Teraz jest 19 września 2024, o 23:41

Romans współczesny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 4 maja 2014, o 10:47

Very każdy ma odrębne podejście do ksiażeczek i mimo iż mi się w pewien sposób podobała ta historia szczególnie ze względu na Joss właśnie...to Twoja recenzja jest fajna, to Twój punkt odbioru... :smile:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 4 maja 2014, o 10:51

Very ,opierałaś się tylko na opinii dziewczyn tu ,czy czytałaś recenzje np. na LC ?
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 maja 2014, o 12:18

Very, do działu recenzji z tym :thankyou:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 maja 2014, o 12:30

Lucy napisał(a):Very ,opierałaś się tylko na opinii dziewczyn tu ,czy czytałaś recenzje np. na LC ?

Czytałam opinie tutaj,które były bardzo pochlebne.Tylko Aralek narzekała :wink: Dziewczyny pisały że to jest raczej romans i autorka została bardzo pokrzywdzona okładką.
Na lubimy czytać też patrzyłam i na blogach różnych recenzje czytałam.Przeważnie natykałam się na opinie podobne jak na forum,że są sceny,ale nie są najważniejsze,że potyczki między bohaterami,trochę humoru,trochę dramatozy,zachwycający język autorki,że nie można się oderwać...Na pewno było też trochę negatywnych komentarzy,ale bardziej rzucały się w oczy pozytywy.W końcu na LC ma bardzo wysoką ocenę... Ale to tylko i wyłącznie moja naiwność,że kupiłam 1 i 2 tom a potem chciałam jeszcze to czytać :]

Jakbym bohaterów polubiła może bym inaczej patrzyła,ale tutaj zarówno on jak i ona nie przypadli mi do gustu.

Lilio,ale Duz miała swoją wkleić :niepewny: Dwie recenzje tej samej książki mogą być?Jak tak to oki tylko Duz napisała ładniej i nie wylewała brudów :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 maja 2014, o 12:46

Oczywiście, że mogą być. Poza tym są skrajnie różne. Będzie ciekawiej ;)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 4 maja 2014, o 13:36

Zdaje się, że moja recenzja jest wypośrodkowaniem tych dwóch ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 maja 2014, o 13:40

A wklejona do działu recenzji?
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 4 maja 2014, o 16:24

Mnie Joss wciągnęła w swój świat, potrafiłam zrozumieć jej zamykanie się w sobie.
Seksy mi nie przeszkadzały, bo nie musiałam tego czytać po naszemu :evillaugh: Pewnie by mnie również odstraszyły, a tak był to dla mnie nie erotyk a współcześniak :P
Moją uwagę przykuły dramatozy, a nie seksy, mogli się .... ile chcieli, a mnie to i tak nie ruszało, bo bardziej interesowały mnie inne relacje między bohaterami ;)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 maja 2014, o 16:32

Ja dramatoz też nie lubię i pewnie dlatego nie znalazłam w tej książce nic co by mi się mogło spodobać :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 4 maja 2014, o 16:35

Pewnie tak :)

Ja mam odwrotnie. Dobra dawka dramatoz, płaczu od czasu do czasu jest mi niezbędna :D Czasem jednak tak sobie dowalę ilością, że potem miejsca sobie nie mogę znaleźć i nie wiem co mam czytać dalej by to zmienić. :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 maja 2014, o 16:38

Oj jak reszta jest fajna i dzieje się coś smutnego w międzyczasie to mnie nie przeszkadza :)
Ale ta książka to dla mnie strzał w stopę był.Recenzję napisałam tylko po to aby wyrzucić z siebie cały niesmak.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 4 maja 2014, o 16:42

Może też u nas za bardzo skupili się na stronie seksualnej, a nie tej psychologicznej :mysli:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 maja 2014, o 16:46

Ja bym raczej w sobie winy szukała :]
Dziś nawet specjalnie na recenzje patrzyłam na LC i prawie każdy zachwycony i zakochany w tej książce.
W szoku jestem,ale widocznie jak już wielokrotnie podkreślałam to ze mną coś jest nie tak...No bo dla mnie to beznadzieja jakich mało...Chyba nawet "Oczarowana" była lepsza :evillaugh:

Duz,swoją recenzję mogę wkleić pod Twoją?

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 4 maja 2014, o 16:52

a propos Oczarowanej to przeczytałam ale autorstwa Heather Graham - historyk.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 4 maja 2014, o 16:54

Papaveryna napisał(a):Ja bym raczej w sobie winy szukała :]
Dziś nawet specjalnie na recenzje patrzyłam na LC i prawie każdy zachwycony i zakochany w tej książce.
W szoku jestem,ale widocznie jak już wielokrotnie podkreślałam to ze mną coś jest nie tak...No bo dla mnie to beznadzieja jakich mało...Chyba nawet "Oczarowana" była lepsza :evillaugh:

Duz,swoją recenzję mogę wkleić pod Twoją?

Pod moją to znaczy? Chcesz to wszystko w jeden temat wrzucić?
Jak chcesz to wklejaj ;) Od Ciebie to zależy :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 maja 2014, o 17:10

Może niech Lil się wypowie czy razem czy osobno :) Mnie to bez różnicy :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 4 maja 2014, o 18:16

Ja mam spory problem z tymi erotykami, mało kiedy mi się podoba :bezradny: W weekend skończyłam Fever Banks, książka nawet niezla, ale jak czytałam pierwszą scenę seksu to pomyślałam sobie, że Very zmiotłaby tę książkę z powierzchni ziemi :evillaugh:
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 4 maja 2014, o 18:25

też się zastanawiam nad tą Banks.... hmmm
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 4 maja 2014, o 18:40

Madi,skarbeńku,jak Ty mnie znasz :evillaugh:
A tak poważnie to mnie nawet kiedyś interesowała Banks,ale czytałam że tam seksów dużo i nie podchodzę nawet :wink:
A chciałam jeszcze powiedzieć,że jak pierwszą Probst chciałam poczytać to natknęłam się na informacje,że tam bohaterowie rozwiązują problemy seksem i w ogóle te opinie takie sobie były,a ostatecznie bardzo fajnie się czytało.Seksu wcale nie było jakoś dużo,a opisy nie wywracały mi flaków :) Myślałam,że z Young podobnie będzie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 4 maja 2014, o 19:11

Very, ja Cię bardzo dobrze rozumiem i zawsze z wielką przyjemnością czytam Twoje recenzje i biorę je pod uwagę przy wyborze lektur :lovju:

Ostatnio jakoś mało fajnych romansów współczesnych, oprócz Nory to praktycznie nic więcej się nie dzieje. Musimy jakoś przetrwać ten erotyczny maraton :roll:

Jak ktoś się nie boi seksów to polecam Banks, teraz czytałam drugą część cyklu https://www.goodreads.com/book/show/16033906-fever, lepsza niż jedynka, trzeba tylko przetrwać trójkącik na dzień dobry :/ Niestety autorka jest bardzo skrupulatna w jego opisie, jak dla mnie za dużo szczegółów, ale bohaterka jest mega :D Też chyba napiszę recenzję.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 maja 2014, o 19:56

Możecie napisać te recenzje w jednym temacie: będzie kontrast.
Z Young mam jak duzzza, skupiam się na ich emocjach, wzajemnych relacjach. Seksy są i tyle.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 4 maja 2014, o 20:00

Lilia napisał(a):A wklejona do działu recenzji?

Lilio, ja przeczytałam mocno ponad 100 polecanek, mam założyć tyle recenzji samodzielnych?

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 maja 2014, o 20:16

Przemyślę sprawę, ale książki Young mogłabyś dokleić do dziewczyn. Będzie większy kontrast.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 maja 2014, o 22:10

Desdemona napisał(a):też się zastanawiam nad tą Banks.... hmmm

Też się zastanawiam, póki co, czytam jej hq.

A Young przypadła mi do gustu i pomału będę brała się za następną.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 5 maja 2014, o 08:30

Możecie napisać te recenzje w jednym temacie: będzie kontrast.


A ja właśnie chciałam napisać: osobno, haha ;)
To może chociaż w tytule wątku zawrzeć wtedy nicki wszystkich recenzentek.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości