Teraz jest 9 października 2024, o 05:16

Nora Roberts

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 10 października 2016, o 21:47

Z okazji urodzin Nory pokazano dzisiaj zapowiedź nowej powieści :)

Obrazek
A saga of love, family ties, and twisted passions from the #1 New York Times bestselling author of The Obsession

The Bodine ranch and resort in western Montana is a family business, an idyllic spot for vacationers. A little over thirty thousand acres and home to four generations, it’s kept running by Bodine Longbow with the help of a large staff, including new hire Callen Skinner. There was another member of the family once: Bodine’s aunt, Alice, who ran off before Bodine was born. She never returned, and the Longbows don’t talk about her much. The younger ones, who never met her, quietly presume she’s dead. But she isn’t. She is not far away, part of a new family, one she never chose—and her mind has been shattered…

When a bartender leaves the resort late one night, and Bo and Cal discover her battered body in the snow, it’s the first sign that danger lurks in the mountains that surround them. The police suspect Cal, but Bo finds herself trusting him—and turning to him as another woman is murdered and the Longbows are stunned by Alice’s sudden reappearance. The twisted story she has to tell about the past—and the threat that follows in her wake—will test the bonds of this strong family, and thrust Bodine into a darkness she could never have imagined.

June 6, 2017
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 10 października 2016, o 21:57

O, już jest „Obsesja” – jak szybko!
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 września 2016, o 20:34
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez KaMa85 » 11 października 2016, o 09:10

Super sprawa z nową książką Nory. Szkoda tylko, że trzeba pewnie czekać w nieskończoność na polskie tłumaczenia.
Fajnie że to jest pojedyncza ksiażką bo te najnowsze serie jakoś mniej mi się podobają.

Zazdroszczę Wam czytania Obsesji po polsku, ja cały czas walczę ze sobą czy jednak nie kupić :)
Czytanie Nory w taką pogodę jest idealne :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 11 października 2016, o 09:12

obsesja to jej nowa ksiazka? Moze sobie po nia siegne bo to solidna pisarka mimo ze troche nie moje klimaty :)
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 października 2016, o 09:23

ostatnio u nas coś Norki nie chca wydawać i to mnie martwi. A Obsesja ma moc ;)
strasznie żałuję że nie miałam kiedy wczoraj czytać. Doszłam do takiej chwili że już niemal muszę i czuję fizyczny ból jak nie mogę :P

Tully, no ona ani trójkątów miłosnych ani nadmiaru dramatów nie ma, ale myślę że przy tej ilości jej książek coś byś dla siebie znalazła ;) a może na przekór i zaskakując wszystkich zakochasz się w najspokojniejszym i najcieplejszym Kwartecie weselnym :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 września 2016, o 20:34
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez KaMa85 » 11 października 2016, o 09:41

Kwartet jest super, bardzo polecam !!
Jedną z lepszych książek jest też Zycie na sprzedaż!

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 11 października 2016, o 10:01

Ja norkę znam dobrze, jakieś 10 książek przeczytałam :niepewny: Jakieś dwie serie irlandzka i o jakimś obrazie, pisze solidny romans ale bez fajerwerków :P
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 października 2016, o 10:24

KaMo, Życia na sprzedaż nie znam ale to chyba inny kaliber ;)

Tully, to nie wiedziałam ;)
ale wiesz ona ma szeroki zakres :hyhy: i o obrazie i irlandzka to mogą być pozycje że tak powiem w duchu HQ, a ona lepsza jest w długich formach. No i genialna jest w sensacji a Ty tego chyba nie za bardzo nie?
A jakbyś tak spróbowała chociaż tak delikatnie, Kolekcjonera? ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 11 października 2016, o 14:12

Nie tylko żadnych sensacji... czyli obsesja warta zaglądniecia? Właśnie się pojawił eBook...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 października 2016, o 14:14

nooo Obsesja jest właśnie z tych takich sensacyjnych ;) znaczy bardzo delikatnie jak na Norkę, ale jednak jest jakaś intryga ;) zagadka itd.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 11 października 2016, o 14:50

tully, gdzie pojawił się ebook?
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 11 października 2016, o 15:02

Sorrki to był jednak błąd na lc...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 11 października 2016, o 15:36

Też się na to nabrałam :disgust:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 października 2016, o 19:19

a w ogóle wydawnictwo planuje ebooka?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 11 października 2016, o 22:46

Ostatnio te co wydali w papierze były też w wersji elektronicznej, więc mam nadzieję

 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 września 2016, o 20:34
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez KaMa85 » 12 października 2016, o 08:53

Sol jestem w szoku !!!
Musisz koniecznie przeczytać ! Życie na sprzedaż to moim zdaniem jedna z lepszych książek Nory, co prawda już dawno napisana ale jednak.
Jak będziesz miała chwilę to przeczytaj i koniecznie daj mi znać co o niej sądzisz :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 października 2016, o 10:27

Giovanno, pytam dlatego że to inne wydawnictwo ;)

KaMo, ja nawet tę książkę mam swoją ;)
więc w planach jest jak najbardziej. I pewnie że dam znać :smile:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 12 października 2016, o 11:50

Jak na razie nie ma Obrazek, poczekam jeszcze trochę i jak nie będzie to kupię papierową

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 12 października 2016, o 11:55

A ktoś pytał to wydawnictwo o ebooka?
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 12 października 2016, o 12:05

Ja nie pytałam

edit. napisałam do Ediepresse wiadomość na facebooku odnośnie ebooka Obsesji, zobaczymy czy odpiszą

Avatar użytkownika
 
Posty: 2671
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 18 października 2016, o 18:27

Jestem już jakiś czas po przeczytaniu Obesesji :twisted: i muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się podzielenie książki na części (jak to Norka robi przy niektórych :wink: ). Byłam bardzo zaskoczona, że część 1 o dzieciństwie była dość obszerna. I chyba dla mnie najlepsza. Bardzo podobały mi się przedstawienie relacji głównej bogaterki - Naomi z członkami rodziny - bratem, matką i "wujkami" :-D owszem było trochę cukierkowo jak to Norka, ale jednocześnie lekko i domowo :wink: Naomi jako dziecko nieco mnie zaskoczyła - przy całym dramacie na początku, zachowywywała się nad wyraz spokojnie i racjonalnie (może nawet aż nazbyt). Z jednej strony dziecko, a z druhiej dorosła osoba. Chyba przez całą książkę dało się odczuć dystans bohaterki - czasami przy niektórych bohaterach czuje się więź i chęć przyjaźni z taką osobą - tutaj Naomi niby dała się polubić, ale na chłodno i raczej właśnie z dystansem. po stronie facetów mamy Xandera - mechanika (duże zaskoczenie!), niby prostego chłopaka, ale z jajem i jakąś dziwną zawziętością. Polubiłam go, ale czy został moim ulubionym panem od Roberts? Nie. Norka miała mroczniejszych bohaterów, których na pierwszy rzut oka nie dało się polubić. Xander wydał mi się bardzo dobrze rozpisany, ale bez jakiejś głębi. Za to bardzo spodobały mi się interakcje Naomi i Xandera z psem - nie tylko stanowiły humorystyczną część książki, ale również sprawiły, że jawili się oni jako zwykli ludzie. O bohaterach drugoplanowych chyba nie można za dużo napisać, ponieważ są dla mnie raczej tłem, niż prawdziwym elementem historii. Sama historia rozpoczyna się bardzo dobrze, bardzo wciąga (Nora to umie :wink: ) i ja sama poczułam się jakbym szła przez las z mała dziewczynką śledzącą swojego ojca....chyba gdzieś w połowie książka dużo zwalnia, co dla mnie było minusem :wink: Koniec jak to koniec w Norkowym stylu - przypadł mi do gustu :-D czy to jest najlepsza książka Nory? Nie. Czy warto ją przeczytać? Tak. Na pewno wypada dużo lepiej, niż jej ostatnia saga u nas wydawana. Nadal pozostaję wierną fanką i czekam na jej kolejne powieści! Oby wydane u nas :twisted:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 18 października 2016, o 19:53

Mnie bardzo spodobało się zestawienie bohaterów. I o ile rzeczywiści, Naomi nie należy do tych lubianych od pierwszych stron do ostatnich (może to kwestia jej dojrzałości, opanowania, rozsądku, które sprawiają, że czasami wydawała mi się wymarzona, nierzeczywista) o tyle ja w Xanderze zakochałam się od początku. Przez swoje ciepło, zdecydowanie w odpowiednich momentach, za to że powiedział jej kocham i oczywiście za jego książki.
Jestem zagorzałą fanką obyczajowości w Obsesji. Bardzo lubię Norkę w takich wstawkach, a tutaj ku mojej radości jest ich całkiem sporo. Zwykłe życie zwykłych ludzi, które czyta się tak, jakby była to najpiękniejsza bajka. Cała fotografia, pies, przełamywanie Naomi, rekonstrukcja mebli, robienie zdjęć - miłe, ciepłe fragmenty, które sprawiają, że ciężko odłożyć książkę na półkę.
Wątek sensacyjny mnie nie zaskoczył. Nie staram się nigdy specjalnie odkryć kto stoi za złymi rzeczami, ale tutaj było to dla mnie oczywiste. Ładnie rozpisane, wiarygodnie i bliskie mojemu sercu.
Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana.
I proszę o jeszcze :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 19 października 2016, o 11:05

dla mnie nie Xander był ideałem. Moją miłością już od chwili poznania go jako nastolatka został Mason. Ja poproszę takiego faceta.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 19 października 2016, o 11:13

A mnie zastanawiało czy ona czegoś jeszcze o Masonie nie napisze. Taki był tajemniczy, już mi przeszło przez myśl, że może jest gejem. :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 19 października 2016, o 11:25

eee nie, nie pasował na geja. Weź, nie chcę się kochać w geju :P
ale cicho liczę że napisze o nim osobną książkę - w końcu wiele nie zostało powiedziane o jego przyszłości a i zawód ma co najmniej ciekawy ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości