Teraz jest 1 października 2024, o 19:36

Susan Elizabeth Phillips

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 19:13

Księżycowa Kawa napisał(a):Kilka tytułów, które nie wyłapałam albo nie było w bibliotece.


Kawo,a "Idealną parę" czytałaś i "Nie będę damą"?Jestem ciekawa Twojej opinii :wink:

Des,nie ma za co,kochana :przytul: Ja lubię propagować wiedzę o SEP.Dziękuję bardzo za pochwałę :embarrassed:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 września 2013, o 19:49

"Nie będę damą" czytałam, ale nie bardzo już pamiętam, tylko mam jakieś przebłyski, że ona zdaje się była Angielką, samotnie wychowywała syna i gdy o tym się dowiedział, wściekł się, bo mu nic nie powiedziała i pracowała w radiu...
"Idealną parę" chyba nie, bo nie kojarzę.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 19:54

Księżycowa Kawa napisał(a):"Nie będę damą" czytałam, ale nie bardzo już pamiętam, tylko mam jakieś przebłyski, że ona zdaje się była Angielką, samotnie wychowywała syna i gdy o tym się dowiedział, wściekł się, bo mu nic nie powiedziała i pracowała w radiu...


Kawo to "Wymyślne zachcianki" :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 września 2013, o 19:56

To mi się tytuły pomyliły, od kilku lat tego nie trzymałam w ręku.
To o czym jest "Nie będę damą"? :mysli:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 13 września 2013, o 20:01

z tego co pamiętam o kobiecie,która koniecznie chciała nie byc ideałem,więc robiła różne dziwne rzeczy,które damie nie przystoją.Tak mi się coś majaczy kupowanie prezerwatyw i środka na wszy(nie,żeby jej był potrzebny,ale żeby pokazać komuś kto ja obserwował że nie jest ideałem)
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 września 2013, o 20:04

hmmm skoro nic nie pamiętam, mogłabym raz jeszcze przeczytać...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 20:09

Wiem,mi też się mylą.Całkowicie mi się pierniczą ze sobą tytuły kilku książek Jackson :zalamka:

Bohaterką "Nie będę damą" jest Lady Emma,również Angielka wywodząca się z arystokratycznej rodziny.Jest dyrektorką szkoły dla dziewcząt,a pewien (równie arystokratyczny) pacan chce ją zmusić do małżeństwa pod groźbą zamknięcia szkoły.Emma pod pozorem zbierania informacji do jakiejś pracy wybiera się w podróż do Stanów,a konkretnie do Teksasu.W rzeczywistości chce sobie zszargać reputację i wywołać masę skandali,aby odstraszyć niechcianego adoratora.Na miejscu trafia pod opiekę Kenny'ego.Golfisty,który został zawieszony i stara się odzyskać swoje dobre imię.Czyli żadne skandale mu nie w głowie :hyhy: Na początku znajomości wmawia Emmie,że jest żigolakiem i ukrywa swoją prawdziwą tożsamość :rotfl:

Pojawiają się tam też bohaterowie "Wymyślnych zachcianek".To właśnie Francesca wplątuje Kenny'ego w "opiekę" nad Emmą :P

Ubóstwiam tę książkę :adore:
Ostatnio edytowano 13 września 2013, o 20:19 przez Papaveryna, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 13 września 2013, o 20:14

Des czytaj SEP czytaj ;)

Very to genialnie opisała :hyhy;

najlepiej zacząć od Starsów ale chyba niekoniecznie po kolei aczkolwiek tak było by lepiej :P

Nie będę damą genialne było takie na odstresowanie :rotfl:

Very w ogóle koniecznie przeczytaj Odrobina marzeń! Słodkie to było, smutne ale tak ach :adore:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 13 września 2013, o 20:35

jak tam poczytuje wątek SEP to nabieram chęci na romansowanie z nią....już nie długo...po maratonie wampirzym trzeba będzie znaleźć chwilkę na nią.... :cheer:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 września 2013, o 21:18

Papaveryna napisał(a):Wiem,mi też się mylą.Całkowicie mi się pierniczą ze sobą tytuły kilku książek Jackson :zalamka:

Bohaterką "Nie będę damą" jest Lady Emma,również Angielka wywodząca się z arystokratycznej rodziny.Jest dyrektorką szkoły dla dziewcząt,a pewien (równie arystokratyczny) pacan chce ją zmusić do małżeństwa pod groźbą zamknięcia szkoły.Emma pod pozorem zbierania informacji do jakiejś pracy wybiera się w podróż do Stanów,a konkretnie do Teksasu.W rzeczywistości chce sobie zszargać reputację i wywołać masę skandali,aby odstraszyć niechcianego adoratora.Na miejscu trafia pod opiekę Kenny'ego.Golfisty,który został zawieszony i stara się odzyskać swoje dobre imię.Czyli żadne skandale mu nie w głowie :hyhy: Na początku znajomości wmawia Emmie,że jest żigolakiem i ukrywa swoją prawdziwą tożsamość :rotfl:

Pojawiają się tam też bohaterowie "Wymyślnych zachcianek".To właśnie Francesca wplątuje Kenny'ego w "opiekę" nad Emmą :P

Ubóstwiam tę książkę :adore:

Mogę tylko powiedzieć, że czytałam, ale jeśli po latach potrafię sobie przypomnieć niektóre, o czym były i to tak dużo, bo jest sporo takich, że nijak ich nie mogę skojarzyć, a przecież czytałam. Jackson też raczej nie kojarzę po samych tytułach.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 września 2013, o 22:20

Seria Chicago Stars nie musi być w 100 procentach czytana po kolei. Wiadomo, że tak byłoby najlepiej, ale jeśli się nie da, to tu akurat nie ma strasznej tragedii.
Jedynym bohaterem, przy którym jest naprawdę ważne, żeby czytać o nim chronologicznie, jest Cal, który występuje w "Kandydacie na ojca" i w "Odrobinie marzeń", czyli w części 3 i 4. Reszta nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

Des, też uważam, że powinnaś zacząć od "Nie będę damą". Będziesz się dobrze bawić. Tam jest bardzo dużo fajnych momentów. Ja najbardziej lubię uroczy motyw robienia tatuażu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 364
Dołączył(a): 25 sierpnia 2013, o 01:02
Ulubiona autorka/autor: SEP, mary balogh, mary jo putney

Post przez my-joy » 13 września 2013, o 22:22

sunshine napisał(a):Very w ogóle koniecznie przeczytaj Odrobina marzeń! Słodkie to było, smutne ale tak ach :adore:


Tak, tak, tak, ja zaczęłam czytanie SEP od Odrobiny marzeń i dalej poszło jak lawina :rotfl: Niektóre pozycje sa naprawdę genialne, jedyne i niepowtarzalne i tu na pewno znajdują się prócz Odrobiny marzeń: Czyż ona nie jest słodka, Złota dziewczyna i Wymyślne zachcianki. To historie takie słodko-gorzkie. Czasami romantyczne, czasami tragiczne, smutne, ale zawsze z pozytywnym zakończeniem. Pozostałe książki są już lżejsze, zabawniejsze, ale równie rewelacyjne. W ogóle ja to jestem strasznie stronnicza jeśli chodzi o SEP i okropnie brakuje mi słownictwa na opisanie tego co czuję względem jej twórczości, ponieważ nasuwa mi się w kółko słowo: GENIALNA !!!

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 22:29

Robienie tatuażu było super :rotfl:

Mnie się jeszcze bardzo podobał fragment,o którym wspominała Ewa.Kiedy Emma myślała,że jest szpiegowana w drogerii i wrzucała do koszyka różne nieprzyzwoite rzeczy,a także środek na wszy,sznur do bielizny i maść na hemoroidy :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 września 2013, o 22:41

Też to lubię. Podziwiałam bardzo SEP za zestawienie całego kompromitującego asortymentu. Mnie by te wszystkie przedmioty nie przyszły do głowy.
Najdziwniejsze dla mnie było, że Emma kupiła wtedy też jakąś plotkarską gazetę. Dla niej kupienie brukowca było ekstremalnie skandaliczne.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 13 września 2013, o 22:42

Coś sobie zaczynam przypominać...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 13 września 2013, o 22:49

Kurde no Nie będę damą sobie muszę przypomnieć, bo takich momentów co piszecie nie pamiętam :czeka:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 364
Dołączył(a): 25 sierpnia 2013, o 01:02
Ulubiona autorka/autor: SEP, mary balogh, mary jo putney

Post przez my-joy » 13 września 2013, o 22:50

Janka napisał(a):Też to lubię. Podziwiałam bardzo SEP za zestawienie całego kompromitującego asortymentu. Mnie by te wszystkie przedmioty nie przyszły do głowy.
Najdziwniejsze dla mnie było, że Emma kupiła wtedy też jakąś plotkarską gazetę. Dla niej kupienie brukowca było ekstremalnie skandaliczne.


A nie było bardziej tak, że dla niej brukowiec nie był niczym nadzwyczajnym tylko stwierdziła, że dla tego arystokratycznego bubka-szantażysty będzie to szczyt upadku moralnego??

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 22:51

Jak tak można,Sun.Toż to najlepsze momenty :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 13 września 2013, o 22:51

Zabij mnie nie pamietam, a dość dawno to czytałam :P jakieś 4 lata temu :P
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 22:55

Ja pierwszy raz czytałam w tym roku w kwietniu,a miesiąc później już sobie powtarzałam,bo tak mi się podobało :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 września 2013, o 22:58

sunshine napisał(a):Kurde no Nie będę damą sobie muszę przypomnieć, bo takich momentów co piszecie nie pamiętam :czeka:

Ja na szczęście dużo jeszcze pamiętam.
I pamiętam, że przy czytaniu wielokrotnie śmiałam się na głos, a to mi się rzadko zdarza.

Motyw Emmy angielskiego "narzeczonego" był dla mnie mocno naciągany, ale w porównaniu do wybryków SEP w innych książkach, nawet nie musiałam mocno oka przymykać.
my-joy napisał(a):
Janka napisał(a):Też to lubię. Podziwiałam bardzo SEP za zestawienie całego kompromitującego asortymentu. Mnie by te wszystkie przedmioty nie przyszły do głowy.
Najdziwniejsze dla mnie było, że Emma kupiła wtedy też jakąś plotkarską gazetę. Dla niej kupienie brukowca było ekstremalnie skandaliczne.


A nie było bardziej tak, że dla niej brukowiec nie był niczym nadzwyczajnym tylko stwierdziła, że dla tego arystokratycznego bubka-szantażysty będzie to szczyt upadku moralnego??

Tak. Dokładnie tak było. Źle się wyraziłam. Ona uznała, że kupienie brukowca da efekt ekstremalnie skandaliczny.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 13 września 2013, o 23:00

jak dorwe w jakiejś bibliotece to sobie zrobię powtórkę ;)

ja np ostatnio powtarzałam sobie Czyż ona nie jest słodka bo bardzo to lubie ;)
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 23:01

Ja tego jeszcze nie czytałam :zawstydzony:
Na Allegro w ogóle się nie pokazuje.

Avatar użytkownika
 
Posty: 364
Dołączył(a): 25 sierpnia 2013, o 01:02
Ulubiona autorka/autor: SEP, mary balogh, mary jo putney

Post przez my-joy » 13 września 2013, o 23:06

Poważne zaniedbanie, Very, poważne :mrgreen:

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 13 września 2013, o 23:09

Wiem,Joy.Biję się w pierś :hyhy:

A póki co męczę się ze "Z miłości".Mam wrażenie,że ta książka nasila mój ból głowy :yeahrite:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do P - Q

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość