Teraz jest 30 września 2024, o 01:15

POMOC: Zgłoś nową Autorkę lub aktualizację profilu!

Listy tematów autorskich, zasady zgłaszania nowych autorek i aktualizacji profili, pomoc.
Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 7 czerwca 2016, o 15:43

Duzz, zrobiłam to tradycyjnym sposobem. W Excelu nigdy nic nie robiłam, więc nawet nie próbowałam. Jak wrzucę, to spójrz świeżym okiem, może wyłapiesz to co ja już nie jestem w stanie zobaczyć :evillaugh: albo sprawdź w Excelu czy jest ok.


Promień słońca i Okrutny hrabia - nie znalazłam żadnego wiarygodnego śladu (prócz wpisu na BBN), że te książki ukazały się u nas. W wiadomym miejscu też ich nie ma :bezradny:

Poprawki do PPA zrobię dopiero po wrzuceniu do cykli.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 7 czerwca 2016, o 23:53

Barbara Cartland - poprawki do PPA

Książek; Promień słońca i Okrutny hrabia nie umieściłam w cyklach. Nie mam pojęcia co z nimi zrobić :bezradny:

Brakuje cyklu, a książki są w pojedynczych:

Cykl Camfield
1. Uboga Guwernantka
2. Udręczona
3. Szczęście w miłości
4. Tajemniczy Markiz
6. Światło bogów
8. Spotkajmy się w San Francisco
9. Czarowne zaklęcie
11 Wichry miłości
13. Biały bez
14. Niebezpieczna gra
15. Wyspa miłości
16. Miłość w Pirenejach
17. Dotknąć nieba
19. Niezwykła żona
20. W ramionach księcia
21. Wyklęta córka
22. Nauczycielka z wyboru
24. Diabelska intryga
25. Raj odnaleziony
26. Miłość jest grą
28. Zauroczenie
29. Nie zapomnisz o miłości
30. Życiowa rola
31. Nareszcie bezpieczna
33. Korona miłości
34. Lot miłości
36. Tajemnica meczetu
38. Pułapka miłości
42. Świat miłości
43. Taniec na krańcach tęczy
44. Miłość łączy rody
45. Uciekinierka
46. Małżeństwo z przymusu
47. Berlińska przygoda
51. Zagadka miłości
52. Miłość I pocałunki
53. Święte szafiry
55. Sekrety serca
56. Jadąc w stronę nieba
58. Najważniejsza jest miłość
59. Bogini miłości
60. Przygoda miłosna
62. To tylko sen
64. W płomieniach miłości
65. Skarby klanu
66. Urocza oszustka
68. Anglik w Paryżu
69. Słodycz zemsty
70. Zapalczywa księżniczka
71. Pośród szpiegów
74. Duch cyrku
76. Córka bankruta
78. Miłość czy fałsz
79. Gdy całuje nieznajomy
80. Wyjątkowa miłość
81. Naszyjnik z pocałunków
82. Uśmiech losu
83. Zwycięstwo markiza
84. Miłość jest kluczem
85. Miłość od pierwszego wejrzenia
86. Poskromienie tygrysicy
87. Córka pirata
88. Lord i aktoreczka
92. Szarada
94. W ukryciu
97. Cud w Meksyku
100. Teatr miłości
101. Dynastia miłości
102. Czar miłości
103. Młyn miłości
104. Klarysa, wydana również pt. Miłość silniejsza niż szatan
108. Spełnione życzenia
111. Ukryci w miłości
122. Miłość w hotelu Ritz
125. To miłość
128. Ucieczka do raju
133. Nie wyrzekaj się miłości
140. Magiczna chwila
Ostatnio edytowano 8 czerwca 2016, o 21:28 przez gonia, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 8 czerwca 2016, o 15:57

Ja bym ich też na razie nie zapisywała. Również nigdzie ich nie znalazłam, nawet zdjęć okładek nie ma :bezradny:
Poprawki naniosę na spokojnie w domu. :-D
Goniu, jesteś wielka :padam: :padam: :padam: Ślicznie dziękuję :padam: :padam: :padam:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 8 czerwca 2016, o 21:27

Nowe nazwisko mi się rzuciło w oczy Abbi Glines, zajrzałam do tej autorki i w twórczości w oryginale żle są naniesione kody.
W wydanych u nas - w poście Monia pisze (i to się zgadza), że cykle Chance i Perfection to są cykle w cyklu, oba są zawarte w cyklu Rosemary Beach

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 8 czerwca 2016, o 21:29

A no właśnie też miałam zgłosić

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 9 czerwca 2016, o 12:11

nie były jeszcze naniesione ;)
jest notatka że post w edycji, Dziewczynki, nie skończyłam go ale nie chciałam blokować dyskusji przez niezakładanie wątku ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 10 czerwca 2016, o 02:13

Cartland naniesiona :) Ilość też się zgadza.
Też usunęłam te dwa tytuły Okrutny hrabia i Promień słońca. Może kiedyś się znajdą, ale może wcale ich nie być.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 10 czerwca 2016, o 15:24

Też mam duże wątpliwości co do istnienia tych pozycji.

Jane Graves - poprawki do PPA

W wydanych u nas brakuje cyklu, a książki są w pojedynczych:
Cykl Plano, Texas
3. Miłosne kołysanki
4. Mąż z ogłoszenia

Jako Jane Sullivan

W Novels brakuje Stray Hearts (2000)

W Omnibus usunęłam powtórki, zostało:
Omnibus
Backseat Bridegroom (1988) (in Always a Bridesmaid)

d-d

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 10 czerwca 2016, o 19:58

Jill Shalvis – poprawki do PPA

Omnibus i Collections zmieniłam zapis, wznowienia usunęłam

Omnibus

Trouble at Midnight (1999) (in Yours 2 Keep)
Blind Date Disasters / Eat Your Heart Out (2001)
A Royal Mess / Her Knight to Remember (2002)
Love is in the Air (2003) (in Paris or Bust!)
The Road Home (2004) (in Mother, Please!)
Ms Humbug (2005) (in The Night Before Christmas)
Baring It All (2005) (in Velvet, Leather and Lace)
Together Again (2007) (in Jinxed!)
All He Wants for Christmas (2008) (in Heating Up The Holidays)
Her Secret Santa (2009) (in Better Naughty Than Nice)
Friendly Fire (2010) (in Born on the 4th of July aka Heroes Welcome)
What the heart Wants (2011) (in More Than Words Vol 7)
The Christmas Set-Up (2011) (in Holiday Hideout)
Tangling with Ty (2012) (in Kiss Me, I'm Irish)

Collections

Stranded! (2003) (in Men of Courage)
Perilous Waters (2005) (in Men of Courage II)
Nothing to Lose (2005) (in Dare Me)
Aftershock (2007) (in Feisty Firefighters Bundle)
Finding Mr Right (2008) (in To All A Good Night)
Captivated (2013) (in He's the One)

Novellas usunęłam, opowiadanie ukazało się wcześniej w Collections


d-d

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 czerwca 2016, o 21:48

gonia napisał(a):Jane Graves - poprawki do PPA

W wydanych u nas brakuje cyklu, a książki są w pojedynczych:
Cykl Plano, Texas
3. Miłosne kołysanki
4. Mąż z ogłoszenia

Veto!
To są pojedyńcze książki, których nic nie łączy.
Akcja toczy się w tym samym mieście i to może być zaznaczone w spisie książek jako ciekawostka. (Nie robi się przecież cyklu z wszystkich książek, których akcja umiejscowiona jest np. w Warszawie lub Paryżu.)
Do stworzenia cyklu potrzebne są jakieś przesłanki do numerowania kolejnych tomów, a tu ich nie ma.
Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale jestem bardzo mocno przekonana, że tę serię na siłę stworzył ktoś nadgorliwy i nie było to zamierzone przez panią Graves.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 11 czerwca 2016, o 11:07

Janko, nie znam książek Pani Graves, a tym bardziej jej zamierzeń. Mogę tylko opierać się na tym co jest na ff i GR. Nic na to nie poradzę, że książki są pogrupowane w cykle ze względu na miejscowość, w której dzieje się akcja, na typ bohatera, albo na czas w którym się dzieją, ale często tak właśnie jest. Jeśli Ci się to nie podoba i masz własną wizję, co i jak powinno być zrobione, to widzę tylko jedno rozwiązanie. Ja w każdym razie nie jestem w stanie zrobić tak, jak Ty sobie wymarzyłaś, że będzie zrobione.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 czerwca 2016, o 12:40

Przepraszam, Goniu, nie chciałam, żebyś wzięła to do siebie. Na wielu stronach internetowych, np. na Goodreads, aż roi się od fanatyków, którzy wszystko, co tylko się da, łączą w cykle. Jeśli z czymś przesadzą, to nie widzę żadnego powodu, żebyśmy miały ich błędy powielać u nas.
Myślałam, że chcesz poprawić istniejący (jeśli już istnieje) lub zrobić od nowa (jeśli go jeszcze nie było) post o pani Graves w wątku o cyklach, a nie w wątku autorskim. Nie dogadałyśmy się.

Mam nadzieję, że odezwie się ktoś, kto przeczytał wszystkie książki, o kórych mowa, i doradzi, co zrobić z tym fantem.
Jeśli chodzi o dwie z nich, które były wydane po polsku, to na sto procent nie łączy ich nic, co by zmuszało czytelnika do sięgania po nie w konkretnej kolejności lub zmuszało do czytania obu naraz, dlatego ich zapis w formie cyklu uważam za bardzo mylący.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 11 czerwca 2016, o 16:20

Janko, ja do takich cykli nic nie mam (w przeciwieństwie do Ciebie). Nie drażni mnie, że książki nie łączą się treścią, a są zgrupowane z innego powodu. U Graves tego akurat nie ma, ale są autorki, które mają dosłownie wszystko YA, NA, dla dorosłych, historyczne, współczesne, sensacyjne, paranormalne i jeszcze na dokładkę fantasy. I jeśli taka autorka ma cykl trzech książek pod nazwą Średniowiecze, to mi to coś mówi o zgromadzonych w nim książkach. Natomiast, bardzo mnie drażnią nazwy cykli po przekładzie (bo jak to inaczej nazwać). Załóżmy, nazwa cyklu w oryginalna brzmi "Small Town Girl", są w nim książki o dziewczynach, które urodziły się i wychowały w małych miasteczkach (różnych) i wyruszyły szukać szczęścia w dużych metropoliach (różnych). Te książki niczym innym się nie łączą. Natomiast polska nazwa cyklu to "Czerwona sukienka" zapożyczona od pierwszego (polskiego) tytułu pierwszej książki. I według mnie w tym momencie taki cykl traci sens i rację bytu, bo motywem przewodnim zgromadzonych książek nie jest czerwona sukienka. :bezradny: A wystarczyłoby tylko zostawić angielską nazwę dla cyklu w spokoju :bezradny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 czerwca 2016, o 17:13

Goniu, dopisywanie do każdej książki wymienionej w PPA jej tematyki, występujących motywów, blurbów itd. nie jest nam potrzebne, bo mamy wątki z motywami w książkach i tam one już są pogrupowane według tego kryterium.
Bardzo proszę, nie mieszajmy tych spraw. Podobne motywy/tematy książek to nie jest to samo, co ich przynależność do pewnej calości, którą stanowi cykl.
Książki w cyklu powinny tworzyć jakiś szereg, którego każda pozycja dostaje swój kolejny numer i jest do tego potrzebny jakiś konkretny powód. Np. chronologia wydarzeń, gdy cykl opowiada o losach tych samych bohaterów.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 11 czerwca 2016, o 17:45

Janko uważam po prostu, że mamy różne definicje cyklu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 czerwca 2016, o 18:05

Nie mam swojej własnej definicji słowa cykl, dlatego skorzystałam z oficjalnych definicji, np. PWN.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 11 czerwca 2016, o 20:11

Stąd widać nasza rozbieżność, bo ja ze słownika definicji PWN nie korzystałam. Jeśli zrozumiałaś, że chcę dopisywać blurby i tematykę do PPA, to musiałam się źle wyrazić. Nic takiego nie mam zamiaru robić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 12 czerwca 2016, o 00:23

Goniu, to przejdźmy w takim razie do konkretów.
Walczysz jak lwica o to, żeby dwie książki Jane Graves zapisać w PPA jako cykl. Wobec tego, proszę, powiedz, na jakiej podstawie uważasz, że powinny tak być zapisane. Wymień te wspólne motywy, czy co tam w nich wspólnego widzisz i podaj, w jakiej kolejności uważasz, że muszą być czytane.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 czerwca 2016, o 11:36

Gwoli ścisłości wg. Goodreads książka Mąż z ogłoszenia należy do cyklu Playboys, jest jego 4 tomem. Miłosne kołysanki to tom 3 tego samego cyklu. Wg fantastic fiction układ jest ten sam, lecz nazwa cyklu inna, proponowałabym więc zapisać obie nazwy cyklu.
Natomiast u nas obie te książki nie należą do cyklu, lecz do serii wydawniczej Otwarte dla Ciebie. Romans. Tylko że jeśli w obu miejscach na zagranicznych stronach są one połączone to jednak powinnyśmy się tego słuchać. Nasze wydawnictwa niejednokrotnie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć o takich niuansach, a ludzie tworzący LC czy BBN mogą nie dopilnować z lenistwa, dlatego też słuchamy się tego co piszą w oryginale.
Niestety strony autorki nie ma, wygasła, została zlikwidowana, nie wiem.

na dowód:
http://www.goodreads.com/series/140384-playboys
https://www.fantasticfiction.com/g/jane-graves/
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 12 czerwca 2016, o 12:34

Janko ja nie walczę o to jak lwica, ja tych książek nie czytałam, tylko w Twoim poście w PPA te książki w jednej części nie tworzą cyklu, a w drugiej (twórczość w oryginale) tworzą cykl, a przecież tak być nie może.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 12 czerwca 2016, o 13:39

Goniu, tak jest dlatego, że odkąd się zgłosiłam, żeby być MCh Jane Graves, jeszcze nie zaglądałam do spisu jej książek w oryginale. Dotyczy to także Jill Shalvis. Co jakiś czas o tym wspominam. Bardzo za to przepraszam. Nie mam nic na swoją obronę. Zostałam MCh tych autorek bardzo pochopnie, nie była to przemyślana decyzja. Wynikła wyłącznie z rozpędu ponieważ zgłosiłam do poprawki zapis harlequinów tych autorek, o którym wiedziałam, że jest nielogiczny (u nas było tak jak na BibliNETce, bo tam taki zapis antologii ma sens, a u nas w PPA żadnego). Obiecuję, że niebawem dokończę, czego się podjęłam i sprawdzę części oryginalne w PPA tych dwóch pań.
wiedzmaSol napisał(a):Tylko że jeśli w obu miejscach na zagranicznych stronach są one połączone to jednak powinnyśmy się tego słuchać.

Sol, na stronach, które wymieniłaś, jest jakaś nagonka na tworzenie cyklów z wszystkiego co się da. Nikt się tam nie interesuje faktem, czy istnieje jakaś logika lub sens łączenia niektórych książek. Nie widzę po prostu żadnego powodu do powielania ich błędów u nas. No bo dlaczego mamy być tak samo głupie, jak możemy być mądrzejsze?
Przyjęłam za słuszną metodę ustalania kolejności książek w cyklu na podstawie słów Lilii i Duzz, kóre mówiły, że musimy się kierować zalecaną kolejnością czytania. Ale jeśli (oczywiście za radą GR) stworzymy np. cykl książek, w których bohaterki posiadają niebieskie skarpetki, albo w których czwarty rozdział zaczyna się na literę K, albo jeszcze jakiś inny absurdalny cykl, to skąd mamy wtedy wiedzieć, jak je ponumerować i dlaczego w ogóle miałybyśmy komuś radzić, w jakiej kolejności ma czytać te książki?
Jeśli powiecie, że tak, musimy też koniecznie tworzyć te absurdy, to oczywiście się dołączę i będę, ale bardzo proszę z całego serca, przemyślcie to najpierw dobrze. Nie róbmy z siebie pośmiewiska. A jeśli już musimy łączyć do kupy wszystko, co się da, to wprowadźmy, obok "Cykl", drugą nazwę np. "Grupa", bez zapisu z numeracją. Bo numeracja naprawdę musi wynikać z czegoś logicznego.

Natomiast co do książek Jane Graves, to na jej stronie nie były ułożone w żaden cykl, ani nie ponumerowane. Było natomiast wspomniane jako ciekawostka, że ich akcja toczy się w tym samym mieście.
I dokładnie tak samo powinnyśmy zrobić. Nie powinnyśmy tworzyć z nich cyklu, tak samo jak nigdzie dotąd nie stworzyłyśmy cyklu z książek, których akcja toczy się w Pcimiu Dolnym.
Gdyby na innych stronach nie robiono z tego cyklu, to u nas w PPA nie byłaby nawet potrzebna informacja o tym, że cokolwiek te książki łączy, ale że dużo osób korzysta również z innych stron, to nie zaszkodzi ją dodać, natomiast w wątku z Cyklami miło by było, gdyby dodana była taka informacja na niebiesko jako ciekawostka.

Zapis książek Jane Graves jako niepełnego cyklu, w którym wydano tylko część 3. i 4. najprawdopodobniej nie będzie stanowił dla nikogo zachęty do sięgnięcia po którąś z tych książek. A przecież o czytanie książek chodzi nam tu na forum.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 12 czerwca 2016, o 22:26

Janko, rozumiem twoją chęć likwidowania cykli, które tak naprawdę cyklami być nie muszą, ale co z autorkami, których książek się nie zna? W takim przypadku jest to niewykonalne. Z drugiej strony uważam, że powinno się słuchać głosów tych, którzy przeczytali i wiedzą co mówią i w takim przypadku na przykład dziewczyny (bo to ich decyzja) mogą wprowadzić, że likwidujemy taki cykl. Tylko nie wiem czy za kilka lat ktoś go nie dopisze twierdząc, że brakuje cyklu.
Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to u jednej autorki zauważyłam dziwne cykle, w skład każdego wchodziła połówka i jedynka. Na stronie autorki okazało się, że jest to prequel i książka. Trzy takie cykle były. Później robiłam Shalvis (chyba), i w opowiadaniach natknęłam się na dopisek że jest to prequel do książki. Pomyślałam, że nie przyszłoby mi do głowy zaglądać do opowiadań i sprawdzać czy akurat tej książce nie towarzyszy prequel. Czy takie rzeczy nie powinny być jakoś wyraźniej zaznaczone, nie że koniecznie to musi być cykl, bo nie chcę ich tworzyć na siłę, ale sam dopisek do jednego z opowiadań również nie rzuca się w oczy i jeśli ktoś nie wie, to tego nie znajdzie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 czerwca 2016, o 01:57

gonia napisał(a):Janko, rozumiem twoją chęć likwidowania cykli, które tak naprawdę cyklami być nie muszą, ale co z autorkami, których książek się nie zna? W takim przypadku jest to niewykonalne.

Goniu, bardzo proszę, dokończmy najpierw temat Jane Graves. Przysięgam, że jej książki przeczytałam.
A tak na marginesie, ja wcale nie jestem za tym, żeby likwidować cykle, lecz za tym, żeby ich wcale na siłę nie tworzyć, gdy to jest bez sensu.
gonia napisał(a):Z drugiej strony uważam, że powinno się słuchać głosów tych, którzy przeczytali i wiedzą co mówią i w takim przypadku na przykład dziewczyny (bo to ich decyzja) mogą wprowadzić, że likwidujemy taki cykl. Tylko nie wiem czy za kilka lat ktoś go nie dopisze twierdząc, że brakuje cyklu.

Z Twoich słów wynika, że radzisz aby zrobić od razu źle, bo jak zrobimy dobrze, to za kilka lat może się ewentualnie znaleźć ktoś, kto będzie chciał zrobić źle i po co ma się mu dokładać roboty, skoro można zrobić już teraz źle. - Słusznie. Zgadza się, tak rzeczywiście może się zdarzyć. Dlatego mam propozycję, żeby takiej osobie powiedzieć, dlaczego nie ma racji i mieć nadzieję, że będzie dosyć inteligentna by to zrozumieć.
gonia napisał(a):Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to u jednej autorki zauważyłam dziwne cykle, w skład każdego wchodziła połówka i jedynka.

Daję Ci słowo honoru, że dwie książki Jane Graves, o kórych mówimy, nie są w stosunku do siebie ani prequelami, ani połówkami.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 13 czerwca 2016, o 15:15

Janko, nie jestem moderatorką działu i nie mogę podjąć decyzji w sprawie zamiany cyklu na ciekawostkę u Jane Graves. Tę sprawę musisz uzgodnić z dziewczynami. Moje wytyczne to trzymać się cykli jakie są na GR. Jedyne co mogę zrobić to przedstawić mój punkt widzenia, który niestety jest inny niż twój i wygląda tak:
Uważam, że cykl Plano, Texas powinien istnieć dalej w takiej formie jak na GR. Pod cyklem powinna być informacja typu: Książki w cyklu Plano: Texas są luźno powiązane. Kolejność czytania nie musi być zachowana.
Powyższy przykład odnosi się do całego Cyklu. Jeśli jest mowa tylko o kilku książkach z cyklu, to zamieszczona informacja powinna być odpowiednio zredagowana z uwzględnieniem tych pozycji.
Ale to jest tylko podkreślam moje wizja rozwiązania Twojego problemu, a od wszelkich decyzji są moderatorki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 13 czerwca 2016, o 22:01

Mary Balogh

Twórczość w oryginale:

Opowiadanie In Another Dream (2016) (in Once Upon a Dream) na GR zostało dołączone do cyklu Bedwyn Family (na GR Bedwyn Saga). Według naszej numeracji powinno być wpisane na pozycji 8.5. U nas to opowiadanie jest w Omnibus Ponieważ zostało dołączone do Bedwynów w Cyklach musi być usunięty niebieski dopisek przy tym opowiadaniu.
Na GR są również dwa cykle z antologiamii, w których Balogh ma swoje opowiadania. Zrobić tak jak na GR? Jako serie tematyczne, bo GR tego nie rozróżnia? Czy zostawić te antologie tak jak są, czyli w Omnibus?

d-d

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spis treści, instrukcje, pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości