Teraz jest 9 października 2024, o 08:27

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 21024
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 3 kwietnia 2011, o 21:53

Dlatego pisałam, że kwestia dyskusyjna. Palmer moim zdaniem nadaje się tylko dla zaawansowanych czytelniczek romansów. Na początek dobrze jest rzucić czymś lekkim, żeby się dobrze czytało i wytworzyć w przyszłej romansoholiczce poczucie, że romans to nie jakiś bzet, a całkiem fajna, zabawna książka. Mało kto nie lubi zabawnych i lekkich książek, które szybko się czyta.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 3 kwietnia 2011, o 22:29

Kawka napisał(a):Dlatego pisałam, że kwestia dyskusyjna. Palmer moim zdaniem nadaje się tylko dla zaawansowanych czytelniczek romansów.

Wiem :) Ja tylko dodałam swoją opinię o tej autorce. I tylko część mojej wypowiedzi dotyczy Twoich propozycji ^_^ Swoją drogą, ja na początku czytałam przeróżne rzeczy. Po te teoretycznie lżejsze sięgnęłam po jakimś czasie, choć wcześniej i tak nie miałam do czynienia z jakimś kosmosem ;)
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"

Avatar użytkownika
 
Posty: 21024
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 3 kwietnia 2011, o 22:35

Z tego co pamiętam, zaczynałam od Roberts, potem coś lekkiego mi wpadło do ręki, potem była krótka przygoda z harlequinem gorący romans, no i tak się potoczyło. Na Palmer trafiłam dopiero w zeszłym roku. Nie wiem czy bym się przekonała do romansu, gdyby to były moje pierwsze książki z tego gatunku.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 3 kwietnia 2011, o 23:43

Kawka napisał(a):Z tego co pamiętam, zaczynałam od Roberts, potem coś lekkiego mi wpadło do ręki, potem była krótka przygoda z harlequinem gorący romans, no i tak się potoczyło. Na Palmer trafiłam dopiero w zeszłym roku. Nie wiem czy bym się przekonała do romansu, gdyby to były moje pierwsze książki z tego gatunku.

Jej historyki mogłyby mnie przekonać, tak sobie myślę :D Współczesne? Czytałam dwie i niby źle nie było, tylko właściwie po co, skoro jest cała masa innych książek, które bardziej mi odpowiadają :)
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"

Avatar użytkownika
 
Posty: 4028
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:20
Lokalizacja: Namysłów
Ulubiona autorka/autor: Anne Bishop

Post przez Bombelek » 4 kwietnia 2011, o 22:08

Hej ludziki, potrzebuję drobnej pomocy. A konkretnie to chodzi mi o dobre powieści fantasy, ale najlepiej bez scen erotycznych, bo potrzebuje ich do szkolnej pracy, czegoś co mogłabym umieścić na prezentacji maturalnej. FANTASY ludziki. Jakieś propozycje?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21024
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 4 kwietnia 2011, o 22:17

A konkretniej, bo znam masę fajnego fantasy bez erotyki. Podaj jaieś szczegóły. Przede wszystkim jaki masz temat prezentacji? O polskej fantastyce pisałam magisterkę więc będę mogła pomóc (prawdopodobnie).

Avatar użytkownika
 
Posty: 4028
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:20
Lokalizacja: Namysłów
Ulubiona autorka/autor: Anne Bishop

Post przez Bombelek » 4 kwietnia 2011, o 22:39

"Czy nie wystarczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" Richard Dawkins
Zastanów się nad rolą świata fantazji w życiu człowieka i odpowiedz na postawione pytania. Odwołaj się do materiału literackiego i filmowego.

I z tego mam z zrobić wypracowanie, prezentację. Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać :/

Avatar użytkownika
 
Posty: 5074
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: Tu wiatr zawraca:)

Post przez asiunia31 » 4 kwietnia 2011, o 22:56

Dawkins :sweet_kiss:

Avatar użytkownika
 
Posty: 29641
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 4 kwietnia 2011, o 23:27

Sparhawk :rotfl:
hmm..xD a tak na poważnie..xD to muszę się zastanowić.. może mi coś wpadnie do głowy... :)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 5 kwietnia 2011, o 11:59

ja bym ci Tolkiena radziła,albo Sapkowskiego

Avatar użytkownika
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Post przez Scholastyka » 5 kwietnia 2011, o 12:02

Ursula Le Guin "Miejsce początku"
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=1196
Jeśli w powieściach nie będzie wygrywać sprawiedliwość, a miłość kończyc się szczęśliwie, to po co je czytać? Prawdziwe życie zbyt często daje w kość.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30755
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 5 kwietnia 2011, o 12:23

ewentualnie jeszcze to(Jednym zaklęciem)
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=4565

i to(Świat czarownic)
http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=4305

z ostatnio wydanych Trudi Canavan,czy to Trylogia Czarnego Maga,czy Era Pięciorga

Avatar użytkownika
 
Posty: 21024
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 5 kwietnia 2011, o 13:22

Świetny do tego tematu byłby Neil Gaiman, np. "Nigdziebądź" lub "Księga Cmentarna", albo "Koralina". On potrafi w niezrównany sposób łączyć świat fantazji z realnym. Z polskich autorów możesz podać np. Pilipiuka i jego zbiory opowiadań o Jakubie Wędrowyczu - tym bardziej ciekawe, że akcja rozgrywa się na polskiej wsi, co jest rzadko spotykane w fantasy. Co jeszcze? Dobry jest Grzędowicz, Dukaj, Piekara, Dębski, Ćwiek. Czasem zdarza im się trochę scen erotycznych i nie zawsze piszą tyko fantasy. Możesz podać opowiadania czy to muszą być same powieści?

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 5 kwietnia 2011, o 19:18

Ze swojej strony mogę dodaćWojnę kwiatów Tada Williamsa. Wydaje mi się, że powinno Ci podpasować pod prezentację, a książka rewelacyjna, więc też warto poznać :big:

Avatar użytkownika
 
Posty: 21024
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 5 kwietnia 2011, o 19:24

Ciągle chodzi mi po głowie takie opowiadanie fantasy, coś o jednorożcu w ogrodzie, ale zupełnie zapomniałam tytułu i autora. Pasowałoby idealnie do tej prezentacji.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4028
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:20
Lokalizacja: Namysłów
Ulubiona autorka/autor: Anne Bishop

Post przez Bombelek » 5 kwietnia 2011, o 21:49

Jesteście wielkie dziewczyny! :sweet_kiss: :lovju:
Kawko, to pomyśl :adore:

Avatar użytkownika
 
Posty: 21024
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 5 kwietnia 2011, o 21:52

Cały zas myślę. Jak sobie przypomnę dam znać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 5 kwietnia 2011, o 21:56

Kawka napisał(a):Ciągle chodzi mi po głowie takie opowiadanie fantasy, coś o jednorożcu w ogrodzie, ale zupełnie zapomniałam tytułu i autora. Pasowałoby idealnie do tej prezentacji.

Jedyne co mi przychodzi do głowy z jednorożcem to "Sonata jednorożców" Petera S. Beagle'a ale nie mam pojęcia ajk wiele to ma wspólnego z ogrodem i dla mnie to było nie do przezytania, oddałam dla dzieci polskiego pochodzenia na Ukrainie jak u mojego brata w szkole była zbiórka :roll:
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 12:02

Post przez Katarzyna888 » 6 kwietnia 2011, o 22:06

Elizabetch Chadwick, jest chyba nowa na polskim rynku. Widzialam,ze po polsku sa jej 3 ksiazki i sa to ,,Corki Graala'' i dwie,ktorych tytulu nie pamietam o Williamie Marshallu.Okreslaja na okladce jako powiesc historyczna, bo autorka odnosi sie do prawdziwych wydarzen i pokusila sie pisac o istniejacych postaciach, ale w recenzji okreslono ksiazke ,,Corki Graala'',niepochlebnie jako ,,romansidlo'',a wiec drogie panie cos dla nas :wink:

Czytalam tej pani:'The Time of Singing' i 'The Leopard Unleashed'.Jakie sa; dzieja sie w siedniowieczu,przy czym sredniowiecze barwnie opisane,turnieje rycerskie, bitwy(ale nie nudnawe),intrygi, calkiem sporo sie dzieje i postacie sa pamietliwe.Tlo nie przyslania watku romantycznego.No i w wypadku pierwszej ksiazki dzieje sie ona na zamku, ktory wciaz istnieje i mozna zobaczyc jego zdjecia w internecie zeby sobie lepiej wyobrazic. :)

Dla zachety jeszcze dodam,ze na podstawie jej ksiazki nakrecono film ,,Rycerz Krola Artura'' z Julia Ormad,Richardem Gere i Seanem Connorym.(Niestety tej tez nie wydali po polsku).

Czy moze ktos czytal cos tej autorki???
''Life was not perfect.
Except when it was.''Mary Balogh 'At last comes love'

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 13 kwietnia 2011, o 15:30

Lilia swojego czasu ,pytała się o wrażenia z czytania "Czarownica" Deborah Harkness. Mam nadzieję ,że coś z tego zrozumiecie co napiszę :rotfl:Po pierwsze, to książka nie spodoba się wszystkim. W czasie czytanie ,niejeden raz łapałam się ,że akcja mogłaby się toczyć w innym wieku - oczami wyobraźni widziałam długie suknie ,dyliżansy... taki jakiś klimat. Po drugie ,sprytnie rozłożona historia , za dużo to się nie dzieje , wszystkie rozpoczęte tematy czekają na następną część. Manuskrypt jest , manuskrypt zniknął ( co się z nim stało ? nie wiadomo) . Rodzice głównej bohaterki ,prawdopodobni zostali zabici przez swoich ( czarownice) ale wyjaśnienia, co i jak w tej części się nie dowiemy . Miłość bohaterów również nie zostaje spełniona, ponieważ są pewne reguły ,których wampiry ,czarownicy i demony nie mogą przekroczyć ,a mianowicie nie mogą się ze sobą wiązać .Inaczej ,wiadomo co ... Kurcze ,mimo tego wszystkiego ,książka podoba mi się . Piękna, nastrojowa powieść ,takie mi przychodzą określenia tej książki. Pod spodem wkleiłam recenzję ( nie moja) ,która trochę uchyli rąbka tajemnicy
http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=9151
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 13 kwietnia 2011, o 19:46

Dzięki Lucy.
Na razie nie jestem do niej przekonana.
Nie wiem, ile tomów tegoż dzieła ma być?
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 13 kwietnia 2011, o 20:55

Coś mi się obiło o uszy ,że trzy.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1315
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19

Post przez Heidi » 24 kwietnia 2011, o 16:34

Biorę się za Doskonałość - Judith McNaught mam nadzieję, że mnie nie rozczaruje.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6645
Dołączył(a): 27 grudnia 2010, o 18:13

Post przez Wiedźma Ple Ple » 24 kwietnia 2011, o 16:40

cóż właściwie nie wiem ... czy ten akurat rodzaj ciągania za włosy ci odpowiada :D


a właśnie ktoś się pytał o syndrom sztokholmski ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 1315
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19

Post przez Heidi » 24 kwietnia 2011, o 17:01

Czytałam Królestwo marzeń i byłam oczarowana, jednak nie wiem czego mogę się spodziewać po jej romansie współczesnym :missdoubt:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości