Teraz jest 6 października 2024, o 18:23

Polityka wydawnicza

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 21 marca 2013, o 15:48

OD HQ niektóre zwykłe książki są tańsze. Skąd te ceny?!
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 21 marca 2013, o 15:56

także zastanawiam się nad tym, skąd te ceny!!!!

joakar4 napisał(a):U mnie w mieście antykwariatów nie ma :( Zresztą mi na hq szkoda pieniędzy, nawet jeśli są przecenione. Jak mi zależy ściągam na czytnik, wcześniej czytałam z monitora.

Kupuję tylko niektóre powieści historyczne,ale to też po wcześniejszym wypróbowaniu autorki albo Waszych komentarzach.

ceny historyków (tych mniejszych) są w miarę adekwatne to ilości/jakości
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 21 marca 2013, o 20:29

Levanda napisał(a):OD HQ niektóre zwykłe książki są tańsze. Skąd te ceny?!


Z Miry?
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 marca 2013, o 21:30

Mówiłam, że nie lubię Miry, prawda?
No to powiem jeszcze raz. Nie lubię.
Kupuję ich książki wyłącznie wtedy, gdy naprawdę muszę.

Jako powód i przyczynę powstania firmy podają, że chcieli wydawać powieści pań, które u nich zaczynały jako autorki harlequinów, bo im zaczęły uciekać do innych wydawnictw.
A ja uważam, że nie tylko, bo chodziło im także o kasę. Odkryli, że wystarczy odrobinkę przedłużyć zwykłego harlequina i już można skasować za niego kilka razy więcej. (Albo wznowić dwa lub trzy harlequiny razem i udawać, że to towar luksusowy.)
Zewnętrznie książka Miry wygląda jak każda inna, to sobie cenę mogą zrównać np. z noblistami. Super pomysł marketingowy. Jeden z lepszych na rynku wydawniczym.
To, co pierwotnie miało być tanią masówką, sprzedają jako drogą masówkę.
Gratuluję im tego pomysłu z całego serca, ale staram się im nie pomagać w jego realizacji.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 22 marca 2013, o 09:28

Też tak myślę... liczy się tylko kasa. Nie miałabym, aż tyle wątpliwości gdyby były to nowości, ale wydawać wznowienia starych HQ po wyższych cenach i w innej okładce to jest szczyt chamstwa!

Kasa, kasa, kasa, kasa, kasa.....
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 marca 2013, o 19:30

Janka napisał(a):Mówiłam, że nie lubię Miry, prawda?
No to powiem jeszcze raz. Nie lubię.
Kupuję ich książki wyłącznie wtedy, gdy naprawdę muszę.

Jako powód i przyczynę powstania firmy podają, że chcieli wydawać powieści pań, które u nich zaczynały jako autorki harlequinów, bo im zaczęły uciekać do innych wydawnictw.
A ja uważam, że nie tylko, bo chodziło im także o kasę. Odkryli, że wystarczy odrobinkę przedłużyć zwykłego harlequina i już można skasować za niego kilka razy więcej. (Albo wznowić dwa lub trzy harlequiny razem i udawać, że to towar luksusowy.)
Zewnętrznie książka Miry wygląda jak każda inna, to sobie cenę mogą zrównać np. z noblistami. Super pomysł marketingowy. Jeden z lepszych na rynku wydawniczym.
To, co pierwotnie miało być tanią masówką, sprzedają jako drogą masówkę.
Gratuluję im tego pomysłu z całego serca, ale staram się im nie pomagać w jego realizacji.

Racja, np. te w twardej obwolucie są ładnie wydane, ale są strasznie drogie, poza tym Rosemary Rogers teraz jako "Dama w purpurze" kosztuje 39.99 zł., a wcześniej była jako "Pasja życia", gdzie w antykwariacie można nabyć za 4 zł.
Za harlequina mogę za płacić złotówkę albo dwa za nowego, ale nie więcej; za te historyczne i trochę grubsze bywają po trzy, ewentualnie cztery. Jak widzę drożej, nie biorę.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 25 marca 2013, o 14:08

Księżycowa Kawa napisał(a):Za harlequina mogę za płacić złotówkę albo dwa za nowego



Za nowego tak mało?! to nie w L. tutaj ceny są jak w metropolii!
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 25 marca 2013, o 14:16

Zależy gdzie szukasz.
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 25 marca 2013, o 16:03

znasz jakieś tajemne miejsca?

podziel się :prosi:
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 25 marca 2013, o 16:25

Wiem, że była księgarnia z tanią książką na 1 maja, ale chyba ją zamknęli jakiś czas temu. Ogólnie to Buchman też (chociaż teraz się chyba jakoś inaczej nazywa), gdzieś tam jeszcze była tania książka, mama w niej ostatnio coś kupowała, ale nie wiem gdzie, a mamy nie ma żeby zapytać.
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 25 marca 2013, o 16:43

W dawnym Buchmanie (który cio chwile zmienia nazwe) nie sprzedają nowych HQ za 1zł.
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 25 marca 2013, o 16:51

W zaglądałyście na stronę Weltbild? Mają mega wyprzedaże.
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 25 marca 2013, o 17:35

Były w L. ale zanim wybrałam się, to już się kończyły. :wryyy:
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 marca 2013, o 23:52

maddalena napisał(a):
Księżycowa Kawa napisał(a):Za harlequina mogę za płacić złotówkę albo dwa za nowego



Za nowego tak mało?! to nie w L. tutaj ceny są jak w metropolii!

W antykwariacie coraz częściej trafiam na takie, nawet w niezłym stanie, ale chwilowo nie biorę, bo nie czytam tych, co mam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 26 marca 2013, o 10:12

Księżycowa, w L. czy w innym mieście?
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 27 marca 2013, o 20:06

Dziewczyny, wiem, że to nie całkiem na temat, ale zauważyłam, że od pewnego czasu Amber zmniejszył format książek: np. dwie ostatnie SEP i cała Sparks jest mniejsza, niż typowe romanse wydawane wcześniej przez 20 lat. Ta sama zmiana jest w kryminałach (np. Kellerman).
Wydaje mi się, że w ostatnich latach te dawne większe książki już się nie pojawiały, ale pewna nie jestem.
Ciekawi mnie, czy Amber zmniejszył format wszystkich książek. Czy np. historyków też?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28610
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 27 marca 2013, o 20:19

a marginesy i czcionka tez zmniejszone?

ps sprawdź drukarnię ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 27 marca 2013, o 20:44

Marginesy i czcionka (mierzone na oko) są bez zmian.
Górny margines w jednej nowej mniejszej (z tych, które teraz miałam w rękach) był większy niż w pozostałych.

Na książkach były podane Co najmniej cztery różne drukarnie. Niezależnie od drukarni, stare są większe, a nowe mniejsze.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 27 marca 2013, o 22:35

maddalena napisał(a):Księżycowa, w L. czy w innym mieście?

Głównie Białystok.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 28 marca 2013, o 08:32

No tak... mogłam się spodziewać, że nie w L.
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 19 maja 2013, o 12:39

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 19 maja 2013, o 13:23

to byłby dramat! Brak książek na allegro, brak promocji, brak kiermaszów i antykwariatów :zalamka: o matko, chyba bym się załamała. Może ktoś jeszcze im ten czarowny pomysł wybije z głowy.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28610
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 19 maja 2013, o 15:14

ale koncepcja walki z wielkimi sieciówkami dyktującymi ceny w ten sposób do mnie przemawia na poziomie czysto ideologicznym...
ach, co zrobić, aby sieciówkowe giganty nie sprzedawały książek, a klient wciąż miał książki w rozsądnej cenie...
jednak zawód księgarza trzeba przedefiniować...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 maja 2013, o 18:11

A jak dla mnie to brzmi koszmarnie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 maja 2013, o 02:17

wiedzmaSol napisał(a):to byłby dramat! Brak książek na allegro, brak promocji, brak kiermaszów i antykwariatów :zalamka: o matko, chyba bym się załamała. Może ktoś jeszcze im ten czarowny pomysł wybije z głowy.

Antykwariatów i allegro to nie wyklucza. Nie chodzi wcale o sprzedaż wtórną.
Kiermasze też mogą sobie poradzić sposobem.
Jedyne czego by naprawdę nie było to cen promocyjnych na nówki.

Poza tym nie chodzi o to, żeby cena książki była bardzo wysoka, tylko o to, żeby była jednolita, a to może oznaczać, że w księgarniach będzie właśnie tak niska, jak była w księgarniach internetowych.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości