Teraz jest 2 października 2024, o 06:34

Wiadomości z branży książkowej

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 26 marca 2014, o 02:37

mnie się tam nie podoba tylko element "bo za poważne dla dzieci".
serio? już i tak szlag trafia, jak 10latkowi grającemu w GTA nie można powiedzieć, że jego kot zginął pod kołami samochodu a nie "przeprowadził się do kuzynów" bo się za bardzo przejmie i zrujnuje mu to dzieciństwo :hahaha:

a Rowling prawo zarabiania i przerabiania ^_^ może ma z tego radochę.
na szczęście można nie kupić... jeszcze :hyhy:
czekam na ten moment przymusowego nie tylko oglądania reklam ale i zakupu (popkulturowych) produktów.
już za rogiem.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 marca 2014, o 04:07

Komentarz pod tą wiadomością jest taki:

Znam dokładną treść oświadczenia prasowego związanego z publikacją tego nowego wydania "Harry'ego Pottera" i dziwi mnie skąd na polskich stronach wzięły się bzdury na temat "zmiany treści" książek... Zmiany będą, ale dotyczyć one będą samego druku - dotychczas wydano kilka edycji "HP" w Wielkiej Brytanii i książki te różniły się między sobą jedynie okładką, podczas gdy sam druk, sposób druku, czcionki itd. itp. pozostawały identyczne. Zmiany dotyczą SPOSOBU zaprezentowania książki, czyli: można się spodziewać innych czcionek, ozdobników itd. itp., a nie zmiany treści! Do książki zostaną dodane nowe treści pochodzące z Pottermore, ale będą one stanowiły dodatek do wydania.
Tyle względem zmiany treści.


Jeśli ten pan ma rację, to już po kłopocie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 26 marca 2014, o 08:39

wiedzmaSol napisał(a):Wolę wierzyć że wydawca to na niej wymógł, bo że sama... Nieeeee :wryyy:

A czy to w ogólnym wymiarze coś zmienia?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 26 marca 2014, o 10:03

Janka napisał(a):Jeśli ten pan ma rację, to już po kłopocie.


Wystarczy spojrzeć na stronę wydawnictwa, w oryginalnym ogłoszeniu nie ma nic o zmianie treści, chyba że za zmianę treści uznamy poszerzenie biografii autorki i bonusy z Pottermore. Można się domyślać, że zamieszanie wzięło się ze słówka "reset", po polsku oznacza to, że książka będzie "przeskładana". Ale to jest termin drukarski i nie musi mieć nic wspólnego z treścią (i prawdopodobnie nie ma, bo wszystkie artykuły na ten temat, które ja czytałam, skupiają się na nowych okładkach i na osobie ilustratora - coś wątpię, żeby to było takie istotne dla dziennikarzy, gdyby Rowling ogłosiła wydanie złagodzonej wersji książek).
Nie warto bezkrytycznie wierzyć dziwnym niusom ;)

I nikt nie nawiązał do Baśni Barda Beedle'a. Przecież Rowling wyśmiała tam bezlitośnie proceder przepisywania brutalnych bajek 'na słodko'.

Przejdźmy do jeszcze jednego zarzutu wobec baśni Czarodziej i skaczący garnek, który i dzisiaj bywa powtarzany w pewnych kręgach. Być może najwyraźniej sformułowała go Beatrix Bloxam (1794-1910), autorka osławionych Opowieści spod muchomora. Pani Bloxam uważała, że Baśnie barda Beedle’a są dla dzieci szkodliwe z powodu „ich niezdrowego skupiania się na takich okropnościach, jak śmierć, choroba, wymioty, rozlew krwi, obrzydliwe uszkodzenia cielesne, niegodziwe czary i wynaturzone charaktery”. I zabrała się ochoczo do pracy, przerabiając wiele starych bajek, w tym również kilka baśni Beedle’a, zgodnie ze swoimi ideałami, które ujęła w takich słowach: „Trzeba wypełnić nieskażone umysły naszych milusińskich zdrowymi, szczęśliwymi myślami, chroniąc ich słodkie dziecięce sny przed okropnymi koszmarami i pielęgnując przeczysty kwiat ich niewinności”.
A oto zakończenie jej słodkiej i przeczystej przeróbki Czarodzieja i skaczącego garnka:
Wówczas mały złoty garnuszek zatańczył z uciechy – hop-hopla-hop! – na swojej różowej nóżce. Wiluś Siusialik uzdrowił wszystkie laleczki! Już nie będą ich bolały brzuszki! Garnuszek był tak szczęśliwy, że wypełnił się pysznymi słodyczami dla Wilusia Siusialika i jego laleczek!
– Ale nie zapomnijcie dobrze wyczyścić swoich ślicznych ząbków! – zawołał garnuszek.
A Wiluś Siusialik przytulił mocno garnuszek, wycałował jego złoty brzuszek i przyrzekł mu, że odtąd będzie zawsze pomagać laleczkom i już nigdy nie stanie się starym gburowatym zrzędą.
Bajka pani Bloxam nieodmiennie wywołuje taką samą reakcję u kolejnych pokoleń dzieci czarodziejów: spontaniczne wymioty, po których następuje kategoryczne żądanie, by rodzice natychmiast wzięli książkę i stłukli ją na miazgę.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 26 marca 2014, o 12:44

Fringilla napisał(a):mnie się tam nie podoba tylko element "bo za poważne dla dzieci".

Jakoś ten argument do mnie nie przemawia, przynajmniej w przypadku HP.

Wygląda na to, że ktoś przed wpisem nie sprawdził wszystkiego.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 26 marca 2014, o 20:22

ale przynajmniej światło na problem ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 26 marca 2014, o 21:19

Księżycowa Kawa napisał(a):
Wygląda na to, że ktoś przed wpisem nie sprawdził wszystkiego.


Magia internetu :]
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 11 kwietnia 2014, o 11:37

Wczoraj zmarła Sue Townsend, autorka książek o Adrianie Mole'u.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 11 kwietnia 2014, o 11:49

Słyszałam w radiu, nie czytałam jej książek, ale nazwisko jest mi znane.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 18 kwietnia 2014, o 10:06

Ojej, nie słyszałam o tym. Bardzo szkoda.
Lubię jej czarny humor.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 kwietnia 2014, o 22:38

Chyba o niej słyszałam...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 24 kwietnia 2014, o 19:03

Odszedł Tadeusz Różewicz.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 kwietnia 2014, o 19:35

Słyszałam o tym w radiu...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 24 kwietnia 2014, o 19:56

Strasznie szkoda :smutny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 24 kwietnia 2014, o 20:15

Ostatni z Wielkich Polskich Poetów XX wieku.
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 24 kwietnia 2014, o 20:25

wielka szkoda.... :smutny:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 29641
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 24 kwietnia 2014, o 21:28

oj szkoda. :(
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 26 kwietnia 2014, o 12:00

Dopiero dziś dowiedziałam się, że odszedł. Wielka szkoda :smutny:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 30 kwietnia 2014, o 23:28

Nie wiedziałam gdzie wkleić ,więc daję to tu :

Majówka z Ravelo
Kochani użytkownicy - wciąż zmieniamy się dla Was.
Wkrótce Weltbild.pl zmieni się w Ravelo.
Już teraz możecie poznać wstępną wersję nowej strony zakupów


http://www.ravelo.pl/
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 1 maja 2014, o 11:00

o...muszę zajrzeć ....
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 1 maja 2014, o 13:13

Dziwne, że mi tej wiadomości nie przesłali...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 7 maja 2014, o 19:40

Marsha Mehran nie żyje....http://ksiazki.onet.pl/marsha-mehran-ws ... skry/mtnwq ...czytałam Zupę z granatów....świetna książka....
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 7737
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 7 maja 2014, o 19:46

O rany , ciekawe co się stało miała niecałe 37 lat :embarrassed:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 25 maja 2014, o 21:08

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 maja 2014, o 16:21

Bardzo ciekawe.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość