Teraz jest 6 października 2024, o 20:31

Lisa Kleypas

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 10 grudnia 2012, o 11:43

ojjjjj, to ja to jeszcze przemyślę, jak mi większa kasa wpadnie
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 419
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19

Post przez gabith » 10 grudnia 2012, o 17:48

Agrest napisał(a):
gabith napisał(a):Aniele, po polsku nie kupuj. Po co ci bubel?


No nie wiem, w oryginale nie przeczyta, a są tacy co przeczytali po polsku i żyją, i nawet im się podobało ;)


I ja się do nich zaliczam, znaczy się przeczytałam (polski bubel) i podobało mi się, ale czułam, że coś jest nie tak. Nie wiem czemu, ale zrozumiałam, że Anioł chce kupić książkę do kolekcji, a nie żeby tylko przeczytać. Doradzałabym jednak przeczytanie e-booka lub wypożyczenie z biblioteki, bo szkoda kasy na bubel. A może niedługo będzie wznowienie z poprawionym tłumaczeniem? :missdoubt:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 grudnia 2012, o 23:11

Jeszcze nie tak dawno byłam pewna, że nic nie znam Kleypas, ale przez przypadek zobaczyłam okładkę "Namiętności" i dotarło do mnie, jednak czytałam i nawet to mi się podobało, przynajmniej takie pozostało we mnie wrażenie. Niedawno miałam do czynienia z "Wyjdź za mnie", które nie zrobiło na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia, trochę nawet nudziła. Pod względem fabularnym historia wydaje się mocno nierówna i pełna potknięć. Bo niby ta cała Amelia jest taka zasadnicza i troszczy się o rodzinę i reputację, z drugiej strony wcale jej to nie przeszkadza romansować z Camem jak gdyby nic i to pod jednym dachem z rodzina oraz prawie obcymi ludźmi, gdzie wszyscy widzą, co się dzieje i jeszcze nie chce ślubu, bo ma jakieś głupie skrupuły; wątek z Christopherem też kiepsko wypada, bo gdy ją rzucił, niby tydzień przepłakała z rozpaczy, z łóżka nie ruszając, a potem gdy pojawił się ponownie, jakoś szybko doszła do siebie i łatwo jej przyszło go zignorować, poza tym odegranie przez niego roli czarnego charakteru jest wydumane i nietrafione z powodu idiotycznej wiary w skarb, tylko dlatego że była taka plotka czy też wzmianka. I po co był ten duch? No i zaczyna mnie irytować to całe poświęcanie się i odgrywanie męczennicy w imię miłości. Najbardziej interesujący tu był wątek Merripena i Winnifred, ale przypuszczam, że w większej ilości mogą być nieco niestrawni. Chyba jednak mogłabym rzucić na to okiem, najwyżej pożałuję…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 30 grudnia 2012, o 13:15

Zaczynam wlasnie 'Worth any price'- Bow Street 3 ,niestety nie mam po kolei, nawet interesujaco sie zapowiada, czytal ktos?
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 30 grudnia 2012, o 22:54

Ja czytałam.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 31 grudnia 2012, o 17:41

I????????????
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 31 grudnia 2012, o 17:45

A o co pytasz? ;) Czy mi się podobało? Czy można nie po kolei? Raczej można. Z tej serii najbardziej to chyba druga mi się podobała, a z tej to już kiedyś pisałam, pamiętam głównie to, że seks tantryczny okazał się taki męczący :lol:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 31 grudnia 2012, o 17:58

Czy historia fajna i bohaterowie pamietliwi i czy nie wieje nuda?
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 31 grudnia 2012, o 18:00

Z ręką na sercu nie umiem ocenić, niewiele pamiętam, a czytałam daawno.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 31 grudnia 2012, o 18:04

To chyba nie za bardzo pamietliwa jest :mysli:
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 31 grudnia 2012, o 18:08

Zdarza mi się, że i bardzo dobre ulatują z pamięci, więc tym bym się nie kierowała :lol:
Ale myślę, że ta była po prostu przeciętna.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 7 stycznia 2013, o 16:08

Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 8 stycznia 2013, o 01:23

"Znajdź mnie" powiem krótko.. Ach to było cudne... :inlove:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 8 stycznia 2013, o 09:03

Jeszcze do tego nie dotarłam :]

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 stycznia 2013, o 09:09

serio cudne :niepewny:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 8 stycznia 2013, o 09:11

wiem, ale chciałabym papier, a nie mogę dostać :(

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 stycznia 2013, o 09:33

to był sarkazm, mi ta część się nie podobała :bezradny:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 8 stycznia 2013, o 09:59

dlaczego :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 stycznia 2013, o 10:02

Bo była nudna, prawie połowa książki to listy, on list, ona list, on list, ona list, a ja spałam.
A potem kobiecie chyba kartek zabrakło, rozpisała się o listach, to potem wszystko poszło szybko, i bez większych dramatów. :wryyy:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 8 stycznia 2013, o 10:03

nie brzmi to rzeczywiście jakoś przyciągająco :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 8 stycznia 2013, o 12:05

Nocny Anioł napisał(a):serio cudne :niepewny:

Mnie się bardzo podobało, ale może też zaważył na tym fakt, że wcześniej czytałam Shalvis i Kleypas okazała się miłym przeciwieństwem :D
Połowa książki to listy? I nudno? Mnie się wydawało, że to dość szybko leciało. Miała napisać do niego raz a potem już pisała i pisała. No i ostatni list ten 'zagadkowy' ten watek mi się podobał, czemu nie :wink:
Spoiler:

W efekcie wciągnęło mnie i przeczytałam za jednym zamachem :lol:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 8 stycznia 2013, o 13:04

A mnie się te listy bardzo podobały. Było tak romantycznie. Bardzo miłe wprowadzenie do właściwej historii.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 8 stycznia 2013, o 17:53

I ja też tak uważam. Wcale a wcale one mi nie przeszkadzały. Dały raczej lepiej poznać bohatera :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 stycznia 2013, o 20:41

Zgadzam się z Lilią i Duz. Listy były w książce bardzo potrzebne, a ten ostatni, który miał nie zostać wysłany, był najpiękniejszy.
Ile książka by straciła gdyby tych listów nie było! W ogóle cała akcja jest rewelacyjna, niczego bym nie zmieniła.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 8 stycznia 2013, o 22:49

wstyd sie przyznać ale nie pamiętam dobrze tej historii, kurcze no.
Nie wiem czy to wina tego ze książka nudna czy po prostu tak szybko czytałam, ale kojarzę , że motyw z listami mi sie bardzo podobał :)
Inne pamiętam dobrze np historie Win albo Leo
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość