Teraz jest 9 października 2024, o 20:23

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 3 lutego 2013, o 21:35

Zgadza się, tom pierwszy Sookie. Późniejsze dopiero zostały wydane po Zmierzchu i jakoś około premiery serialu. Wcześniej nie była znana ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 3 lutego 2013, o 21:38

W USA wampiry były przed Zmierzchem, erotyki były przed Greyem. Ale nie zmienia to faktu, że Sol ma wiele racji. Te książki nie zaczęły mody na te tematy tak w ogóle, ale spowodowały ich wejście do mainstreamu.
Po Zmierzchu był wysyp okładek zmierzchopodobnych, bo inni się chcieli pod sukces podczepić, a teraz mamy to samo z Greyem, nawet jeśli czasem za tą okładką i napisem "podobne do Greya!" kryje się coś zupełnie innego.
Poza tym obie należą do kategorii "czytają to ludzie, którzy zwykle nie czytają nic".
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 lutego 2013, o 21:39

A jak było z serialem? Co było najpierw filmowane? Wampiry Harris czy Zmierzchy?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 3 lutego 2013, o 21:43

Agreście, dziękuję.

Chyba wampiry Harris były pierwsze, ale to USA. Tam popularność zdobyły wcześniej i jednak to inaczej się rozwijało, podkreślam cały czas że moje wypowiedzi dotyczą tylko naszego rodzimego rynku. W Stanach była moda na wampiry, Meyer wydała swoje, następnie wyszły u nas dzięki tamtemu sukcesowi i pociągnęły inne. To samo Grey.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 lutego 2013, o 21:52

Agrest napisał(a):W USA wampiry były przed Zmierzchem, erotyki były przed Greyem. Ale nie zmienia to faktu, że Sol ma wiele racji. Te książki nie zaczęły mody na te tematy tak w ogóle, ale spowodowały ich wejście do mainstreamu.
Po Zmierzchu był wysyp okładek zmierzchopodobnych, bo inni się chcieli pod sukces podczepić, a teraz mamy to samo z Greyem, nawet jeśli czasem za tą okładką i napisem "podobne do Greya!" kryje się coś zupełnie innego.
Poza tym obie należą do kategorii "czytają to ludzie, którzy zwykle nie czytają nic".

Możliwe, że gdzieś wcześniej źle wyraziłam swoje myśli, ale właśnie o to mi chodziło, co Agrest napisała.
Dla mnie z mody zrobiła się moda masowa. A to przejście odebrałam jako kulminację zjawiska.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 3 lutego 2013, o 22:09

Ach w ten sposób! Cały czas myślałam że Ty Janko, masz na myśli Polskę ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 lutego 2013, o 22:37

W sumie miałam na myśli ogólnie Europę i Amerykę Północną, bez wyszczególniania. (Nie mam pojęcia, czy taka moda przychodziła również w Afryce lub Azji.)

Mnie się wampiry mocno rzucały w oczy w księgarniach już przed Zmierzchem.
Ale fakt, że w Niemczech łatwiej było odkryć tę modę, bo w księgarniach były regały i stoły przeznaczone tylko na taką tematykę, a w polskich księgarniach były zmieszane z całą literaturą piękną.
Czyli to nie moja zasługa, że wcześniej widziałam, co się kroi, tylko pracowników niemieckich księgarń.
Teraz do przodu poszły regały i stoły z erotyką. Jakby ktoś nie wiedział jeszcze o nowej modzie, to w księgarni zobaczy.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 9 lutego 2013, o 19:39

Powiedzcie mi tylko czy ten Cross to trochę lepszy od Greya jest? :hyhy:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 40196
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 9 lutego 2013, o 20:05

Tam nie ma bicia :P :P
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 9 lutego 2013, o 20:12

Mi się Cross podobał, ale Greya nie znam, jeszcze :]

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 9 lutego 2013, o 20:15

Duz, myślę że niewiele tracisz przez tę nieznajomość ;) przeczytałam wszystkie trzy i tak naprawdę podobała mi się jedna akcja. Nie romansowa oczywiście :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 lutego 2013, o 00:47

Nocny Anioł napisał(a):Tam nie ma bicia :P :P

To czemu od razu nie mówicie?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40196
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 10 lutego 2013, o 11:27

Przecież mówię :P :P
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 10 lutego 2013, o 17:56

To wole sobie o tym Crossie poczytać.
Nie ciągnie mnie do tego Greya jakoś :P
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 lutego 2013, o 17:58

Sun, nie dziwię Ci się. Nie stracisz za wiele jak sobie Greya odpuścisz. Jak Ci się erotyka chce to sobie przeczytaj Na gorącej fali. To nie seria, krótkie a gorące ;) zresztą już Ci polecałam ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 10 lutego 2013, o 18:00

No właśnie wiem ;) musze poszukać ;)
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 lutego 2013, o 18:01

z ebookiem mogę pomóc, papieru raczej nie uświadczysz. Chcę kupić od dłuższego czasu, ale nigdzie nie ma.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 10 lutego 2013, o 18:15

Sol, jeśli tak bardzo ci się podobało, to może spróbuj kiedyś inne książki z Pokusy. Choć ja z tych wydanych w Polsce (za wiele ich nie było) czytałam tylko tę jedną, więc konkretnymi rekomendacjami ci nie posłużę.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 10 lutego 2013, o 18:27

Lubię je, one są z tymi ustami :) Kilka mam za sobą, hmm nawet sporo :lol: To znaczy to co się dało :wink:

Ja lubię "Nocne fantazje" tam są trzy historyjki :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 lutego 2013, o 18:31

Agreście, podobało mi się bardzo. Kupiłam sobie nawet jedną książkę Denison. Coś z podróżą ;)
A o czytaniu tej serii Pokus już myślałam.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 10 lutego 2013, o 19:46

Charlotte Link - Ostatni ślad
Tylko ostrzegam, romans jest, ale HEA nie ma.
Całkiem dobra książka. Próba wyjaśnienia po pięciu latach zaginięcia kobiety. Sporo ciekawych bohaterów, masa plączących się wątków. Dobrze to wszystko jest skomponowane. Choć książka gruba, czyta się ją bardzo szybko, niemal jednym tchem.
Mogłabym przyczepić się jedynie do końcówki, bo chyba sama się w niej pogubiłam. Co, kogo i dlaczego - tyle, że nie personalnie, ale w sferze emocji, przypuszczeń i składanych w myślach obietnic. Nie znam literatury niemieckiej, ale jeśli to jej próbka, to wcale nie jest z nią tak źle.
I po raz kolejny uderza mnie fakt, że można opisać kogoś nie rodem z serialu TV, ale z codziennego życia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 11 lutego 2013, o 10:15

Biorąc pod uwagę, że to akurat ty polecasz książkę, w której nie ma HEA - to naprawdę musi być nieźle :]
Ale czytałam już jedną Link - Dom sióstr i faktycznie mogę potwierdzić, że ona pisze bardzo ciekawie i trudno się oderwać od książki. Choć brak HEA to chyba u niej norma niestety :(
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 11 lutego 2013, o 11:08

Czytałam trochę o tym Domu sióstr i było w stosunku do niej sporo zarzutów. Głównie o realia współczesne, ale i końcówkę. Ponieważ końcówka z Ostatniego śladu też nie należała do super udanych, może ona tak ma :mysli:
Postanowiłam spróbować z jeszcze jednym jej tytułem. Zamówiłam Obserwatora ale jest kolejka więc musze poczekać.
Ale jesli faktycznie masz rację, to mi dwa tytuły bez HEA w zupełności wystarczą ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 11 lutego 2013, o 16:38

Możecie powiedzieć bez szczegółów ,czy "Płomień Crossa'' kończy się dobrze ? :lol:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 11 lutego 2013, o 17:39

tak :smile:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości