Teraz jest 19 października 2024, o 06:42

Obejrzeć? Tak!

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 8 czerwca 2016, o 13:28

W weekend obejrzeliśmy "Ziarno prawdy" to kryminał na podstawie książki Miłoszewskiego. Muszę przyznać, że okropnie się zawiodłam. Po pierwsze Więckiewicz to nie jest Szacki jakiego znam i jakiego sobie bym wyobraziła :facepalm: po drugie co się stało z fabułą, pocięte to jakieś i w pewnym momencie nie wiadomo skąd takie a nie inne odkrycie. :shock:
Stanowczo książka lepsza! :)

Po "Ziarnie prawdy" leciał inny kryminał, "Jeziorak", i muszę przyznać, że zainteresował mnie od pierwszych minut. Siedziałam do późna i oglądałam. Ciekawa fabuła, interesujące zwroty akcji. Warto zerknąć :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 8 czerwca 2016, o 20:55

Najczęściej książka wygrywa. Nigdy nie rozumiałam, dlaczego psuje się dobrą książkę, tworząc w zamian coś bezsensownego i praktycznie niemającego nic wspólnego z treścią.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 9 czerwca 2016, o 22:56

Wrocilam.z film zanim sie pojawiles...i coz..wierny on książkę bym..nawet..Ale...emocji i serca i duszy z ksiazki

Nie przekazał...Zawód. choć wiedziałam ze tak będzie
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 9 czerwca 2016, o 22:57

Ja idę w środę :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 9 czerwca 2016, o 23:16

Daj znać jak ci się podobało....
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 9 czerwca 2016, o 23:25

Jasna sprawa :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 10 czerwca 2016, o 00:05

Na stare lata zrobiłam się sentymentalna,więc wolę na to nie iść do kina. :smarkam:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 czerwca 2016, o 00:31

Mnie też już nie nęci ryczenie w kinie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 10 czerwca 2016, o 00:40

Oglądałam trailer i już chciało mi się beczeć. Wolę sama w domu się obejrzeć.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 10 czerwca 2016, o 10:26

U mnie..wydaje się ze było umiarkowanie Z płaczem


Nastawialam.się chliipot potok łez na sali A tu

Zadziwiające malo
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 10 czerwca 2016, o 10:31

Janka napisał(a):Mnie też już nie nęci ryczenie w kinie.

ani mnie

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 10 czerwca 2016, o 10:31

Ja to na bank będę ryczec. Juz mi się chciało plakac jak w telewizji reklamę pokazali

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 10 czerwca 2016, o 21:47

A ja mam na starość inaczej..... wolę pochlipać niż się porządnie przestraszyć. Na studiach to się na horrory chodziło, żeby było o czym rozmawiac przez następny miesiąc, teraz wolę sobie w spokoju sama po przeżywać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 11 czerwca 2016, o 10:34

Ze mną możesz horrory oglądać. Na bank w trakcie dostaniesz zawału :evillaugh: :hihi:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 czerwca 2016, o 13:12

W czasach, gdy nałogowo chodziłam do kina, wielokrotnie mi się zdarzało, że w całej wielkiej sali kinowej byłam sama lub oprócz mnie jeszcze tylko jedna osoba. Horrory oglądane w takich okolicznościach sprawiają, że przeżywa się wszystko dużo intensywniej niż w pełnej sali kinowej lub oglądając samemu w domu, w znajomym otoczeniu.
W pewnym momencie musiałam całkowicie przestać chodzić na horrory, bo więcej nie dałabym rady wyjść z kina żywa.
Zamiast gapić się na ekran, bywało, że się rozglądałam dookoła, czy już się za mną czai jakiś psychopata-morderca. A ręce trzymałam na swojej szyi, żeby mu utrudnić robotę, jeśli zaplanował sobie uduszenie mnie.
Wolę nawet nie myśleć, że znowu bym miała pójść do kina na horror.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 16 czerwca 2016, o 10:55

Skończyłam właśnie oglądać pięcioodcinkowy serial "Królowie przeklęci". Serial jest kapitalny, książka jeszcze lepsza. Dużo się dzieje, jest mroczno, straszno i aż skóra cierpnie na myśl, że niektóre z tych wątków zdarzyły się naprawdę.
Spoiler:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 16 czerwca 2016, o 11:05

Oj na to mam chrapkę juz od bardzo dawna

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 16 czerwca 2016, o 11:32

Dorotka napisał(a):Skończyłam właśnie oglądać pięcioodcinkowy serial "Królowie przeklęci". Serial jest kapitalny, książka jeszcze lepsza. Dużo się dzieje, jest mroczno, straszno i aż skóra cierpnie na myśl, że niektóre z tych wątków zdarzyły się naprawdę.
Spoiler:

To jest ten który wieki temu emitowany był w rodzimej telewizji?

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 16 czerwca 2016, o 14:14

Nie, to nowsza wersja z 2005 roku. Ten o który pytasz jest z roku 1972, a u nas nadawany był tylko raz około 1985 roku. Serial składał się z 6 odcinków i miał genialny dubbing, za który odpowiadała Zofia Dybowska-Aleksandrowicz, a głosów między innymi użyczyli: Tadeusz Bartosik, który zmarł w czasie realizacji -zastąpił go Jerzy Tkaczyk i Krzysztof Nowik. Zofia Dybowska-Aleksandrowicz reżyserowała też dubbing do innego świetnego serialu "Ja, Klaudiusz".
Serial z 2005 roku jest zrealizowany z rozmachem i wyłożono na jego realizację ogromne sumy, ale oryginał z roku 1972 miał ten specyficzny urok, którego tu nie ma. Dekoracje w oryginale były bardzo skromne [widać, że namalowano je na płótnie], ale za to w starej wersji aktorzy często zwracali się wprost do widza, a narrator przedstawiał zza kadru poszczególne postaci i komentował zdarzenia. Niestety tej starej wersji nigdzie nie znalazłam, a chodzą też słuchy, że tamten genialny dubbing został skasowany.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 16 czerwca 2016, o 14:29

Wiesz Dorotko, że do tej pory pamiętam tamten serial. Jest kilka takich seriali, które pamiętam z dawnych czasów. I wiele, wiele późniejszych których nie pamiętam ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 16 czerwca 2016, o 14:41

To to było mistrzostwo świata i dlatego to właśnie tamtą wersję "Królów przeklętych" i serialu "Ja, Klaudiusz" uznaje się za jedno z praźródeł dzisiejszych seriali historycznych: "Rzym", "Dynastia Tudorów", czy Gra o tron".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 16 czerwca 2016, o 23:37


“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 13112
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 17 czerwca 2016, o 00:16

Tak, serial nakręcono na podstawie cyklu powieści zatytułowanego "Królowie przeklęci" autorstwa Maurice'a Druona.

Cykl obejmuje 7 powieści:
1. "Król z żelaza".
2. "Zamordowana królowa".
3. "Trucizna królewska".
4. "Prawo mężczyzn"
5. "Wilczyca z Francji".
6. "Lew i lilie".
7. "Kiedy król gubi kraj" - ostatni tom został dopisany po latach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 17 czerwca 2016, o 00:42

Zastanawiałam się nad kupnem tego cyklu. W nowej wersji są trzy tomy bodajże, ale nie mogłam znaleźć całego pakietu za przystępną cenę. Promowane jest jako prawdziwa Gra o Tron :)
Chyba się na nie skuszę :-D

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 28632
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 czerwca 2016, o 01:02

swoją drogą - tak, GoT przy tym to baśń dla dzieci ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości