Teraz jest 6 października 2024, o 18:16

Polityka wydawnicza

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 997
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: chase loretta

Post przez olly3 » 3 września 2012, o 20:12

Jadziu, bo brak w empiku = niska cena ;)
Bereniko, bo inaczej to tylko siąść i płakać, jak się słyszy takie gadanie tej pani z Jaguara.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 3 września 2012, o 20:15

Ja je widziałam w empiku, tzn na półkach zwykłych ich nie szukałam, ale jakoś na początku lata była promocja -50% i kilka tytułów z Otwartego rzuciło mi się w oczy.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 3 września 2012, o 23:11

U mnie też ich w empiku dużo leży i na normalnych półkach i na przecenach, a przez internet jeszcze taniej można u nich kupić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 4 września 2012, o 12:34

mało że można przez internet. Męża z ogłoszenia kupiłam za 9.99 bo promocję mieli. W empiku oczywiście.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 14 marca 2013, o 13:25

http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/b ... 2,1,1.html

ja tego nie rozumiem: jak podatek VAT na książki papierowe i e-booki może być 23%, a książki na płytach CD 5% :?:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 14 marca 2013, o 13:50

Tzn nie rozumiesz czy nie rozumiesz? :lol:

Kupienie ebooka przez internet w świetle prawa europejskiego to usługa świadczona drogą elektroniczną. Nie można więc do niego zastosować stawki jak do towaru, jakim jest książka na nośniku fizycznym (papierze albo CD).

A jeśli nie rozumiesz, cóż, nie ty jedna ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 14 marca 2013, o 14:03

Agrest napisał(a): Nie można więc do niego zastosować stawki jak do towaru, jakim jest książka na nośniku fizycznym (papierze albo CD).

ale na papier jest 23%!!

taka Francja się wypięła na prawo Unii i ustawili VAT 5% na booki i jakoś Unia się nie czepia. :(
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 14 marca 2013, o 14:04

Nie, na papier jest 5%.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 14 marca 2013, o 14:21

Masz rację, zaćmienie :wstyd:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 14 marca 2013, o 16:09

Zdarza się najlepszym ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 marca 2013, o 23:39

Powiedziałabym, że obecna cena e-książek jest zniechęcająca.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 marca 2013, o 11:00

ano niestety, wolę dołożyć kilka złotych i kupić papier. A powinno być tak że e-książkę kupię za te kilka złotych co mam dołożyć. Zdzierają z nas na tych ebookach.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 16 marca 2013, o 22:46

Tym bardziej że zdarza się, że książki papierowe można kupić w promocji, czyli nie zawsze bywają takie drogie. :evillaugh:
A za e-książki jakoś nie mam ochoty płacić.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 18 marca 2013, o 21:30

W chwili obecnej zdarzają się tytuły, których wydanie papierowe jest tańsze od e-booka :] To jest dopiero chore :disgust:
A jak pomyślę, że niektóre autorki życzą sobie 15 dolarów za elektroniczną wersję, to słabo mi się robi...
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 marca 2013, o 22:02

Niech sobie życzą, ja tego kupować nie muszę i nie zamierzam. :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 18 marca 2013, o 23:06

A ja przeciwnie. Mam takie marzenie, żeby kiedyś kupić eBooki do wszystkich książek "moich" pisarek. Żeby w podróży móc je mieć przy sobie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 marca 2013, o 23:17

Ewentualnie można poszukać promocji albo niektóre można nabywać za darmo, choć nie wiem, na jakich zasadach to się odbywa.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 19 marca 2013, o 00:41

A mnie rozwala na stronie HQ cena e-booka Palmer "Najlepszy prezent" jest on w cenie 32,99 z czego jest to Harlequinek i poza tym w wersji papierowej znajduje się w "Zimową nocą", która była na promocji w Kauflandzie za 9,90, a jest tam jeszcze jedno opowiadanko :hyhy:

I tak się zastanawiam czy oni serio tak....

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 marca 2013, o 00:53

Obawiam się, że serio.
Za mały popyt, żeby zrobić z tego masówkę.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 20 marca 2013, o 21:12

Księżycowa Kawa napisał(a):Ewentualnie można poszukać promocji albo niektóre można nabywać za darmo, choć nie wiem, na jakich zasadach to się odbywa.


Zdarzają są jednodniowe "promocje", najczęściej na Święta albo jakoś tak, wtedy księgarnie internetowe mają wybrane książki za darmo. Czasami nic ciekawego, czyli jest za darmo przez cały rok. Czasem jednak można trafić na książki znanych autorek :)
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 marca 2013, o 00:39

Czyli trzeba próbować, aż trafi się, a międzyczasie może ceny pójdą w dół...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 21 marca 2013, o 11:35

duzzza22 napisał(a):A mnie rozwala na stronie HQ cena e-booka Palmer "Najlepszy prezent" jest on w cenie 32,99 z czego jest to Harlequinek i poza tym w wersji papierowej znajduje się w "Zimową nocą", która była na promocji w Kauflandzie za 9,90, a jest tam jeszcze jedno opowiadanko :hyhy:

I tak się zastanawiam czy oni serio tak....


oczywiście, że na serio... za zwykłego małego harlekinka, życzą sobie 9,99zł, w tanich księgarniach, można kupić książki w tej cenie! Ksiązki te, są na dłużej niż jedno krótkie posiedzenie!
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 21 marca 2013, o 11:53

Ja jeśli kupuję książki to w antykwariatach. HQ są po złotówce w takim miejscu. Skupuje ulubione tytuły :) Ceny powieści niestety powalają, e-booków też. Wcale się nie dziwię, że ludzie wolą książki ściągać z internetu.
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 21 marca 2013, o 15:41

Także się temu nie dziwie... sami to wymuszają
Niestety HQ, lubię mieć w formie książkowej... czasami chodzę do antykwariatu, żeby kupić taniej ale nowość nie kosztują 1zł(przynajmniej w L. -szkoda).
Od lutego, nie kupuje oraz nie czytam nowych HQ, nie po takich cenach!
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 21 marca 2013, o 15:45

U mnie w mieście antykwariatów nie ma :( Zresztą mi na hq szkoda pieniędzy, nawet jeśli są przecenione. Jak mi zależy ściągam na czytnik, wcześniej czytałam z monitora.

Kupuję tylko niektóre powieści historyczne,ale to też po wcześniejszym wypróbowaniu autorki albo Waszych komentarzach.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości