Teraz jest 6 października 2024, o 20:32

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 9 maja 2009, o 19:45

Ta Dziewczyna sponsora może być fajna, z opisu sądząc Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 9 maja 2009, o 20:31

Też mam taka nadzieję, szczególnie, że w opisie napisali tak: "<span style="font-style: italic"> Jack musi zmienić swój wizerunek łajdaka uganiającego się za spódniczkami. Myśli, że Samantha to zaniedbana, przemęczona matka. Kiedy jednak okazuje się, że jest seksownym rudzielcem, gra pozorów staje się niemożliwa. Już pierwszy pocałunek sprawia, że Jack wariuje z pożądania..." </span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 28610
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 9 maja 2009, o 20:50

a mi się podobała - mocno "lekka, łatwa i przyjemna" z maksymalnie słodkim HAE, ale niesmaku nie miałam bynajmniej Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 13 maja 2009, o 18:16

Pytanie: czy ktoś czytał i czy warto książki Sally MacKenzie z serii The Naked Nobility, czyli The Naked Duke, Marquis, Earl, Gentleman oraz Baron?

Avatar użytkownika
 
Posty: 8026
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: doncaster

Post przez gmosia » 13 maja 2009, o 18:17

Obrazek



Jadziu, ja nie czytałam, ale chyba zacznę Obrazek

super opisy na fantasticfiction Obrazek

mam nadzieję, że wykonanie tak samo dobre, jak pomysły Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 13 maja 2009, o 18:55

No ja też bym chyba przeczytała, ale zastanawiam się, czy nie kupić, przynajmniej dwóch części, ponieważ jedna kosztuje nieco ponad 14, a druga nieco ponad 18 złotych.

I miałabym takie pytanie jeszcze jedno, a raczej prośbę. Czy chciałoby się komuś zajrzeć o tutaj: <a href="http://www.empik.com/szukaj?distributor=ZEBRA+BOOKS&start=1&resultsPP=10&fr=on&pl=on&searchCategory=all&_dyncharset=UTF-8&sort=priceAsc" target="_blank">http://www.empik.com/szukaj?distributor=ZEBRA+BOOKS&start=1&resultsPP=10&fr=on&pl=on&searchCategory=all&_dyncharset=UTF-8&sort=priceAsc</a> i powiedzieć mi, czy z tych książek poniżej 20 zł, no te za 21 też mogą być, to czy jest coś wartego kupienia, kojarzycie coś w ogóle?

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 17 maja 2009, o 23:26

Jako, że "Kto pyta, nie błądzi", ja pytam. Chodzi mi o książki, których akcja rozgrywa się współcześnie, ponieważ do tej pory jako takie rozeznanie udało mi się zdobyć tylko w romansach historycznych. Czy może ktoś mógłby doradzić jakąś autorkę bądź nawet konkretny tytuł, który uważa za szczególnie godny polecenia? Będę bardzo wdzięczna, bo nie chciałabym się ograniczać do jednego podgatunku, skoro teraz dużo łatwiej jest zdobyć informację, zaś wybór lektur ogromny. Dodam, iż do tej pory ze współczesnych w łapki wpadła mi jedynie, na dodatek nielicznie, Roberts Nora, do tego prawie każda z elementami fantastyki. Precyzuję moje rozeznanie. Żeby nikt przypadkiem nie pomyślał, że narzekam czy coś.

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15209
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez kasiek » 17 maja 2009, o 23:28

S. E. Phillips, Czyż ona nie jest słodka?, cykl Chicago Stars ,a le ta najnowsza Z miłosci to raczej nie, i Arena też raczej nie bo to momentami czysta fantastyka

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 maja 2009, o 23:31

Agaton, ja też czytam prawie wyłącznie historyczne, ale zdarza mi się sięgnąć po Susan Elizabeth Philips jak mam ochotę na coś współczesnego i bardzo ją lubię Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28610
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 maja 2009, o 23:31

własnie - zalezy czy cenisz sobie fantastykę nie wprost Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15209
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez kasiek » 17 maja 2009, o 23:34

Zapomniałam Linda Howard Polowanie na sobowtóra, Ryzykowna piękność (te dwie to cykl Blair Mallory)

Mr Perfect i Anioł śmierci

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 17 maja 2009, o 23:34

Sandra Brown , Jayne Ann Krentz spróbuj coś sobie przeczytać . Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15209
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez kasiek » 17 maja 2009, o 23:35

Jayne Ann Krentz = Amanada Quick, więc jak lubisz jej historyki...

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 17 maja 2009, o 23:39

Lubię fantastykę, tę podaną na tacy i tę ukrytą pomiędzy literkami. Dodatkowo czytuję też kryminały, o czym wspominałam z kilka razy, a może nie... Nie lubię natomiast smutnych zakończeń. O, nie! Poza tym czytam co w ręce wpadnie. Zdarzają się książki dla dzieci, oczywiście z wątkiem kryminalnym lub fantasy Obrazek

Jednak wolałabym móc wiedzieć czego się spodziewać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 maja 2009, o 23:40

Wyczuwam pokrewną duszę Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 17 maja 2009, o 23:47

A co ostatnio takiego czytałyście?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 maja 2009, o 23:50

Takiego - w sensie literatury dziecięco-młodzieżowej?

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 17 maja 2009, o 23:52

W sensie takowym, bo też lubię Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 maja 2009, o 23:56

Hm, no tak zupełnie ostatnio to czytałam "I, Coriander" (u nas: Ja, Kolendra). Książka napisana piękną prozą, słowa pięknie płyną, początek super - ale niestety, jakoś się w połowie rozlazła Obrazek To o tej książce pisałam w "jak ja nie znoszę...", że mnie rozczarowała Obrazek



Ale tak poza tym to mam sporo rekomendacji, jeśli ktoś jest zainteresowany, tyle że sporo nie wyszła po polsku.



Zangielszczonym polecam np trylogię autorstwa Megan Whalen Turner: The Thief, Queen of Attolia, King of Attolia. Dziwne książki momentami, ale zapadają w pamięć Obrazek



A tak po polsku, jeśli ktoś ma ochotę na piękną książkę dla nieco starszych dzieci - Król złodziei Cornelii Funke. (oczywiście ja tam jestem zdania, że dobra książka dla dzieci służy też doskonale jako lektura dla dorosłych, więc określenie ' jest tu mocno orientacyjne Obrazek )

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 18 maja 2009, o 00:02

Poszukam tego, ale podrzuć też inne tytuły. Zobaczę, jak duże mam zaległości w tej dziedzinie Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 18 maja 2009, o 00:04

A w jakim przedziale językowym? Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 18 maja 2009, o 00:05

Po polsku i po angielsku może być Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 18 maja 2009, o 00:09

Z książek dla dzieci to chyba przeczytałam ostatnio "Czas na mysz nie czeka" - Hoeye Michael i "Obietnica czarodzieja" - McNish Cliff. Ogólnie to miks totalny. Jak ktoś się bardzo nudzi to i owszem, przeczytać można, ale jeśli ma się coś ciekawego do roboty, to można sobie te tytuły podarować.



A, chciałam podziękować za podpowiedzi. Z pewnością skorzystam z sugestii. Udaję się zatem na poszukiwania w sieci i okolicy.

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 18 maja 2009, o 00:44

No to większość będzie po angielsku, ale będę podawać tytuły polskie, jeśli wyszło coś u nas:



magicznie w epoce wiktoriańskiej - trylogia Libby Bray o Gemmie Doyle: The Great and Terrible Beauty, Rebel Angels, The Sweet Far Thing. Są niedociągnięcia, ale wciąga.



urban fantasy- trylogia Holly Black: Tithe (Danina), Valiant (Waleczna), Ironside. Jak ktoś lubi, to w ostatniej części jest romans gejowski Obrazek W dwóch pierwszych romans jest hetero Obrazek



paranormalnie/urban fantasy- starsze książki Scotta Westerfelda, trylogia Midnighters, poza tym Peeps, The Last Days, So Yesterday (to akurat nie paranormal, tylko raczej kryminał). Książek, które przyniosły mu sławę, czyli serii Brzydcy-Śliczni-Wyjątkowi, nie polecam. Wynudziłam się niemiłosiernie.



romansowo - Eva Ibbotson - The Morning Gift, Countess Below Stairs, A Company of Swans, A Song for Summer i już niedługo Reluctant Heiress. POLECAM wielkimi literami Obrazek Są klisze, są Wielkie Nieporozumienia, ale to nieważne, bo Ibbotson jest mistrzynią słowa, stylu, uroczego dowcipu i sympatycznych bohaterów. Napisała też sporo książek typowo dla dzieci (bo te są dla późnej młodzieży, a w zamierzeniu autorki w ogóle dla dorosłych). Nie czytałam jeszcze, ale polecam w ciemno.



współcześnie-obyczajowo - Sarah Dessen, właściwie cokolwiek, ale pewnie najbezpieczniej to The Truth About Forever albo This Lullaby. W Someone Like You super koniec, happy end bez HEA Obrazek Po polsku wyszło Just Listen (Posłuchaj mnie)



baśniowo - Shannon Hale. Po polsku wyszła Akademia księżniczek, tego akurat nie czytałam, więc nie wiem czy dobre. Lubię jej serię o Bayern (The Goose Girl, Enna Girl i The River Secrets - pierwsza najsłabsza) i idzie do mnie A Book of Thousand Days. Przyjemne.



baśniowo z humorem - Ella Enchanted (Ella zaklęta) Gail Carson Levine. Czemu Kopciuszek był Kopciuszkiem i czemu zakochał się w Księciu Obrazek



quasi-historycznie - Rembrandt 's Daughter (Córka Rembrandta). Dla fanów Tracy Chevalier.



historycznie - Blood Secret Kathryn Lasky.



o duchach - A Certain Slant of Light, Laura Whitcomb. Gościnny występ ducha Emily Dickinson.



No i pisałam już o Cornelii Funke, to polecam też jej Atramentowe Serce - kolejne części już słabsze.



Hm, no i wychodzi mi, że większość z tego, to raczej dla młodzieży niż dla dzieci... Ale i tak fajne Obrazek



Jak sobie coś przypomnę, to dorzucę Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28610
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 18 maja 2009, o 00:48

Eva Ibbotson jest świetna i mogę to napisać w środku nocy... eee.. znaczy wybudzona totalnie w środku swego snu Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości