Teraz jest 27 września 2024, o 14:13

Romans paranormalny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 21 lutego 2012, o 19:40

Gabaldon akurat to coś dla mnie.Mnóstwo realiów,trudne wybory,skomplikowane historie bohaterów nijako nakładające się na siebie,rozciągnięcie w czasie,romans,polityka,miłość i problemy.A najlepsze że bardzo prawdopodobne jest tam wszystko(poza podróżą w czasie,ale to mały pikuś) i strasznie wciąga.
A jesli chodzi o fantasy to Świat czarownic Norton jak najbardziej
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 28 lutego 2012, o 13:31

Dziękuję za wszystkie propozycje...
W wolnej chwili, je rozważę ^_^
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 30 sierpnia 2012, o 21:00

przeczytałam sobie Wieczną Noc Claudii Gray

Zakazana miłość - nieśmiertelna i mroczna jak wieczna noc...

W nowej szkole wszystko jest dziwne i niepokojące, a nowi koledzy chłodni i wyniośli. Szesnastoletnią Biankę dręczą co noc koszmary: w każdym śnie przedziera się przez las, uciekając przed czymś strasznym. I zawsze ratuje ją ten sam tajemniczy chłopak...

Kiedy Bianka spotyka go na jawie, wie, że znalazła pisaną jej miłość. Ale ich pierwszy pocałunek obudzi w niej nieznane przerażające pragnienie i ujawni mroczny sekret, który może okazać się zabójczy – również dla rodzącego się uczucia.


Z opisu przypomina trochę taki odwrócony Zmierzch,tyle że w tym wypadku bohaterka jest urodzoną wampirzycą,która jeszcze nie posmakowała żywej krwi,a jej wybranek człowiekiem.Pierwsza miłość,pierwsze uniesienia,dziwaczna szkoła,mniej lub bardziej sympatyczni koledzy i kolejne sekrety odkrywane przez Biankę i Lucasa.No i dodatkowo łowcy wampirów...Chwilami trochę naiwne,ale i tak się dobrze czyta.Może i dla nastolatek,ale starszy czytelnik też coś dla siebie znajdzie..Mnie zainteresowało,na tyle,że sięgnę po kolejne części(choć kupować nie zmierzam)
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 31 sierpnia 2012, o 09:34

jak chcesz pożyczyć kolejne trzy części to powiedz
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 31 sierpnia 2012, o 11:39

To jest to z ladna okladka? Musze sobie sprawdzic w bibliotece.
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 31 sierpnia 2012, o 11:42

o może ja też sięgnę po to..xD
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 31 sierpnia 2012, o 11:46

możesz spróbować, fajna historyjka
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 31 sierpnia 2012, o 20:09

Nocny Anioł napisał(a):jak chcesz pożyczyć kolejne trzy części to powiedz

dzięki,ale nie trzeba,już mam zarezerwowane w bibliotece
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 31 sierpnia 2012, o 20:11

ewa.p napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):jak chcesz pożyczyć kolejne trzy części to powiedz

dzięki,ale nie trzeba,już mam zarezerwowane w bibliotece

spoko, miłej lektury
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 18 września 2012, o 11:11

Decyzja podjęta, Mariana będzie tutaj :P

Choć koncept interesujący, to ja jednak reinkarnacji nie lubię... Dołączę ją chyba do amnezji i maskarady i będą się mogły razem grzecznie pobawić. Och, no na pewno gdzieś kiedyś trafię na wykonanie mnie zadowalające, ale stawki emocjonalne bywają jakieś takie... niskie... Zamiast ciekawego konfliktu i charakterów naszych postaci trzeba się zagłębiać w odkrywanie dramatycznej przeszłości, której i tak nie da się zmienić ;)

Niestety Mariana i Richard wydali mi się dość nijacy i nie zauważyłam między nimi jakiegoś karmicznego iskrzenia, ot migawki z zafascynowania, już prędzej iskierkę u sympatycznej pary z teraźniejszości. Być może ze względu na nieodwracalność części historycznej bardziej interesowała mnie właśnie teraźniejszość i też bardziej mi się podobała.

Spoiler dla niektórych pewnie duży, więc kto chce czytać książkę, może lepiej niech nie zagląda.
Spoiler:


Ogólnie czytało się nieźle, nie mogę powiedzieć, żeby mnie irytowała ta książka, albo żeby moja ocena była negatywna... Tylko żałuję, że okazała się dla mnie raczej mało angażująca. To chyba po prostu nie moja konstrukcja.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 10073
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 18 września 2012, o 17:16

Ja też spróbuje :smile:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 19 września 2012, o 22:24

Mariana to była moja polecanka od Gmosi chyba.Moje klimaty.
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 20 września 2012, o 07:51

tak jak i moja :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 21 września 2012, o 21:12

Mam ta Claudie Grey, przechodze sobie obok puleczki z Young Adult, a tu prosze trzy czesci, jedna obok drogiej siedza w rzadeczku, jakby na mnie czekaly ^_^ Poza tym, bardzo pozytywnie mnie to zaskoczylo, znalazlam kolejne czesci do House of Comarre-a tego w ogole bym sie nie spodziewala po mojej bibliotece. Jak przeczytam, dam znac jakie to i czy warto czytac. Narazie moje polecanki troche poczekaja...
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 27 września 2012, o 15:16

To sie teraz wciagnelam w paranormalne. Skonczylam wlasnie 3 z serii 'House of Comarre' Kristen Painter. Wspominalam kiedys o pierwszej czesci, chyba rok temu. Okazuje sie, ze bedzie chyba z 5 czesci, w tym 4 wydzie pazdzierniku, a 5 w przyszlym roku.
Jest to dosyc ciekawa koncepcja wampirow, a wlasciwie nie wampirow, a genetycznie zmodyfikowanych ,,dawcow krwi'', ktorych wampiry, te wysoko postawione, moga sobie kupic na 100 lat. Dajac krew prosto z zyly taki dawca-Comarre-rowniez zyje wiecznie, musi miec tylko kontakt ze slina wampira. Ogolnie akcja ksiazek skupia sie na glownej parze: Malkolmie i Chrysabelle, ale jest tam wiele pobocznych watkow i pododawanych nowych postaci, ktore maja swoje wlasne problemy, lub klatwy do pokonania. Pelno jest roznych ponadnaturalnych stworzen, legend z zamierzchlych czasow, czarownic, zmiennoksztaltnych i tego typu calej menarzerii. Czyta sie te ksiazki bardzo szybko, bo dosyc duzo sie dzieje i wciagaja. Jezeli komus nie spodoba sie glowna para, to naprawde moze znalezc sobie innego bohatera, ktory mu sie spodoba. Jezeli ktos lubi cos w tym rodzaju, to polecam.
Ta autorka w ogole pisze tez i romanse paranormalne, ale nie mialam okazji (jeszcze) nic przeczytac.
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 5 października 2012, o 21:32

Trzeci z kolei post i znowu moj ^_^ Od trzech dni slepne czytajac ten cykl Wieczna noc Claudii Gray i z jakim to rozczarowaniem zorientowalam sie, ze jest tego 4 czesci :evil: w bibliotece nie maja czwartej, wiec bede sie musiala wspomoc komputerem...
Poki bco podoba mi sie, przynajmniej cos innego. Zastanawiam sie tylko jak bardzo jeszcze autorka utrudni im zycia....
Bardzo interesujaco zapowiada sie tez ksiazka o Baltazarze, a takze inna powiesc tejze autorki:'Fateful'-ta to moze nawet sobie kupie, mam tylko nadzieje, ze nie nastepny cykl....
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 10073
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 5 października 2012, o 21:43

Katarzynko właśnie spisuje te paranormale i może też mi się spodoba :smile:
Kristen Painter - po ang czytałaś?

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 5 października 2012, o 21:47

Czytaj nawet do rzeczy jest. Jeszcze Kerstin Gier sobie zapisz tez zaczelam niedawno, tylko najpierw ten cykl dokoncze :wink:
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 10073
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 5 października 2012, o 21:54

Katarzyna888 napisał(a):Czytaj nawet do rzeczy jest. Jeszcze Kerstin Gier sobie zapisz tez zaczelam niedawno, tylko najpierw ten cykl dokoncze :wink:

Będzie mi ciężko po ang, mam straszne luki w tym języku... :smutny:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 5 października 2012, o 22:02

Po polsku jest wszystko z tego,a Gier nawet jeszcze kolejnych po angielsku nie wydali.
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 10073
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 5 października 2012, o 22:03

Chodzi mi o Kristen Painter

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 5 października 2012, o 22:09

A tej nie przetlumaczyli :( szkoda naprawde
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 6 października 2012, o 19:28

Cos o Claudia Gray ,,Wieczna noc''
Po pierwsze to dziwnie przetlumaczyli te tytuly (przynajmniej coniektore):
1.Evernight - Wieczna noc
2.Stargazer - Mowa Gwiazd
3.Hourglass - Ucieczka
4.Afterlife - Powrot do Wiecznej Nocy
O ile dwa pierwsze tytuly po polsku sa do przyjecia, o tyle dwa ostatnie w ogole wziete z kosmosu. Autorka calkiem ciekawie wykreowala swiat szkoly dla wampirow, ktore musza dodtosowywac sie do zmian zachodzacych w swiecie i nauczyc znajdowac wsrod wszelkich technicznych nowosci. Moj ulubiony bohater z posrod wszystkich ludzi i wampirow, to Ranulf-jego sticki spokoj i filozoficzne podejscie do zycia mnie rozbjajalo. Ta postac byla chyba we wszystkich sytuacjach,ktore mozna bylo nazwac smiesznymi. Wampir zyjacy ponad tysiac lat, ktoremu ktos stara sie wytlumaczyc dzialanie telefonu komorkowego...Podczas wiekich, walk i emocjonalnych rozklekotan, Ranulf byl oaza spokoju, ktora potrafila jednak niezle miatac toporkiem ^_^
Wszystko mi sie podobalo do momentu koncowki trzeciej czesci i teraz bedzie wielki spoiler, naprawde kluczowy. Jezeli ktos nie chce psuc sobie ksiazki, niech nie czyta.
Spoiler:

moze cos da sie jeszcze naprawic, bo nastepna postac, ktora moim zdanie zostala potraktowana troche niesprawiedliwie, to Baltazar. O nim tez jest ksiazka, chyba ma wyjsc za miesiac. Przeczytam wczesniej czy, pozniej, moze chociaz przy min rozwiazania beda lepsze. Poza tym pod pewnymi wzgledami bardziej mi pasowal od Lukasa.
Po tym wszystkim musze sie troche ,,odparanormalnic'' i siegnac po moje polecanki ^_^
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 31 października 2012, o 13:44

"Pierwszy grób po prawej" Darynda Jones

Tytuł tak na prawdę nie adekwatny do książki. Występuje 'gdzieś' to sformułowanie, ale tak jakoś na treść całej książki nie ma on większego odzwierciedlenia. :bezradny:
Jest to narracja pierwszoosobowa, pisana z pozoru tej 'kostuchy'
Romans jest, ale dla mnie pozostawia pewien niedosyt, bo jest taki nierzeczywisty.
Wątek kryminalny fajnie skonstruowany. Głównie książka skupia się na nim do niego dołączone są kolejne ciekawe 'odkrycia'.
Ciekawe postaci jak przyjaciółka, Wubek, Garrett(szkoda :smutny: , nie powiem dlaczego, ale szkoda), ci prawnicy w tym jedna kobieta, też ciekawi.
Przez pierwsze 60 kilka stron nie mogłam wejść w książkę, jednak później powoli akcja zaczęła się klarować pewne momenty zaczęły się pojawiać w innym świetle i akcja nabrała rozpędu. Szkoda też, że w takim momencie się książka kończy, bo ma się ochotę na dalszy ciąg.
Raziło mnie gdzieś użycie jakiś skonstruowań albo jakieś dziwne dla mnie tłumaczenie. Miałam takie hmm ze 4 momenty :]

W sumie jeśli miałabym oceniać książkę w skali na BBN dałabym jej 4,5.

Jeśli któraś chciałaby pożyczyć książkę mogę ją wysłać, wtedy może zorientujecie się czy chcecie mieć ją na swojej półce czy nie. :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 31 października 2012, o 13:49

ja mogę :prosi:
ale spokojnie za jakiś czas
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości