Teraz jest 2 października 2024, o 08:27

Wiadomości z branży książkowej

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 29 czerwca 2014, o 23:11

Też tak mi się wydaje.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 lipca 2014, o 12:46

Lucy napisał(a):http://skupszop.pl/ - nowy serwis :] ciekawy pomysł ,ale realizacja do ....

Podobna strona jest w Niemczech, tylko nie wybrzydzają tak strasznie, że książki muszą być najnowsze.
Sprawdzałam kiedyś ceny moich podwójnych. Za wysłanie im wszystkich razem na pewno dostałabym więcej, niż gdybym je próbowała sprzedać na eBayu.
Moja koleżanka pozbywała się dużej liczby książek hurtem. Jeśli za coś proponowali jej mniej niż 1 euro, to się nie godziła. W sumie uzbierała jej się niezła sumka. Zupełnie bez kłopotu, bez pracy. Umówiła się na termin z kurierem, odebrał od niej, przelali jej kasę, gotowe.
Na szczęście nie ma tam ryzyka, że będą coś odsyłać na koszt klienta.

Podejrzewam, że dokładnie ten sam los spotkałby moje własne książeczki, gdyby coś mi się stało.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 5 lipca 2014, o 12:28

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 6 lipca 2014, o 18:21

Oby te ich wojny nie odbiły sie na klientach.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 6 lipca 2014, o 18:22

no właśnie....ale to szurnięte.... :zalamka:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 7 lipca 2014, o 21:34

mad_line napisał(a):Oby te ich wojny nie odbiły sie na klientach.

Raczej trudno o to będzie, ech.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 21 lipca 2014, o 13:59

Cytat na poniedziałek:

"Osobiście uważam, że czytelnictwo w Polsce ma realne szanse na poprawę, ponieważ jest na tak niskim poziomie, że trudno sobie wyobrazić, iż mogłoby być jeszcze gorzej."
-- Mariusz Rutowicz, prezes sieci Matras.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 lipca 2014, o 14:04

Pragmatyk.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 lipca 2014, o 14:32

optymista.

ps jak tam matras...?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 lipca 2014, o 14:41

Ale jednocześnie też pesymista.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 lipca 2014, o 22:16

Widocznie nie słyszał hasła: zawsze może być gorzej :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7737
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 lipca 2014, o 22:23

Niestety ironia tego tekstu dojdzie do mózgu, tylko tych osób co czytają :yeahrite:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 21 lipca 2014, o 22:30

Bez przesady ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 lipca 2014, o 22:35

Ale chyba bez odpowiedniej zachęty, samo z siebie się nie poprawi.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 21 lipca 2014, o 22:38

To była odpowiedź na post nade mną, że tylko mózgi czytających przetworzą tę ironię ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 7737
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 lipca 2014, o 22:43

Agrest nie napisałam że wszyscy :P , tylko wiele , a napisałam tak bo widzę jak wiele osób reaguje na hasło czytać :yeahrite:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29641
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 21 lipca 2014, o 23:10

zawsze by mogło. :wink:
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 lipca 2014, o 23:20

Agrest napisał(a):To była odpowiedź na post nade mną, że tylko mózgi czytających przetworzą tę ironię ;)


:hyhy: [meta]
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 30 lipca 2014, o 13:00

Lilia napisał(a):http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,16272798,Pisarze_na_wojnie_z_Amazonem__King__Applebaum__Spamujcie.html#BoxBizTxt

wczoraj Amazon odpowiedział
http://www.amazon.com/forum/kindle/ref= ... eebooks-20

w sumie: ceny e-booków za wysokie!! :D
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 30 lipca 2014, o 18:43

Mistrzowskie zagranie, Amazon zatroskany o interes klientów... Ciekawe co na to wydawcy i autorzy. A z cenami na Amazonie to jest różnie, można ustrzelić coś za darmo lub za parę dolarów, ale można też zapłacić 16 dolców za nową książkę SEP w przedsprzedaży :ohlala: To już przesada.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 30 lipca 2014, o 20:43

Cena ebooka jest odzwierciedleniem formatu, w jakim książka wychodzi na papierze. SEP przechodzi trzy etapy: najpierw książka w twardej oprawie (bardzo droga, więc i ebook drogi), po około roku w miękkiej, a po następnym roku wersja kieszonkowa. Cena ebooka będzie przez wydawnictwo obniżana przy każdej z tych zmian. Wciąż chyba większość romansów wychodzi od razu w wersji kieszonkowej (historyki na pewno), więc większość od razu jest dużo tańsza niż ta SEP. Amazon może zrobi kiedyś promocję, ale wydawnictwo samo z siebie raczej nie ustali od razu ceny ebooka na 6 dolarów przy papierze za 18 dolarów, bo uważają, że wtedy zbyt wiele osób kupi ebooki - a oni na drogich książkach w twardej oprawie zarabiają zbyt dużo, by tego się wyrzec.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 30 lipca 2014, o 23:06

Amazon próbuje też zadbać o autora, żeby z góry wiedział, ile na takim booku zarobi, w tym przypadku tyle co wydawnictwo.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 lipca 2014, o 23:41

konkluzje?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 31 lipca 2014, o 10:16

Lilia napisał(a):Amazon próbuje też zadbać o autora, żeby z góry wiedział, ile na takim booku zarobi, w tym przypadku tyle co wydawnictwo.


Przy całym moim przekonaniu, że tradycyjnie wydawani autorzy powinni dostawać wyższy procent od ebooków niż dostawali przez lata, nie warto robić z Amazona dobrego wujka, bo nim nie jest. Czy to jest rola Amazona, dyktowanie warunków umów, których nie są stroną? Te troskliwe deklaracje nic ich nie kosztują, przecież nie zabierają sobie tych pieniędzy, żeby autorom dołożyć... Amazon jest korporacją, która robi co może, żeby na siebie zarobić, dokładnie tak jak Hachette (które wszak robiło też już rzeczy, których robić nie mogło, patrz nielegalna zmowa cenowa). I tak sobie ładnie walczą, bo na tym polega biznes (a dodatkowo Amazon musi walczyć, bo poza Hachette są jeszcze cztery wielkie korporacje wydawnicze i teraz się waży, czy Amazon ma nad nimi jakąś władzę, czy nie), a przy okazji prowadzą walkę na głosy publiczności: jedna strona twierdzi, że przeciwnik niszczy rynek wydawniczy, druga, że wróg uciska pisarzy...

Nie zrozum mnie źle, kupuję na Amazonie od lat i to lubię, bo wszystko jest jasne, przejrzyste, wiarygodne i bezpieczne (mam pewność popartą doświadczeniem, że gdy coś pójdzie nie tak, Amazon mi pomoże: wymieni, odda kasę itd itp). Więc lubię ich i cenię plusy, ale nie chcę im przypisywać troski w imię samej troski. A już szczególnie zdradliwe może być właśnie przekładanie doświadczeń klienta z Amazonem na ich stosunki z dostawcami treści i innych produktów.
I dokładnie ten sam sceptycyzm dotyczy Hachette. Nie mam ochoty brać udziału w ich konkursie na najbardziej uciskaną sierotkę.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 9 sierpnia 2014, o 21:25

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości