę istotnych kwestii dla treści książki. Jeśli zależy Wam na niespodziance to sobie darujcie hmmm
Spoiler:


Na plus należy zaliczyć fakt, że bohaterowie są ludzcy, muszą martwić się o pieniądze, ostrożnie planowac wydatki . Rob nie jest typowym hulaką, przed Sarah był w związkach, ale traktował je poważnie, teraz musi odnależć się w nowej rzeczywistości, wziąć na siebie odpowiedzialność za losy wielu ludzi, w tym swojej patologicznej rodziny. Na szczęście z pomocą przychodzą niezawodni przyjaciele. Sarah jest jak na mój gust trochę bezbarwna. Miła, oddana najbliższym stara panna bez posagu. I tyle można o niej powiedzieć. Miła osóbka, w życiu realnym pewnie byśmy się zaprzyjaźniły, ale w książkach szukam wyrazistszych postaci. Sceny erotyczne również są dość skromne, oprócz obowiązkowego rozdziewiczania i całowania nie dzieje się w tej materii wiele więcej. Tak w stylu Quinn. Aha! Rob określał ukochaną per "puszysta złota kurka" :zalamka: Od nieuchronnego kalectwa uchowal go fakt, że nazywał ją tak tylko w myślach. Faceci :roll: :evillaugh:
Cała książka niestety średnio mi się podobała, Putney skorzystała w niej z wielu sprawdzonych patentów, nie wniosła nic nowego, chyba nie do końca wiedziała jak poprowadzić akcję. Rob w poprzednich częściach kreowany był na wielkiego indywidualistę, w swojej historii stracił nieco ze swojej zadziorności. Brakowało mi tych ich spisków, pościgów, przebieranek, strzelanin... Tego, z czego słynie Putney. Takie domowe klimaty nie do końca mi podchodzą. Dla mnie to póki co najgorsza część cyklu. Choć jak patrzę na oceny kolejnej książki to chyba jednak może byc gorzej. Okażę łaskawość i ocenię 4/6
Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2014, o 09:48 przez mad_line, łącznie edytowano 1 raz
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 13 maja 2014, o 20:28

Poproszę o wklejenie do działu Recenzji :thankyou:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 13 maja 2014, o 21:06

Ok :) Mam nadzieję, że pojawi sie więcej opinii.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 14 maja 2014, o 18:14

Świetna recenzja mad-line :padam: nic ująć nic dodać. Przeczytałam książkę i przyznaje Ci racje.
Jest to jedna z jej słabszych powieści. Początek zapowiadał się bardzo ciekawie, potem trochę słabiej, dopiero koniec ciekawy.
Zauważyłam, że każde kolejne książki z tego cyklu, są coraz słabsze, ale i tak dobrze się czytają

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 14 maja 2014, o 18:22

Dziękuję :D Mi bardzo podobał się Dżentelmen bez maski, właśnie tam zwróciłam szczególną uwagę na Roba i z niecierpliwością oczekiwałam na jego historię, niestety rozczarowałam się...
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 maja 2014, o 13:07

Mam dżentelmena własnie na półce, ale poczekam sobie z czytaniem recenzji Madi aż sama przeczytam :shades:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 30 maja 2014, o 17:51

Chyba wkradł się błąd do recenzji Madi, tyluł nie zgadza się z treścią

Dżentelmen bez maski jest o Wyndhamie, a Dżentelmen bez zasad o Robie :mysli:.

Tej drugiej jeszcze nie czytałam i prawdę mówiąc, nie bardzo chce mi się za nią wziąć. Jak dla mnie cały ten cykl jest słaby.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 31 lipca 2014, o 21:34

Obrazek
Expected publication: August 26th 2014 by Zebra
The Lost Lords #6

Marry in haste, repent at leisure. James, Lord Kirkland, owns a shipping fleet, half a London gaming house, and is a ruthlessly effective spymaster. He is seldom self-indulgent. . .except when it comes to the gentle, indomitable beauty who was once his wife.

Laurel Herbert gave James her heart as an innocent young girl--until she saw him perform an act of shocking violence before her very eyes. That night she left her husband, and he let her go without a word of protest.

Now, ten years later, a chance encounter turns passionate, with consequences that cannot be ignored. But as they try to rebuild what was broken, they must face common enemies and a very uncommon love. . .
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 lipca 2014, o 21:42

Najpierw trzeba będzie doczytać brakujące.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29640
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 31 lipca 2014, o 21:43

Ciekawe kiedy u nas to wyjdzie. ;)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 lipca 2014, o 21:47

Ciekawe, czy do tego czasu doczytam :hyhy:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29640
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 31 lipca 2014, o 21:52

hm.. myślę, że tak.xD :hyhy:
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 31 lipca 2014, o 21:54

bosz.... :zalamka: :wstyd: ale ja mam zaległości z Putney...a tu kolejna.... :zalamka:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 lipca 2014, o 22:27

LiaMort napisał(a):hm.. myślę, że tak.xD :hyhy:

hmmm nie wiem, nie wiem...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 4 sierpnia 2014, o 09:53

gonia napisał(a):Chyba wkradł się błąd do recenzji Madi, tyluł nie zgadza się z treścią

Dżentelmen bez maski jest o Wyndhamie, a Dżentelmen bez zasad o Robie :mysli:.

Tej drugiej jeszcze nie czytałam i prawdę mówiąc, nie bardzo chce mi się za nią wziąć. Jak dla mnie cały ten cykl jest słaby.


Jestem tumanem, przepraszam, już poprawiłam.

Dla mnie Putney pisze strasznie nierówno, chyba nie znam drugiej takiej autorki która ma takie duże wahania formy. I to jej zaangażowanie w politykę, my Polacy kochamy Napoleona :D
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 sierpnia 2014, o 18:41

Chyba będę musiała to sprawdzić, bo dotychczas myślałam właśnie, że raczej równo. Z drugiej strony już dawno nie miałam nic jej w ręku.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 sierpnia 2014, o 19:47

Czasem rzeczywiście jej forma spada, ale i tak ma takie do których się wraca. :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 13 listopada 2014, o 22:17

Obrazek
(The Lost Lords #7)
Expected publication: August 25th 2015 by Zebra

The Black Widow

Daniel Herbert has come to London in search of a wife, someone sensible who can oversee his newly inherited properties, leaving him free to pursue his life’s work as a doctor. He never expects to become intoxicated by a woman as mysterious as she is shockingly beautiful…

Jessie Kelham’s looks have always been a curse. Now alone with a young daughter and a perilous secret, she is in need of protection. But dangerously attractive Daniel is not the kind of husband she has in mind. If he recognizes her, the demons of her past will surely erupt. Yet they cannot keep apart, and soon they are drawn into a union that may bring joy—or shattering danger…


PS. Daniel Herbert's book, brother of Laurel from "Not Quite a Wife."
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 listopada 2014, o 22:49

U nas takiej okładki raczej nie będzie…
Dlaczego ostatnio nie czytam Putney? :mysli:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 13 listopada 2014, o 22:58

Lilia cudnie zgrała się avkiem z okładką :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 13 listopada 2014, o 23:17

przypadek :shades:
mój avek jest od Liz Carlyle, 10 tomu MacLachlanów ;)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do P - Q

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość