Teraz jest 6 października 2024, o 04:37

Literatura nieromansowa

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 9 października 2007, o 14:04

może nie byłaś w nastroju odpowiednio refleksyjnym :lol:

mnie zachwyciło jak evelyn couch lekcewazona przez wszystkich gospodyni z nadwaga daje popalić światu, choć to może bardziej widać na filmie Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 9 października 2007, o 14:05

ale teraz mam dobry humor bo coś znalazłam - zapraszam na ebooki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Patitih » 9 października 2007, o 22:22

Często jest tak, że jak ktoś Ci powie, że książka, film, ..., są świetne to właśnie tego oczekujesz i nie potrafisz obiektywnie go/jej ocenić i co za tym idzie często się rozczarowujesz.

Dlatego ja nie czytam recenzji, aby nie mieć z góry wrobionego zdania.



Patitih@

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 10 października 2007, o 11:31

hmm recenzji tez nie czytam- bo przypadkiem są potem zawsze sa całkowicie odmienne od tego co czuję, ale co innego recenzja w gazecie napisana przez jakiegos hipokrytyka a co innego my :wink:



Joanna Harris Czekolada



<span style="font-style: italic">Do małej mieściny na francuskiej prowincji, gdzie czas się zatrzymał, przyjeżdża tajemnicza młoda i piękna kobieta z córeczką. Mieszkańcy Lansquenet ze zdumieniem obserwują, jak Vianne z Anouk odnawiają starą piekarnię na rynku, by urządzić tam sklep z czekoladą. W dniu otwarcia właścicielka ofiarowuje zaglądającym do niej ciekawskim gatunek słodyczy, który każdy z nich lubi najbardziej, jak gdyby znała ich najskrytsze myśli i pragnienia. Czyżby ta dziwna kobieta była czarownicą? Dla wielu mieszkańców miasteczka przyjazd Vianne jest prawdziwym darem losu, ale są i tacy, którzy zrobią wszystko, by opuściła Lansquenet. Zbliża się Wielkanoc i Vianne zamierza urządzić dla dzieci "festiwal czekolady", lecz jej wrogowie za wszelką cenę chcą jej w tym przeszkodzić... </span>



to wygląda jak streszczenie filmu, ale nie, ksiązka jest inna, mroczniejsza ale mimo to ...

 

Post przez Gość » 10 października 2007, o 12:33

A to był film! Ksiązki nie czytałam. Fajny, jednak nie podobał mi się Deep.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 12 października 2007, o 00:47

Obrazek



polecam!!! typowa dla Camp tajemnicza tajemnica w XL, ona jego dawna miłość, on mysli że ona go zdradziła wraca po latach i chce się zemścić a zamiast tego odkrywa w jakim bagnie ją zostawił ...

i nie myslcie ze to palmerowy schemat, a te sceny .... Obrazek

 

Post przez Gość » 17 października 2007, o 13:18

Pinks nie otwiera mi sie obrazek Obrazek , czy w związku z tym mogłabyś napisać tytuł Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 17 października 2007, o 15:55

Candace Camp - Impulse (rzeczywiście gdzies zanikł Obrazek i znowu sie otworzył )

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 17 października 2007, o 16:01

ja wszystko widzę, nie wiem, co wam sie dzieje

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 października 2007, o 16:07

fantasticfiction miał serwerowy problem przez chwilę.



wrrr, nie znoszę przerywać pisania postów w połowie

a chciałam się podzielić, bo doczytałam już

Obrazek

w obrazkach już się pojawiło Obrazek

i stwierdzam - niezłe autentycznie i mam nadzieję, że ktoś to u nas wyda niedługo - fajni główni bohaterowie, ale opis z okładki myli - to nie jest opowieść o zemście, tu zemsta jest punktem wyjścia, a dalej trzeba jakoś się odnaleźć w konkretnym świecie Obrazek szkocko-francusko-angielskie klimaty regencyjne, bardzo sympatyczne - przeczytałam z uwagą całość (a zbyt często łapię się na skanowaniu szczególnie zakończeń - szybciej szybciej - w końcu umiejętne zamknięcie historii jest sztukąObrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 17 października 2007, o 16:22

acha, to zeby nie robić dalszych offtopów to powiem ze ksiązka była porządna Obrazek

 

Post przez Gość » 17 października 2007, o 16:33

Dzięki bardzo Pinks. Teraz weszłam też się wszystkie otworzyły Obrazek



Ale kończę bo zaraz dostanę off topa :wink: :twisted:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 17 października 2007, o 18:04

Frin to z tej kolekcji z róznokolorowymi pledzikami??? musze zajrzeć na empik aaa :shock: jakas nowa autorka? świeża krrrew Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 198
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez anunlka » 20 października 2007, o 00:12

Polecam "Fride" Barbary Mujica. Naprawde bardzo ciekawa

 

Post przez Gość » 20 października 2007, o 04:23

A ja bym Wam dziewczyny poleciła "Dwudziestą żonę" i drugą jej czesc pt."Święto róż"-nie moge sobie przypomniec za diabla autora,ale ksiazki sa przedstawieniem milosci wladcy ze wschodu(przyznam,ze nie pamietam czy wyznawal buddyzm,czy cos na ten ksztalt) ze zwykla kobieta:))))Cos pieknego!

Mialam obie,ale pierwsza czesc pozyczylam i juz nigdy do mnie nie wrocila...Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 20 października 2007, o 10:20

moze to:

Obrazek?



<span style="font-style: italic">Rozgrywająca się w siedemnastym wieku urzekająca opowieść o wielkiej niamiętności i zapierającej dech w piersiach przygodzie...



Wspaniała epicka historia o jednej z najbardziej legendarnych i kontrowersyjnych indyjskich cesarzowych - o kobiecie, której inteligencja i determinacja pokonały niezliczone przeciwności losu, a miłość wpłynęła na przyszłość cesarstwa Mogołów.



Szafirooka Mihrunnisa jest nad wiek inteligentna, olśniewająco piękna i ambitna. Księcia Sulima - przyszłego cesarza - spotkała po raz pierwszy w dniu jego ślubu i w ułamku chwili postanowiła, że pewnego dnia ona też zostanie jego żoną. Ma zaledwie osiem lat i jeszcze nie zdaje sobie sprawy z ogromnej ceny, jaką przyjdzie jej zapłacić za to marzenie...

</span>









Obrazek



<span style="font-style: italic">Piękna Mihrunissa zostaje nową cesarzową. Jednak nie wystarcza jej władza w haremie. Powoli i skutecznie zmienia na dworze pozycje kobiety, dotychczas "istoty pozbawionej opinii". Zaczyna uczestniczyć w audiencjach męża, zabierać głos, podejmować decyzje... Nie podoba się to dworskim dostojnikom, którzy potajemnie próbują pokrzyzować jej plany. Największym orężem bohaterki w walce o wpływy jest bezgraniczna miłość i zaufanie męża, cesarza Dżangahira. - romans historyczny z akcją na indyjskim dworze w XVII wieku - dalsze losy cesarskiej pary, znanej z powieści "Dwudziesta żona</span>





bo bardzo smakowite opisy!!!

ps. ja juz po prostu nie pożyczam!!! od tego są biblioteki Obrazek

 

Post przez Gość » 20 października 2007, o 18:24

pinks-dokladnie mi o te ksiazki chodzilo:))Dzieki i polecam Wam je goracooo:)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 20 października 2007, o 23:31

z chęcią!!! Obrazek



a teraz moja ukochana ksiązka - wczesniej ukochany film z lat 30-tych w roli głównej boski errol flynn i olivia de havilland (niemniej boska Obrazek)

autor: <span style="font-weight: bold">Rafael Sabatini</span> tytuł: <span style="font-weight: bold">Kapitan Blood</span>



wspaniała 17-wieczna historia chirurga, niewolnika , pirata Petera Blooda i jego miłości do Arabelli (tylko bez skojarzeń :wink: ) Bishop, bratanicy jego zaciętego wroga.



dziewczyny- powieść z 1922 roku, ale po prostu bomba!!!

ps. tylko dla miłosników korsarzy! 8)



http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=3692



http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/258/11/74/258117404

 

Post przez Gość » 24 października 2007, o 12:28

z ciekawości muszę przeczytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 24 października 2007, o 22:09

wspaniała może nie ale po prostu fajna:



Obrazek wydana u nas jako Po północy

z wątkiem wampirzym

a do tego jeszcze nie wydana choć obiecywali w tym roku kontynuacja wątku wampirzego:

Obrazek

serdecznie polecam!

Avatar użytkownika
 
Posty: 28609
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 października 2007, o 23:31

medeiros w wersji historycznej lubię, ale jakoś zatrzymałam się przed tym... piszesz, że dobre? hm, czas spróbować Obrazek dzięki za przypomnienie Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 24 października 2007, o 23:48

dużą sympatią je darzę Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 216
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Anya » 25 października 2007, o 00:36

Nie wiedziałam, że Medeiros coś takiego napisała. Ciekawe, muszę poszukać w bibliotekach Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 25 października 2007, o 11:43

nie zawadzi Obrazek i zauważcie że tytuł polski After midnight brzmi Po północy a nie jakoś fikuśnie i zupełnie idiotycznie- czy ja śnię? No i tłumaczenie jest całkiem dobre.

Avatar użytkownika
 
Posty: 839
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Katowice

Post przez jola » 25 października 2007, o 14:55

zgadzam się. Czytałam tą książkę niedawno i muszę powiedzieć że mnie wciągnęła i czekam na ciąg dalszy!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość