Teraz jest 2 października 2024, o 00:32

Wiadomości z branży książkowej

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 20 grudnia 2012, o 00:45

Faktycznie smutna wiadomość. Wydali dużo dobrych książek. Dobrych romansów. Miejmy nadzieję, że ktoś wypełni tę lukę.
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 20 grudnia 2012, o 00:47

Ale kicha :]

Janko, bo ten pan patrzy nie z punktu widzenia czytelnika, który sobie z radością kupi tańszą książkę, a innych wydawców, którzy staną w obliczu konkurencji ze strony masy tanich, a często znanych książek.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 grudnia 2012, o 01:21

Nie widzę tu żadnego problemu. To nie może w wielkim stopniu negatywnie wpłynąć na rynek wydawniczy.
Jeśli ktoś będzie chciał kupić nowość np. Kerrelyn Sparks, to nie zrezygnuje z niej tylko dlatego, że przecenili akurat Kinsellę.
Niektórzy może kupią obie. Niektórzy może będą kierować się tylko ceną. W ogólnym rozrachunku podejrzewam, że na jedno wyjdzie.
Kiermasze z tanią książką funkcjonują od lat i nie przeszkadzają nikomu w kupowaniu nowości.

Możliwe, że nie doceniam wagi problemu. Możliwe, że polski rynek księgarski nie stoi najlepiej. Jeśli już teraz by się słaniał, to wtedy rzeczywiście następne wydawnictwa mogą padać jak klocki domina.
A wtedy też będę nam współczuła. Na razie jeszcze jestem dobrej myśli.

Porównuję z niemieckim rynkiem księgarskim, a tam takie historie są na porządku dziennym i nie wplywają negatywnie na rynek wydawniczy.
Co kilka miesięcy księgarnie (również niemiecki Weltbild) zawalone są książkami za jedną trzecią ceny. Są bardzo chętnie kupowane, ale nowości wszystkich wydawnictw również się w tym czasie normalnie sprzedają. Jedyna różnica, że te przecenione, to nie są nowości, tylko resztki magazynowe mniej więcej dwu-trzyletnie.
Niemiecki rynek na pewno jest mocniejszy, niż polski. To im łatwiej.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 20 grudnia 2012, o 01:41

Janko, ja nie mam pojęcia jak jest naprawdę, czy faktycznie to ma wpływ. Ale ten tok rozumowania to nic nowego. Już zresztą kiedyś to zagadnienie się pojawiło na forum w związku z artykułem jakiegoś polskiego autora czy wydawcy, m.in. o tym jak to tanie książki niszczą rynek. Udało mi się znaleźć: możesz zacząć od strony 21.

No i oczywiście masz rację, że jak ktoś czeka na coś konkretnego, to tania książka tego nie zmieni. Ale gdy rozważa zakup dwóch nieznanych pozycji, to już są na to szanse.
Osobiście uważam, że przy takich cenach książek, jakie mamy, rynek nie ma szansy rozkwitnąć, więc jeśli tanie źle i drogie źle, to hm, lekko patowa sytuacja.

Zabawne, ale pewnie Amber mógłby służyć ciekawymi danymi, bo oni mają masę książek w obiegu wyprzedażowym.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 grudnia 2012, o 02:19

Przeczytałam i doszłam do wniosku, że to wszystko jest bardzo skomplikowane.

Do niemieckiego rynku jednak nie mogę wcale porównywać, bo zapomniałam o podstawowej różnicy, że tam książki mają stałą cenę, a w Polsce przeceniać może i wydawca, i hurtownia, i księgarnia. Nie istnieje żaden system, a to wiele zmienia.
Tych różnic z niemieckim rynkiem jest zresztą dużo więcej. Możliwe, że Weltbild tego wszystkiego nie wziął pod uwagę, gdy decydował się na rozpoczęcie działalności w Polsce. Musieli się w pewnym momencie mocno zdziwić.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 20 grudnia 2012, o 13:21

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 6645
Dołączył(a): 27 grudnia 2010, o 18:13

Post przez Wiedźma Ple Ple » 24 grudnia 2012, o 01:41

Grupa wydawnicza Weltbild jest własnością niemieckiego episkopatu.
:hyhy: no i już jasne skąd ta rozbudowana półka :hyhy:

No i proszę ja was, jak to robi Amber! Przecież to prawdziwy producent przecen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 stycznia 2013, o 14:07

19 grudnia doszło do zawiązania nowego podmiotu na rynku wydawniczym. Siedmiu niezależnych wydawców – Prószyński Media, Rebis, Czarna Owca, Zysk, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Literackie i Sonia Draga - utworzyło spółkę z ograniczona odpowiedzialnością o nazwie Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw. Jak czytamy w komunikacie, "Celem spółki jest uregulowanie dystrybucji e-booków. Poszczególne wydawnictwa przekazują tym samym spółce wyłączność do przechowywania wersji handlowych plików master, ich zabezpieczania i dalszej obsługi nimi serwerów sprzedawcy detalicznego. Platforma stanie się również płaszczyzną do innych działań, mając na względzie przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom na rynku wydawniczym".

Źródło: Rynek Książki
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 1 stycznia 2013, o 14:31

Czyli uparli się żeby zatopić chomikuj.pl. Czy zamknięcie megauploada niczego ich nie nauczyło? To jak obciąć głowę Hydrze, na jej miejsce wyrosną dwie nowe.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 3 stycznia 2013, o 17:26

btw: http://badzbardziejswiadomy.pl/

co najzabawniejsze: księgarze/wydawcy nie czytelników piracących winni się bać ;) może ten twór raczej to ma na celu...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 5 stycznia 2013, o 22:37

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28604
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 6 stycznia 2013, o 02:05

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 15 stycznia 2013, o 14:43

Wydawnictwo Sonia Draga od: Dan Brown
Kochani!!!! Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników kodów, szyfrów i zagadek. Już w maju ukaże się w Stanach Zjednoczonych kolejna powieść Dana Browna. To wiadomość dosłownie sprzed chwili! Za Oceanem nowa książka z Robertem Langdonem ukaże się nakładem Wydawnictwa Doubleday, a w Polsce uwaga…dzięki Wydawnictwu Sonia Draga!!! Wszystkich fanów amerykańskiego pisarza, którzy chcą pomóc w ujawnieniu tytułu tak długo wyczekiwanej kontynuacji Zaginionego symbolu , zapraszamy na Facebooka Dana Browna. Tylko od czytelników i ilości ich wpisów zależy, kiedy poznamy oficjalny tytuł. Zapraszamy do zabawy!!!

http://todaynews.today.com/_news/2013/0 ... -book?lite
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 15 stycznia 2013, o 20:00

http://todaynews.today.com/_news/2013/0 ... ferno?lite
Wydawnictwo Sonia Draga Tak już wiemy INFERNO to tytuł nowej powieści Dana Browna. Polskie wydanie w październiku.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 15 stycznia 2013, o 23:56

No i świetnie, czekam, a raczej czekamy na nasze wydanie :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 24 stycznia 2013, o 14:36

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 25 stycznia 2013, o 23:10

Ze Światem Książki nie wiadomo co dalej?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 26 stycznia 2013, o 14:48

Lilia napisał(a):http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/1773/powstala-grupa-wydawnicza-foksal



Ciekawe jak to się przełoży na ceny oraz jakość książek.
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 5 lutego 2013, o 22:18

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 5 lutego 2013, o 23:00

Nie spodziewałam się. Myślałam, że już starczy.

Nie mogłam przebrnąć przez tę książkę. Wykańczało mnie wyliczanie, co wypiła, co paliła i ile waży.
Dopiero w wersji audio, czytane słodkim głosikiem Segdy, poszło mi bez problemu.
Obrazek

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 5 lutego 2013, o 23:13


poległam na początku jedynki :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 6 lutego 2013, o 12:29

flm jest dobry ale książki nie czytałam (Colin :adore: ).
Widziałam kiedyś u mojej siostry.
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 6 lutego 2013, o 14:47

aralk napisał(a):

poległam na początku jedynki :evillaugh:

Ja przeczytałam jedynkę, ale po dwójkę już nie sięgnęłam...

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 6 lutego 2013, o 15:36

maddalena napisał(a):flm jest dobry ale książki nie czytałam (Colin :adore: ).

Filmy były całkiem przyjemne.
To chyba jedyny wyjątek, który znam, że filmy lepsze niż książka.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 6 lutego 2013, o 16:06

Janko, Forresta Gumpa czytałaś? Film bije na głowę książkę ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość