Teraz jest 19 września 2024, o 18:32

Romans współczesny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 26 czerwca 2014, o 02:29

Coś mi mówi,że bohaterka okazała się niezłą świruską :rotfl:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 czerwca 2014, o 02:44

Na niemieckich stronach ma wyłącznie najlepsze oceny i jest wychwalana pod niebiosa. Że taka ciepła, romantyczna, ładnie opisująca rodzące się uczucia przyjaźni i miłości, do tego fajnie z humorem.
Kupiłam ją, ale jeszcze do niej nie zaglądałam.
Lucy mnie teraz bardzo zaciekawiła tym kosmosem.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 26 czerwca 2014, o 15:05

Książkę napisał facet, więc spodziewałam się ,że swojego męskiego bohatera przedstawi o wiele dokładniej . :bezradny:
Dostaliśmy w zamian kobietę ,która jest sfiksowaną psychicznie debilką i papierowego faceta.

Poznajemy 28-letnią Julie, pracownicę banku, którą właśnie porzucił chłopak- muzyk. Jest załamana ,smutna i ogólnie nie do życia. Iskierkę zainteresowania, wzbudza w niej nowy lokator, który wprowadził się do mieszkania piętro wyżej .
I się zaczyna :mur: Sęk w tym ,że nie może ona zobaczyć jego twarzy ,a tak bardzo chce . Stoi godzinami przy drzwiach i wypatruje go (rekord 5godz.). Rozważa nawet przyniesienie nocnika pod drzwi . Nie płaci rachunków ,a do pracy chodzi jak zombi .
W końcu szczęście zawita do niej ,kiedy zostaje przyłapana przez niego z ręką wciśniętą w jego skrzynkę pocztową . Byłam ciekawa ,co takiego wymyśli ,ale niestety nie zapytał o to :niepewny:
Później jest jeszcze gorzej ... :zalamka:
Kiedy nie widzi go jednego dnia ,dostaje obłędu. Psuje swój komputer ,żeby przyszedł go naprawić ( jest informatykiem) ,wstaje wcześnie rano ,żeby z nim pobiegać ,a nigdy tego nie robiła. Porzuca pracę w banku ,zostaje sprzedawczynią w piekarni i wypatruje go codziennie ,jak idzie pobiegać :evillaugh: Wtedy zwraca uwagę na dość duży plecak ,który zawsze ma ze sobą. Znajduje w jego domu plany pewnego domu i dochodzi do wniosku ,że to złodziej . Co później się działo pisać nie będę ,bo szkoda wszystkie karty odsłaniać .

Więc tak :

Bohaterka jest lekko psychiczna ,albo i dużo. Dla swojego poprzedniego chłopaka ,rzuciła studia i podjęła pracę w banku ,żeby ich utrzymywać . Zerwała kontakty z przyjaciółkami i podporządkowała mu się całkowicie. Debilka nie ? Już na samym początku była dla mnie odpychająca.
Plusem było to ,że wiedziała o swoich wadach i o nich mówiła (narracja pierwszoosobowa).
Nie była nachalna w stosunku do Ricka . Mimo iż wiecznie chciała z nim przebywać nie pokazywała tego przed nim.
Jak ona mnie denerwowała ,kiedy ciągle wystawała w oknie i czekała, żeby tylko go zobaczyć. :czeka:

Rick ,to taka dziwna postać :ermm: Nic o sobie nie mówi i widać ,że coś ukrywa . Dla mnie to postać niedopracowana. Na końcu dowiemy się ,dlaczego przyjechał i jakie miał plany . To stanowczo za mało.

Że taka ciepła, romantyczna, ładnie opisująca rodzące się uczucia przyjaźni i miłości, do tego fajnie z humorem.

Humor jest i owszem .Te głupoty ,co ona wyprawia bawią .
Miłość ? U niej jest już zaraz ! Nie zna go ,ale kocha .Jego dłonie ,piękne oczy ....
A on ? U niego nie widać żadnych uczuć . Na początku się przyjaźnią ( ona oczywiście chce więcej) , żadnej namiętności nie widać ,żadnych powłóczystych spojrzeń .
Znienacka zadaje jej pytanie ,czy mogłaby żyć w innym miejscu. Później jest jakiś pocałunek ,jakieś tam wyznanie ...
Majtki z tyłka nie spadają :hyhy:

Mam więc mieszane odczucia . Pośmiać się pośmiałam ,ale ci bohaterowie ...
Ostatnio edytowano 27 czerwca 2014, o 13:06 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3357
Dołączył(a): 9 marca 2014, o 17:29
Ulubiona autorka/autor: brak.

Post przez obession » 27 czerwca 2014, o 12:30

Lucy twój opis nie powinien mnie chyba zachęcać, ale jakoś tak mnie zaintrygował... Z tego co piszesz, wynika, że już dawno nie czytałam książki o takiej desperatce. ;) Może się skuszę, żeby się pośmiać. :P
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 27 czerwca 2014, o 13:52

Ja to sama nie wiem co o tym myśleć :bezradny: Dla jajec bym i poczytała,ale znowu taka szurnięta bohaterka na bank będzie mnie dobijać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 27 czerwca 2014, o 17:21

Też nie wiem ,czy to dla Ciebie :bezradny: Sama mam mieszane odczucia ...

obession - książka wzbudza emocja ,czy to negatywne, czy pozytywne. Grunt ,że nudy nie ma :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3357
Dołączył(a): 9 marca 2014, o 17:29
Ulubiona autorka/autor: brak.

Post przez obession » 27 czerwca 2014, o 22:47

To jak nudy nie ma to pewnie się skuszę. :D
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 28 czerwca 2014, o 10:51

Ja się skuszę na pewno, bo lubię niekonwencjonalnych bohaterów :hyhy:
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 3357
Dołączył(a): 9 marca 2014, o 17:29
Ulubiona autorka/autor: brak.

Post przez obession » 28 czerwca 2014, o 13:27

Mnie zaciekawił najbardziej fakt, że ona jest taka zdesperowana :D
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 28 czerwca 2014, o 13:35

To bardziej na niezdrową obsesje wygląda :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 28 czerwca 2014, o 13:52

miałam taką stażystkę w pracy - zatruła życie jednemu koledze... desperacja do kwadratu...
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 3357
Dołączył(a): 9 marca 2014, o 17:29
Ulubiona autorka/autor: brak.

Post przez obession » 28 czerwca 2014, o 13:58

Obsesja to jest dobre słowo Lucy. :P Rozgryzłaś mnie. :D

Czasami zdarzają się takie osoby Szuwarku... I najczęściej nie ma w tym nic zabawnego..
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 29 czerwca 2014, o 22:04

Na tak szurniętą bohaterkę nie mam ochoty.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 lipca 2014, o 00:39

Papaveryna napisał(a):Ja to sama nie wiem co o tym myśleć :bezradny: Dla jajec bym i poczytała,ale znowu taka szurnięta bohaterka na bank będzie mnie dobijać.

Ja chyba tak samo jej nie zdzierżę.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 3 lipca 2014, o 13:09

Teraz coś fajnego :lol:

Obrazek


Kto czytał poprzednią część ,wie o kim jest ta książka. Olivia i Nate -ona nowicjuszka w tych sprawach i on ,który zostaje jej nauczycielem. Na początku jest przyjaźń ,która z czasem przeradza się w coś więcej. On panikuje i daje dyla ,a ona zraniona postanawia zapomnieć .
Kiedy w końcu przychodzi oświecenie ,musi się sporo natrudzić ,żeby mu wybaczyła. Oprócz głównego wątku ,mamy oczywiście wgląd w życie poprzednich bohaterów. Jest ciąża , przeprowadzka i nieszczęśliwa miłość kolejnej bohaterki serii . Mamy na co czekać !

Obrazek

Opowieść o dziewczynie ,która opuściła malownicze miasteczko ,żeby zamieszkać z mężem w Rzymie. W dniu ,w którym : nie dostała pracy ,muszą opuścić mieszkanie i dowiaduje się ,że mąż zdradza ją z sąsiadką ,zostawia go i razem ze swoją zwierzęcą rodzinką ,wraca do miejsca w którym była najszczęśliwsza ,żeby zacząć wszystko od nowa.
Tam też nie ma lekko ,ponieważ jej ojciec hazardzista, zadłużył się w banku po uszy. Żeby pospłacać długi i otworzyć rodzinną restauracje ,przyjmuje pracę kucharki u snoba - inwestora. Ten pod wpływem jej uroku ,zaczyna się zmieniać ,a co najważniejsze wyrzuca wszystkie mrożonki i zaczyna doceniać prawdziwe dania. :hyhy: Wszystko byłoby pięknie ,gdyby nie jego lodowata asystentka ,która chce go tylko dla siebie.

Książkę przeczytałam praktycznie w jeden dzień . Sympatyczne postacie ,urokliwe opisy miejsc , smaczne jedzenie i miłość . Czego chcieć więcej ? Jeden malutki minus :ermm: mogli bardziej uzewnętrznić bohatera ,dlaczego był taki ,a nie inny ... takie moje widzimisię . :wink:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 3 lipca 2014, o 15:42

Lucy, dopisałam kolejne pozycje do listy. Przede wszystkim z wcześniejszej strony komedię romantyczną, zachęcająco brzmi Twoja recenzja. Drugiej nawet nie tykam, psychopatki jako główne bohaterki to nie dla mnie. Young i tak zamierzam przeczytać. A to z Toskanią brzmi również zachęcająco więc dopisuję. Dzięki kochana :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 3 lipca 2014, o 15:45

cieszę się :smile:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 3 lipca 2014, o 16:15

kurcze kolejna Young już.... :zalamka: kiedy ja to nadrobię.... :zalamka:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 3 lipca 2014, o 16:20

Mogliby szybciej wydawać :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 3 lipca 2014, o 16:23

tak...a moja lista zaległości stad do Chin będzie.... :evillaugh: :hahaha:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 3 lipca 2014, o 20:13

Moja Young za chwilę dostanie się w moje łapki, jak tylko rodzice wrócą z Paczkomatu :lol:
a ja czekam na Cole'a ;)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 3 lipca 2014, o 22:26

Ja też ,choć nie mniej interesująco zapowiada się związek siostry Ellie. W "Sztuka uwodzenia" ,będziesz miała przedsmak . :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 3 lipca 2014, o 22:30

Z Young praktycznie jestem na bieżąco :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 3 lipca 2014, o 22:55

Lucy, ja całą Young mam wyczytaną. Czytam, gdy tylko jest premiera nowej książki. Dlatego napisałam, że czekam na Cole'a. Hannah czytałam kilka tygodni temu.
Polskie wydania zbieram, ale jeszcze ich nie czytałam :zawstydzony:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 3 lipca 2014, o 23:03

Będzie na przyszłość, bo przecież nigdzie nie ucieknie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość