Teraz jest 6 października 2024, o 06:32

Literatura nieromansowa

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 216
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Anya » 3 listopada 2007, o 18:10

A może coś Tami Hoag?



Fałszywy alarm

Laurel Chandler była panią prokurator w hrabstwie Scott. Była, bo kiedy postawiła wszystko na jedną szalę w głośnej sprawie o molestowanie dzieci, przegrana przyniosła jej rozpad małżeństwa i załamanie psychiczne. Teraz, żeby odzyskać wiarę w siebie, powraca w rodzinne strony, do Luizjany. Tu poznaje Jacka Boudreaux, który także w głuszę uciekł od swoich problemów. Jakich? Nikt w miasteczku nie wie...



W tym zaciszu może dla obojga wystarczyłoby czasu i miejsca na odzyskanie spokoju ducha, gdyby nie sprawa "Dusiciela znad Rozlewisk". Właśnie czwarta kobieta stała się jego ofiarą.



Laurel nie chce tej sprawy. Żadnej sprawy. Wolałaby miłość Jacka. Chociaż dookoła mówi się, że to zwykły podrywacz. Najgorzej jednak, że rosną podejrzenia, czy to nie on jest poszukiwanym mordercą młodych kobiet...



Winny jak grzech

Porwanie ośmioletniego Josha pogrążyło miasteczko Deer Lake w koszmarze. Kiedy porywacz zostaje ujęty, a Josh wraca do domu, ciągle niewiele się wyjaśnia — by nie powiedzieć, że wręcz komplikuje... Chłopiec milczy jak zaklęty, porywacz twierdzi, że jest niewinny, a zastępca prokuratora okręgowego, Ellen North, staje pod obstrzałem mediów. Zwłaszcza że oskarżonego ma bronić jej były kochanek.



A potem wszystko rusza jak lawina: drugie dziecko zostaje porwane, choć porywacz jest w areszcie, Ellen dostaje anonim: „Pierwsze, co zrobimy, to zabijemy wszystkich prawników”, a Jay Brooks, sławny autor reportaży kryminalnych, drąży akta sprawy i... uczucia pani prokurator.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 3 listopada 2007, o 20:31

ooo ciekawe... sama bym chetnie przeczytala Obrazek luubie takie klimaty Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 3 listopada 2007, o 23:19

wpadło mi to w ręce kilkanaście lat temu i do tej pory do tego wracam. Nazywa się <span style="text-decoration: underline">Barakuda</span> - Hanny Sekuły i jest jakby kryminałem a jakby powieścia obyczajową i przynajmniej dla mnie jest naprawdę świetne

Obrazek



ps. współcześnie tzn. w latach 70-tych co też dodaje smaczku Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 198
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez anunlka » 4 listopada 2007, o 02:20

i kolejne podziekowania dla Anya:) ...kiedy tylko ja to przeczytam:)

Avatar użytkownika
 
Posty: 216
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Anya » 4 listopada 2007, o 18:49

Teraz masz w czym wybierać Obrazek Wracając do Tami Hoag to Winny jak grzech jest drugim tomem cyklu, pierwsza część to Nocne grzechy

Oto małe miasteczko w stanie Minnesota. Przestępstwo jest tu czymś, co po prostu się nie zdarza. Jego mieszkańcy mają właśnie przeżyć swój najgorszy koszmar. Ginie mały chłopiec. Nie ma żadnych świadków ani śladów — tylko kartka z wiadomością od sprawcy, błyskotliwie okrutna. Czy to element misternego planu bezwzględnego porywacza? A może sygnał od seryjnego mordercy, który przez lata powstrzymywał żądzę zabijania? Uparta policjantka, dla której ta sprawa to „być albo nie być” i miejscowy glina, który przeczuwa, że demony wielkiego miasta wdarły się w ciche życie prowincji — razem bronią miasteczka przed szaleńcem, którego okrucieństwo nie ma granic.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 4 listopada 2007, o 18:54

o super !

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 4 listopada 2007, o 22:58

|

/

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 4 listopada 2007, o 23:00

Jak dla mnie wspaniałą książką jest "<span style="font-weight: bold">Dama Kameliowa" Aleksandra Dumas 'a! </span>



Rewelacyjnie opisana historia miłości paryskiej kurtyzany i pewnego "ułożonego" młodzieńca...Historia bardzo smutna i można naprawdę uronić łezkę...



Dla mnie bomba i każdemu ją polecę!

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 4 listopada 2007, o 23:52

ale jak się ma chrapkę na happy end to trzeba poczekac aż ci owa chrapka przejdzie Obrazek

 
Posty: 249
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez agas32 » 8 listopada 2007, o 21:34

Ja gorąco polecam ksiązki Katherine Neville.

Bardzo fajnie się je czyta i trzymają w napięciu.



"Ósemka", Neville Katherine

Nowy Jork, 1972 Catherine Velis, specjalistka od komputerów, zatrudniona przez jedną z wielkich firm wyjeżdża służbowo do Afryki. Znajomy antykwariusz prosi ją o przywiezienie figur z bardzo starego kompletu szachowego, które są ponoć ukryte w Algierii...

Francja, 1790 Mireille i jej kuzynka Valentine odbywają nowicjat w opactwie Montglane, gdzie ukryte są szachy, które należały ongiś do Karola Wielkiego. Osoba, która zgromadzi te figury, przejmie władzę nad światem...

W tym fascynującym dziele Neville z odrobiną szaleństwa dawnych alchemików połączyła powieść współczesną, historyczną, thriller, całość zaś okrasiła szczyptą średniowiecznych tajemnic.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 8 listopada 2007, o 21:42

pola co to ma znaczyć?? nic nie znaczące posty, np. z samą buźką usuwamy :?

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 8 listopada 2007, o 23:27

Miałam problemy z internetem i dwa razy kiknęłam na wysyłanie odpowiedzi i pojawiły się dwa takie same posty...A nie wiedziałam jak go usunąć...Wybacz Administratorze! 8)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 8 listopada 2007, o 23:30

tak tak Ósemka jest porządna!!! juześmy gdzieś ją reklamowały Obrazek a co ona jeszcze napisała?

 

Post przez Gość » 9 listopada 2007, o 16:09

A ja polecam kryminały Eriki Spindler, szczególnie Morderca bierze wszystko



Była policjantka Stacy Killian miała nadzieję, że nowe miasto oraz studia pozwolą jej zapomnieć o horrorach, z jakimi miała do czynienia w dawnej pracy. Tragiczna śmierć przyjaciółki, Cassie, wytrąciła ją z rytmu spokojnej egzystencji.



Cassie była entuzjastką gier fantasy; poznała kogoś, kto obiecał zapoznać ją z komputerową grą "Biały Królik". Stacy podejrzewa, że to ów osobnik zabił jej przyjaciółkę.



Nazbyt pewny siebie detektyw Spencer Malone, skierowany do prowadzenia tej sprawy, wydaje jej się mało wiarygodny, więc Stacy podejmuje śledztwo na własną rękę. Poszukiwania doprowadzają ją do autora brutalnej gry, mężczyzny, którego przeszłość kryje wiele mrocznych sekretów...



Kiedy liczba ofiar wzrasta, Stacy i Spencer zostają wciągnięci w przerażający świat szalonej gry, w której każdy może zginąć. A morderca bierze wszystko...

 

Post przez Gość » 9 listopada 2007, o 16:18

Bardzo lubie ksiazke "Ksiezna jednego dnia" P. Waide. Moze nie jest bestselerem gatunku ale przyjemnie mi sie ja czyta. Zachecam do sprobowania Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Jane » 9 listopada 2007, o 16:21

Z czystym sumieniem mogę polecić książkę Josepha Findera <span style="font-weight: bold">"Pod karą śmierci" </span>.

Ta pozycja do ostatniej linijki trzyma w napięciu i nie pozwala na oderwanie się ani na moment. To thriller, kryminał i jakby romans...



A oto co napisane jest o tej książce w biblionetce:



Na ściśle tajnej rozprawie, toczącej się przed sądem wojskowym, Tom Chapman został oskarżony o popełnienie straszliwych zbrodni wojennych. Broni go żona, wykładowczyni prawa na uniwersytecie Harvarda. Claire Heller Chapman cieszy się sławą niezwykle błyskotliwej, skutecznej i zajadle walczącej o dobro klienta adwokatki. Ta sprawa jednak nastręcza jej wiele trudności. Ale najgorsze są wątpliwości co do prawdziwej tożsamości człowieka, którego poślubiła i którego broni. Czyżby Tom Chapman był zwykłym zbrodniarzem? Jak dalece można poznać drugiego człowieka?

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 9 listopada 2007, o 23:33

prawda i odnoszę wrazenie że to najlepsza ksiązka Waide

Avatar użytkownika
 
Posty: 179
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: WALISZEWO

Post przez wiecznalilia » 10 listopada 2007, o 12:51

zniechęciłam się trochę do Waide ale skoro obie polecacie to poczytam jak mąż pojedzie do pracy

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 10 listopada 2007, o 13:02

Pinks zgadzam się to chyba jej najlepsza książka

Avatar użytkownika
 
Posty: 179
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: WALISZEWO

Post przez wiecznalilia » 10 listopada 2007, o 13:04

Nawet mam ją w domu , kupiłam z przeceny w empiku

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 10 listopada 2007, o 13:21

ona pisze dośc wodniscie ale ta księzna rzeczywiście była dość ciekawa

Avatar użytkownika
 
Posty: 198
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez anunlka » 10 listopada 2007, o 13:36

czy ta książka została zekranizowana? bo z tego co pamietam ogladałam taki film, w którym treść była identyczna. Tytułu nie pamiętam ale możliwe że był taki sam jak książki

 

Post przez Gość » 11 listopada 2007, o 21:36

Rzeczywiscie to jej najlepsza ksiazka, inne nie byly takie dobre

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 11 listopada 2007, o 21:41

Waide nie ma tej ostrości pióra co Brockway na ten przykład- to o Egipcie jest fajne

 
Posty: 243
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez fanka » 11 listopada 2007, o 22:11

widze ze dosc duzo dziewczyn czyta linde howard czy ktoras ma moze tytuly jakie wydano u nas??

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości