Teraz jest 19 września 2024, o 18:10

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
 
Posty: 1800
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 11 września 2024, o 11:17

kejti napisał(a):no nie poznaje pani, brawo za probowanie nowego gatunku :shades: jeszcze nie czytałam, może kiedyś jak będą wszystkie części, trochę rozdmuchane ochy i achy więc się boje :hihi:


Odnośnie tego próbowania nowych rzeczy, to właśnie ostatnio dotarło do mnie, że odkąd zaczęłam trochę odchodzić od romansów historycznych i w ogóle szeroko pojętej historyczności, to nagle stałam się niesamowicie otwarta na mnóstwo podgatunków literatury. Tutaj jakieś młodzieżowe, przygodowe fantasy, tutaj romantasy ze skomplikowanymi intrygami politycznymi, tutaj komedia kryminalna, tutaj coś mitologicznego, tutaj leciutkie sci-fi, tutaj komiks, tutaj manga. Prawdę mówiąc sama też siebie nie poznaję :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 11 września 2024, o 11:24

i dobrze, ja też wychodziłam ze swojej strefy komfortu, warto jak już się ma momenty braku satysfakcji z czytania wciąż tego samego schematu w romansach

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 11 września 2024, o 11:33

Mcdusiu, tylko się cieszyć. Mnóstwo ciekawych rzeczy przed tobą. :)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

 
Posty: 1800
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 11 września 2024, o 11:34

I kto wie, może nawet nadejdzie w końcu taki moment, gdy stwierdzę, że jestem gotowa wrócić do naszej zabawy w polecanki też od strony osoby, która przyjmuje kolejne propozycje, a nie tylko je rozdaje na prawo i lewo :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 20996
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 11 września 2024, o 19:56

Barbara Dawson Smith "Pamiętniki księżnej"
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 12 września 2024, o 07:10

mdusia123 napisał(a):I kto wie, może nawet nadejdzie w końcu taki moment, gdy stwierdzę, że jestem gotowa wrócić do naszej zabawy w polecanki też od strony osoby, która przyjmuje kolejne propozycje, a nie tylko je rozdaje na prawo i lewo :).

warto, ja czasami robię pół roczne przerwy i dopiero po coś sięgam, nic na siłę, bardziej gdy nie mam pomysłu :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4770
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 12 września 2024, o 07:42

U mnie ostatni tom sagi:

Obrazek

Kochankowie Burzy to monumentalne dzieło życia Elżbiety Gizeli Erban. Porywająca opowieść o wielkiej miłości, dla której tło stanowią wydarzenia poprzedzające wybuch powstania styczniowego. Śledząc losy młodziutkiej Niny, czytelnik przenosi się do czasów, gdy honor i obowiązek wobec Ojczyzny były cenniejsze niż własne życie. Autorka w obrazowy sposób odwzorowuje panujące wtedy nastroje, mody oraz realia codzienności. Wyczarowuje przed naszymi oczami dawno miniony świat, pełen zarówno wystawnych balów, jak i krwawo tłumionych zamieszek. Świat mało znany dla wielu czytelników, a jednocześnie urokliwy jak sceneria ziemiańskiego dworku i pasjonujący jak najbardziej wciągająca salonowa intryga.
Czas popowstaniowej żałoby trwa tak w całej Polsce, znajdującej się pod zaborami, jak i w sercu Niny Klonowieckiej, tkwiącej w szponach rosyjskich władz. Z jednej strony gnębi ją konieczność ciągłego meldowania się na posterunku żandarmerii oraz brak wieści o i od najbliższych krewnych i przyjaciół. Z drugiej targa nią tęsknota za dawno niewidzianą córką, oraz ciekawość tego, kto, za pośrednictwem ambasady Wielkiej Brytanii jej poszukuje, i w jakim celu. Jedynym rozwiązaniem wszelkich problemów zdaje się być wyjazd do Warszawy i próba nawiązania kontaktu z zagranicą. Czy Ninie sztuka ta się powiedzie i zdoła uciec pilnującym jej oprawcom? Czy dotrze do Warszawy, a potem do wymarzonej Francji, czy też los po raz kolejny z niej zakpi, zmuszając do podjęcia decyzji, których będzie żałowała do końca życia? Czy wygra serce, czy zdrowy rozsądek?
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

 
Posty: 1800
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 12 września 2024, o 12:55

kejti napisał(a):warto, ja czasami robię pół roczne przerwy i dopiero po coś sięgam, nic na siłę, bardziej gdy nie mam pomysłu :D


No właśnie dla mnie zwykle ten etap kończenia jednej książki i szukania następnej jest bardzo ciężki. W zasadzie nigdy nie jestem w stanie dokładnie określić na jaki klimat mam w danym momencie ochotę, albo czy na przykład chcę przeczytać ciągiem jakąś serię, czy jednak wolałabym zmienić nastrój, żeby się nie przesycić. Stąd mam rozgrzebanych kilka cykli, do których z jednej strony chciałabym wrócić, bo autentycznie mi się podobały, ale z drugiej...w kolejce jest jeszcze tyle zupełnie nowych tytułów, nowych fabuł i nowych bohaterów :bezradny:.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 13 września 2024, o 07:16

jeśli seria dobra, to cisnę całość, jednak mniej ekscytujące serie czytam na zmianę... jak wybrzydzam to pisze sobie kilkadziesiąt pozycji na kartkach, wrzucam do słoika i losuje, wtedy jakoś się nie złoszczę nawet jeśli książka była słaba bo zostawiłam wybór losowi :hihi:

u mnie już prawie koniec "Żniwo" :smarkam:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40167
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 13 września 2024, o 14:09

Obrazek
Aaron Blackford zaproponował Catalinie Martín, że pojedzie z nią do Hiszpanii na ślub jej siostry i będzie udawał jej chłopaka. Chociaż Catalina rozpaczliwie potrzebuje partnera (żeby nie wydało się jej kłamstwo), nie waha się nawet przez sekundę i odrzuca jego ofertę. Nigdy nie spotkała bardziej aroganckiego, irytującego i nieznośnego mężczyzny, do tego z takim uporem utrudniającego jej życie. Ale czas, który dzieli ją od ślubu siostry, topnieje w błyskawicznym tempie i determinacja Cataliny zmienia się w desperację. Im bliżej do ślubu, tym obecność Aarona Blackforda staje się bardziej pożądana.
Będą mieli trzy dni, by przekonać rodzinę Cataliny, że są w sobie zakochani. W przeciwnym razie dziewczyna zostanie zdemaskowana jako kłamczucha, a pełne współczucia spojrzenia gości weselnych zawstydzą ją mocniej niż jego lodowate, niebieskie oczy…
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 13 września 2024, o 17:19

Obrazek
Jestem na samym początku i jest bardzo ok, ale ludzie straszą, że nie jest taka fajna jak Wredne Igraszki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 15 września 2024, o 13:56

Obrazek

Ona nie zamierza angażować się w związek z hokeistą.
On zrobi wszystko, by zdobyć jej serce.


Arlee Bennett nigdy nie przypuszczała, że poświęci swój telefon w trakcie rozgrywek o Puchar Stanleya. Kiedy kij jednego z zawodników utknął między dwiema ściankami z pleksy, zareagowała instynktownie.

Prawdopodobnie bardzo szybko by o tym zapomniała, gdyby nie Kane Tremblay, przystojny bramkarz i przyjaciel jej brata, który po wyjściu z szatni w ramach podziękowania zaprasza ją na drinka. Jednak Arlee, rozczarowana poprzednim związkiem z hokeistą, nie zamierza dać kolejnemu z nich szansy.

Nawet wtedy, gdy sytuacja życiowa zmusza ją do zamieszkania w domu brata razem z czterema członkami drużyny Montreal Hunters i udawania dziewczyny Kane’a…

Czy chłodna w obyciu Arlee ulegnie urokowi mężczyzny o naturze golden retrievera?

Nie jestem fanką sportowych romansów, ale do tej książki jakoś strasznie mnie ciągnęło (także ze względu na poruszoną tematykę choroby głównej bohaterki). Wprawdzie powieść cierpi na grzeszki typowe dla książek 16+ ostatnimi czasy (takie jak pompowanie ilości słów typu zamiast "złapałam walizkę i ruszyłam do domu" jest "chwyciłam rączkę mojej walizki, skierowałam ciało w kierunku budynku, który jest mym domem i ruszyłam"), ale są póki co fajne dialogi + motyw grumpy sunshine. Na razie czyta się fajnie.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4770
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 15 września 2024, o 14:20

U mnie:

Obrazek

Trzeci tom seksownej serii „Masters of Love”!
Kompletnie do siebie nie pasują. A może wręcz przeciwnie?
Toby Jenner to ekspert od dobierania ludzi w pary, a przynajmniej aplikacja, którą wymyślił, jest w tym perfekcyjna. W końcu, żeby ją stworzyć, mężczyzna przeanalizował tysiące związków. Wydawać by się mogło, że ktoś, kto stoi za takim narzędziem, będzie wiedział wszystko o cechach sprawiających, że ludzie mogą idealnie się z sobą połączyć, prawda?
Toby właśnie nie jest już tego taki pewien, ponieważ kobieta, do której ewidentnie coś go przyciąga, według aplikacji wydaje się kompletnie do niego nie pasować. Algorytm mówi, że z pewnością nie stworzą udanej relacji. Dlatego Toby uważa, że powinien sobie odpuścić tę dziewczynę.
Tylko dlaczego tak trudno mu zaakceptować fakt, że Joanna spotyka się z innymi facetami, którym aplikacja daje więcej szans na szczęśliwy związek z nią? Najgorsze jest jednak to, co czuje Toby, kiedy Joanna znajduje się obok niego. A co, jeżeli mają ten jeden procent szans?
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

 
Posty: 1800
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 15 września 2024, o 14:33

Bardzo powolutku dłubię Czwarte skrzydło. Głównie dlatego, że wersja papierowa ma dosłownie tyciunią czcionkę (i mega cienki papier). Na razie,
Spoiler:
, w zasadzie nic spektakularnego się nie wydarzyło, ale...mimo wszystko mam jakieś dziwne obawy. Przede wszystkim o to, że nasz główny bohater, zanim choćby zacznie się zakochiwać w bohaterce, będzie się nad nią zwyczajnie ostro pastwił i na każdym kroku ją poniżał, a to nie będzie dla mnie zbyt przyjemne do czytania :ermm:.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 15 września 2024, o 15:58

Ooo Karinko! I jak? Strasznie lubie te serie :)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 232
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep/cabot

Post przez izkaa12 » 15 września 2024, o 17:52

pannazlosnica napisał(a):Obrazek
Jestem na samym początku i jest bardzo ok, ale ludzie straszą, że nie jest taka fajna jak Wredne Igraszki


Daj znać jak skończysz jak wrażenia :)
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 4770
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 16 września 2024, o 07:27

cedar napisał(a):Ooo Karinko! I jak? Strasznie lubie te serie :)


W sumie jeszcze nie wiem, na razie przeczytałam ok. 50 stron i zastanawiam się, co sądzić. Na pewno na plus, że bohater nie jest typowym bohaterem romansów - nie jest super bogatym miliarderem, ale facetem z masą problemów na głowie i niezbyt zasobnym portfelem.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 16 września 2024, o 10:04

Oj, tak! To była miła odmiana. Dla mnie też ta świrnięta bohaterka z poprzednich części sprawdziła się w roli głównej. Dobrze się bawiłam przy lekturze. :)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 2667
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 16 września 2024, o 20:29

Skończyłam serię Knockemout Lucy Score i patrzę na co mam ochotę na Legimi....
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 28584
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 września 2024, o 17:47

Miałam tydzień przerwy, próbuje wczuć się jakoś ponownie, trochę ciężko.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 20996
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 17 września 2024, o 20:11

Edith Layton "Trudny wybór"
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 7727
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 18 września 2024, o 22:43

Frin ciężko znaleźć coś do czytania?
U mnie dalej odkurzam stary TBR i teraz padło na Paige Tyler - Hungry Like the Wolf miałałam ochotę na wilkołaki, zawsze ich mi mało.
Ogólnie jest ok, ale bardzo mnie interesuje druga część i nie mogę się jej doczekać.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/287312/ ... e-the-wolf
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28584
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 18 września 2024, o 23:57

Raczej nastrój :niepewny:

Kawka napisał(a):Edith Layton "Trudny wybór"

Dobry wybór.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość