Teraz jest 19 października 2024, o 10:38

Obejrzeć? Tak!

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 listopada 2016, o 14:11

warto ;)

a Pitbulla nie oglądałam i jakoś nie planuję. Widziałam na niego kolejkę w kinie, masakra... Ludzie tłumnie lecieli
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 14 listopada 2016, o 14:38

A my się pewnie wybierzemy :D
Planety singli jeszcze nie widziałam, ale nadrobię zaległości skoro mówicie, że dobre :D
Jak to robią single, zaczęłam, ale jakoś niespecjalnie mi się podoba. Na razie sobie daruję oglądanie.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 listopada 2016, o 14:42

Jak to robią single tylko mi się obiło o oczy ale nie widziałam. W ogóle zapomniałam o tym filmie.

Teraz jestem okropnie napalona na te Fantastyczne Zwierzęta. Za dwa tygodnie pewnie pójdziemy. Niby premiera za tydzień ale w dzikim tłumie oglądać to nie to :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 14 listopada 2016, o 14:43

Mnie z kolei te zwierzęta w ogóle nie kręcą.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 listopada 2016, o 14:56

mnie też nie kręciły, a zobaczyłam reklamę w kinie i normalnie bym już od razu chciała ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 29641
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 14 listopada 2016, o 23:32

mam tak samo Sol..xD ;D ta reklama mnie zachęciła.. ;)
Planeta singli jest super... a zwłaszcza końcówka... :hihi:
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 15 listopada 2016, o 11:23

•Sol• napisał(a):Jak to robią single tylko mi się obiło o oczy ale nie widziałam. W ogóle zapomniałam o tym filmie.

Katia, chyba ostatnio polecała.
Ale jakoś mi nie idzie oglądanie. Lubię jedną aktorkę, taką grubszą blondynkę, ale też jakoś mi ona tam nie pasuje. I irytuje mnie bohaterka Dakoty. Może to jakaś chwilowa niechęć i mi przejdzie. ;)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 15 listopada 2016, o 14:19

LiaMort napisał(a):mam tak samo Sol..xD ;D ta reklama mnie zachęciła.. ;)
Planeta singli jest super... a zwłaszcza końcówka... :hihi:

Końcówka najlepsza XD
"- Piotrek?
- Jaki, ku*wa, Piotrek?!"


duzzza22 napisał(a):
•Sol• napisał(a):Jak to robią single tylko mi się obiło o oczy ale nie widziałam. W ogóle zapomniałam o tym filmie.

Katia, chyba ostatnio polecała.
Ale jakoś mi nie idzie oglądanie. Lubię jedną aktorkę, taką grubszą blondynkę, ale też jakoś mi ona tam nie pasuje. I irytuje mnie bohaterka Dakoty. Może to jakaś chwilowa niechęć i mi przejdzie. ;)

Owszem, Katia polecała.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29641
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 15 listopada 2016, o 16:51

Na koń. :hahaha:
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 15 listopada 2016, o 17:28

XD na koń tez dobre...
Marcel tez wymiata

Avatar użytkownika
 
Posty: 29641
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 15 listopada 2016, o 17:36

lubię tego aktora. :hihi:
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 listopada 2016, o 23:34

Zastanawiam się nad „Pitbullem”, ale chyba nic z tego nie wyjdzie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 15 listopada 2016, o 23:51

Podobno Pitbull pobił w polskich kinach pana Greya

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 16 listopada 2016, o 00:01

Ktoś musiał :wink:
Właśnie wychodzi, ze chyba jednak nie będę miała okazji.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 listopada 2016, o 12:08

podobno pobił rekordy sprzedaży już w dniu premiery ;)

co do Jak to robią single - pewnie tak, pewnie nawet planowałam ale jakoś mi się rozłazi. No i ta Dakota :roll:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 16 listopada 2016, o 12:35

Ja czytałam ze w czwartym dniu. Bez przesady. Nie wierze ze w dniu premiery do kin poszlo 850 tys osób

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 listopada 2016, o 12:36

no ale i tak piorunem.
a ja nawet tego pierwszego nie widziałam.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 40215
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 12 grudnia 2016, o 13:40

W końcu udało mi się zobaczyć Dama w vanie i jestem zachwycona. Polecam
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 18 grudnia 2016, o 18:54

Ja byłam na Rogue One.
Końcówka mnie rozwaliła. Chyba jeszcze nie oglądałam filmu w którym:
Uwaga! mega spojler, nie czytać kto wybiera się na seans lub chce w przyszłości obejrzeć
Spoiler:
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 18 grudnia 2016, o 19:07

Co do spoilera, to było pewne. i ja się "ciesze" ze tak wybrneli z tego.
Spoiler:
Choć powycinali strasznie oraz widać ze mieli inny pomysl na koncówkę. Czekam na wydanie reżyserskie

a film dobry. Choć nawet ja widze ze powycinal i tyle jest nam histori do obowiedzenia a tu tylko kawałek dali i wiadomo też ze rozwiniecia i backstory dla postaci nie bedzie..
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 18 grudnia 2016, o 19:57

dla mnie nie było
Spoiler:
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 28632
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 25 grudnia 2016, o 17:45

czy my nie mamy tematu świątecznych filmów? czy znów mi się śni? :yeahrite:

Bo ja chciałam poza działem dramowym dla freaków takich jak ja - dramę koreańską właśnie-binge-oglądaną nietypowo polecić (która niestety jeszcze trwa, więc całościowo trudno ocenić, jak dobra jest... jednak ma zadatki spore, aby stać się klasyką właśnie bożonarodzeniową ;)
Goblin


rozbiegówka:
https://www.youtube.com/watch?v=plNNC0hsub0

zwiastuny:
https://www.youtube.com/watch?v=U2UrxFwMORE
https://www.youtube.com/watch?v=nuKg6vUJbzQ
cóż, w trailerach dużo akcji, ale końcowy produkt jest... hm... inny trochę w sumie z dużą korzyścią ;)
(pewnie gdzieś z pl napisami będzie za chwilę... :)


Bardzo świąteczna jest wizualnie i ogólnie urocza magicznie, spokojna, w wolnym relaksującym tempie, takim wręcz trochę baloghowskim z lat 90tych... i w sumie bardzo fajnie traktująca własny gatunek (fantastyka/romans), inteligentnie się wyłamując, ale i dopasowując do potrzeb odbiorców spragnionych ładnych widoków i ludzkiej (czyli sympatycznej) fantastyki w życiu ;) i są 2 wątki romansowe. jak zwykle :lol:

Ogólnie to kolejna adaptacja legendy o goblinie (w wydaniu koreańskim, ale wątki łatwo można rozpoznać z naszej regionalnej legendologii lol) i jego narzeczonej. w sumie to tytuł powinien być Narzeczona goblina :D

W skrócie: główny bohater - tytułowy goblin - od 1000 lat chodzi po tej ziemi (i chyba kursuje głównie między Kanadą a Koreą Płd. :lol: ) jako swoiste półbóstwo o różnych ciekawych mocach. Bogaty, w sumie sympatyczny i... ale to ładnie pokazane jest w co najmniej 8 odcinkach jak do tej pory ;)
Za swego ludzkiego życia był generałem (mrocznym i skrzywdzonym, co trailer też pokazuje) - historia tu się robi skomplikowana lekko i kryjąca sekret... - a teraz... cóż, trochę rozmarzony, melancholijnie usposobiony i znudzony życiem swym czeka na przeznaczoną mu kobietę, która będzie w stanie zakończyć długie i monotonne z jego perspektywy życie.
Sprawy nabierają tempa - i humoru - gdy naraz jego spokojną egzystencję zaburzają, ekhm, konsekwencje pewnej zimowej nocy 20 lat wcześniej (eee... nie, wcale nie takie...) i nowy lokator aka Mroczny Żniwiarz (któremu pokój w rezydencji Goblina podnajął najmłodszy członek i spadkobierca rodu zajmującego się od setek lat zarządzaniem majątkiem i administrowaniem ogólnym jego zycia; oczywiście uroczy materialista). A to dopiero początek.

Opowieść chyba strawna w swej formie dla nie-drama-fana :) urocze zdjęcia, sensowna muzyka, bardzo przyzwoite aktorstwo (ktoś kojarzy głównego bohatera Pociągu do Busan? ;)
dramatoza bardzo... wyciszona i fajna, z dużą dawką (auto)humoru oraz melancholii zimowej. Bez wysiłku pokazuje, jak miesza się świat śmiertelników zwykłych z całą plejadą postaci spoza spektrum naszego przeciętnego grona znajomych (duchy, boginie, administracja post-pogrzebowa...).

Ogólnie: na długie zimowe wieczory, gdy nie ma się ochoty na akcję pędzącą na łeb na szyję ale za to jest się w nastroju na radosną melancholię ze śniegiem w tle.

ps spoiler swoisty: różnica wieku między bohaterami jest... duża, a ja - totalna nie-fanka, spokojnie to zniosłam i nawet rozumiem założenie scenarzystów :D
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 25 grudnia 2016, o 22:52

ja z córkami obejrzałam Krampus Duch Świąt
http://www.filmweb.pl/film/Krampus.+Duc ... 015-715668

cóż, nie był to Kevin sam w domu:-) raczej same w śnieżycę nie wyjdziemy przez jakiś czas :hyhy:
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 26 grudnia 2016, o 11:38

nie mamy.
My zaliczyliśmy do połowy (druga nagrana na wypadek chwili wolnej) Świąteczną pomyłkę. Baardzo fajny film ;) musimy go dziś dobić :P
poza tym w święta był Koneser (thriller/dramat), Prawdziwe kłamstwa i Święta Last Minute. Kevin mignął tylko w urywkach, byłam chętna ale rodzice już mniej :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 30 grudnia 2016, o 02:54

Świąteczna pomyłka, to ten film gdzie ona spotyka niby brata swojego narzeczonego, bo jego brat i jej narzeczony tak samo się nazywają?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość