Teraz jest 9 października 2024, o 11:19

Nora Roberts

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 2 lutego 2017, o 01:05

Kilka dni temu skończyłam "Obsesję"( dzięki Very :* ) i normalnie jestem w szoku.Specjalnie sprawdziłam,która książka Norki ostatnio mi się spodobała i wyszło,że był to "Świadek".W najnowszej wszystko mi pasowało,począwszy od bohaterów (pies skradł mi serce :inlove: ),a skończywszy na historii.Zawsze mi się podobały u Norki te wzmianki czasowe.Na początku było pokazane dzieciństwo Naomi,a później jej rozwój i nie było to potraktowane byle jak.Normalnie pieję z zachwytu i mam nadzieję,że kolejna książka też będzie na takim poziomie.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 7 lutego 2017, o 22:12

Dom na skarpie niestety nie spełnił moich oczekiwań.
To taki zabawny thriller romantyczny, w którym pomysł na książkę jest bardzo dobry, niestety niedopracowany.
Książka jest przegadana, dialogi z założenia miały być śmieszne ale jakoś nie wyszły.
Wątek kryminalny pozostawia dużo do życzenia, bo rozwiązanie zagadki jest proste i przewidywalne. A przede wszystkim brak emocji i napięcia, które tak lubię w powieściach sensacyjnych.
Jedynie wątek o poszukiwanym skarbie piratów wnosi trochę tajemniczości do tej raczej nudnej i niezbyt ciekawej powieści.
Bardzo denerwowała mnie postać Abry. Kobieta-orkiestra. Niby po przejściach, ale tego po niej nie widać, wprost pcha się w ramiona Eli.
Mimo tysiąca zajęć bo prowadzi zajęcia jogi, robi biżuterie, sprząta, robi zakupy i gotuje u innych ludzi a do tego jest jeszcze kelnerką ,jest też gospodynią w domu Eliego zawsze ma czas. Jest rozgadana, wścibska i pewna siebie.
Według mnie ta powieść byłaby o niebo lepsza, gdyby autorka bardziej skupiła się na wątku kryminalnym i cała powieść była potraktowana bardziej poważnie.
A tak wyszło z tego takie czytadło, bez żadnych emocji. które szybko się czyta ale jeszcze szybciej zapomina.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 8 lutego 2017, o 13:44

Lucy napisał(a):Kilka dni temu skończyłam "Obsesję"( dzięki Very :* ) i normalnie jestem w szoku.Specjalnie sprawdziłam,która książka Norki ostatnio mi się spodobała i wyszło,że był to "Świadek".W najnowszej wszystko mi pasowało,począwszy od bohaterów (pies skradł mi serce :inlove: ),a skończywszy na historii.Zawsze mi się podobały u Norki te wzmianki czasowe.Na początku było pokazane dzieciństwo Naomi,a później jej rozwój i nie było to potraktowane byle jak.Normalnie pieję z zachwytu i mam nadzieję,że kolejna książka też będzie na takim poziomie.


Mnie też się podobało :-D To była pierwsza książka Nory, po którą świadomie sięgnęłam. Dawno temu trafiłam w bibliotece ze trzy sztuki, ale tylko jedna mi się spodobała, a dwóch nie dałam rady czytać i od tamtej pory ignorowałam tę autorkę :P
Skończyłam wczoraj "Świadka", ale on już mniej ciekawy był od "Obsesji". Ale nie był zły i na pewno będę chciała coś jeszcze jej spróbować poczytać ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 lutego 2017, o 19:48

basik napisał(a):Dom na skarpie
Według mnie ta powieść byłaby o niebo lepsza, gdyby autorka bardziej skupiła się na wątku kryminalnym i cała powieść była potraktowana bardziej poważnie.

Ja bym tego nie chciała.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 11 lutego 2017, o 20:01

Dla mnie była w sam raz.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 lutego 2017, o 20:35

Również dobrze przy niej się bawiłam, przy następnej zdaje się, że trochę mniej.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 11 lutego 2017, o 20:42

A jaka jest następna hmmm
Chyba wszystko mi się pomieszało :bezradny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 lutego 2017, o 20:45

Musiałabym sprawdzić, bo mam wątpliwości co do tytułu, zdaje się, że była chwalona.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 11 lutego 2017, o 20:47

Źle ze mną, myślałam, że to pojedyncza książka :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 lutego 2017, o 20:55

„Dom na skarpie” jest pojedynczym tytułem.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 11 lutego 2017, o 20:56

Czyli pamięć mam dobrą, ale nie umiem czytać ze zrozumieniem :evillaugh:
Jak zwał, tak zwał, ułomności jakoweś posiadam ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 lutego 2017, o 20:59

Miałam na myśli kolejną, którą czytałam – w zasadzie w takim w skrócie wyszło :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 11 lutego 2017, o 23:02

Papaveryna napisał(a):
Lucy napisał(a):Kilka dni temu skończyłam "Obsesję"( dzięki Very :* ) i normalnie jestem w szoku.Specjalnie sprawdziłam,która książka Norki ostatnio mi się spodobała i wyszło,że był to "Świadek".W najnowszej wszystko mi pasowało,począwszy od bohaterów (pies skradł mi serce :inlove: ),a skończywszy na historii.Zawsze mi się podobały u Norki te wzmianki czasowe.Na początku było pokazane dzieciństwo Naomi,a później jej rozwój i nie było to potraktowane byle jak.Normalnie pieję z zachwytu i mam nadzieję,że kolejna książka też będzie na takim poziomie.


Mnie też się podobało :-D To była pierwsza książka Nory, po którą świadomie sięgnęłam. Dawno temu trafiłam w bibliotece ze trzy sztuki, ale tylko jedna mi się spodobała, a dwóch nie dałam rady czytać i od tamtej pory ignorowałam tę autorkę :P
Skończyłam wczoraj "Świadka", ale on już mniej ciekawy był od "Obsesji". Ale nie był zły i na pewno będę chciała coś jeszcze jej spróbować poczytać ;)


Powiem ci,że byłam fanką Norki w latach '90.Chryste,zabrzmiało to tak,jakbym miała sto lat :zalamka: Ale faktem jest,że uwielbiam jej książki z tamtego okresu.
Spróbuj poczytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/127072/m ... -innocence
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/55679/uczciwe-zludzenia
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/53017/slodka-zemsta
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/55484/rafa
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/112259/prawdy-i-zdrady
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/53077/niebo-montany
Ostatnio edytowano 12 lutego 2017, o 02:29 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 lutego 2017, o 02:24

Ja również znam ją z tamtych czasów :wink: Niezły wybór.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 lutego 2017, o 13:58

Dom na Skarpie to jest jakiś wypadek i pomyłka :zalamka:
w tej książce jest za dużo wszystkiego. Własnie jak zawsze bohaterów Norki się lubi tak tu ani jej ani jego się nie dało. Przynajmniej ja nie mogłam.

a Norka z lat 90 - to jakby specyficzny osobny gatunek ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 12 lutego 2017, o 14:25

Mnie własnie taki odpowiadał :P teraz to tak sobie ...
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 12 lutego 2017, o 14:48

Lucy, bardzo dziękuję za listę :padam: :lovju:
Na pewno zerknę do tego i zobaczę jak będzie mi się czytało :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 lutego 2017, o 15:41

Lucy napisał(a):Mnie własnie taki odpowiadał :P teraz to tak sobie ...

mnie właśnie bardziej pasuje obecna Norka ;) prócz Domu... ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 12 lutego 2017, o 16:21

•Sol• napisał(a):Dom na Skarpie to jest jakiś wypadek i pomyłka :zalamka:

To najniżej oceniona prze zemnie książka Norki. Ma oczywiście jeszcze innych 12 koleżanek na tym samym poziomie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 lutego 2017, o 18:35

aż sobie chyba pójdę obejrzeć jakie książki wpadły do tego samego wora ;)
nie mówię że cała pozostała twórczość jest super, bo nie jest, ale ciekawe co Ty zaliczyłaś do podobnego pułapu
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 lutego 2017, o 21:11

Lucy napisał(a):Mnie własnie taki odpowiadał :P teraz to tak sobie ...


Mnie też
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 16 lutego 2017, o 22:46

Obrazek

A stunning new novel from the #1 New York Times bestselling author―an epic of hope and horror, chaos and magic, and a journey that will unite a desperate group of people to fight the battle of their lives…

It began on New Year’s Eve.

The sickness came on suddenly, and spread quickly. The fear spread even faster. Within weeks, everything people counted on began to fail them. The electrical grid sputtered; law and government collapsed―and more than half of the world’s population was decimated.

Where there had been order, there was now chaos. And as the power of science and technology receded, magic rose up in its place. Some of it is good, like the witchcraft worked by Lana Bingham, practicing in the loft apartment she shares with her lover, Max. Some of it is unimaginably evil, and it can lurk anywhere, around a corner, in fetid tunnels beneath the river―or in the ones you know and love the most.

As word spreads that neither the immune nor the gifted are safe from the authorities who patrol the ravaged streets, and with nothing left to count on but each other, Lana and Max make their way out of a wrecked New York City. At the same time, other travelers are heading west too, into a new frontier. Chuck, a tech genius trying to hack his way through a world gone offline. Arlys, a journalist who has lost her audience but uses pen and paper to record the truth. Fred, her young colleague, possessed of burgeoning abilities and an optimism that seems out of place in this bleak landscape. And Rachel and Jonah, a resourceful doctor and a paramedic who fend off despair with their determination to keep a young mother and three infants in their care alive.

In a world of survivors where every stranger encountered could be either a savage or a savior, none of them knows exactly where they are heading, or why. But a purpose awaits them that will shape their lives and the lives of all those who remain.

The end has come. The beginning comes next.

December 5, 2017
Chronicles of The One #1
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 17 lutego 2017, o 11:54

to ta seria fantastyczna tak?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 17 lutego 2017, o 13:51

Tak.
Na razie zapowiada się ciekawie...
Czekam na okładkę, może więcej nam powie.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 17 lutego 2017, o 13:57

na razie tak, ale ciekawa jestem czy romansu to tam ani ani nie będzie ;) wiem że w założeniu ma być czysta fantastyka, no ale znamy Norkę nie od dziś ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości