Teraz jest 30 września 2024, o 15:19

Susan Elizabeth Phillips

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 19 stycznia 2013, o 21:04

Doradcie!
Nadrabiam zaległości z SEP a nie mam za dużo czasu więc chciałabym zapytać co polecacie Z miłości czy Czyż ona nie jest słodka?. Krótki komentarz mile widziany :D

Czytałam niedawno Nikt mi się nie oprze. No cóż, SEP postanowiła zrobić zlot bohaterów swoich poprzednich książek, tudzież ich dzieci. Karkołomne zadanie, ale według mnie dała radę, ale co ja tam mogę wiedzieć, skoro kocham SEP miłością pierwszą i prawdziwą. Trochę to przypomina Odrobinę marzeń, ale nie ma drogiej historii (buuuu :foch: ). Ogólnie 5/6 :)
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 19 stycznia 2013, o 21:14

aralk napisał(a):
wiedzmaSol napisał(a):A i ryczę zawsze na książkach SEP. Chyba jeszcze nie udało mi się żadnej przeczytać bezłzawo.

Tak sobie podczytywałam wypowiedzi ostatnie. I w sumie mogłabym się pod tym podpisać. Choć podejrzewam, że mój powód płaczu jest zgoła odmienny od tego Solowego :D

też tak podejrzewam, mając w pamięci Twoje rozczarowania SEP :P a co Ty w ogóle jej czytałaś?

Do Słodkiej jak miód miałam jedną przymiarkę ale nie zassało. Zobaczyłam wiek bohaterki i mnie wyhamowało.

Madi, nie pomogę Ci. Obie książki przede mną. Ale zrób losowanie, przecież w końcu przeczytasz obie ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 19 stycznia 2013, o 21:25

Oj, dużo - całe 11 książek było :)
I każda równie piękna jak odrealniona, a w słowach doskonała. bajka przez duże B. Wcale nie narzekam, bo przecież przeczytałam te kilka sztuk, ale faktycznie poczucie "innej bajki" mam u niej mocne ;)

A Słodką jak miód mam znowu na półce, tylko nie mogę się znowu przekonać ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 19 stycznia 2013, o 21:31

o to faktycznie sporo. Myślałam że będę mogła użyć argumentu że czytałaś za mało żeby w coś wcelować ale w tym wypadku niekoniecznie się ten argument sprawdzi :P

Ta Słodka jak miód to jakaś łzawa jest? Facet fajny? Uchylcie rąbka tajemnicy, słusznie odłożyłam czy mam się nawracać natychmiast? ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 19 stycznia 2013, o 21:35

No ale w coś przecież wcelowała. Arena? To musiałeś być ty? Oceny wysokie.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2013, o 21:37

mad_line napisał(a):Doradcie!
Nadrabiam zaległości z SEP a nie mam za dużo czasu więc chciałabym zapytać co polecacie Z miłości czy Czyż ona nie jest słodka?. Krótki komentarz mile widziany :D

Ale masz śmieszny wybów. Jakby zrobić głosowanie, to prawdopodobnie Z miłości wygrałaby w konkursie na najnudniejszą, a Czyż ona nie jest słodka? miałaby wielkie szanse wygrać jako najlepsza.
Dla mnie Czyż ona nie jest słodka? to jedna z trzech perełek SEP.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 19 stycznia 2013, o 21:46

Czyż ona nie jest słodka koniecznie :) humor i łzy genialne ;)

Dziewczyny czytajcie Słodka jak miód!
Ciekawa jestem waszej opinii i nie zrażajcie się początkiem i wiekiem bohaterki.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2013, o 21:48

Początek już kiedyś przeczytałam i bez problemu przebrnęłam, więc się nie boję.
Natomiast nie pamiętam, o co chodzi z jej wiekiem. Taka młoda, czy taka stara?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 19 stycznia 2013, o 21:50

Młoda i ze starym.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 19 stycznia 2013, o 21:51

Taka młoda.
ale książka jest podzielona na dwie części wiec potem jest juz starsza ;)
mnie osobiście wiek nie raził.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2013, o 21:51

Agrest napisał(a):Młoda i ze starym.

Ale to chyba krótko, bo
Spoiler:
, prawda?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 19 stycznia 2013, o 21:52

Taaaak Janko. Ta część jest lepsza:P
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 19 stycznia 2013, o 21:55

Nie powiedziałabym jednak, że to krótko, bo pierwsza część to ponad połowa książki.
Ostatnio edytowano 19 stycznia 2013, o 21:55 przez Agrest, łącznie edytowano 1 raz
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 19 stycznia 2013, o 21:55

Agrest napisał(a):No ale w coś przecież wcelowała. Arena? To musiałeś być ty? Oceny wysokie.

Ano pewnie, że tak. Dobrze oceniłam, ale za każdym razem krzyczałam, że mnie zęby bolą jak czytam. Za to w kategoriach bajki oceniłam dobrze. Bo to taka fajna, cudna bajka :bigeyes: A oni wszyscy sa tacy idealni, a nawet jak nie są w tej minucie, to i tak zaraz będą :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 19 stycznia 2013, o 21:56

Agrest napisał(a):Nie powiedziałabym jednak, że to krótko, bo pierwsza część to ponad połowa książki.


w sumie masz racje, zapomniałam, ale szybko mi sie czytało.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2013, o 22:02

Z pierwszej połowy odliczyłam jej dzieciństwo, dlatego wyszło mi, że krótko, ale rozumiem już, że za dużo odjęłam.

Agreście, a jak oceniasz Słodką jak miód?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 19 stycznia 2013, o 22:10

Jeśli odjąć sam początek, gdzie go nie ma, to wyjdzie po połowie - czyli i tak dużo.

Jak oceniam? Raczej nie przepadam, ale zważcie, że to subiektywna ocena, na którą składa się wspomniana duża różnica wieku oraz

Spoiler:


natomiast obiektywnie jest to interesująca historia. Choć jak już pisałam, dla mnie to bardziej obyczaj niż romans.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2013, o 22:12

A płaczesz przy książkach SEP, czy nie bardzo?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 19 stycznia 2013, o 22:16

Właściwie to nie pamiętam, bo już dawno żadnej nie czytałam :lol: A co?
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2013, o 22:19

A nic. Tak tylko z ciekawości zapytałam.

Sun mówi, że przy Słodkiej sobie pięknie popłakała, to byłam ciekawa, czy Ty też.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 22 stycznia 2013, o 21:35

Słodka jak miód to jedyna książka Phillips po której miałam zgagę :]
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 stycznia 2013, o 21:37

w niedzielę kupiłam Czyż ona nie jest słodka? :wstyd: to już choroba czy jeszcze nie?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 23 stycznia 2013, o 00:02

Prawdopodobnie tak.
Ale nie lecz tego, bo czemu masz mieć lepiej, niż inni.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 23 stycznia 2013, o 00:06

Ja jestem ostatnio w cugu i to przez was, a szczególnie przez Jankę! :P
Skończyłam uwodziciela, dziś Arenę, a teraz biorę się za "Włoskie wakacje" i mój przywiózł mi jeszcze książeczki z poczty, ale też z Biblio, a tam "Słodka i miód" czeka na czytanie :zalamka:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 23 stycznia 2013, o 00:10

duzzza22 napisał(a):Ja jestem ostatnio w cugu i to przez was, a szczególnie przez Jankę! :P

Phi! Ani trochę nie poczuwam się do odpowiedzialności. Róbta se co chceta.

duzzza22 napisał(a): a tam "Słodka i miód" czeka na czytanie :zalamka:

U mnie też czeka. Leży pół metra ode mnie i chce być czytana. A ja tak strasznie nie mam na nią ochoty!
Przykryłam ją dzisiaj wydanym harlequinem, żeby mnie nie straszyła.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do P - Q

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości