Teraz jest 21 września 2024, o 16:43

Janet Evanovich

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 6 września 2012, o 23:37

Dano na zapowiedzi:

Notorious Nineteen czyli Plum nr 19 w sprzedaży od 20 listopada 2012.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 7 września 2012, o 15:54

Trójka jest świetna (czasu za bardzo nie mam na czytanie bo mam powstanie w przyszłym tygodniu) Babcia Mazurowa się przewija, Morelliego jest trochę mało ale za to scena gdy Komandos przychodzi na obiad do rodzinki Steph... Marzenie. Scena może konkurować o najlepszą tylko z tą gdzie Śliwka goni NSa przez galerię z folią na łbie, a potem Babcia M widzi ją z efektem pofryzjerskim.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 7 września 2012, o 16:21

Trójka jest bardzo fajna. Niedawno dla przypomnienia słuchałam oryginalnego audio.
Najbardziej w pamięć zapadły mi inne sceny. Np. rozmowa z jej dawną nauczycielką. Pobudka w łazience koło trupa. Jakoś te makabryczne sceny mocniej mi utkwiły.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 7 września 2012, o 16:28

a te jakoś niekoniecznie. Pobudka koło trupa mniej niż jak inna zewłoka wypadł na Lulę z szafy :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 7 września 2012, o 17:05

Książkę czytałam ostatni raz ze dwa lata temu, a audio do Trójki niestety mam w wersji skróconej. Luli z zewłoką w ogóle nie pamiętam.
Kiedyś powtórzę po kolei całą serię po polsku, tylko zaczekam na wydanie więcej tomów, żeby było się w co wgryzać.

A na razie sprawdziłam, że w nowym wydaniu Dwójki powtórzono błąd ze starego wydania. Książka została poświęcona dzieciom pani Evanovich, z których jedno jest dziewczynką. U nas zawsze dwa chłopaki.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 września 2012, o 16:57

powtórz sobie koniecznie bo motyw zewłoki wypadającej z szafy fajny jest.
A tak w ogóle to książkę skończyłam i byłam nieźle zaskoczona jak się okazało czym się wujek Mo trudnił :P
Końcówka jest bardzo obiecująca :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 8 września 2012, o 20:53

Sol, musisz się przyzwyczaić do tego, że obiecująca końcówka każdej części zawsze okazuje się tylko podpuchą. Na początku następnego tomu jest za każdym razem wyjaśnione, dlaczego jednak nie wydarzyło się to, co było sugerowane w poprzednim. I tak jest do tomu nr 7. Od Ósemki są już zwykłe zakończenia bez sugestii. (Tak mi się wydaje, nie chce mi się sprawdzać, czy na pewno nie było jakichś wyjątków.) W tomie nr 16 znowu pojawiła się obiecująca końcówka, jak za dawnych czasów.

Na końcu Siódemki robi się baaardzo gorąco:
Spoiler:


Ponieważ czytałam do nr 9 nie po kolei, to nigdy nie miałam tego zaskoczenia. Nie wyobrażam sobie w ogóle tego, co musiały przeżywać Amerykanki. Czyli czekania okragły rok na dalszy ciąg i przeżywania za każdym razem zawodu, bo co innego sobie wyobrażały.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 6172
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Babolandia
Ulubiona autorka/autor: wiele ich jest ...

Post przez Renata7 » 16 września 2012, o 18:56

Czytam właśnie tom piąty i coraz bardziej mi się podoba . Czwóreczka to majstersztyk :bigeyes: . Tylko gnębi mnie jedno pytanie . Z kim w końcu będzie Stephanie ? hmmm

Avatar użytkownika
 
Posty: 30752
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 16 września 2012, o 18:57

doszłam do siódmej i dalej na dwoje babka wróżyła :hyhy:
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6172
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Babolandia
Ulubiona autorka/autor: wiele ich jest ...

Post przez Renata7 » 16 września 2012, o 18:59

Jak będzie z Rangerem ( Leśnikiem - Komandosem) - to nie czytam dalej :mur:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 września 2012, o 19:00

Renato dlaczego? ;)
co prawda wolałabym żeby była z Morellim, ale Komandosa też lubię.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 6172
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Babolandia
Ulubiona autorka/autor: wiele ich jest ...

Post przez Renata7 » 16 września 2012, o 19:01

Nie wiem . Obejrzałam najpierw film , a potem zabrałam się za serię i jak teraz wyobrażam sobie ją z tym chłopaczkiem to :mur:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 września 2012, o 19:36

z wyglądu filmowego faktycznie Morelli bije Komandosa na głowę.
Ktoś mówił kiedyś że jak się Steph zdecyduje z kim będzie to będzie to koniec serii. Więc najlepiej jak sobie z tymi dwoma na zmianę kręci.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 16 września 2012, o 21:09

E. zbliża się do dwudziestej i dalej nie wiadomo.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 17 września 2012, o 00:45

Renata7 napisał(a):Czytam właśnie tom piąty i coraz bardziej mi się podoba . Czwóreczka to majstersztyk :bigeyes: .

Oj tak, Czwórka jest cudna. Tylko 12 i 10 ją przebiło w moich oczach. Jak są ogłaszane jakieś głosowania na ulubione tomy, to Czwórka jest zawsze wysoko.

Renata7 napisał(a):Tylko gnębi mnie jedno pytanie . Z kim w końcu będzie Stephanie ? hmmm

Nie martw się, Evanovich na pewno nam nie zrobi żadnego świństwa na tym polu.
Morelli jest jej miłościa od wczesnego dzieciństwa. Trzymam kciuki, żeby z nim Stephanie założyła rodzinę.

Renata7 napisał(a):Nie wiem . Obejrzałam najpierw film , a potem zabrałam się za serię i jak teraz wyobrażam sobie ją z tym chłopaczkiem to :mur:

Tak, też to powtarzam, że chociaż aktor ma 40 lat, to wygląda w filmie najwyżej na 25, a to przeszkadza.
Pocieszające jest, że Stephanie nie ma być zakochana w Rangerze takim, jaki był w części pierwszej. Zbliży się z nim dopiero w dalszych częściach, a do tego czasu przechodzi on w książkach wielką metamorfozę. Jeśli będą dalsze filmy, to filmowy Ranger taż będzie tę metamorfozę przechodził. I pewnego dnia może będzie wyglądał tak, że uwierzymy w jej miłość do dwóch fajnych ciach na raz.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 października 2012, o 17:53

Przed chwilą kupiłam Czwórkę. Jutro lub pojutrze będę mieć, pan z Kolibra wyśle mi maila. Niech żyją małe księgarnie i odbiór osobisty :cheer:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 16 października 2012, o 19:57

Gratuluję, Sol.
I wiesz co? Nie mam czym Cię pomęczyć, bo brak mi egzemplarza z autografem, ale się niedługo postaram.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 października 2012, o 20:00

ach jaka szkoda...
Masz na oku jakieś spotkanie z autorką?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 16 października 2012, o 20:03

Sol, wiesz że w Kolibrze studenci, którzy mają Kartę do Kultury mają 20% rabatu :mysli: Tak przynajmniej głosi wykaz zniżek na stronie biblioteki, ale osobiście nie sprawdzałam.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 października 2012, o 20:06

dziś przechodząc koło nich widziałam że zniżka studencka zależy od ilości zakupionych książek. A z kartą do kultury to też wiedziałam. Tylko nie wiem czy to dotyczy zakupów na allegro.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 16 października 2012, o 20:07

wiedzmaSol napisał(a):Masz na oku jakieś spotkanie z autorką?

Nie. Mam na oku zakupy w ich rodzinnej firmie.
Do kupienia jest komiks z autografem pani Evanovich. Na żądanie można mieć też autograf jej córki, bo komiks został napisany wspólnymi siłami.
Najpierw komiks został wydany w dwóch częściach w twardych okładkach (czerwony i niebieski). Oba tomy można było kupić z autografami. Tom drugi miałam już w na półce, a tom pierwszy tylko jako app do iPada, więc planowałam dokupić właśnie ten jako książkę. I wtedy bum, przestano je sprzedawać z autografami, a zamiast nich pojawiły się oba tomy razem w miękkiej okładce. Za długo się zastanawiałam i przepadło. Teraz od wielu miesięcy zbieram się do kupienia tej całości. Ciekawe, jak długo jeszcze będę się tak zbierać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 16 października 2012, o 20:08

Pewnie nie, chociaż nie zaszkodzi zapytać.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 października 2012, o 20:10

Janko to przestań się zastanawiać i nabądź sobie bo potem możesz jeszcze bardziej żałować.

Agrest, na pewno zapytam, miałam to w planach. Ale i tak cena na allegro była korzystna: 28.50 zł
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 16 października 2012, o 20:17

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 października 2012, o 15:17

Trochę już napoczęłam Czwórkę i jestem zachwycona. Jak poprzednie tomy potrzebowały kilku-kilkunastu kartek żeby się rozkręcić, tak tu jest akcja od razu.
Teraz mam dylemat, bo jak skończę to w domu stoi piąta... Nie wiem czy się powstrzymam.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do E

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości