Teraz jest 26 października 2024, o 22:31

POMOC: Zgłoś nową Autorkę lub aktualizację profilu!

Listy tematów autorskich, zasady zgłaszania nowych autorek i aktualizacji profili, pomoc.
Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 kwietnia 2021, o 13:11

Poprawiłam kolejność czytania, czyli tak jak powinien cykl wyglądać.

Janko, uda Ci się przygotować info odnośnie Rudnickiej do tematu z Cyklami? Wtedy te info odnośnie cyklu i jego chronologii dopisałybyśmy i podłączyły do PPA Rudnickiej.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 12 kwietnia 2021, o 04:27

Duzz, wolałabym się już więcej nie mieszać do książek pani Rudnickiej, bo jej matką chrzestną jest Gosiurka, której przez pewien czas nie było na forum, ale już jest. Starałam się w międzyczasie odrobinkę pomóc, ale to już nie jest konieczne. Najlepiej by było chyba, gdyby Gosiurka zadecydowała, jak powinna wyglądać taka informacja.

Gosiurko, przepraszam, że się podpinałam do tematu Olgi Rudnickiej i mam nadzieję, że się o to nie gniewasz.

A wracając do tego kłopotliwego cyklu, to jeszcze jedną opcją byłoby, żeby "Byle do przodu" całkowicie z niego wykluczyć. Można uznać książkę za pojedynczą, ale dodać do niej informację, że występuje tam bohaterka, która ma cały swój cykl. W tamtej książce było rodzeństwo głównych bohaterów, którzy grali trochę ważniejsze role niż Matylda Dominiczak. Ona dopiero w tych trzech nowszych książkach została postacią całkowicie pierwszoplanową.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 7749
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 12 kwietnia 2021, o 16:42

Janko ja nawet nie pomyślałam o tym by się obrażać, o co? Janko mam poważniejsze sprawy by się obrażać o takie drobiazgi :*
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 kwietnia 2021, o 02:36

To dobrze. :przytul:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 15 kwietnia 2021, o 17:06

To dziewczynki uzgodnijcie, a może nawet wspólnie, ustalcie czy chcecie się podjąć informacji o Rudnickiej do tematu cykli. Przydałoby się patrząc na ww. cykl. :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 czerwca 2021, o 16:07

Pani Sophie Kinsella ma nową książkę "The Party Crasher" (w oryginalnych). Ukaże się w październiku 2021.
Z góry dziękuję za dodanie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40224
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 15 czerwca 2021, o 07:25

Proszę bardzo :przytul:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 21052
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 20 sierpnia 2021, o 15:08

Zgłaszam do profilu: BRENDA JOYCE następujące książki:

Brenda Joyce "Miłość i zdrada" The Spymaster's Men tom 1 2019 (tytuł oryginału "Seduction")
Brenda Joyce "Sekretna misja lorda St. Justa" The Spymaster's Men tom 2 2020 (tytuł oryginału "Persuasion")

Brenda Joyce "Śledztwo panny Cahill" cykl Francesca Cahill tom 7 2020 (tytuł oryginału "Deadly illusions")
Brenda Joyce "Najtrudniejsza sprawa panny Cahill" cykl Francesca Cahill tom 8 2021 (tytuł oryginału "Daedly kisses")
Brenda Joyce "Skandal na ślubie panny Cahill" cykl Francesca Cahill tom 9 2021 (tytuł oryginału "Deadly vows")

W cyklu Rodzina Warrenów jako tom 10 widnieje "Układ z księciem", a na forum inny tytuł. Czy ktoś może to zweryfikować, która z tych książek to faktyczna część 10 cyklu?
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 sierpnia 2021, o 15:27

Dzięki.

Przy okazji: sądzisz, Kawko, że przydałby się ujednolicony schemat do uzpełniania kopiuj/wklej (kopiujesz z instrukcji i wklejasz, gdy nie masz info, wklejasz BRAK)?
np.

AUTORKA 1
TUTUŁ 1 (ORYG. TYTUŁ), (rok wydania oryg / pl) — seria/cykl, nr tomu
TUTUŁ 2 (ORYG. TYTUŁ), (rok wydania oryg / pl) — seria/cykl, nr tomu

AUTORKA 2
TUTUŁ 1 (ORYG. TYTUŁ), (rok wydania oryg / pl — seria/cykl, nr tomu
TUTUŁ 2 (ORYG. TYTUŁ), (rok wydania oryg / pl — seria/cykl, nr tomu
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 21052
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 20 sierpnia 2021, o 15:39

Ok, postaram się zapamiętać na przyszłość.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 sierpnia 2021, o 20:54

To też dla wygody osoby zgłaszającej, jesli się zastanawia, co umieścić i jak - będzie podpięty w 1. poście informacyjnym.
Jako że zgłaszasz często, stąd moje pytanie, czy się przyda w takiej formie :hyhy:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 7749
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 sierpnia 2021, o 12:07

Nailini Singh
Pierwsze opowiadanie PSI i zmiennokształtni jest,

0.5 Beat of Temptation (in Wild Invitation) (2013)

nie ma dopisanej pary Tamsyn Mahaire + Nathan Ryder
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 sierpnia 2021, o 12:51

Kawka napisał(a):W cyklu Rodzina Warrenów jako tom 10 widnieje "Układ z księciem", a na forum inny tytuł. Czy ktoś może to zweryfikować, która z tych książek to faktyczna część 10 cyklu?

Aktualizacje zaraz wprowadzę, ale z tym cyklem są straszne jaja.
Układ z księciem to tom 10, u nas tom 10 to Idealna narzeczona, która według LC jest tomem 8. Tom 8 u nas to Skradziona narzeczona, która według LC jest tomem 6... Boję się sprawdzać dalej :D ale załatwię za moment na nowo - sprawdzę z oryginalnymi tytułami i imionami w blurbach.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 sierpnia 2021, o 12:57

gosiurka napisał(a):Nailini Singh
Pierwsze opowiadanie PSI i zmiennokształtni jest,

0.5 Beat of Temptation (in Wild Invitation) (2013)

nie ma dopisanej pary Tamsyn Mahaire + Nathan Ryder

to od razu
0.6 Whisper of Sin (2014)
Ria + Emmett

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 sierpnia 2021, o 13:00

No dobra, z Brendą Joyce jest fajniej, niż myślałam. Fantastic fiction nie zgadza się z LC.
Przyjmujemy kolejność zapisaną oryginalnie, nie na LC?

Edit.
Pary dopisane ;)
Z Joyce potrzebuję konsultacji z tym cyklem, pozostałe zmiany wprowadzone.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 sierpnia 2021, o 16:03

Wiecie, że w sumie po to mamy temat o Cyklach autorskich? :niepewny:
viewtopic.php?f=70&t=287
Tam można wrzucać w sumie też różne wersje: autorska, FF, LC, fanowskie...
PS i jest jeszcze sensowne https://www.fictiondb.com/
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 sierpnia 2021, o 17:02

mnie się tutaj podoba bo widzę POMOC: Zgłoś nową Autorkę lub aktualizację profilu! i wiem gdzie pisać

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 sierpnia 2021, o 19:33

"Po to" w sensie, że można tam wrzucać cykle i serie w różnych konfiguracjach, a temat chyba zapomniany i warto w powyższym kontekście przypomnieć ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 sierpnia 2021, o 23:40

W dzień na trzeźwo pójdę w te cykle i to rozpiszę, Może jak rozpiszę, to się coś sensownego wyklaruje ;) ale tu piszę o tym, bo nasze forum ma jeszcze inną kolejność niż LC, a LC inną niż FF, więc w ogóle nie wiem, co i jak. Na ogół układamy według LC, więc trzeba jakiś system przyjąć, chyba że wpadnie Lilia i powie, jak układała ten cykl. Chyba że to już nie Lilia, a efekt któregoś z przewrotów w PPA. To jesteśmy tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę i coś trzeba będzie zadecydować. Zostawiamy czy zmieniamy, a jak zmieniamy, to na co :D
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 sierpnia 2021, o 23:47

No wiem, że kanony się różnią i dlatego proponuję gromadzić różne wersje z adnotacjami, który jest najbardziej "nasz" czyli Forumowy, i kiedy został stworzony, ew. przez kogo ułożony (patrz: np. Lilia) ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 22 sierpnia 2021, o 00:23

•Sol• napisał(a):Na ogół układamy według LC, więc trzeba jakiś system przyjąć, chyba że wpadnie Lilia i powie, jak układała ten cykl. Chyba że to już nie Lilia, a efekt któregoś z przewrotów w PPA.

Lilia i Duzz prosiły, by wszystkie cykle układać według chronologii wystepującej w akcji książek, niezależnie od tego, w jakiej kolejności były przez autorki pisane lub wydawane.
Może ten cykl został przez kogoś w całości przeczytany i jest poukładany właśnie wg takiego klucza?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 10 października 2021, o 20:06

I Janka ma tu rację. Tak założyłyśmy, aby czytać po kolei chronologicznie bohaterów.

I owszem cykle są i właśnie tam proponuję rozpisywanie z tytułami oryginalnymi i dokładnym podziałem, informacjami o tym jak cykle się wiążą, etc.
Każdy z postów z cykli może być podlinkowany (i obecnie jeśli autorka z cykli jest w autorskim, powinna mieć podlinkowany post z cykli do 'pierwszego' imienia i nazwiska znajdującego się w części 'O Autorce').

Wszystkie informacje, jeśli jest taka potrzeba, warto zweryfikować i uzupełniać najlepiej przy takim podawaniu zmian jak wyżej Kawka, zarówno w cyklach jak i samym temacie autorskim. Mamy od razu na bieżąco wyprostowane całe info o twórczości autorki/autora. Czasochłonne to, ale pozwala zaktualizować większą część i nie trzeba później powracać (do następnej wydanej książki/aktualizacji).

Na jakim obecnie etapie są zmiany co do Joyce? Sol, dałaś radę rozszyfrować co i jak?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 7749
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 8 listopada 2021, o 22:05

U Rudnickiej brakuje dwóch najnowszych książek: seria Matylda Dominiczak 4 Na własną rękę i 5 Dwie lewe ręce
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40224
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 9 listopada 2021, o 08:20

Dopisane i poprawione, źle był jeden tytuł.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7749
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 9 listopada 2021, o 15:53

Dziękuję :*
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spis treści, instrukcje, pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości