Teraz jest 16 października 2024, o 12:25

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 2 października 2024, o 10:57

gosiurka napisał(a):Aniołku i jak podoba ci się Wyszeptaj? Bardzo polubiłam pierwszą część, a teraz nie po drodze mi wrócić do serii.

Aniazlipca szkoda, a ja się napaliłam na tego Dragona :(

Kawko motywujesz mnie do moich starych zaległości, ostatnio kupiłam jeszcze raz książki tej autorki, ale zapominam o niej. :facepalm:

a w temacie kończę ostatnie strony Charlaine Harris - Czyste sumienie

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/105811/czyste-sumienie



To jest trzecia część, druga była rewelacyjna. Jak na razie mi się podoba, dużo się śmieje dobrze się bawię.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10085
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 2 października 2024, o 18:56

smutno mi, że to już koniec :smarkam:

Pokłosie. Opowieści z Kosodomu Neal Shusterman
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

 
Posty: 1818
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 2 października 2024, o 22:49

Ok, drugi tom serii Nevermoor już za mną, ale na ten moment nie mam zielonego pojęcia, po co mogłabym sięgnąć w następnej kolejności. Chyba po prostu muszę się z tym przespać :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 1480
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 2 października 2024, o 22:52

Kejti, ci kosiarze faktycznie tacy dobrzy jak wszyscy mówią? Rozważałam kiedyś tę serię, ale wciąż się nie zdecydowałam...
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 3 października 2024, o 07:59

A u mnie w papierku
Obrazek
Miłość nie była częścią tej umowy...

Normalnie Alexa Monroe nie zgodziłaby się pójść na ślub z facetem, z którym utknęła w windzie. Jednak Drew Nichols ma w sobie coś takiego, że trudno mu się oprzeć. Drew zostaje bez partnerki tuż przed weselem swojej byłej.

Jednak nagła awaria prądu sprawia, że znajduje idealną kandydatkę na dziewczynę na niby. Alexa i Drew bawią się w swoim towarzystwie lepiej, niż zakładali, jednak Drew musi wrócić do Los Angeles, gdzie pracuje jako pediatra, a Alexa, szefowa sztabu burmistrza, jest potrzebna w Berkeley. Szkoda tylko, że nie mogą przestać myśleć o sobie nawzajem… Relacja dwójki profesjonalistów na ważnych stanowiskach znajduje się na prostej drodze do katastrofy. Czy ich związek na odległość dobiegnie końca, czy jednak porzucą oczekiwania i odkryją, czego tak naprawdę pragną?

Na słuchawkach
Obrazek
Samotnia – oaza męskiej rozpusty i Pensjonat na Kaczym Wzgórzu – miejsce, gdzie poturbowane przez miłość kobiety leczą złamane serca. Czy te dwa domy mogą ze sobą sąsiadować, bez obaw, że ich mieszkańcy nawzajem się wymordują?
Trzydziestoletnia Łucja jest przekonana, że to niemożliwe i robi, co może, żeby pozbyć się z sąsiedztwa właściciela Samotni, Roberta, o jakże znaczącym nazwisku – Sęp. Niestety, mężczyzna nie ma zamiaru rezygnować z inwestycji. Pomiędzy Łucją a Robertem narasta niechęć i wzajemna antypatia, która z czasem przeradza się w… No właśnie, w co?
Co szykuje dla nich przewrotny i los i ile ich jeszcze czeka perypetii, zanim zrozumieją, że wszystko już dawno zapisane zostało w gwiazdach?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10085
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 3 października 2024, o 18:01

cedar napisał(a):Kejti, ci kosiarze faktycznie tacy dobrzy jak wszyscy mówią? Rozważałam kiedyś tę serię, ale wciąż się nie zdecydowałam...

ja uwielbiam, totalnie inny świat, co by było gdyby nie było chorób ani śmierci :lovju:

Aniołku Pensjonat :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21044
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 3 października 2024, o 21:34

Karen Hawkins "Zakochani mimo woli"
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

 
Posty: 1818
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 3 października 2024, o 21:48

W końcu zdecydowałam się na tę książkę:

https://www.legimi.pl/ebook-kronika-tow ... html#ebook

Avatar użytkownika
 
Posty: 7746
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 3 października 2024, o 21:55

mdusia może być ciekawie, ale nie przepadam za opowiadaniami, za krótkie dla mnie i zostawiają niedosyt.

Szukałam książki, bardziej uczuciwej i padło na Twoje szepty Catherine Cowles, jest na Legimi :coffee:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5132485/twoje-szepty
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 4 października 2024, o 13:06

Nocny Anioł napisał(a):A u mnie w papierku
Obrazek

I jak?
Mam to na półce, ale znudziła mnie inna książka tej autorki i tak się zastanawiam..

Avatar użytkownika
 
Posty: 10085
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 4 października 2024, o 17:58

Przesłucham Deweloper Darwood i naprawdę dobrze się bawiłam, zabawne slow burn :hihi: - przy okazji zalicza podpunkt do wyzwania "Rycerz w lśniącej zbroi" ;)

na czytniku czas najwyższy:
Archangel's Lineage Nalini Singh
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21044
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 5 października 2024, o 06:46

Karen Hawkins "Zakochani mimo woli"
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 3234
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 5 października 2024, o 08:49

Jest jesień, są thrillery:

Obrazek

Getting snowed in at a beautiful, rustic mountain chalet doesn’t sound like the worst problem in the world, especially when there’s a breathtaking vista, a cozy fire, and company to keep you warm. But what happens when that company is eight of your coworkers…and you can’t trust any of them?

When an off-site company retreat meant to promote mindfulness and collaboration goes utterly wrong when an avalanche hits, the corporate food chain becomes irrelevant and survival trumps togetherness. Come Monday morning, how many members short will the team be?

The #1 New York Times bestselling author of The Turn of the Key and In a Dark Dark Wood returns with another suspenseful thriller set on a snow-covered mountain.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6436
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 6 października 2024, o 13:08

W końcu wyszedł trzeci tom serii Singed Mii Knight - Bitter Confessions :bigeyes: Wróciła moja ulubiona toksyczna para :wesoły: . Pochłonęłam jak szalona. I nie wiem jak wytrzymam do tomu czwartego, który chyba nawet nie jest zaczęty :wryyy: I co ja teraz będę czytać nie wiem :ohlala: do wydania ostatniego tomu od RuNyx jeszcze cały miesiąc :smutny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 6 października 2024, o 14:32

Obrazek


Britta pracuje w portalu lajfstajlowym i otrzymuje zlecenie opisania popularnej apki do fitnessu FitMi, lansującej ciałopozytywne trendy.
Wes wreszcie osiągnął stabilność finansową, ale nie może ułożyć sobie życia prywatnego. Czuje się samotny i niespełniony. Postanawia wrócić do tego, co kocha, i znów uczyć fitnessu. Britta to jego nowa klientka. Natychmiast łapią świetny kontakt.
Ona, pod czułym okiem trenera, zaczyna się coraz atrakcyjniej czuć we własnym ciele i sama ze sobą. On ma wrażenie, że nie spotkał cieplejszej i bardziej interesującej kobiety niż ona.
Są jednak dwie przeszkody na drodze do ich szczęścia – obie związane z pracą.
Najrozsądniej byłoby się rozejść, by zachować profesjonalizm w pracy, ale co zrobić, kiedy tak dobrze im się wspólnie biega…

Avatar użytkownika
 
Posty: 10085
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 6 października 2024, o 18:00

Liberty napisał(a):W końcu wyszedł trzeci tom serii Singed Mii Knight - Bitter Confessions :bigeyes: Wróciła moja ulubiona toksyczna para :wesoły: . Pochłonęłam jak szalona. I nie wiem jak wytrzymam do tomu czwartego, który chyba nawet nie jest zaczęty :wryyy: I co ja teraz będę czytać nie wiem :ohlala: do wydania ostatniego tomu od RuNyx jeszcze cały miesiąc :smutny:

to tylko po ang?

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6436
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 6 października 2024, o 21:51

Pierwszy tom "Gorzkie pragnienie" wyszedł po polsku. Ostatnio był nawet na jakiejś dużej przecenie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10085
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 7 października 2024, o 16:06

na legimi widzę jest, zapisze na kiedyś, dzięki ;)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 października 2024, o 07:46

pannazlosnica napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):A u mnie w papierku


I jak?
Mam to na półce, ale znudziła mnie inna książka tej autorki i tak się zastanawiam..

Jak na razie z braku czasu sam początek, jest słodko bez efektu wow, zobaczymy co dalej.

kejti napisał(a):Przesłucham Deweloper Darwood i naprawdę dobrze się bawiłam, zabawne slow burn :hihi: - przy okazji zalicza podpunkt do wyzwania "Rycerz w lśniącej zbroi" ;)

na czytniku czas najwyższy:
Archangel's Lineage Nalini Singh


I jak? :bigeyes:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 8 października 2024, o 07:57

Chyba wezmę to:

Obrazek

JEJ LOS ZOSTAŁ ZAPISANY JEJ KRWIĄ.
ZOSTAŁ WYRYTY W JEJ KOŚCIACH.
TA MOC JEST PRZEZNACZENIAM FREI.
W tym inspirowanym mitologią nordycką romansie fantasy pobłogosławiona przez bogów tarczowniczka próbuje zjednoczyć naród pod wodzą żądnego władzy jarla, a jednocześnie usiłuje nie ulec pożądaniu, które czuje wobec jego syna.
Freya, uwięziona w niechcianym małżeństwie, spędza całe dnie, patrosząc ryby, ale marzy o tym, by zostać wojowniczką… oraz wbić topór w plecy gburowatego męża.
Jej marzenia niespodziewanie stają się rzeczywistością, kiedy mąż zdradza jej sekret miejscowemu jarlowi, a ona sama zostaje zmuszona do walki z jego synem Bjornem. Aby zachować życie, Freya musi wyjawić swoją największą tajemnicę – w jej żyłach płynie kropla boskiej krwi, co czyni ją tarczowniczką, której magia zdolna jest powstrzymać każdy atak. A zgodnie z przepowiednią taka magia zjednoczy Skalandię pod władzą tego, który panuje nad losem tarczowniczki.
Jarl, fanatycznie przekonany, że jego przeznaczeniem jest władać Skalandią jako król, wiąże Freyę przysięgą krwi i rozkazuje synowi, by bronił jej przed wszystkimi wrogami. Freya, która desperacko pragnie udowodnić swoją siłę, musi nauczyć się walczyć i panować nad swoją magią, a jednocześnie przetrwać próby, którym poddają ją bogowie. Jednak najtrudniejszą z prób może się okazać jej fascynacja Bjornem. Jeśli tarczowniczka ulegnie pożądaniu, ryzykuje nie tylko własne przeznaczenie, lecz także los wszystkich, których przysięgała chronić.

"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 10 października 2024, o 12:42

Obrazek

Leonia Kwiatek pracuje jako redaktorka w brukowcu „Bajanie Ducha”. Pewnego dnia jej szef, Tadeusz Duch, proponuje jej wyjazd do Pensjonatu na Kaczym Wzgórzu, celem przygotowania ciekawego artykułu. Leonia nie jest tym zachwycona. Zgadza się jednak gdy szef – w zamian za wyjazd – proponuje jej awans na swoją zastępczynię. Początek pobytu w Kobylnicy zaczyna się dla Leoni fatalnie. Jej kot wymyka się z domu. W trakcie poszukiwań, okazuje się że zwierzak zaatakował nieznajomego Leoni mężczyznę. Kobieta próbuje napisać artykuł o pensjonacie. Niestety, zdaje sobie sprawę, że po przekroczeniu progu domu, wena wyraźnie ją opuściła.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1480
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 10 października 2024, o 13:26

Karina32 napisał(a):Chyba wezmę to:

Obrazek

JEJ LOS ZOSTAŁ ZAPISANY JEJ KRWIĄ.
ZOSTAŁ WYRYTY W JEJ KOŚCIACH.
TA MOC JEST PRZEZNACZENIAM FREI.
W tym inspirowanym mitologią nordycką romansie fantasy pobłogosławiona przez bogów tarczowniczka próbuje zjednoczyć naród pod wodzą żądnego władzy jarla, a jednocześnie usiłuje nie ulec pożądaniu, które czuje wobec jego syna.
Freya, uwięziona w niechcianym małżeństwie, spędza całe dnie, patrosząc ryby, ale marzy o tym, by zostać wojowniczką… oraz wbić topór w plecy gburowatego męża.
Jej marzenia niespodziewanie stają się rzeczywistością, kiedy mąż zdradza jej sekret miejscowemu jarlowi, a ona sama zostaje zmuszona do walki z jego synem Bjornem. Aby zachować życie, Freya musi wyjawić swoją największą tajemnicę – w jej żyłach płynie kropla boskiej krwi, co czyni ją tarczowniczką, której magia zdolna jest powstrzymać każdy atak. A zgodnie z przepowiednią taka magia zjednoczy Skalandię pod władzą tego, który panuje nad losem tarczowniczki.
Jarl, fanatycznie przekonany, że jego przeznaczeniem jest władać Skalandią jako król, wiąże Freyę przysięgą krwi i rozkazuje synowi, by bronił jej przed wszystkimi wrogami. Freya, która desperacko pragnie udowodnić swoją siłę, musi nauczyć się walczyć i panować nad swoją magią, a jednocześnie przetrwać próby, którym poddają ją bogowie. Jednak najtrudniejszą z prób może się okazać jej fascynacja Bjornem. Jeśli tarczowniczka ulegnie pożądaniu, ryzykuje nie tylko własne przeznaczenie, lecz także los wszystkich, których przysięgała chronić.


Strasznie mi się ta książka podobała, czekam na drugi tom, widzę, że nie będę sama w tym czekaniu. Czytaj, czytaj! :)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 28627
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 10 października 2024, o 21:04

Z cyklu: nawet nie wiedziałam, że na to czekałam :D

A.L. Heard mnie zaskoczyła, wydając nową opowieść - nieprzygotowana byłam, a jej poprzedni :bigeyes: Hockey Bois oceniam wysoko w gatunku (niszowym czyli hokej mm, ale i ogólnie w romansowym :P

The Trade Deadline - A.L. Heard (październik 2024)
To samo uniwersum chyba, jestem w połowie i tak jakby para z poprzedniej książki mignęła mi w tle :P
Obrazek
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1480
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 10 października 2024, o 22:36

Jakaś jest chyba moda na hokej - wciąż się na ten sport w nowościach romansowych natykam.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 28627
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 10 października 2024, o 22:51

Mam wrażenie, że do nas to dopiero dociera i może nie aż tak intensywnie... hokej to było szaleństwo w latach 2018-2023 (aż do... przesady i niefajnych PRowo sytuacji niedawno).

Ale tak, jest olbrzymi stos tzw. bestsellerów.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości