Teraz jest 28 września 2024, o 16:18

Romans paranormalny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 18 września 2014, o 09:21

Tak w ogóle to są, ale po polsku niestety nie. Wydawnictwu nie szło zbyt dobrze i musieli zawiesić działalność.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 18 września 2014, o 09:39

Ech czyli jak zwykle :czeka: .
Ale i tak postanowiłam ją zdobyć i oczywiście czytać. :smile:

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 18 września 2014, o 13:12

Księżycowa Kawa napisał(a):Jakoś tak złożyło, że w końcu przeczytałam dwa tomy cyklu Wampir do wynajęcia, a od dawna miałam ochotę, tyle że wcześniej mi nie pasowało. Pomysł interesujący i inny, gdyż Samantha Moon jest nie tylko wampirem, ale również matką, która zmaga się z codziennymi sprawami. Całkiem przyzwoicie to ujęto. Szkoda tylko, że historia ma kilka mankamentów. Fabuła mimo wszystko nie porywa, chociaż jest w miarę w porządku. Na plus zaliczam rozwiązania, gdyż Samantha Moon nie miała przesadnych obiekcji moralnych w pewnych kwestiach, czyli nie uważała, że każde życie jest cenne, bo ludzkie (niektórzy bohaterzy w tej materii wręcz przesadzają!). I brakowało mi pewnej ciągłości i płynności – wprawdzie atak na nią nastąpił przed kilkoma laty, lecz chwilami to jest opisywane jakby to było przed kilkoma dniami, przynajmniej takie odnoszę wrażenie, gdy są wspominane jej rozterki i wątpliwości.
Niemniej jednak najbardziej rzuciła mi się w oczy ewidentna niekonsekwencja autorki. W pierwszym tomie „Luna” Samantha ma 37 lat, w kolejnym już 34 lata. Ciekawe, ile będzie miała w następnym? Sprawdzę to. Dodatkowo przy tym zdarzenia, które miały miejsce dwa, trzy tygodnie wcześniej w drugim tomie zostały opisane, że przed kilkoma miesiącami. W kilku miejscach się powtarza. I jakoby już jest rozwiedziona, chociaż czasowo to niezbyt mi pasuje, bo chyba aż tak ekspresowo to jednak sądy nie rozwodzą. Nie najlepiej to świadczy o autorce, no i wpływa na ocenę.
Oprócz tego skoro wampiryzm był w tej historii czymś rzadkim, to jednak zbyt wielu i zbyt łatwo nabierało podejrzeń. I fragment z łowcą – końcowy – był dość bezsensowny.
Tak w ogóle, denerwowała mnie jej bierna postawa wobec męża. Na całe szczęście w „Księżyc i wampirzyca” dała mu nieźle popalić i jeśli w międzyczasie jeszcze trochę mu przyłoży, będzie dobrze. Należało się palantowi!
Gdybym miała coś do powiedzenia w tej sprawie, to odesłałam owe książki z adnotacją do poprawy. Wyszłoby im na zdrowie.

w gwoli ścisłości: to autor, nie autorka https://www.goodreads.com/author/show/5753883.J_R_Rain
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 340
Dołączył(a): 12 sierpnia 2013, o 13:31
Ulubiona autorka/autor: julie garwood

Post przez Taniec Wampirów » 18 września 2014, o 17:29

Czytała z was może któraś serie Wampiraci ?
Co mężczyzna przez rok obmyślił, kobieta w jednym dniu obali - Demostenes

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 18 września 2014, o 20:17

a co to takiego jest.... :niepewny: hmmm
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 18 września 2014, o 20:28

A to nie młodzieżówka. Widzialam okladki takie dziecinne :mysli: . chyba ze myle/z innymi ksiazkami

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 września 2014, o 20:53

Lilia napisał(a):w gwoli ścisłości: to autor, nie autorka https://www.goodreads.com/author/show/5753883.J_R_Rain

Aha, nie sprawdzałam, przyzwyczaiłam się do autorek…

Taniec Wampirów napisał(a):Czytała z was może któraś serie Wampiraci ?

Pierwszy tom, był w porządku, ale za drugi już się nie wzięłam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 340
Dołączył(a): 12 sierpnia 2013, o 13:31
Ulubiona autorka/autor: julie garwood

Post przez Taniec Wampirów » 20 września 2014, o 12:14

szczerze zainteresowała mnie ta pozycja w jednym łańcuszku-wyzwaniu na FB gdzie trzeba było wymienić 10 ulubionych książek i nie całkiem wiem czy warto ją przeczytać :ermm:
Co mężczyzna przez rok obmyślił, kobieta w jednym dniu obali - Demostenes

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 20 września 2014, o 14:43

Jeśli masz okazję, zajrzyj do środka – będziesz mogła wyrobić własne zdanie i pozbędziesz się wątpliwości, ale wydaje mi się, że to bardziej odpowiednie dla młodego czytelnika.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 340
Dołączył(a): 12 sierpnia 2013, o 13:31
Ulubiona autorka/autor: julie garwood

Post przez Taniec Wampirów » 20 września 2014, o 17:19

sprawdzę choć nie lubię serii o tych samych bohaterach :wstyd:
Co mężczyzna przez rok obmyślił, kobieta w jednym dniu obali - Demostenes

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 20 września 2014, o 22:05

Z tego, co się zorientowałam, to tak, to o rodzeństwie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 10 października 2014, o 22:20

No to po kolei :)

"Klątwa Tygrysa" Houck Colleen - pierwszy tom cyklu.

Obrazek

Bohaterowie:
Kelsey- nastolatka, która straciła oboje rodziców, mieszka u przybranych Mika i Sary, którzy mają dwójkę dzieci. Uwielbia wstążki, które jej przypominają matkę. Jest skromną dziewczyną.
Ren- czyli nasz tygrysek. Jego rodzice nie żyją, a on od ponad 300 lat jest skazany na to by być białym tygrysem. Książę indyjski, na którego rzucono klątwę.
Kishan- to młodszy brat Rena, również jego dotknęła klątwa. Jednak jest czarnym tygrysem. Kishan pokochał narzeczona swojego brata, był zazdrosny o to, że Ren był ciągle wszędzie i we wszystkim pierwszy, najlepszy. Nie mógł znieść, ze również miłość jego życia trafi się Renowi więc przez pewne akcje doprowadził do tego, że rzucono na nich klątwę.
Pan Kadam- również ważna postać w całej historii. To opiekun Rena i Kishana, to on przez te wszystkie lata zarządzał ich majątkiem i czuwał nad ich bezpieczeństwem, ale również poszukiwał czegoś co by złamało klątwę rzuconą na braci. Żyje tak długo i tyle lat, dzięki fragmentowi amuletu, który Ren mu podarował.

Uwaga duży spoiler.
Spoiler:


Książka jest napisana super. Akcja wciąga. Nie brak logiki szczególnie, że ciągle mamy do czynienia z zagadkami, które trzeba rozwiązać. Dialogi czasami zabawne, sprzeczki ich na pewno. No a ta zazdrość Rena o brata urocza :D Ogólnie chyba się w tygrysku zakochałam, ale troszkę mi z czasem przeszło jak się później głupio zachował. :disgust: Na pewno jednak jestem zauroczona.
Książka warta uwagi. Jedynka bardzo zachęca do kolejnych części(szczególnie, ze kończy się ich rozstaniem) i muszę przyznać, że pomimo pewnych rzeczy, które moje serducho nie mogło przeboleć w kolejnych tomach to jednak to jest interesujący cykl i na pewno znajdzie się dla niego miejsce u mnie na półce. No i wątek romansowy ciekawy, chodź burzliwy od czasu do czasu.
Dałabym jej na BBN 5,5/6 :)

Zapomniałabym wspomnieć, że tylko literki przymałe, ale nawet z czasem już mi to nie przeszkadzało, tak mnie pochłonęła historia. :shades:

PS. Podobno po przeczytaniu sagi "Zmierzch" autorka napisała o tygryskach :hyhy:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 10 października 2014, o 22:36

Parę razy na to spoglądałam i nadal się zastanawiam...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 10 października 2014, o 22:38

to tak samo jak ja..xD ;) właściwie to lubię "koty" ze wszelakiej postaci hm.. :)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 października 2014, o 10:14

Jedynie irytującą rzeczą na dłuższą metę jest zamiana partnerów Kells. To znaczy ona na początku jest z Renem, ale potem coś się dzieje i chodzi z Kishanem. To mnie najbardziej ubodło, ale tak jest świetna :) Te jej pomysły na znajdywanie kolejnych przedmiotów, przeszkody, które muszą pokonać świetnie zebrane. Do tego są w jednej części smoczki :rotfl:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 października 2014, o 16:49

Faktycznie, to jest irytujące, ale co robić?
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 17 października 2014, o 19:31

Dla zainteresowanych serią Trzech Kristen Ashley: data wydania 29 grudnia, a tu można przeczytać pierwsze rozdziały udostępnione przez KA: http://www.kristenashley.net/wp-content ... apters.pdf

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 17 października 2014, o 19:42

Tyle czekania... Ten trzeci może nas zadowoli...
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 października 2014, o 20:25

Faktycznie, może, ale ciekawi mnie to.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 17 października 2014, o 20:26

może... ;P
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 17 października 2014, o 21:24

Też trzymam kciuki zwłaszcza, że KA ostatnio ma słabszą formę (wiedziałam że tak będzie, gdy tylko gruchnęła wieść o kontrakcie z wydawnictwem, one zawsze źle wpływają na autorki :disgust: ).

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 października 2014, o 21:28

Szkoda byłoby, bo w sumie niezła to seria.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 17 października 2014, o 22:35

A czytałaś serię Fantasyland? Ja szczególnie lubię The Golden Dynasty mimo pewnej kontrowersyjności :hyhy: .

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 października 2014, o 23:21

Brzmi interesująco.
Jeszcze nie, tylko te dwie i "Rock Chick", ale kiedyś pewnie tak.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 19 października 2014, o 11:31

Obrazek
Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością?


Hmm... No jest to seria dla młodszych czytelniczek. Czuć to czytając. Ale czyta sie dobrze. Język dobry, nie ma głupot. Jest tylko dużooooo mitologi, mitów i trzeba się w tym dobrze orientować, żeby sie nie pogubić.
Fabuła? Mamy kolejne reinkarnacje bohaterów mitów, epopei - w tym głównie Iliada. Mamy fatalistycznych bohaterów, którzy poddają się wyrokom Kasandry, planom Mojr.
Mamy w końcu naszych bohaterów: Helenę i Parysa (Lukasa). ich miłosc od początku jest przeklęta, naznaczona tragedią. Ich rodziny ( tutaj domy Atrydzki i Tebański) pilnują, aby sie nie spotkali... Mojry i bogowie chcą inaczej...

Histroia bardzo fajna: wciągnęła mnie, podobało mi sie silne odwołanie do mitologi. Podobała mi się każda chyba postać, nikt nie jest czarno-biały. Aktualne odrodzone postaci mają cechy swoich przodków ( tu minus bo autorka pomieszała wygląd (niby tak zamieszały Mojry) z postaciami i wprowadziło to dużo zamieszania, zwłaszcza dla czytelnika. Kilka razy się gubiłam).
Pierwszy tom wciąga tajemnicą, w drugim zaczynamy poznawać wyznaczone role, a trzeci... Ciut rozczarował. Strasznie duże HEA, ale przy takiej ilości równorzędnych postaci drugoplanowych chyba nie dało się inaczej.
Helena jest - no cóż- trochę za bardzo... wiecie ten syndrom, że ona jedna przepowiedziana, cudowna. Oczywiście jako siostra Afrodyty piękna... Ale nie raziło tak bardzo, poza tym wszyscy jej przyjaciele też byli trochę za bardzo jako dzieci bogów :wink:
Lukas i Orion (Parys i Eneasz) - jeden wyborem serca, drugi ... tego trzeba się dowiedzieć, do końca jesteśmy trzymani w niepewności. Dwóch bohaterów, dwóch silnych facetów i ona jedna.
Mamy Hektora, Jazona, Andromachę, Kasandrę, Dedala, Achillesa itd...
Mogłoby być poplątanie z pomieszaniem a mamy... dwa obozy ludzkich charakterów: tych, którzy fatalistycznie chcą odegrać po raz kolejny dramat trojański, bo tak chce los (to starsze pokolenie) i mamy tych, którzy się na to nie godzą. Walczą z tym, co niby im nakazano. Walka nierówna, nie do końca uczciwa. Tak bym chyba podsumowała historię: opowieść o tym, że sami piszemy swoje losy, nikt nam ich z góry nie narzuca.
Niekonsekwencją poddanie się miłości, ale trudno, serce nie sługa :wink:

Jak to w książce dla młodzieży uczucie bohaterów na tym właśnie poziomie, to takie pierwsze, z motylkami i co najwyżej całowaniem :wink: Ale takich wielkich, gwałtownych uczuć mamy tu zatrzęsienie- to w końcu greccy bohaterowie i bogowie. Jest tego dużo i naprawdę dobrze wpisane w fabułę. Przybliża młodym ludziom te namiętności, które wywoływały wojny, zabijały, skłócały państwa.
Ja, z moja miłością do mitologii, delektowałam się, pomimo małych zgrzytów. Było to coś nowego, innego niż wampiry, wilkołaki. Bardziej ludzkiego w tych słabościach każdej postaci - pokazanej, ze w każdym wcieleniu popełnia błędy, że ludzka natura, ile razy by nie powstała zawsze będzie błądziła. I będzie szukała miłości.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości