Teraz jest 18 października 2024, o 11:19

Klątwa Bogów (cykl) - Jaymin Eve, Jane Washington (Karina32)

Alfabetyczny spis recenzji ROMANSÓW PARANORMALNYCH I FANTASTYCZNYCH)
Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Klątwa Bogów (cykl) - Jaymin Eve, Jane Washington (Karina32)

Post przez Karina32 » 29 listopada 2021, o 10:28

Klątwa Bogów. Oszustwo - Jaymin Eve, Jane Washington

Obrazek

W Minatsol bycie ziemianinem oznacza, że nie jesteś niczym więcej niż brudem – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W zasadzie nawet brud może być bardziej użyteczny niż Willa. Tacy jak ona często poświęcają życie służbie istotom zwanym sol, które pewnego dnia mogą stać się bogami. Na szczęście wioska Willi leży daleko od miast sol i istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziewczyna nigdy nie będzie miała z nimi do czynienia…
Dopóki pewna drobna pomyłka wszystkiego nie zmienia.
Willa zostaje zabrana do Bożylasu, najlepszej akademii sol na świecie, gdzie dostępuje zaszczytu, na który z pewnością nie zasłużyła. Przyjdzie jej usługiwać braciom Abcurse'om, pięciu sol będącym ucieleśnieniem dumy, arogancji i perfekcji. Sami są niemal bogami, a służba u nich musi doprowadzić Willę do śmierci niezależnie od tego, czy zostanie na nią skazana, czy pod wpływem wyniszczających praktyk braci sama zacznie o nią błagać.
Tak czy inaczej… ma kłopoty.


Zacznijmy od tego, że sięgnęłam po tę książkę głównie ze względu na gatunek jaki sobą reprezentuje, czyli "reverse harem", ponieważ ani opis ani okładka jakoś bardzo mnie do siebie nie przekonały :hihi:
Bohaterką książki jest Willa, ziemianka (chociaż czy na pewno, to się chyba okaże w późniejszych tomach, ponieważ nabrałam wątpliwości), a więc istota niższa, zamieszkująca jeden z ostatnich kręgów Minatsol. Dzięki oszustwu, które miało ją jedynie utrzymać w szkole, zostaje mianowana do wyjazdu do Bożylasu, akademii sol, gdzie co roku, w ramach zaszczytnej służby, zostaje wysłanych dwóch ziemian z każdej wioski. Przez nieporozumienie oraz niestaranność gubernatora swojej wioski, Willa zostaje potraktowana w akademii jako mężczyzna, przez co zostaje skierowana do służby w męskich dormitoriach. Okazuje się, że pokoje, które ma sprzątać należą do pięciu braci Abklętych, jednych z najpotężniejszych sol, którzy mogą dostąpić zaszczytu stania się bogami. Jednak nie to będzie największym problemem Willi. Największym problemem Willi będzie to, że bracia ją zauważą i skierują na nią swoją uwagę. W świecie, gdzie ludzie mają być niewidzialną i niesłyszalną służbą, taka uwaga może stać się źródłem tylko jednego - bólu i śmierci w męczarniach.
Kłopotów przysporzy też Willi wrodzona skłonność do wpadania w tarapaty, niezdarność i cięty język. Willa jest bohaterką, która szybciej mówi czy robi niż myśli, co niejednokrotnie sprowadzi na jej głowę problemy. Jednak, tak jak wspomniałam wcześniej, myślę, że za tą niezdarnością kryje się coś więcej.
Co do braci Abklętych, to zachowują się trochę jak gwiazdy footballu w liceum. Trzęsą całą akademią sol, są pewni siebie i zarozumiali. Każdy z nich jest obdarzony charakterystyczną dla siebie mocą i na razie trochę mi się mylą :hihi: Jeszcze do końca nie pamiętam, który to który.

Jeśli chodzi o akcję w książce, to nie jest ona wielce zawrotna, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek serii, więc myślę, że będzie jej w następnych tomach więcej. Momentami miałam problem żeby nadążyć za logiką i bohaterami, ale nie przeszkadzało to bardzo w odbiorze całej książki. Powoli kreuje nam się też wątek romantyczny. Na razie bohaterowie poznają się i zaczynają przyznawać, że być może ich relacja wyjdzie dalej niż pan-niewolnica. Willa uzależnia się od braci Abklętych, a oni zaczynają uzależniać się od niej. Już nie mogę doczekać się, co z tego wyniknie :hihi:

Myślę, że to całkiem niezła książka i miły sposób na spędzenie wieczoru. Nie jest bardzo długa ani wymagająca, ale naprawdę przyjemna.

Ode mnie 7/10 i mam nadzieję, że wydawnictwo szybciej niż później opublikuje kolejne tomy :)
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Perswazja

Post przez Karina32 » 29 listopada 2021, o 10:29

Obrazek

Za mną druga część "Klątwy bogów", czyli "Perswazja" Jaymin Eve, Jane Washington.

Bohaterów odnajdujemy krótko po wydarzeniach, które skończyły 1 część.

Ta seria to połączenie fantastyki i komedii pomyłek. Willa jest kompletną niezdarą, nie ma takiej ściany czy osoby, na którą by nie wpadła lub dywanu, o który by się nie potknęła. Pod koniec 2 tomu okazuje się mniej więcej dlaczego, chociaż można się tego domyślić już wcześniej. Nie odbiera to jednak przyjemności z czytania.
Jej wewnętrzne monologi są rozbrajające i nie sposób się przy nich nie śmiać. Nie raz wybuchałam śmiechem, na co rodzinka tylko dziwnie się patrzyła :hihi:
Oprócz tego, że jest śmiesznie, jest też momentami poważniej. Akcja nie daje nam czasu na nudę i nieustannie dzieje się coś ciekawego, co sprawia, że książkę trudno odłożyć na bok.

Do tego pięciu braci Abklętych. Oprócz magicznej więzi, która połączyła ich i Willę w 1 części, zaczyna się rodzić między nimi coś więcej. Ale co to jest? Tak do końca nie wiadomo. Bo tak naprawdę dlaczego 5 potężnym bogom miałoby zależeć na nic nieznaczącej ziemiance? Jednak widać, że pojawia się między nimi co najmniej przyjaźń, bo zarówno bracia, jak i Willa są gotowi poświęcić dla siebie wiele.

I coś, co tygryski lubią najbardziej - napięcie seksualne między całą 6 aż huczy w powietrzu i mam nadzieję, że autorki nie zepsują punktu kulminacyjnego. Oby był on już blisko, bo ileż można tak się męczyć :hihi: W tej części jest trochę więcej gorących momentów, ale bohaterowie nie posuwają się daleko poza pocałunki. Poza tym zawsze w najciekawszych momentach coś staje im na przeszkodzie :evillaugh: Willa przestaje panować nad uczuciami, które wzbudzają w niej bracia, a i oni zaczynają czuć do niej coraz większy pociąg. Jestem niezwykle ciekawa, jak autorki poradzą sobie z tym tematem.

Książka nie jest wolna od błędów (korekta kuleje w niektórych miejscach okropnie) i może czasami jest prostacko śmieszna, ale w ogólnym rozrachunku nawet to nie przeszkadza.

Zatem jeśli macie ochotę na naprawdę sporą dawkę humoru w towarzystwie nadprzyrodzonych istot, zapiszcie sobie tę pozycję na listę lektur obowiązkowych :-D Szkoda tylko, że trzeba czekać na kolejne części :bezradny:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Uwodzenie

Post przez Karina32 » 29 listopada 2021, o 10:30

"Uwodzenie" (t.3 serii "Klątwa bogów") Jaymin Eve, Jane Washington

Obrazek

Trzeci tom, a książka nadal nie zwalnia tempa, zaś napięcie i chemia między bohaterami sięgają zenitu.
Willa nadal jest sobą, czyli chodzącym chaosem. Niewiele jej potrzeba aby się potknąć, przewrócić lub na kogoś wpaść. Bracia Abklęci są nadal idealni i zafascynowani swoją "zabaweczką". Jednak w posadach zaczyna się trząść ich pakt nietykalności Willi. I muszę powiedzieć "Nareszcie". Już dawno nie czytałam książki z takim napięciem między bohaterami, które tylko czeka, aby wybuchnąć.

W tej części mamy też więcej boga Neutralności, który pojawia się zawsze wtedy, gdy coś się dzieje. Jestem mega ciekawa jak autorki poprowadzą jego wątek i czy okaże się dobrym, czy jednak tym złym. Na razie mam wobec niego mieszane uczucia, a jednocześnie coś mnie w nim pociąga.

Jak zawsze jest zabawnie i przygodowo. Bohaterowie nie mają czasu na nudę, a Willa wpada z jednych tarapatów wprost w kolejne.

Jeśli nadal się wahacie czy czytać tę serię, to przestańcie. Myślę, że niewiele będzie osób, którym się ona nie spodoba. Dla mnie to jak na razie jedna z lepszych serii fantasy ostatnio czytanych i myślę, że przed ostatnim tomem z chęcią powtórzę sobie całość w ciągu.
No i te okładki :bigeyes: Cudnie się prezentują. Ciekawe jakie będą kolejne kolory.

Ta część zasługuje na mocne 9/10.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 7747
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 listopada 2021, o 10:38

To będzie ciąg dalszy? Myślałam że to trylogia :niepewny:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 29 listopada 2021, o 10:40

Będzie, będzie. Jeszcze 3 tomy :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 7747
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 listopada 2021, o 18:18

Ooo, ok to nie będę się wstrzymywać, chciałam w listopadzie przeczytać, ale praca... tak czy siak planuję w najbliższym czasie przeczytać.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 29 listopada 2021, o 22:04

Świetna seria. Dwa pierwsze tomy dosłownie połknęłam [ trzeci już do mnie dotarł, a póki co muszę przeczytać wszystkie świąteczne]. Kapitalny pomysł, równie kapitalna realizacja owego pomysłu i mnóstwo zabawnych sytuacji. Cieszę się na kolejne tomy, ale mam nadzieję, że nie trzeba będzie na nie długo czekać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28631
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 29 listopada 2021, o 22:15

Mam odłożone na Święta (tak, zorganizowałam sobie bo RKD :hyhy: i tendencyjnie nie czytam recenzji :moe:
Są mocne spoilery? :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 30 listopada 2021, o 08:40

Staram się nie spojlerować, Frin :-D Może przy trzeciej części jeden malutki, ale raczej staram się pisać o tym, co mi się podobało, a co nie, a nie o akcji :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28631
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 listopada 2021, o 11:16

Dzięki ;)
To właśnie mój problem z czytaniem recenzji :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin


Powrót do Recenzje romansów paranormalnych i fantastycznych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości