Teraz jest 9 października 2024, o 18:30

Joanna Chmielewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 maja 2012, o 21:33

Wczoraj, jak tak sobie przypomniałam o tych filmach, to nie wytrzymałam i poszukałam na youtube. Obejrzałam kawałek. I tam właśnie ciągle było "Centrala?". Jak ktoś do mnie zadzwoni z takim pytaniem, to będę mogła z czystym sumieniem powiedzieć, że tak.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 19 maja 2012, o 21:34

No chyba, że akurat na Honoracie odbierzesz.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 maja 2012, o 21:37

Niedobrze, nie pomyślałam o tym. Mam niedopracowany plan. Będę w takim razie tylko Centralę podnosić.
Obrazek

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 19 maja 2012, o 22:24

Honorata była ostatnio w TV :) Mniam :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 20 maja 2012, o 12:59

Świetny film :) I rewelacyjna Sienkiewicz. Chciałabym zobaczyć tę kreację, którą opisywała, żeby jak najdłużej zająć telefon :rotfl:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1863
Dołączył(a): 18 kwietnia 2011, o 19:46
Lokalizacja: Szkocja
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer

Post przez almani » 24 maja 2012, o 19:42

Obejrzałam sobie dziś po raz pierwszy i jestem zachwycona :inlove:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 24 maja 2012, o 21:56

Lekarstwo na miłość uwielbiam.Skradziona kolekcja tez jest fajna,choć trochę za bardzo zmieniona względem oryginału.Nie podobał mi się serial Całe zdanie nieboszczyka-książkę kocham,serial był kiepski.Natomiast podobała mi się ekranizacja Wszyscy jesteśmy podejrzani z Olszówką w roli Joanny i Kaczorem w roli diabła-byłam nia zachwycona.Reszty nie oglądałam
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 maja 2012, o 23:33

"Całe zdanie nieboszczyka" właśnie zaczęłam oglądać. Wczoraj zaliczyłam odcinek nr 1, dziś miał być nr 2, ale nie wyszło.
Koleżanka nagrała dla mnie cały serial z telewizji, jak leciał kiedyś, bo wyjeżdżałam i nie mogłam oglądać. Tylko dwa odcinki wtedy zaliczyłam. Już dawno powinnam to obejrzeć do końca.
Szukałam tego serialu w oryginale do kupienia, ale nie ma.
"Lekarstwo na miłość" było wydane na dvd, ale "Skradzionej kolekcji" też na razie nie znalazłam.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 27 maja 2012, o 20:30

Ponoć jeszcze Wszystko czerwone zostało sfilmowane,coś mi wpadło w oko na filmwebie,ale nigdzie tego nie znalazłam
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 27 maja 2012, o 22:04

Tak Lilia w pierwszym poście napisała:
Lilia napisał(a):Ekranizacje
Powstało kilka ekranizacji filmowych, opartych na jej książkach. Były to:
* Lekarstwo na miłość – na podstawie Klina
* Skradziona kolekcja – na podstawie Upiornego legatu
* Kim jesteś kochanie – spektakl TV na podstawie Romansu wszechczasów
* Randka z diabłem – teatr TV na podstawie książki Wszyscy jesteśmy podejrzani
* Całe zdanie nieboszczyka – rosyjski (tytuł oryginału: Szto skazał pokojnik) serial (powstała też nigdy nie wyemitowana okrojona wersja kinowa)
* Wszystko czerwone – rosyjska (tytuł oryginału: Vsyo krasnoye) ekranizacja najpopularniejszej książki Joanny Chmielewskiej</ul>

O spektaklu "Kim jesteś kochanie" i o filmie "Wszystko czerwone" nigdy nie słyszałam. "Randka z diabłem" jest na youtube. Muszę kiedyś obejrzeć.

ewa.p napisał(a):Lekarstwo na miłość uwielbiam.Skradziona kolekcja tez jest fajna,choć trochę za bardzo zmieniona względem oryginału.

Według mnie oba były bardzo zmienione.
Nie mogę sobie przypomnieć, czym zajmowała się szajka w "Klinie". W filmie to było drukowanie fałszywych pieniędzy, ale w książce, coś innego. Tylko co?
Mam tę książkę, tylko jak zwykle głęboko i nie chce mi się jej wygrzebywać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 28 maja 2012, o 14:38

Gwałt to ostatnia książka Chmielewskiej.Jakoś mi nie było do niej spieszno,tym bardziej nie miałam ochoty przepłacać,bo zawiodłam się na ostatnich książkach tej pani.No ale dostałam w prezencie,więc nie chciałam zwlekać z czytaniem :czyta: .Chociaż co i rusz przeszkadzała mi w tym ukochana rodzinka :hyhy:
Pierwsze co sie rzuca w oczy to okładka
Obrazek

trochę przypomina wyglądem szary papier używany w PRL-u do pakowania produktów spożywczych.
Drugie to treść:
To miała być zwykła rozprawa sądowa w mieście Płocku, ale czy nią była? Czy to gwałt czy nie-gwałt? Czy to cnota czy nie-cnota?
Pewien prokurator, trwale zainteresowany płcią piękną, w szczególności dociekliwą dziennikarką śledczą oskarża gwałciciela, osobiście dokumentując obronę własną. Zramolały sędzia prowadzi sprawę w sposób budzący oszołomienie i paraliż mowy. Dziennikarka podczas procesu rozmawia z własną broszką i rozpoznaje grecki profil dawnej sympatii, która umiała dobrze pływać.
A w tle majaczą silne kanty i machloje wysoko postawionych urzędników i ich złotych dzieci – i wszystko to w uroczej atmosferze głębokiego PRL-u.


Blurb w zasadzie zgodny z rzeczywistością.Bohaterowie,jak to u Chmielewskiej dość familiarni i nawet sympatyczni.Po pierwsze ofiara nazywa się Stefcia Rucka-co od razu skojarzyło mi się z Rudecką z Trędowatej i od razu było mi przyjemniej.Po drugie sprawca-kochliwy,nawet bardzo,bardziej ofiara nadmiaru uczuć niż sprawca czynów nierządnych.Prokurator,obrońca i dziennikarka-cud,miód i orzeszki.Nawet sędzia określany czule jako stary ramol,bądź zramolała purchawka jest,może nie fajny ale przynajmniej zabawny.Że nie wspomnę o sędziach apelacyjnych.Domniemany gwałciciel i niedogwałcona ofiara(określana przez matkę słowami Bardzo tajemna jest ta moja córka)zamydlają sprawę dokumentnie.
Nie wiem jak inni,ale ja się bawiłam przy tej książce świetnie.Może nie sięga szczytów jak np.Wszystko czerwone czy nawet Harpie ale jest zdecydowanie lepsza od ostatnich gniotów,przynajmniej moim skromnym zdaniem.A już uzasadnieni wyroku czytane przez sędziego to majstersztyk.Ja się tutaj śmiałam w głos :evillaugh: Najlepiej czytać w samotności,tak by nikt niepowołany nie mógł odrywać czytelnika od książki,bo to zdecydowanie przeszkadza w odbiorze
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 99
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 07:51
Lokalizacja: Gród nad Motławą
Ulubiona autorka/autor: Roberts\Krentz\Quinn\Brown\Howard

Post przez Marinka » 28 maja 2012, o 17:53

Chmielewską wielbię niezmiennie ale...za wszystkie dawne książki,jak mam "doła" sięgam po którąś i od razu mi lepiej.Ale ostatnie jej książki niestety ...żałowałam wydanej kasy ,szczególnie za przegadane Porwanie.A przeczytawszy kilka niezbyt zachęcających opinii o Gwałcie nie zdecydowałam się na zakup. Po recenzji Ewy chyba poszukam aby przeczytać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 28 maja 2012, o 18:59

na wszelki wypadek spróbuj jednak pożyczyć,może ci się nie spodobać.U mnie zadziałało kilka względów-niedobór Chmielewskiej,fakt,że to prezent,nazwisko ofiary i dopiero ostatecznie sama treść :hyhy:
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 99
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 07:51
Lokalizacja: Gród nad Motławą
Ulubiona autorka/autor: Roberts\Krentz\Quinn\Brown\Howard

Post przez Marinka » 28 maja 2012, o 19:47

Taki mam zamiar aby pożyczyć.Już sobie nawet "zaklepałam" w bibliotece .Niedobór Chmielewskiej może i u mnie zadziałać- dawno po nic jej nie sięgałam.Zraziło mnie to Porwanie które ledwo doczytałam . Byczki przeczytałam z mniejszym przymusem ale może dlatego ,że to była moja jedyna lektura którą miałam podczas długiej podróży pociągiem :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 28 maja 2012, o 19:52

Porwanie było tragiczne.tez dostałam w prezencie,przeczytałam tylko raz i nie mam ochoty na powtórkę.Nuda galopująca,wykonanie straszne,osoby występujące drętwe.Byczki nie były takie złe,głównie z powodu pozwiązania z Wszystkim czerwonym i dzięki Alicji,która bardzo lubię
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 99
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 07:51
Lokalizacja: Gród nad Motławą
Ulubiona autorka/autor: Roberts\Krentz\Quinn\Brown\Howard

Post przez Marinka » 28 maja 2012, o 20:00

Ja niestety Porwanie kupiłam i ponieważ wiedziałam ,że na 150% do tego nie wrócę po mozolnym przeczytaniu - oddałam do antykwariatu.A Byczki to właśnie dla powiązań z Wszystko czerwone kupiłam ,pomimo obaw po wcześniejszym gniocie.

Nabrałam przez to pisanie ochoty na coś Chmielewskiej - muszę coś ściągnąć z półki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 28 maja 2012, o 20:02

ja Chmielewskiej nie odsprzedaję,żeby nie wiem jaki gniot muszę mieć na półce.Moja ulubiona pisarka,zawsze mi humor poprawia,nawet w gniotach można spotkać różne perełki
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 99
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 07:51
Lokalizacja: Gród nad Motławą
Ulubiona autorka/autor: Roberts\Krentz\Quinn\Brown\Howard

Post przez Marinka » 28 maja 2012, o 20:26

Ewo to była jedyna którą oddałam.Może z powodu tego zawodu przy czytaniu.A na półce mam wszystkie ,do Mnie zabić

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 29 maja 2012, o 20:16

mi brakuje czterech,ale wcześniejszych ,muszę dokupić
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 29 maja 2012, o 20:57

A mnie tylko przedostatniej Autobiografii.
I tych różnych Pafnucych.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 29 maja 2012, o 22:12

o Pafnucych nawet mi się myśleć nie chce.Przeczytałaa,ale kupować nie zamierzam(i nie liczę ich do brakujących :P )
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 29 maja 2012, o 22:16

Najpierw też nie policzyłam, potem zedytowałam posta, żeby było sprawiedliwie.
Obrazek

 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18

Post przez Sabina259 » 31 maja 2012, o 22:10

Jak ktoś lubi Chmielewską, mogą mu się spodobać książki Marty Węgiel, czyli Martusi. Nie wiem, czy na Forum były one omawiane. "Przypadkowy kadr", "Afera Kobana", "Pensjonat z gangsterem w tle" - historie romansowo-detektywistyczne, w których pojawia się również Joanna Chmielewska we własnej osobie. Marta Węgiel napisała także "Jak wytrzymać z Joanną Chmielewską", wywiad z pisarką. Nie będę się rozpisywała, bo może o tym wszystkim już wiecie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 31 maja 2012, o 22:14

a tego to nie wiedziałam.Zapiszę sobie do przeczytania
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6172
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Babolandia
Ulubiona autorka/autor: wiele ich jest ...

Post przez Renata7 » 18 czerwca 2012, o 19:59

Zafundowałam sobie ostatnio mały maratonik Chmielewskiej . Zaczęło się od obejrzenia Randki z diabłem na podstawie ksiązki Wszyscy jesteśmy podejrzani.Za ciosem powtórzyłam sobie Lesia, potem wzięłam się za Dzikie białko a na koniec Całe zdanie nieboszczyka. Stwierdzam , że ksiązek tej pani nie należy czytać w miejscach publicznych - dziwne spojrzenia ludzi po kolejnym wybuchu śmiechu - jazda autobusem razem z siostrą i jej słowa - żebym się opanowała i nie robiła "wiochy" . :smile:
Zupełnie nie wiem o co jej chodziło :bezradny: . Zdecydowanie ksiązki na poprawę humoru . Jestem ogromną wielbicielką szalonych pomysłów Lesia na zabicie znienawidzonej Matyldy ( polecam słuchowisko na podstawie ksiązki - Zamachowski cudnie odgrywał Lesia).
Moją ulubioną pozycją jest jednak Wszyscy jesteśmy podejrzani i wymyślona przez Joannę zbrodnia na Stolarku , która się sprawdziła :smile: . Ksiązka przeczytana jednym tchem - cudna Joanna, diabeł i zabójczy pan Prokurator :sweet_kiss: .
Nie dziwię ci się Ewo , ze to twoja ulubiona autorka - pisze genialnie i na pewno jeszcze nie raz sięgnę po jej ksiązki :smile: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości