Teraz jest 21 września 2024, o 05:07

Jackie Collins

 

Jackie Collins

Post przez Kajkowa » 17 kwietnia 2011, o 19:09

Jackie Collins

Obrazek

O Autorce

Jacqueline Jill "Jackie" Collins (ur. 4 października 1937 w Londynie, zm. 19 września 2015 w Beverly Hills) – brytyjska pisarka powieści sensacyjno-obyczajowych.

Jej matka Elsa Collins (z domu Bessant) – nauczycielka tańca, poświęciła się domowi. Ojciec Joseph William był agentem teatralnym. Jej starsza siostra Joan Collins (ur. 1933) jest światowej sławy aktorką, a młodszy brat William "Bill" Collins (ur. 1946) zajmował się nieruchomościami.

Miała 15 lat, gdy opuściła rodzinny dom. Pojechała do siostry, Joan, która odnosiła już sukcesy w Hollywood.

Zasłynęła powieściami ze świata Hollywood, których akcja toczy się w świecie ludzi bogatych i sławnych. Przełożone na 40 języków, ukazały się w wielomilionowych nakładach. Wiele z nich doczekało się ekranizacji, jak choćby słynne "Żony Hollywoodu", "Żony Hollywoodu II – nowe pokolenie", "Uśmiechy losu" (Lucky/Chances), "Lady Boss".

W swoich książkach często pisze o ludziach, którzy z jakichś przyczyn znaleźli się w kryzysie, na krawędzi wytrzymałości. Marzą o sukcesie, a zostają marnymi producentami albo po prostu złymi chłopcami. Opisuje ludzi, którzy tu przyjeżdżają, nie mając nic, i walczą o pieniądze i sławę. Jej bohaterki są silne i niezależne.

Wyszła za mąż, kiedy miała zaledwie 17 lat. Jej pierwszy mąż Wallace Austin zmarł po przedawkowaniu narkotyków w 1963 roku. Jej drugie małżeństwo ze starszym o 18 lat Oscarem Lermanem (ur. 7 września 1919) – właścicielem modnej dyskoteki w Londynie, przetrwało aż 26 lat; od 1966 do jego śmierci, gdy 2 marca 1992 roku zmarł na raka. Ma trzy córki.
Trzeci nieformalny związek z Frankiem Calcagnini, biznesmenem z Los Angeles, trwał sześć lat. Mieli się pobrać, ale cztery miesiące przed ślubem Calcagnini zmarł na raka.

19 września 2015 w Beverly Hills w Kalifornii zmarła na raka piersi w wieku 77 lat. O jej śmierci poinformowała w Los Angeles rodzina.



Twórczość

Wydane u nas:

    Bożyszcze tłumów
    Dreszcz
    Grzesznicy
    Gwiazda rocka
    Kochankowie i gracze
    Kochankowie i hazardziści
    Podróż w nieznane
    Świat jest pełen rozwiedzionych kobiet
    Świat jest pełen żonatych mężczyzn
    Zabójczynie miłości
    Zaślubieni kochankowie

Cykl "Hollywood"
  1. Żony z Hollywood
  2. Mężowie z Hollywood
  3. Dzieci z Hollywood
  4. Żony z Hollywood II: Nowe pokolenie
  5. Hollywoodzkie rozwody

Cykl "Madison Castelli"
  1. Znajomi z Los Angeles
  2. Śmiertelne zauroczenie
  3. Zabójcze sekrety

Cykl "Ogier"
  1. Ogier
  2. Dziwka

Cykl "Szanse"
  1. Szanse
  2. Lucky
  3. Lady Boss
  4. Wendeta
  5. Niebezpieczny pocałunek
  6. Padniesz trupem, ślicznotko
  7. Mała dziwka
  8. Bogini zemsty
  9. Wyznania buntowniczki


W oryginale:

Series
Fontaine Khaled

  1. The Stud (1968)
  2. The Bitch (1979)

Lucky Santangelo
  1. Chances (1981)
  2. Lucky (1989)
  3. Lady Boss (1990)
  4. Vendetta: Lucky's Revenge (1996)
  5. Dangerous Kiss (1999)
  6. Drop Dead Beautiful (2007)
  7. Poor Little Bitch Girl (2009)
  8. Goddess of Vengeance (2011)
  9. Confessions of a Wild Child (2013)
  10. The Santangelos (2014)
The Lucky Santangelo Cookbook (2014)

Hollywood
  1. Hollywood Wives (1983)
  2. Hollywood Husbands (1986)
  3. Hollywood Kids (1994)
  4. Hollywood Wives: The New Generation (2001)
  5. Hollywood Divorces (2003)

Madison Castelli
  1. L. A. Connections (1998)
  2. Lethal Seduction (2000)
  3. Deadly Embrace (2002)

Novels
    The World is Full of Married Men (1968)
    Sinners (1971)
    Lovehead (1974) aka The Love Killers
    The World is Full of Divorced Women (1975)
    Lovers and Gamblers (1977)
    Rock Star (1987)
    American Star (1993)
    Thrill! (1998)
    Lovers and Players (2005)
    Married Lovers (2008)
    The Power Trip (2012)

Novellas
    The Power Trip Prequel (2012)
    The Rock Star and the Lifeguard (2013)

Non Fiction
    The Lucky Santangelo Cookbook (2014)



Ciekawostki
Jackie Collins i Filmweb.



Strona www:
jackiecollins.com

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 17 kwietnia 2011, o 19:46

Lubię bardzo :haha: Jej powieści to dla mnie gwarantowana rozrywka; zgrabnie napisane, pełne ciekawych i często kontrowersyjnych postaci. Jest barwnie, 'grzesznie' i ciekawie :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 17 kwietnia 2011, o 20:08

Kilka czytałam, podobały się.
Kilka ekranizacji widziałam, podobały się.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 17 kwietnia 2011, o 20:51

jedna z moich ulubionych autorek.Do jej książek kilkakrotnie wracałam.Oglądałam też ekranizacje,choć sporo im brakowało do oryginału.Moja ulubiona powieść tej pani to Lucky

 

Post przez Kajkowa » 17 kwietnia 2011, o 20:54

Dreszcz
Jej pierwsza książka, którą przeczytałam. Mam do niej ogromny sentyment i najbardziej mi się podoba.
Generalnie lubię Collins.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 17 kwietnia 2011, o 20:57

a tylko tę Collins czytałaś?A książki Joan Collins(Alexis z Dynastii)?Ja przepadam za obiema

 

Post przez Kajkowa » 17 kwietnia 2011, o 21:00

Nie. Czytałam wszystko, co mi wpadło w ręce.
Grzesznicy, Wendeta i Ogier.
Moje ulubione pozycje tej autorki. Pewnie znajdzie się więcej, ale to akurat mam w domu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 18 kwietnia 2011, o 20:34

to przy okazji sięgnij też do książek Joan Collins.Polecam Czas dla gwiazdy i Diabelnie sławna.Styl pisarski taki sam jak u Jackie,autorka czerpie z własnych doświadczeń,głównymi bohaterkami jej książek są autorki.Obydwie książki są bardzo ciekawe

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 23 maja 2011, o 17:56

czytam sobie Żony Hollywoodu,pomału,bo mnie trochę zniesmacza i mam kilka spostrzeżeń
-żona hollywoodzka nie pracuje zawodowo,jest zadbana,wręcz wypielęgnowana,zajmuje się plotami,interesuje się kto z kim i dlaczego,zajmuje się jedynie wydawaniem pieniędzy swojego męża i jego kariera(nie zawodowo,oczywiście)
-seks jest na porządku dziennym,wierność jest niemodna,za to na topie znajduje się skakanie z łóżka do łóżka,oczywiście dyskretnie,na ile pozwolą wścibscy znajomi,o dziennikarzach nie wspomniawszy
-gwiazdy hollywoodzkie to wszystkie osoby związane z powstaniem filmu-aktorzy,scenarzyści,reżyserzy,producenci i i agenci gwiazd.Pozostali się nie liczą,są tylko tłem
-gwiazda jest gwiazdą,dopóki jego filmy są dobrze notowane w Hollywood.W przeciwnym wypadku gwiazdy wypadają z łask,a ich blask zaczyna przygasać
-skandal jest dobry,jeżeli napędza karierę gwiazdy
-kariera przez łóżko to najkrótsza droga do sławy i wielkich pieniędzy
-rozrywki sławnych i bogatych to zakupy,narkotyki i seks w różnych konfiguracjach(nie zawsze jeden plus jeden).Czasami tez szantaż.
Poza tym książka zawiera sporo scen seksu(bo przecież seks to w Hollywood zwykły sposób na zabicie czasu),mnóstwo przekleństw i wulgaryzmów.Czytało mi się ją znacznie lepiej gdy byłam trochę młodsza :hyhy: Teraz mnie odrobinę dołuje

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 4 czerwca 2011, o 16:49

Kasiag napisał(a):Lubię bardzo :haha: Jej powieści to dla mnie gwarantowana rozrywka; zgrabnie napisane, pełne ciekawych i często kontrowersyjnych postaci. Jest barwnie, 'grzesznie' i ciekawie :hyhy:


W 100% prawda. Dobrze jest od czasu do czasu, poczytać sobie o wielkim świecie . Ciekawi bohaterowie , mało święci (alkohol, seks,zdrada) ,ciekawe historie i zawsze jakiś szaleniec na horyzoncie ,który ma poprzewracane w głowie .
Ostatnio edytowano 19 września 2013, o 23:37 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 sierpnia 2013, o 19:44

Czytałam kilka jeszcze w szkole średniej i tak mi się zdaje, że tutaj trafiłam na pierwsze dosadne sceny, od tego czasu nie miałam w ręku...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 19 września 2013, o 23:56

Jestem po "Poślubieni Kochankowie" i czuje się trochę oszukana ...

Cameron Paradise ma dwadzieścia cztery lata i jeden cel – zarobić dość forsy, by rozkręcić prywatny biznes. Od kiedy uciekła od agresywnego chłopaka i przeprowadziła się z Australii do kipiącego życiem Los Angeles, ciężko pracuje, by pewnego dnia otworzyć własny fitness klub. Oszałamiająco piękna trenerka gwiazd w jednej z najmodniejszych świątyń ciała i tężyzny fizycznej w mieście, odrzuca awanse nawet najwyżej postawionych klientów… Do dnia, w którym spotyka Ryana Richardsa, odnoszącego ogromne sukcesy producenta i reżysera niezależnego kina. Ryan, żonaty z bajecznie bogatą córką magnata filmowego, Hamiltona J. Hackerlinga, Mandy, nigdy nie oszukiwał w małżeństwie. Ale spotkanie z Cameron wywraca wszystko do góry nogami. Dwoje bohaterów łączy coś więcej niż tylko niepohamowana żądza, jednak, gdy w grę wchodzą pieniądze i władza, wybory wcale nie są takie łatwe…

Po opisie można sądzić ,że będziemy mieli do czynienia z wielkim ,namiętnym zakazanym romansem - nic podobnego .Wymienione postacie (Cameron i Ryan) spotykają się w całej książce zaledwie kilka razy ( przypadkowo na przyjęciach i raz na śniadaniu) ,iskrzy między nimi ,ale nic z tego nie wynika. I to by było na tyle :czeka:

Oprócz nich , mamy plejadę ciekawych postaci : emerytowaną gwiazdę filmową i jej męża ,który nie zgadza się na jej powrót na wielki ekran.
Żonę Ryana i jej ojca ,wielkiego magnata filmowego ,który żeni się kolejny raz z młodziutką dziewczyną . I to ona ze swoją tragiczną historią ,wzbudza najwięcej emocji . Te wszystkie postacie i ich historię ,spowodowały ,że książkę pochłonęłam w bardzo krótkim czasie. Brakowało mi wiadomo czego ... ale nie można mieć wszystkiego.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 21 września 2013, o 10:14

Dzięki Lucy :D

Namiętności, namiętnościami, ale to co najbardziej u Collins lubię, to właśnie te niezliczone ciekawe postacie i ich niezwykłe charakterki :D
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 21 września 2013, o 12:06

kiedyś coś tam jej czytałam, ale jakoś niezbyt mi sie podobały, więc sobie odpuściłam :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 września 2013, o 13:18

Mnie się kołacze, że chyba oglądałam jakiś serial.
Pamiętam wątek z dwoma braćmi bliźniakami, chyba oddanymi kiedyś do adopcji, z których jeden kręcił się w branży filmowej, a drugi był psychopatą.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 września 2013, o 20:18

Dawno już nic jej nie czytałam, że prawie zapomniałam, jak pisze.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 21 września 2013, o 20:31

szalenie pisze, to jedyne określenie jakie mi się ciśnie na usta.
Chyba czytałam jej dwie książki: jedną polecankową i wieki, wieki temu tę, na podstawie której nakręcony zostałseria. Bodaj Żony z Hollywood czy coś podobnego :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 września 2013, o 20:37

Czytałam to jako nastolatka, czyli dawno temu, może wypadałoby sobie coś przypomnieć, zwłaszcza że nie za wszystkie tytuły się brałam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 21 września 2013, o 20:39

Mi sie te dwie co przeczytałam zlewają. Mam wrażenie, jakby ona cały czas o tym samym... :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 września 2013, o 20:41

To całkiem możliwe.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 21 września 2013, o 22:44

wszystkie jej książki,które czytałąm to gwiazdy filmowe/piosenkarze/ludzie filmy/hollywoodzcy notable,którzy wywołują skandale,zdradzają się ze wszystkimi,piją i ćpają,wydają góry pieniędzy itp.To jest ich sposób na życie,seks,narkotyki,alkohol i kasa.Im większy skandal tym lepiej dla tych o których się pisze...
Ale i tak ja lubię,głównie za Lucky
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 22 września 2013, o 18:52

Gdzieś, kiedyś czytałam, że ona pomysły czerpie garściami z prawdziwego hollywoodzkiego światka, a jej książki czytane są przez tamto środowisko z pewnego rodzaju ekscytacją - o kim tym razem napisała? :hyhy:
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 września 2013, o 18:59

ewa.p napisał(a):wszystkie jej książki,które czytałąm to gwiazdy filmowe/piosenkarze/ludzie filmy/hollywoodzcy notable,którzy wywołują skandale,zdradzają się ze wszystkimi,piją i ćpają,wydają góry pieniędzy itp.To jest ich sposób na życie,seks,narkotyki,alkohol i kasa.Im większy skandal tym lepiej dla tych o których się pisze...

Między innymi dlatego od dawna jej nie czytałam, bo nie przepadam za tą tematyką.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 22 września 2013, o 22:10

Kasiag napisał(a):Gdzieś, kiedyś czytałam, że ona pomysły czerpie garściami z prawdziwego hollywoodzkiego światka, a jej książki czytane są przez tamto środowisko z pewnego rodzaju ekscytacją - o kim tym razem napisała? :hyhy:

Kiedyś dawno temu trafiłam na artykuł, w którym było napisane jaka postać miała jaki pierwowzór, ale jeśli dobrze pamiętam to nie było jeden do jednego, tylko łączyła motywy z życia kilku żywych osób i mieszała, żeby uzyskać jakąś postać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 września 2013, o 22:14

Czyli to wystarcza, aby uznać, że pisze na faktach, przynajmniej przez niektórych :hyhy:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Następna strona

Powrót do C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości