Teraz jest 6 października 2024, o 13:20

Kerrelyn Sparks

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 5 maja 2012, o 12:53

Lilia napisał(a):Janko, dlaczego nie spróbujesz zapoznać się z tymi książkami? Wszak lubisz długie cykle ;)

Bo ja biedna mam już w międzyczasie tysiące zaległych książek do przeczytania. Do śmierci nie przeczytam, nawet jakbym sto lat żyła. Dlatego muszę sobie od ust odejmować.
Wszelkie paranormale skreśliłam. Od czasu do czasu zastanawiam się nad nimi.
Jest seria o jakiejś barmance z lokalu dla wampirów (chyba mi chodzi o Sookie) i seria MaryJanice Davidson o królowej wampirów. Znam je z widzenia już od dawna, bo po niemiecku były wcześniej wydawane. Mają okładki chicklitowe, a mnie to mocno przyciąga. Łapki mi się do nich w niemieckich księgarniach wyciągają.
Gdybym teraz miała naprawdę za coś paranormalnego się zabierać, to chyba właśnie za Kerrelyn Sparks.

Lilia napisał(a):... Wszak lubisz długie cykle ;)

Nie, ja nie lubię długich serii. Nawet nie lubię krótkich.
Lubię książki pojedyńcze. Wyrosłam na kryminałach, a one kiedyś ekstremalnie rzadko były seriami. A jeśli już, to łączyły sie osobą prowadzącą śledztwo i nie miało żadnego znaczenia, że to seria.
To mój pech i przekleństwo ostatnich lat, że, co mi się książka spodoba, to się okazuje, że ona od serii. I jeszcze na dokładkę najczęściej rzuca mnie gdzieś w środku cyklu.
Świadomie jeszcze nigdy nie zabrałam się za serię. Nawet w HQ. Zaliczyłam ze 3 mini-serie tylko dlatego, że nie wiedziałam, co robię.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 12:57

Sookie jest dla wytrawnych (edit. i bardzo zawziętych w chęci zaliczenia wszelkiej literatury wampirycznej) czytaczy paranormali, bo raczej mało kto zdzierży jej naiwny język :P a Nieumarłą kiedyś zaczęłam i nie dałam rady.
Janko zrób wyjątek dla Sparks. Tu tomy są powiązane postaciami, ale w sumie jak przeczytasz pierwszy i załapiesz główny sens to później jedynie małe spojlery mogą być przeszkodą w czytaniu na wyrywki.
Spróbuj, spróbuj, spróbuj ;) jestem strasznie ciekawa jakie będziesz miała o niej zdanie, bo to moja najukochańsza autorka.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 13:00

wiedzmaSol napisał(a):zwłaszcza że w tym cyklu dużo się dzieje i jest wesoło i bardzo romantycznie.

Aniele to zapoznaj się z Leo. To jest cykl o rodzeństwie Hathaway Lisy Kleypas. Spodoba Ci się ;)

I znowu coś mam przeczytać, zgubiłam się już :niepewny:

tajemna napisał(a):Myślę, że Aniołek będzie zachwycony Hathawayami :) Aż mnie korci, żeby powtórzyć :czeka:


Czyli ze coś Aniołkowego powiadasz :mysli:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 13:02

Z Lilią mówimy o tym samym cyklu. Ostatnio męczyłam Kleypas: Wyjdź za mnie, Uwiedź mnie, Pokochaj mnie, i się zachwycałam. Dlatego teraz Cię tym kuszę na spółę z Lilią.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 13:08

I Tajemną :hyhy:
A w jakim to stylu napisane? :hyhy: jakieś porównanie?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 13:17

Jankę i Tajemną to chciałabym na Sparks namówić. Nie wiem jak Janka stoi z Kleypas ale Tajemna ją lubi.
A w jakim stylu... Wyjątkowym chyba ;) dzieje się dużo, romans jest obszerny, momenty są, humor też. Sun ostatnio chyba jakieś fragmenty wklejała.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 13:37

A dużo jest wypada nie wypada i krzyczących dziewic?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 5 maja 2012, o 13:45

Janka napisał(a):Świadomie jeszcze nigdy nie zabrałam się za serię.

Ale nakłamałam! Do piekła pójdę!
Przecież świadomie przeczytałam Suzanne Enoch (4 tomy, współczesna), Meg Cabot serię XXL, Gemmy Halliday serię na obcasach (3 sztuki dotąd) i jeszcze kilka serii, których nie ma po polsku.
Poza tym kilkanaście serii ciągle czeka w kolejce do świadomego przeczytania. Wszystkie one są już zakończone, mają od 2 do 5 tomów. Czyli takie lubię. Zakończone. Krótkie.
Evanovich, SEP, Kinsella to moje wpadki.

Seria SEP to jedyna, jaką czytałam, w której bohaterowie się zmieniali z książki na książkę.
Wolę cykle o tych samych bohaterach, czyli raczej te mocno nietypowe dla romansów, a bardzo typowe dla chicklitów i kryminałów.
Jednak jeszcze bardziej wolę pojedyńcze.
wiedzmaSol napisał(a):Janko zrób wyjątek dla Sparks. Tu tomy są powiązane postaciami, ale w sumie jak przeczytasz pierwszy i załapiesz główny sens to później jedynie małe spojlery mogą być przeszkodą w czytaniu na wyrywki.
Spróbuj, spróbuj, spróbuj ;) jestem strasznie ciekawa jakie będziesz miała o niej zdanie, bo to moja najukochańsza autorka.

Bardzo prawdopodobne, że przeczytam niedługo tom pierwszy, bo robicie mi smaka. Będę z całej siły udawać, że jest tylko jeden tom. Postaram się, żeby mnie nie wciągnęło, bo nie mam już miejsca na następne długie serie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 13:47

dziewice są ale nie krzyczące, i żadnych wypada nie wypada nie ma. W pierwszym masz zatwardziałą starą pannę kwokę (lat 20-kilka) w drugim pannę która sama bajeruje Roma a w trzecim dziewczynę która bardzo chce wyjść za mąż. Następnych nie czytałam ;) Rezolutne, charakterne bohaterki, nie bluszcze ;)

Janko, zostają ebooki. Bo dla ciach od Sparks warto nawet się tak pomęczyć. A tym bardziej warto mieć je na półce. U Niemca też są wydane jeśli wolałabyś tak.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 5 maja 2012, o 13:50

Janko, Kleypas, Sparks i Davidson jak najbardziej dla ciebie, skoro lubisz tych samych bohaterów w każdej książce ;)
Za Sookie nie zamierzam się brać, ale Davidson jak najbardziej (Betsy i jej obsesja na punkcie butów :roll: )
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 13:53

Lilio, na Sookie tak na prawdę szkoda czasu. Już jak nie będziesz miała co czytać gdzieś na emeryturze i Twój umysł nie będzie przyswajał niczego o wyższych lotach, wtedy weź Sookie :P Davidson nie jest w moim typie, ale może się podobać.
A w Jankę wierzę i wiem że się w Sparks zakocha ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 5 maja 2012, o 13:58

O, kurde!
Boję.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 13:59

Nie ma czego :P Szkoci i reszta zgrai są bardzo przyjaźni :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 5 maja 2012, o 14:09

wiedzmaSol napisał(a):Nie ma czego :P Szkoci i reszta zgrai są bardzo przyjaźni :P

Ale moja lista się wydłuży, jak polubię.
wiedzmaSol napisał(a):Janko, zostają ebooki. Bo dla ciach od Sparks warto nawet się tak pomęczyć. A tym bardziej warto mieć je na półce. U Niemca też są wydane jeśli wolałabyś tak.

Ebooki mi nie przeszkadzaja ani trochę. Nie męczą. Moim oczom jest to obojętne. Bywaja sytuacje, gdy nawet je wolę.
Jest mi obojętne czy czytam po polsku, czy po niemiecku.
Niemieckie tłumaczenia czasem bywają solidniejsze. Nie zdarza się tam też ucinanie scen seksu, w czym się lubuje nasz Amber. Ale z kolei, gdy się czyta tylko polską wersję, to się nie porównuje i to nie boli.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 22 marca 2012, o 20:13
Ulubiona autorka/autor: Stephanie Laurens, Kerrelyn Sparks

Post przez Adrastea » 5 maja 2012, o 14:12

popieram dziewczyny. Sparks to sam dobro, sama nie wiem, kiedy się wciagnęłam :smile:
aha, przeczytałam już część o Jeanie na czytniku (i naprawdę nie wiem o co chodzi wam z pdf, na początku się przestraszyłam, że to dziadostwo będę musiała przewijać i cudować z nim, ale odkryłam, że mój ma coś takiego jak dopasowanie strony czy coś podobnie i nie ma żadnego roblemu z czytaniem, to tak jakbym w epub czytała :smile: ) o Ianie jest następna cześć tak? Już się doczekać nie mogę :lovju:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 14:26

Betsy jest świetna, najlepsze jak ryczała w szafie :evillaugh:

Adra nie wszyscy lubią tak czytać, po prostu :bezradny:
Fajnie ze się wkręciłaś, teraz najlepsza część przed tobą :lovju:
A w Wampir z sąsiedztwa podobała ci się jakaś scena?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 14:30

dołączam do Aniołkowego pytania o scenę. A teraz najlepsze przed Tobą. Ian :inlove: :moe:

Janko to się wydłuży. Moja cały czas rośnie i się cieszę bo więcej tej radości przede mną. A Sparks jest warta grzechu. Widzisz jak się Adrastea wciągnęła. Niedawno zaczynała a już łapie moją kochaną część.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 14:32

Naszą nie jesteś sama :byebye:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 22 marca 2012, o 20:13
Ulubiona autorka/autor: Stephanie Laurens, Kerrelyn Sparks

Post przez Adrastea » 5 maja 2012, o 14:37

hmm... jak się o wampirach dowiedziała, jak ją osłonił przed kulą, wesele (reakcja, że Shanna chcę później zostać wampirem i ich taniec)
jak reagowała na początku na komplementy Jeana, na pikniku (pocałunek i to jak urządził "mięśniaka", miś też był słodki), a to jak go poznała też było dobre, strasznie żal mi było Pierre`a, Phil wilkołakiem? tego bym nie wymyśliła, no i Ian ahh.. już się nie mogę doczekać tego odmienionego wampira :inlove: :love:
mam tylko jedno pytanie, czy to moje wydanie było jakieś dziwne, czy tam pod koniec książki autorka tytułuje je wampami zamiast wampirami? :mysli:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 14:49

Phil uwielbiam go :lovju:
Wampy :mysli: :mysli:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 15:20

Phil jest słodki ;)
A Wampy to nazwa jaką przyjęły dobre wampiry. Jako że złe nazywają siebie Prawdziwymi lub dobre nazywają ich Malkontentami to oni nie chcieli być gorsi. Gdzieś było że wymyślali sobie nazwę i padła propozycja Kiełki czy Kły :smile: nie pamiętam która to była część ale na bank te Wampy to nie pomyłka. Może to nawet było w tej dodatkowej :mysli:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 22 marca 2012, o 20:13
Ulubiona autorka/autor: Stephanie Laurens, Kerrelyn Sparks

Post przez Adrastea » 5 maja 2012, o 15:32

kiełki było u Angusa, Gregorie to chyba nawet wymyślił, musiało być w dodatkowej, bo ja sobie nie przypominam żeby oni na czymś stanęli, a nie czytałam dodatkowej
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 maja 2012, o 15:39

Adrastea a czytałaś oryginalesa czy NT? Bo to też ma znaczenie. Powiedz gdzie wystąpiło mniej więcej to Wampy to Ci powiem jak jest w książce.

PS. A teraz idę do wujka po moją Toshibkę. Nastawcie się psychicznie że będę Wam o niej brzęczeć :smile:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 22 marca 2012, o 20:13
Ulubiona autorka/autor: Stephanie Laurens, Kerrelyn Sparks

Post przez Adrastea » 5 maja 2012, o 15:44

NT? co zacz jest?
pod koniec książki, można powiedzieć, że był już początek końca

P.S. ja też mam nowego laptopa, więc możemy obie zacząć brzęczeć :evillaugh:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40194
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2012, o 16:47

Nasze tłumaczenie :niepewny:
Ja mam Asusa :byebye:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość