Teraz jest 19 października 2024, o 06:42

Obejrzeć? Tak!

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 22 września 2015, o 00:13

Czy to znaczy, że ona rzeczywiście jest najlepszą przyjaciółką Vergary?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 września 2015, o 00:20

Wychodziłoby, że tak, ale tylko prawdę pewnie znają same zainteresowane.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 22 września 2015, o 07:13

Niby się znają, ale wątpię w wielką przyjaźń. Oglądałam odcinek jak Wołejnio pojechała na plan Vergary i widać było, ze jej strasznie zazdrości. Jeszcze te jej pytania o zarobki, samochody czy przyczepę na planie. :zalamka: Widać było, że S. jest tym zdziwiona i zniesmaczona.

A Vergary nigdy nie lubiłam, a w Pościgu... bardzo mi się podobała jej gra.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 22 września 2015, o 07:44

obejrzałam wczoraj równolegle
Obrazek Obrazek

matko, dwa absolutnie różne filmy o miłości, o rozstaniu, o czekaniu, decyzjach... koniec Pokochaj mnie na nowo (Misssing William) rewelacyjny! zaskakujący, a bohater wkurzał mnie przez większą część filmu żeby na końcu po prostu rozbroić. :bigeyes:
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 23 września 2015, o 15:56

Czytałam pierwszego wersję książkową i przy okazji zwiastuna od Joakar obejrzałam jeszcze kilka innych między innymi do "Zostań, jeśli kochasz" i mam wrażenie, że może być lepsze od książki. Książka pisana jest dla mnie nie wiem zbyt dziecinnie, czytałam, a później to właściwie już tylko kartkowałam :facepalm:
Jak się spisał film?

joakar4 napisał(a):A Vergary nigdy nie lubiłam, a w Pościgu... bardzo mi się podobała jej gra.

No to dobrze, jest nadzieja, na coś dobrego :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 września 2015, o 18:28

"Zostań, jeśli kochasz" podchodzi pod NA?
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 23 września 2015, o 19:34

Z tego co pamiętam to jest chyba YA. Poza tym leży u mnie w 4 poziomie w biblio, a tam trafiają tylko te nastolatkowe, a nie NA. A coś mi się jeszcze telepie, że ona miała 16 czy 17 lat.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 23 września 2015, o 20:30

kremlinek napisał(a):Przedłużyli mi leżenie w łóżku o kolejny tydzień, więc mój maraton filmowy trwa. Dzisiaj na tapetę poszły filmy z Mattihasem Schoenaerts :bigeyes:

1. Suite Francaise http://www.filmweb.pl/film/Suite+Francaise-2014-674539

Obrazek

W pierwszych latach niemieckiej okupacji Francji, rozkwita romans między Francuską a niemieckim oficerem. To miłość trudna, pełna wyrzutów sumienia i niespełniona... Piękny i wzruszający film!

2. Z dala od zgiełku http://www.filmweb.pl/film/Z+dala+od+zg ... 015-690384

Obrazek

Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę, postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.

Film o cierpliwości i powolnym dojrzewaniu uczuć.

Przepraszam jeśli zamęczam Was moimi postami o filmach! :padam:

Widziałam oba filmy, od jakiegoś czasu bowiem jestem fanką pana Mattihasa ;)
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 23 września 2015, o 20:49

Nie narzekam, jak pokonała niechęć do YA i młodziutkich bohaterów to w sumie ładny film o wyborach, ich rożnym postrzeganiu . Oglądałam z Werą (12 lat) i obydwie co innego widziałyśmy :hyhy:
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 28632
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 września 2015, o 00:29

hm ja w ramach tego czekam na The Danish Girl ;)
https://www.youtube.com/watch?v=d88APYIGkjk
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 24 września 2015, o 18:55

i znowu Matthias ;)
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 62
Dołączył(a): 31 sierpnia 2015, o 02:31
Lokalizacja: UK
Ulubiona autorka/autor: Cillian Murphy

Post przez kremlinek » 24 września 2015, o 20:37

Alias napisał(a):i znowu Matthias ;)

Fringilla napisał(a):hm ja w ramach tego czekam na The Danish Girl ;)
https://www.youtube.com/watch?v=d88APYIGkjk


"Danish girl" może być ciekawym filmem, no i jest na faktach :).
Ach ten Matthias :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 40215
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 26 września 2015, o 18:36

właśnie obejrzałam Street dance 2 i na prawde fajny film, polecam.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 26 września 2015, o 20:52

Też mi się podobało, ale mało obiektywna jestem jeśli o te taneczne chodzi.

PS. Nie wiem czy wiesz, ale ten młody chudzielec wygrał brytyjską edycję mam talent, tańcem ;)
I jeszcze chyba jakaś grupa taneczna była, która również pojawiła się w tym talent showie :wink:




Uwielbiam go :hyhy:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 40215
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 27 września 2015, o 08:20

no ja eż lubię, muszę jeszcze pare nadrobić
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 28632
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 listopada 2015, o 04:50

Man up!

urocze ^_^ a miałam obiekcje.
ps Simon Pegg jest uroczym dodatkiem do bohaterki. i ogólnie kobiece postacie są... sensowne :lol: chociaż z opisu trochę się bałam...
Bardzo fajne ale nie meta rozegranie klisz romantycznych.
jest komedia pomyłek i klasyczne przełomy w opowieści i w sumie proste rozwiązania.
i fajne rozegranie pokoleniowych różnic ;)

ps no dobrze, parę rozwiązań jak to w filmie Pegga pod koniec ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 16 listopada 2015, o 19:36

taka przyjemna historyjka, ale chyba z tych co na długo w pamięci nie pozostaną...
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 29 listopada 2015, o 22:48

Jeśli ktoś lubi Młodych gniewnych z Michelle Pfeiffer to może go zainteresują Młodzi gniewni - historia Rona Clarka :wink: Trafili mi się ostatnio. :-D

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 30 listopada 2015, o 16:56

Kiedyś to mi się podobało…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 6 stycznia 2016, o 00:54

Nadrobiłam kilka tytułów takich dość ostatnich albo starszawych, zależy :P
ale po kolei
Dzień dobry, kocham cię. Polska komedyjka romantyczna takie naiwne co nieco. Na pewno nie ambitne, ale do obejrzenia bez zbytniego skupiania. Są momenty do uśmiechnięcia zwłaszcza momenty Bołądź - Domagała. Reszta mocno taka sobie, zwłaszcza sztywna jak kij od mietły Kurdej-Szatan. Ale może to dlatego że ja na nią patrzeć nie mogę.

Wkręceni - Zestaw Adamczyk, Opania jr i znów Domagała. To jakie oni robią numery jakie przekręty... Można się obśmiać. No i jest na końcu HEA, fajne, warto naprawdę. Oprócz nich miga jeszcze parę znajomych gąb, komedia jak ta lala.

Dzień z życia blondynki
. Elizabeth Banks i tylko ona ratuje ten film. Generalnie bez wyrywania z butów i zamotane, powalone jak lato z radiem ale znów, w momencie jak nie chcemy lub nie możemy się skupić na filmie i leci on jako tło, jest ok.

Zanim się rozstaniemy
- to nie komedia. To film dający do myślenia, odkrywający przed nami karty powoli i po kawałku. Przecudowne zdjęcia NY w nocy, muzyka czarowna, genialny Chris Evans. Obejrzałam go już chwilę temu a nadal siedzi mi w głowie i myślę że jeszcze tam trochę zostanie. Film do oglądania a nie do popatrzenia przy innych zajęciach, warty poświęcenia czasu. Niepozorny ale ciekawy
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 6 stycznia 2016, o 01:51

"Wkręconych" mam w domu, chyba byli dołożeni do jakiegoś czasopisma.
Skoro fajne, to muszę w takim razie też obejrzeć.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 6 stycznia 2016, o 20:48

są zakręceni i pokręceni ;)
nie nastawiaj się tylko na wielkie kino, ale na dobrą zabawę myślę że możesz spokojnie ;)
komedia omyłki jednej, bo reszta to dorabianie teorii do tej jednej pomyłki. Ale panowie mówiący z niemieckim akcentem... to trzeba zobaczyć :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 6 stycznia 2016, o 22:29

wiedzmaSol napisał(a):
Wkręceni - Zestaw Adamczyk, Opania jr i znów Domagała. To jakie oni robią numery jakie przekręty... Można się obśmiać. No i jest na końcu HEA, fajne, warto naprawdę. Oprócz nich miga jeszcze parę znajomych gąb, komedia jak ta lala.


Byłam na nich w kinie i bardzo dobrze się bawiłam. :)
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 7 stycznia 2016, o 13:55

Lucy a drugą część widziałaś? ;)
ja na razie fragmenty bo leciało na Canal+ ale akurat obiad czy coś był i tak właśnie mi nie wyszło za bardzo oglądanie :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 7 stycznia 2016, o 13:58

Jeszcze nie .
Boję się tych kontynuacji :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości