Teraz jest 9 października 2024, o 18:20

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 13 października 2012, o 14:57

Aralk ostatnio wygrała więc może niedługo przyślą jej i coś napisze :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 13 października 2012, o 17:01

Mogę się nawet zobowiązać, ale jeszcze nie mam i wiem, że będę musiała trochę poczekać :]

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 13 października 2012, o 18:03

No niestety. Ja teraz czekałam miesiąc od pierwszej wygranej, a po niej były kolejne dwie. Plus jest taki, że przyszły wszystkie razem, ale koło miesiąca trzeba założyć, że dopiero będzie.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2461
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: piernikowe miasto
Ulubiona autorka/autor: Garwood, Nora Roberts

Post przez ewajoanna23 » 13 października 2012, o 22:30

no trudno poczekam, aż Aralk dostanie książkę w swoje ręce i wyrazi swoją opinię :smile:
Ja teraz z niecierpliwością czekam na nową Kursę, która ma wyjść 25.1o i którą maniakalnie wszystkim polecam :smile:

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 12 listopada 2012, o 20:24

Jeszcze ksiązki nie dostałam, więc szans na zapoznanie nie miałam :(

Ale mam pytanie - czy któraś czytała coś Chattam Maxime czy McFadyen Cody? Możecie coś o nich powiedzieć?

Avatar użytkownika
 
Posty: 6316
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: Szczecin
Ulubiona autorka/autor: Anne Bishop

Post przez Tsuki » 13 listopada 2012, o 22:10

Ja zaczęłam jakiś czas temu czytać pierwszą część "Innego świata" Chattama Maxime, niestety przez przeprowadzkę nie zdążyłam skończyć i trzeba było oddać do biblioteki, a teraz jakoś nie mam weny wrócić. :P W każdym razie historia zapowiadała się interesująco. Co prawda początek skojarzył mi się nieco z Harrym Potterem. Może nie tyle sama historia, ile jakoś styl, może ze względu na typ narracji, czy też bardzo młodych bohaterów... :mysli: Zapowiada się, że jest to raczej przygodowa seria, gdzie występują młodzi bohaterowie. Czuję się zachęcona, więc na pewno w niedalekiej przyszłości wrócę do tej serii.
Aby poznać wartość jednego roku, zapytaj studentów, którzy oblali egzamin wstępny.
Aby poznać wartość jednego miesiąca, zapytaj matki, która urodziła wcześniaka.
Aby poznać wartość jednego tygodnia, zapytaj wydawcę tygodnika.
Aby poznać wartość jednej godziny, zapytaj zakochanych, którzy czekają na to, aby się zobaczyć.
Aby poznać wartość jednej minuty, zapytaj ludzi, którzy przegapili swoją stację jadąc pociągiem.
Aby poznać wartość jednej sekundy, zapytaj kogoś, komu udało się uniknąć wypadku.
Aby poznać wartość jednej milisekundy, zapytaj kogoś, kto podczas Igrzysk Olimpijskich zdobył srebrny medal.
Wskazówki zegara będą wciąż odmierzać czas, dlatego też ceń każdą chwilę.
I traktuj dzień dzisiejszy jak największy dar, który został Ci ofiarowany.

"Yuuki"

Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 13 listopada 2012, o 22:40

aralk napisał(a):Jeszcze ksiązki nie dostałam, więc szans na zapoznanie nie miałam :(

Ale mam pytanie - czy któraś czytała coś Chattam Maxime czy McFadyen Cody? Możecie coś o nich powiedzieć?

Dziwne, że jeszcze książki nie masz. :mysli: Moje już dawno przyszły i nawet już jedną wysłałam w Polskę :wink:

Co do autorów to niestety nie znam, chociaż McFadyen gdzieś mi się obił o uszy. :niepewny:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 14 listopada 2012, o 12:09

duzzza22 napisał(a):
aralk napisał(a):Jeszcze ksiązki nie dostałam, więc szans na zapoznanie nie miałam :(

Ale mam pytanie - czy któraś czytała coś Chattam Maxime czy McFadyen Cody? Możecie coś o nich powiedzieć?

Dziwne, że jeszcze książki nie masz. :mysli: Moje już dawno przyszły i nawet już jedną wysłałam w Polskę :wink:

Liczba mnoga. Książek nie mam :] Poczekam, ja cierpliwa jestem ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 14 listopada 2012, o 18:27

A to może opóźnione w związku z kolejną :mysli: No nic mi pozostaje też poczekać na wiadomość czy już masz :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 14 listopada 2012, o 23:10

aralk napisał(a):Ale mam pytanie - czy któraś czytała coś Chattam Maxime czy McFadyen Cody? Możecie coś o nich powiedzieć?


Ja czytałam Chattam Maxime Tajemnicę chaosu- bardzo dobra sensacja, a potem zaczęłam Otchłań zła idla mnie była zbyt okrutna, za dużo brutalnych scen przemocy i dałam sobie spokój...ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze do tego autora wrócę, tylko muszę mieć do takiej mocnej literarury nastrój.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 14 listopada 2012, o 23:36

wlasnie o tej przemocy slyszalam i to mnie powstrzymuje. ponoc bywa ogromna. tylko dla silnych

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 listopada 2012, o 23:48

Ktoś się zastanawia nad Obrazek to odradzam :] Nudne to straszliwie ...
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 14 listopada 2012, o 23:52

Lucy, a ta książka, co ją jakiś czas temu czytałaś, Miłość Łucji Katarzyny Figury?
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 15 listopada 2012, o 00:34

Mogę ci powiedzieć ,że jedynie co pamiętam to koniec .Dość nieoczekiwany bo smutny (
Spoiler:
Ogólnie mówiąc ,przeczytane i zapomniane . Przykre ,ponieważ spodziewałam się czegoś innego.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 15 listopada 2012, o 00:39

Łeee, takich książek to ja nie czytam. Dzięki ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 15 listopada 2012, o 00:44

Ty się tak bardzo nie sugeruj :hyhy: może akurat ci się spodoba. Ja po tym rzucaniu się na oślep na polskie takie książki ,trochę otrzeźwiałam.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 19 listopada 2012, o 12:53

basik napisał(a):
aralk napisał(a):Ale mam pytanie - czy któraś czytała coś Chattam Maxime czy McFadyen Cody? Możecie coś o nich powiedzieć?


Ja czytałam Chattam Maxime Tajemnicę chaosu- bardzo dobra sensacja, a potem zaczęłam Otchłań zła idla mnie była zbyt okrutna, za dużo brutalnych scen przemocy i dałam sobie spokój...ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze do tego autora wrócę, tylko muszę mieć do takiej mocnej literarury nastrój.


Przyniosłam dzisiaj do domu i Chattam i McFadyen jestem ciekawa, ale chyba pozwolę im poleżeć trochę i poczekać ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 19 listopada 2012, o 18:26

Czytał może ktoś tę książkę ? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/141995/w ... tozsamosci
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 19 listopada 2012, o 20:32

nie czytałam,ale brzmi zachęcająco
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40196
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 listopada 2012, o 14:23

Beverly Barton W mroku przeszłości, czytał to ktoś?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 21 listopada 2012, o 14:48

czytał a jakże :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 40196
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 listopada 2012, o 14:50

Opis fajny, chce kupić, fajna? :prosi: powiedz
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 21 listopada 2012, o 15:04

Barton jest fajna. To pojedyncza książka, nie z cyklu żadnego. Ja jestem na "tak". Na BBN dałam 4,5 znaczy nie było źle. Było dobrze ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 40196
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 listopada 2012, o 15:16

Dziękuje, to sobie kupię :*
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 23 listopada 2012, o 19:11

Co do książki ''Dotyk Crossa'' Sylvia June Day. Dziwi mnie porównanie do Greya. Główny wspólny mianownik to facet - bogaty,przystojny ,wspaniały w łóżku i porąbany psychicznie . Seks jest niemal na każdej stronie z tym ,że nie ma żadnych innych praktyk. Bohaterka ,
Spoiler:
, boryka się z zaangażowaniem , brakiem własnej wartości . Jak łatwo można zgadnąć, dwie tak okaleczone osoby , muszą się sporo napracować ,żeby z sobą być . I o tym jest ta książka . Ucieczka ,seks ,ucieczka i tak w kółko ... Kiedy jej się coś nie podoba , daje dyla zamiast porozmawiać . On ją dopada,godzą się i tak dalej ... Trochę mnie wkurzyło ,że autorka nie rozwinęła postaci Gideona, a dokładnie jego przeszłości . Wiemy tylko ,że ma koszmary w których ktoś go molestuje. Nie lubi swojego rodzinnego domu , ponieważ i on w tym koszmarze występuje. Matka jakieś dziwne uwielbienie przejawia względem jego ... Sądzę ,że autorka rozwinie temat w drugiej części . Najlepszy jest wątek z kontrolą . :rotfl: W ''Pięćdziesiąt twarzy Greya'' to on ją obsesyjnie kontrolował . W tej książce non stop, robi to jej matka ( m.in śledzi ją za pomocą komórki) . Również uczucie jakie łączy tę parę ( wyznają sobie miłość) ,odróżniają książkę od innych pozycji tego typu, jakie ostatnio czytałam . To on zawsze wyciąga pierwszy rękę do zgody ,mimo iż to ona wszystko spie..... Pod tym względem ma on angielską cierpliwość. :] Obiektywnie mówiąc dałabym książce pięć z minusem .

Trochę chaotycznie ,przeskakuje z tematu na temat :hyhy: ale takie moje świeże wrażenia po przeczytaniu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość