Teraz jest 22 października 2024, o 12:50

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 40219
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 października 2024, o 13:47

Motyw wdowca z dziećmi za mną chodzi.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 1826
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 21 października 2024, o 14:29

Mały update czytelniczy z mojej strony:

- Rzeczywiście Chłopki są lepsze od Służących, jestem już za połową i jak na razie nie zauważyłam, żeby jakikolwiek temat był w tej pierwszej książce nadmiernie maglowany, raczej cały czas dowiadujemy się nowych rzeczy. Aczkolwiek nadal nie podzielam tych wszystkich hurra optymistycznych recenzji, które przewijały mi się swego czasu przed oczami. Ale to może przez to, że przeczytałam w swoim życiu całkiem sporo książek, które opowiadały o mniej więcej podobnych kwestiach. Dla mnie Chłopki są po prostu ok, w trakcie czytania jestem zainteresowana, ale raczej nie powiedziałabym, że ta lektura jakoś wielce wstrząsnęła moim światem :).

- Kronika towarzyska lady Whistledown, czyli ten zbiorek opowiadań, który czytałam przed Chłopkami, również był całkiem niezły. Podobnie jak wyżej: nic wybitnego, ale jeśli lubicie krótkie formy, to możecie sięgnąć po ten tomik bez specjalnych obaw :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 10096
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 października 2024, o 18:24

ja nigdy nic takiego nie czytałam, a mnie nie poruszyły XD

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

 
Posty: 1826
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 21 października 2024, o 18:54

kejti napisał(a):ja nigdy nic takiego nie czytałam, a mnie nie poruszyły XD


Ale jedno rzeczywiście trzeba przyznać - Chłopki są napisane o wiele lepiej od Służących. Może autorka po prostu wyrobiła się przez lata, bo sprawdziłam teraz i okazuje się, że ta druga książka została wydana w 2018 roku :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 7749
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 października 2024, o 23:07

Aniołku, motyw samotnego ojca masz w :
Wszystkie drogi prowadzą do ciebie - Mariany Zapaty
Pan Masters - T.L. Swan
Irresistible - Melanie Harlow
Niania pod przykrywką - Agnes Fleming
Profesor Astor - Catharina Maura

To są książki które mnie zainteresowały z tym motywem.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 22 października 2024, o 00:23

mdusia123 napisał(a):Ale jedno rzeczywiście trzeba przyznać - Chłopki są napisane o wiele lepiej od Służących. Może autorka po prostu wyrobiła się przez lata, bo sprawdziłam teraz i okazuje się, że ta druga książka została wydana w 2018 roku :).

Te mega pro recenzje Chłopek to faktycznie w większości od czytelników, którzy jakoś nie mieli okazji się zetknąć tak zbiorczo z tematem - a książka faktycznie poszła kanałami celebrycko-influenserskimi, docierając do różnych czytelniczych kręgów.
Więc na plus za zasięg. I tak też chyba była promka książki zrobiona, a i sama książka też, bazując na doświadczeniu ze Służącymi.
kejti napisał(a):ja nigdy nic takiego nie czytałam, a mnie nie poruszyły XD

No co kto lubi ^_^

Ja po powtórkach znowu nowość przygarnęłam docenianej Eliot Grayson, która też popełniła tytuł dla serii Fortune Favors the Fae :P
Ale ogólnie to bym jakąś gotycką opowieść łyknęła... (Upadek Domu Usherów obejrzałam, to mnie naszło jesiennie :P
Może powtórkę klasyki Anne Stuart... :hyhy:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 40219
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 22 października 2024, o 10:28

gosiurka napisał(a):Aniołku, motyw samotnego ojca masz w :
Wszystkie drogi prowadzą do ciebie - Mariany Zapaty
Pan Masters - T.L. Swan
Irresistible - Melanie Harlow
Niania pod przykrywką - Agnes Fleming
Profesor Astor - Catharina Maura

To są książki które mnie zainteresowały z tym motywem.

Jedną czytałam, na resztę popatrzę. Teraz słucham
Obrazek
Jocelyn zna hrabiego Winstona od dziecka. Nie wie, że ten mroczny mężczyzna był w niej niegdyś zakochany. Kiedy wychodzi za mąż za jego kuzyna, Edwarda Ashtona, hrabia, nie mogąc przestać o niej myśleć, zaciąga się na front.

Kilka lat później mąż dziewczyny umiera, zostawiając po sobie jedynie ogromne długi i list, w którym nakazuje żonie szukać pomocy właśnie u lorda Winstona.

Gdy lady Ashton zjawia się w ponurej rezydencji hrabiego, ledwie go rozpoznaje w demonicznej, barczystej postaci o przeszywająco zimnym wzroku. Zdana na jego łaskę nie rozumie napięcia, jakie zaczyna się między nimi rodzić.

Tymczasem na scenie pojawia się oszałamiająco przystojny baron, który jest gotów ofiarować jej wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła…
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 239
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 22 października 2024, o 11:37

Obrazek

Signa Farrow ma dziewiętnaście lat i dość typowe dla tego wieku pragnienia. Marzą jej się wystawne bale w doborowym towarzystwie, piękne suknie i znalezienie odpowiedniego męża. Okazuje się jednak, że los przygotował dla niej nieco inną przyszłość, a wkrótce dogoni ją coś, od czego całe życie starała się uciec.

Dziewczyna została sierotą w dzieciństwie i trafiała pod opiekę różnych ludzi, którzy mieli na względzie przede wszystkim jej spadek, a nie dobro i szczęście. Thorn Grove to dwór jej krewnych, który staje się jej kolejnym domem. To właśnie tutaj Signa odkrywa swoją naturę i znajduje odpowiedź na pytanie, dlaczego śmierć od zawsze jej towarzyszy.

Patriarcha rodu pogrąża się coraz bardziej w żałobie, synowie walczą o rodowy majątek, a córka zmaga z niezwykle tajemniczą chorobą. W tych okolicznościach Signa musi stawić czoła nowym wyzwaniom.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4779
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 22 października 2024, o 11:59

O, fajna historia. Muszę poszukać drugiej :mysli:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości